Livigno - MTB v italském Tibetu

Horská cyklistika v singletrailovém ráji (Itálie)

Na pomezí Švýcarska a Itálie se nachází jedna z nejkrásnějších singletrailových oblastí Evropy, vysokohorské slunné údolí Livigno (1800 m). V okolí známého lyžařského centra najdete hustou síť singletrailů různých obtížností, délek a náročností, umožňující maximální bikerské vyžití především milovníkům cross country (XC). Livigno je bezcelní zónou a pobyt si tak můžete zpříjemnit cenově atraktivními nákupy.

Livigno je pro bikery pojem a kdo zde nebyl, nemůže mít srovnání zahraničních MTB lokalit úplné. Výběr singletrailů je opravdu veliký a díky vysoké nadmořské výšce Livigna (1800 m) vedou trasy převážně nad hranicí lesa s nádhernými horskými rozhledy. Mnoho singlů je hladkých bez většího množství kamenů a jsou vhodné i pro začínající bikery. Zkušení jezdci si přijdou na své při některých náročnějších sjezdech nebo se mohou vyřádit v bike parku.

Průměrně denně ujedeme asi 60 km s převýšením 1500 m, náročnost jednotlivých etap je možno přizpůsobit. Jediné vhodné kolo je horské, výhodou je celoodpružené - full. Ubytováni budeme v hotelu Teola, kde dostaneme místní bohatou snídani. Dopravu autobusem a místo noclehu máme společné s turistickým zájezdem Livigno - turistika v italském Tibetu, ke kterému je možné se po domluvě na místě s průvodcem přidat.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd z Brna kolem 17 hod přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa a Rakouska.
  • 2. den: Údolími nad Livignem: Po silnici do Passo d'Eira (2210 m) singletraily přes Val Trela (2295 m), do údolí Vezzola, výjezd zpět nad Livigno přes Valle di Foscagno, výběr z několika možností trailových sjezdů do Livigna. (↔ 50-60 km, ↑ 1000-1200 m, ↓ 1000-2200 m)
  • 3. den: Singly k Passo del Gallo: Údolím po šotolině do sedla Alpisello (2285 m), singletrailový okruh přes Passo del Gallo (2334 m), kolem jezer zpět nad Livigno a lahůdkový sjezd dolů. (↔ 60 km, ↑ 1550 m, ↓ 1550 m)
  • 4. den: Královská etapa: Z Passo d'Eira (2210 m) náročná singletrailová a šotolinová část přes sedla Passo Foscagno (2291 m) a Passo Val Viola (2432 m) ve Švýcarsku, asfaltový výjezd z 1800 m na Livigno Pass (2315 m), fantastický výhled do Valle della Forcola, sjezd dolů. Alternativně traily k Valle delle Mine. (↔ 70 km, ↑ 1750 m, ↓ 2150 m)
  • 5. den: Berninapass: Z Livigna autobusem k nádhernému jezeru Lago Bianco (2200 m), nekonečný sjezd do Poschiavo (1050 m). Výjezd panoramatickým vlakem s dechberoucími výhledy zpět na Berninapass (2330 m), krátký výšlap do sedla Fuorcla Minor (2435 m) a 15 km sjezd do obce Pontresina (↔ 40 km, ↑ 500 m, ↓ 2150 m). Večerní odjezd, noční přejezd Rakouska a Německa.
  • 6. den: Návrat přes Plzeň, Prahu a Jihlavu do Brna v dopoledních hodinách.

Ubytování

3x v hotelu Teola v 2-4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. 4lůžkové apartmánové pokoje mají dvě samostatné ložnice, každá z nich má vlastní sociální zařízení. Ubytování ve 2lůžkovém pokoji se samostatnou koupelnou a WC garantujeme za příplatek 500 Kč/os., zájem o něj uveďte v přihlášce. K dispozici je wifi a uzamykatelná místnost na kola. Hotel je vzdálený necelý 1 km od centra Livigna, kde najdeme obchody s potravinami a restaurace. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Dostaneme místní snídani, která začíná 3. den a končí 5. den. Snídaně jsou podávány formou bufetu. Na výběr bývají například míchaná nebo vařená vajíčka, místní uzeniny a sýry, toasty, čerstvé pečivo, croissanty, sladké pečivo, jogurty, cereálie a čerstvé ovoce. Z nápojů je na výběr například káva, cappuccino, čaj, mléko nebo čerstvé džusy. Na večeři si zajdeme do některé z nedalekých pizzerií nebo restaurací. Večeře v restauraci stojí obvykle 9-14 €. Nákup potravin je možný v některém z mnoha místních obchůdků. Livigno je bezcelní zóna, což se projevuje hlavně na cenách alkoholu, cigaret, benzínu a luxusního zboží. Zakoupit občerstvení během dne je možné, ceny v restauracích jsou však oproti Livignu výrazně vyšší. V Livignu v obchodech počítejte s cenami podobnými jako u nás, v restauracích asi 1,5x vyššími a na horských chatách s cenami až trojnásobnými.

Livigno - MTB v italském Tibetu

Livigno - MTB v italském Tibetu

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Davos MTB - bike all inclusive

Nejlepší MTB oblast Evropy – ráj všech bikerů (Švýcarsko)

Lago di Garda MTB

Bajková klasika v okolí největšího italského jezera

Dolomity MTB

Bajkování v srdci Dolomit – Val di Fassa, Marmolada, Sella (Itálie)

Lago di Como MTB

Bajkování ve stínu dvoutisícovek v okolí ledovcového jezera (Itálie)

Walliské Alpy MTB

MTB pod ledovci v okolí Zermattu a Saas Fee (Švýcarsko)

Silvretta arena MTB

Bikování s lanovkami v oblasti Ischgl-Samnaun-Verwall