Livigno - MTB v italském Tibetu

Horská cyklistika v singletrailovém ráji (Itálie)

Na pomezí Švýcarska a Itálie se nachází jedna z nejkrásnějších singletrailových oblastí Evropy, vysokohorské slunné údolí Livigno (1800 m). V okolí známého lyžařského centra najdete hustou síť singletrailů různých obtížností, délek a náročností, umožňující maximální bikerské vyžití především milovníkům cross country (XC). Livigno je bezcelní zónou a pobyt si tak můžete zpříjemnit cenově atraktivními nákupy.

Livigno je pro bikery pojem a kdo zde nebyl, nemůže mít srovnání zahraničních MTB lokalit úplné. Výběr singletrailů je opravdu veliký a díky vysoké nadmořské výšce Livigna (1800 m) vedou trasy převážně nad hranicí lesa s nádhernými horskými rozhledy. Mnoho singlů je hladkých bez většího množství kamenů a jsou vhodné i pro začínající bikery. Zkušení jezdci si přijdou na své při některých náročnějších sjezdech nebo se mohou vyřádit v bike parku.

Průměrně denně ujedeme asi 60 km s převýšením 1500 m, náročnost jednotlivých etap je možno přizpůsobit. Jediné vhodné kolo je horské, výhodou je celoodpružené - full. Ubytovaní budeme ve vlastních stanech v kempu v Livignu, kde dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. V termínu č. 763 nabízíme ubytování v hotelu s místní polopenzí a s 10% slevou na lanovky. Ve skupině bývá obvykle do 15 osob. Dopravu autobusem a místo noclehu máme společné s turistickým zájezdem Livigno - turistika v italském Tibetu, ke kterému je možné se kterýkoliv den připojit.

S realizací zájezdů do Itálie dle vyhlášených Covid-podmínek počítáme! Itálie se otevírá turistům, situace se tam zlepšuje a opatření se postupně rozvolňují.
Aktuální povinnosti - vstup do Itálie: vyplnění formuláře (dPLF) a certifikát o negativním antigenním nebo PCR testu (48 hod) nebo o dokončeném očkování (14 dní) nebo o prodělání Covidu (6 měsíců) (podrobnosti mzv.cz). Návrat do ČR vyplnění elektronického příjezdového formuláře a splnění jedné ze tří podmínek: antigenní nebo PCR test v ČR do 5ti dnů po návratu, dokončené očkování, prodělání Covidu.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd z Brna kolem 17 hod přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa a Rakouska.
  • 2. den: Údolími nad Livignem: Ubytování se v kempu, poté po silnici do Passo d'Eira (2210 m) singletraily přes Val Trela (2295 m), do údolí Vezzola, výjezd zpět nad Livigno přes Valle di Foscagno, výběr z několika možností trailových sjezdů do Livigna. (↔ 50-60 km, ↑ 1000-1200 m, ↓ 1000-2200 m)
  • 3. den: Singly k Passo del Gallo: Údolím po šotolině do sedla Alpisello (2285 m), singletrailový okruh přes Passo del Gallo (2334 m), kolem jezer zpět nad Livigno a lahůdkový sjezd dolů. (↔ 60 km, ↑ 1550 m, ↓ 1550 m)
  • 4. den: Královská etapa: Z Passo d'Eira (2210 m) náročná singletrailová a šotolinová část přes sedla Passo Foscagno (2291 m) a Passo Val Viola (2432 m) ve Švýcarsku, asfaltový výjezd z 1800 m na Livigno Pass (2315 m), fantastický výhled do Valle della Forcola, sjezd dolů. Alternativně traily k Valle delle Mine. (↔ 70 km, ↑ 1750 m, ↓ 2150 m)
  • 5. den: Carosello flow: Z Livigna stoupání údolím Val Federia na konečnou stanici lanovky Carosello 3000 (2730 m), po flow trailech do Livigna. Možnost dalšího výjezdu nahoru lanovkou i s kolem či traily k Valle delle Mine (↔ 40 km, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m). Večerní odjezd, noční přejezd Rakouska a Německa.
  • 6. den: Návrat přes Plzeň, Prahu a Jihlavu do Brna v dopoledních hodinách.

Ubytování a nocování

Na zájezdu č. 763 3x v 3* hotelu Paradiso v převážně 2-3lůžkových pokojích s vlastní sociálním zařízením. V ceně ubytování je zahrnut i vstup do wellness a fitness. K dispozici je wifi a uzamykatelná místnost na kola. V termínech č. 7633 3x v kempu v Livignu. Je třeba mít vlastní stan, spacák a karimatku. V kempu je k dispozici prádelna (pračka a sušička). Teplá voda v prádelně a sprchách je zpoplatněna zvlášť (žeton na 4 minuty stojí 1 €). Kemp je asi 4 km od centra, kam je možné dojet místní dopravou zdarma nebo na kole. Nejbližší pizzerie a dobře zásobený obchod s potravinami jsou vzdáleny cca 1 km od kempu.

Stravování

Na zájezdu č. 763 dostaneme v hotelu místní polopenzi, která začíná 2. večeří a končí 5. den snídaní. Snídaně je podávána formou bufetu. Na výběr bývají smažená nebo vařená vejce, šunka a sýr, různé druhy pečiva, cereálie, jogurt, džus, káva nebo čaj. K večeři dostaneme na výběr ze tří druhů předkrmů i hlavních jídel, desert a k dispozici bude i zeleninový a salátový bar. Na zájezdu č. 7633 vám připravíme polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Nákup potravin je možný v některém z mnoha místních obchůdků. Livigno je bezcelní zóna, což se projevuje hlavně na cenách alkoholu, cigaret, benzínu a luxusního zboží. Zakoupit občerstvení během dne je možné, ceny na horských chatách jsou však oproti Livignu výrazně vyšší. V Livignu v obchodech počítejte s cenami podobnými jako u nás, v restauracích asi 1,5x vyššími a na horských chatách s cenami až trojnásobnými.

Livigno - MTB v italském Tibetu

Livigno - MTB v italském Tibetu

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Davos MTB - bike all inclusive

Nejlepší MTB oblast Evropy – ráj všech bikerů (Švýcarsko)

Dolomity MTB

Bajkování v srdci Dolomit – Val di Fassa, Marmolada, Sella (Itálie)