Ferraty Stříbrné soutěsky

Atraktivní zajištěné cesty v oblasti Dachsteinu nad Ramsau (Rakousko)

Hoher Dachstein (2995 m) je bezesporu nejznámějším vrcholem Severních vápencových Alp a pohled do jeho bělostných vápencových stěn a ledovců patří k nejúchvatnějším alpským scenériím. Proto je také okolí Dachsteinu turisticky velice atraktivním cílem. V nádherném prostředí Stříbrné soutěsky a vodopádů Silberklamm si vychutnáme těžší a zajímavé ferraty postavené po roce 2008. Pomocí odvážných zajištěných cest, vedoucích po divokých skalnatých hřebenech a vzdušných skalních stěnách, vystoupáme na vrcholy Eselstein (2556 m), Scheichenspitze (2664 m) a Sinabell (2349 m). Otevřou se nám výhledy k blízkému rozeklanému hřebeni Dachsteinu, na rázovité ramsauské údolí hluboko pod námi a na vápencovou náhorní plošinu Auf dem Stein.

Čekají nás poctivé 8hodinové ferratové túry s převýšením až 1100 m. Středně pokročilé a zkušenější ferratisty na této akci prověří zajištěné cesty náročnosti nejčastěji C až D. Zájezdu se mohou zúčastnit také děti od 15 let v doprovodu zákonného zástupce, podmínkou je minimální výška 150 cm, odpovídající fyzická a pohybová zdatnost. Pro výstup po via ferratách musíte mít povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezeckou helmu). Vybavení vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Nocovat budeme obě noci na příjemné horské chatě Guttenberghaus (2146 m). Ve skupině bývá obvykle kolem 10 osob.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd z Brna kolem 22 hod přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska.
 • 2. den: Stoupání od Ramsau Stříbrnou soutěskou Silberklamm k chatě Silberkarhütte (1223 m) a ke dvěma parádním ferratám: sportovnější a těžší ferrata Hias (D) zpestřená dvěmi lanovými lávkami a ferrata Siega (C/D) s exponovanými a silově náročnějšími místy. Turistický výstup na vápencovou náhorní plošinu a na chatu Guttenberghaus (2146 m). (8 hod, ↑ 1300 m, ↓ 100 m)
 • 3. den: Zajištěná cesta Ramsauer Klettersteig (B/C) na nejvyšší vrchol Scheichenspitze (2664 m). Poté těžší zajištěná cesta Jubiläums-Klettersteig (C/D) na divoce skalnatý Eselstein (2556 m). (8 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m)
 • 4. den: Kratší ferratou Austria Sinabell Klettersteig (C) v blízkosti chaty na vrchol Sinabell (2349 m). Sestup k autobusu (5 hod, ↑ 250 m, ↓ 1250 m), odpolední přejezd Rakouska. Návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna ve večerních hodinách (do Brna kolem půlnoci).

Ubytování

2x na chatě Guttenberghaus v horách. Spí se na matracích ve společné noclehárně. Je nutná hygienická spací vložka nebo lehký spacák.

Stravování

Doporučujeme využít stravování na chatě. Snídaně stojí dle její velikosti cca 12 €, hlavní jídlo k večeři od 12 €. Bohatá polopenze stojí cca 40 € (ceny z roku 2023). Druhý den je možné poobědvat na chatě Silberkarhütte, během 3. dne nenarazíme na žádnou další chatu. Základní potraviny není možné během zájezdu dokupovat, studenou stravu na den si vezměte s sebou z ČR.

 • 27.06.2024 - 30.06.2024
 • 4 dny
 • Číslo: 599
 • 5 400 Kč
 • Rezervace

Ferraty Stříbrné soutěsky

Ferraty Stříbrné soutěsky

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Ferraty Solné komory

Sportovní ferraty v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Dolomity - ferraty v okolí Marmolady

Horské skupiny Marmolada, Sella a Rosengarten (Itálie)

Totes Gebirge - ferraty

Výstup nejdelší rakouskou zajištěnou cestou na Grosser Priel (Rakousko)

Nejkrásnější ferraty jižního Rakouska

Klettersteigy Vysokých Taur, Sextenských a Lienzských Dolomit

Hochschwab - ferraty

Obtížné ferraty pohoří Hochschwab v blízkém Rakousku

Stubaiské Alpy - ferraty

Pestré zajištěné cesty v okolí Innsbrucku (Rakousko)