Dolomity - ferraty v okolí Marmolady

Horské skupiny Marmolada, Sella a Rosengarten (Itálie)

Dolomity, Bledé hory, jsou jedinečným přírodním útvarem. Jižně od hlavního alpského hřebene se do třítisícových výšek vypínají bělostné štíty hor. Samotné Dolomity v sobě zahrnují rozsáhlé území, které se dělí do menších horských skupin. Srdcem hor je městečko Cortina d'Ampezzo a okolní velikáni jako Tofana di Rozes, Monte Cristallo, Civetta, Marmolada, Sella či Monte Pelmo. Směle vedené turistické a zajištěné cesty via ferraty nás dovedou na místa, kde se srdce rozbuší a dech zatají. Kdo se sem jednou vydá, bude se opět rád vracet.

Na tomto zájezdu jsme pro vás připravili to nejhezčí ze zajištěných cest v okolí nejvyšší hory celého pohoří, 3342 m vysoké Marmolady. Výzvou nám budou náročné ferraty na Piz Boé a hřeben Marmolady. Poznáme i horskou skupinu Rosengarten, tedy místa, kde se psala historie turistických až horolezeckých výstupů. Na řadě míst budeme procházet bojišti 1. světové války s pozůstatky opevnění, tunelů i vojenské techniky.

Náročnost zajištěných cest na této akci je nejčastěji červená, tedy střední, v rakouské klasifikaci B až C, v nejobtížnějších úsecích však až D. Většina túr nám zabere asi 8 hod, maximální převýšení činí ve výstupu i sestupu 1100 m (náročnost podrobněji). Kde to bude možné, vypomůžeme si lanovkami. Zájezd je určený pro středně pokročilé a zkušené ferratisty s předchozí zkušeností s ferratami. Zájezdu se mohou zúčastnit také děti od 15 let v doprovodu zákonného zástupce, podmínkou je minimální výška 150 cm a odpovídající fyzická a pohybová zdatnost. Pro výstup po ferratách musíte mít povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezeckou helmu). Vybavení vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Ve skupině bývá obvykle 10-20 osob. Naší základnou bude komfortní hotel v obci Malga Ciapela, přímo pod jihovýchodním úbočím Marmolady, kde dostaneme kvalitní polopenzi. Dopravu a ubytování máme společné s turistickým zájezdem Dolomity - turistika v okolí Marmolady, ke kterému je možné se po domluvě s průvodcem na místě připojit.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 18 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa a Rakouska.
 • 2. den: Ze sedla Karer Pass neboli Passo di Costalungo (1758 m) výstup k Rif. Paolina (2125 m) pod stěnu Rotwandu neboli Roda di Vael (2806 m), na jehož vrchol nás dovede lehká zajištěná cesta Rotwand (A/B). Poté středně obtížná zajištěná cesta Masaré (C). Návrat přes chatu Rif. Roda di Vael (2280 m) do sedla Karer Pass (9 hod, ↑ 1100 m, ↓ 1100 m). V podvečerních hodinách příjezd na místo ubytování.
 • 3. den: Ze sedla Pordoi (2242 m) kolem německého válečného památníku pod jižní stěnu masivu Sella a poté již výstup náročnou lezeckou ferratou Via Attrezzata al Piz Boé "Cesare Piazzetta" (D) na vyhlídkový vrchol Piz Boe (3152 m), sestup turistickým chodníkem zpět do sedla Pordoi s možností využití lanovky. (8 hod, ↑ 900 m, ↓ 900 m, s využitím lanovky 7 hod, ↑ 1000 m, ↓ 300 m)
 • 4. den: Od Lago di Fedaia (2054 m) výstup náročnou ferratou Eterna (Věčná) (C/D) po severovýchodním hřebeni Marmolady s vrcholem Punta Serauta (2962 m) s pozůstatky opevnění z 1. světové války k horní stanici lanovky Serauta (2950 m) s možností prohlídky válečného muzea či lanovkou pokračovat až na Punta Rocca (3265 m), lanovkou dolů k hotelu. (6 hod, ↑ 950 m, ↓ 100 m)
 • 5. den: Od přehrady Lago di Fedaia (2054 m) po výstupu na Porta Vescovo (2478 m) obtížná via ferrata Delle Trincee (D) na hřebeni Padon s vrcholem Bec de Mesdi (2727 m), impozantní výhled do severních stěn Marmolady a jejích ledovců a na skalní hradbu masivu Sella. V závěrečné části pevnůstky a štoly z 1. světové války (6 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m). Přesun místní dopravou do obce Canazei, možná návštěva aquaparku či pizzerie, v podvečerních hodinách odjezd do ČR. Noční přejezd Rakouska a Německa.
 • 6. den: Příjezd na stejná nástupní místa jako při odjezdu, do Brna v ranních hodinách.

Ubytování a nocování

3x v hotelu Roy ve středisku Malga Ciapela ve 2lůžkových pokojích (na některých pokojích s možností 2 přistýlek se slevou 700 Kč/přistýlka). Pokoje mají vlastní koupelnu a jsou vybavené satelitní TV, telefonem a fénem. V hotelu je k dispozici restaurace, bar, wellness zdarma (sauna, vířivka) a wifi. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Dostanete místní polopenzi, která začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Snídaně se podává formou bufetu, večeře je tříchodová. V blízkosti hotelu je i několik restaurací a pizzerií, nedaleko je i menší obchod s potravinami. Ceny v obchodech jsou asi o 50 % vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

 • 24.08.2024 - 29.08.2024
 • 6 dní
 • Číslo: 5573
 • 14 300 Kč
 • Rezervace

Dolomity - ferraty v okolí Marmolady

Dolomity - ferraty v okolí Marmolady

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Ferraty Solné komory

Sportovní ferraty v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Julské Alpy - ferraty

Zajištěné cesty v nejvyšších slovinských horách (Slovinsko, Itálie)

Lago di Garda - ferraty

Největší italské jezero z ptačí perspektivy (Dolomity)

Nejkrásnější ferraty jižního Rakouska

Klettersteigy Vysokých Taur, Sextenských a Lienzských Dolomit

Francouzské Alpy - ferraty v NP Écrins

Sportovní ferraty v Dauphinských Alpách

Brenta - ferraty

Ferratový přechod skalního ráje a věží Brenty (Dolomity)