Finale Ligure MTB

Jedna z největších a nejlepších lokalit trailového ježdění v Evropě na pobřeží Ligurie

Finale Ligure je malebné městečko v italské Ligurii, nad kterým se tyčí jedna z největších a nejlepších lokalit trailového ježdění v Evropě. Najdeme zde nejpropracovanější síť trailů a cestiček různých obtížností a délek. Některé traily jsou tu opravdu dlouhé. Z hor, které poměrně strmě stoupají až do cca 1000 m, nás budou čekat sjezdy až téměř dolů k moři. Skvělá poloha Finale Ligure nabízí unikátní příležitost kombinace kvalitního bajkingu s pohodou u italské kávy, sklenky vína či na pláži u moře. Ochutnáme také lokální kuchyni, silně ovlivněnou Středozemním mořem, která nám nabídne svou nezapomenutelnou kombinaci chutí a vůní.

Denně nás čeká zhruba 40-60 kilometrů s průměrným převýšením 1200 m. Výjezdy jsou většinou asfaltové, dolů budeme jezdit terénem po trailech různého podloží (někdy flow traily, ale užijeme si i kameny a kořeny, občas šotolinu). Na programu jsou traily střední obtížnosti, náročnější traily si můžete přidat individuálně nebo dle domluvy ve skupině. Zájezd je určen pro všestranně zaměřené jezdce, kteří se nebojí šlápnout si i do kopce a dolů hledají spíš zábavu než extrémní sjezdy. Všechny plánované etapy je možné prodloužit, zkrátit či vynechat a nahradit vlastním programem. Ubytováni budeme v kempu asi 800 m od pláže ve vlastních stanech nebo mobilhomech a dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. Dopravu a ubytování máme společnou se zájezdy Italská Ligurie - turistika na italské riviéře a Italská Ligurie na kole, ke kterým je možné se kdykoliv po domluvě s průvodci na místě připojit. Zájezd je vhodný i pro páry s různými zájmy, jeden bajkuje, druhý jezdí pohodové cyklovýlety nebo chodí na pěší túry, a večer se u vína či piva podělíte o svoje zážitky.

Program zájezdu

 • 1. dne: Předpokládaný odjezd okolo 17 hod z Brna přes Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa a Itálie.
 • 2. den: Příjezd do Finale Ligure, ubytování a prohlídka města. Poznávací etapa v okolí nejbližšího kopce Monte Caprazoppa. Cesta kolem prastarých kostelů na vrcholu kopce s úžasnými výhledy na moře. Zpět po trailu X-men. Krátká seznamovací prohlídka starého Finale, zejména staré části Finalborgo, možnost koupání v moři a degustace italské pizzy a kávy. (↔ 20 km, ↑ 300 m, ↓  300 m)
 • 3. den: Silniční výšlap na Colle del Melogno (1028 m). Hustým lesem okolo Monte Grosso až k vrcholu Monte Carmo, jednoho z nejvyšších kopců v oblasti (1389 m). Dolů k moři po Karma trail až do vesnice Loano, odpočinek, občerstvení a podél pobřeží zpět do Finale. (↔ 55 km, ↑ 1300 m, ↓ 1300 m)
 • 4. den: Výjezd do oblasti Le Manie (300 m). Bajkování po vyhlášené trase 24hodinového závodu “24h Finale” a v jejím okolí. Zpět trailem Briga. Po zbytek dne zasloužený odpočinek u moře nebo v místních restauracích (cca ↔ 30-50 km, ↑ 700-1200 m, ↓ 700-1200 m). Alternativně den bez kola - celodenní návštěva NP Cinque Terre (UNESCO).
 • 5. den: Přes lokalitu Feligno výjezd na opuštěnou základnu NATO, která zároveň funguje jako výchozí bod mnoha lokálních trailů. Trailem podle naší preferované obtížnosti zpět dolů do Feligna, občerstvení. Zpět k pobřeží okolo Monte Cucco (390 m), po cestě mnoho archeologických nalezišť. Na závěr trailem Megalithic až skoro k bráně kempu. (↔ 50 km, ↑ 1300 m, ↓ 1300 m)
 • 6. den: Silniční výšlap na křižovatku Melogno - restaurace u Dina (1000 m). Trailem Toboga di Canova do zapadlé vesničky Isallo (300 m) a odtud zpět k restauraci. Po doplnění sil nejvyhlášenější trail z celé oblasti: Rollercoaster. Závěrem od kapličky San Pantaleo pohodový dojezd k moři. (↔ 50 km, ↑ 1500 m, ↓ 1500 m)
 • 7. den: Přímo z Finale nahoru do lokality San Bernardino (350 m) a spletitou sítí lesních stezek do vesničky Orco. Dále kolem velkých skalnatých útvarů do vesničky Boragno. Po překonání nejnižšího bodu údolí vjezd opět mezi skály a po prastaré lesní stezce Varigotti-Mania až k hlavní silnici. Trailem podle našich preferencí sjezd dolů do Noli. Občerstvení, koupání a návrat do Finale podél malebného pobřeží. (↔ 45 km, ↑  1000 m, ↓ 1000 m)
 • 8. den: Výšlap přes vesnici Calice Ligure k základně NATO (1015 m). Vyhlídkovou hřebenovkou přes Colle di San Giacomo, Bric Frabosa, Bric del Forno a Bric Colombino zpět na pobřeží do městečka Spotorno. Zde občerstvení, koupání a návrat do Finale podél vysokých mořských útesů po legendární silnici Via Aurelia. (↔ 60 km, ↑ 1500 m, ↓ 1500 m)
 • 9. den: Z kempu po pobřeží moře, prohlídka městeček Noli a Spotorno a jejich malebného okolí. Poté kolem unikátního skalního okna Grota dei Falsari a po cyklostezce přes Vezzi Portio zpět (↔ 30 km, ↑ 350 m, ↓ 350 m). Večerní odjezd do ČR.
 • 10. den: Přejezd Itálie a Rakouska, příjezd přes Plzeň a Prahu do Brna v dopoledních hodinách.

Ubytování a nocování

7x v kempu Tahiti ve vlastních stanech nebo za příplatek 2500 Kč/os. v mobilhomech. Mobilhome je chatkový apartmán určený pro 4 osoby se 2 oddělenými 2lůžkovými ložnicemi a společnou obytnou místností. Jeho součástí je vybavená kuchyně, WC a sprchový kout. Před mobilhomem je možnost venkovního posezení. V pokojích je jedna velká manželská postel nebo dvě samostatné. Je zapotřebí si vzít vlastní kompletní povlečení (tzn. prostěradlo, povlak na polštář a na přikrývku). Mobilhomy doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími. Kemp je standardně vybaven a nabízí všechny potřebné služby, wifi je zdarma.

Stravování

Dostanete polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní. Součástí kempu je i restaurace a bar. Kemp leží asi 800 m od pláže v blízkosti centra se spoustou kaváren, pizzerií, obchodů a restaurací.

Finale Ligure MTB

Finale Ligure MTB

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Lago di Garda MTB

Bajková klasika v okolí největšího italského jezera

Livigno - MTB v italském Tibetu

Horská cyklistika v singletrailovém ráji (Itálie)

Dolomity MTB

Bajkování v srdci Dolomit – Val di Fassa, Marmolada, Sella (Itálie)

Walliské Alpy MTB

MTB pod ledovci v okolí Zermattu a Saas Fee (Švýcarsko)

Silvretta arena MTB

Bikování s lanovkami v oblasti Ischgl-Samnaun-Verwall