Hochschwab - ferraty

Obtížné ferraty pohoří Hochschwab v blízkém Rakousku

Hochschwab je překrásné pohoří na východě rakouského Štýrska. Zdánlivě nedobytné vápencové stěny se strmě zvedají z hlubokých dolin, nahoře však mnohé překvapí reliéf vápencových plošin. Na tomto zájezdu nás čekají obtížné ferraty v blízkém okolí obce Eisenerz, známé obrovským povrchovým dolem na železnou rudu. Obec se nachází na úpatí hory Erzberg na rozhraní Eisenerzer Alpen a Ennstaler Alpen, nad údolím řeky Erzbach na západním okraji Hochschwabu. Sluncem zalité vápencové skály zde byly zpřístupněny turistům krásnými a atraktivními ferratami vyšperkovanými až 40 m dlouhými lanovými mosty, průstupy jeskyněmi a dalšími lahůdkami.

Plánované klettersteigy nikomu nic zadarmo nedají, nejobtížnější místa jsou hodnocena stupněm D/E, na zbylých úsecích převažuje obtížnost C. Tento zájezd je tak určen pro náročné a zkušené ferratisty, mohou se ho zúčastnit také zdatné děti od 15 let v doprovodu zákonného zástupce. Podmínkou je minimální výška 150 cm a odpovídající fyzická a pohybová zdatnost. Pro výstup po via ferratách musíte mít povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezeckou helmu). Vybavení vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Túry nám včetně nástupů a sestupů zaberou do 7 hodin s převýšením kolem 1000 m. Ubytováni budeme v penzionu Gasthof International v obci Hieflau, kde nám připraví snídaně. Na večeře pak můžeme využít restauraci přímo v penzionu. Ve skupině bývá obvykle kolem 10 osob.

Program zájezdu

 • 1. den: Odjezd kolem půlnoci z Brna přes Mikulov, noční přejezd Rakouska.
 • 2. den: Z městečka Eisenerz vstříc našemu prvnímu dobrodružství: po zajištěné cestě Eisenerz Steig (C/D) až na západní vrchol Pfaffensteinu (1865 m). Po sestupu stezkou Südwandsteig zpět do obce Eisenerz, přejezd na ubytování. (6 hod, ↑ 1050 m, ↓ 1050 m)
 • 3. den: Po průjezdu dolem Erzberg a údolím Ramsau výjezd k Gemeindealm (1019 m) a dále již výstup k ferratě Kaiserschild Klettersteig (D/E) s 40metrovým nepálským mostem v její závěrečné části, je možnost jej obejít. Výhled z vrcholu Kaiserschildu (2084 m), sestup zpět do údolí. (7 hod, ↑ 1100 m, ↓ 1100 m)
 • 4. den: Po krátkém nástupu dlouhá ferrata Kaiser Franz Joseph Klettersteig (D) vedoucí jižními skalami Rosslochu (1649 m) nad hladinou jezera Leopoldsteiner See se zakončením lanovým mostem (5,5 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m). Odjezd do ČR, příjezd přes Mikulov do Brna kolem 21 hod.

Ubytování

Ve velmi příjemném penzionu Gasthof International v obci Hieflau, ve 2-4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. K dispozici je také wifi.

Stravování

V ceně zájezdu jsou snídaně formou švédských stolů 3. a 4. den. Přímo v penzionu je restaurace, kde lze povečeřet. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž. Hlavní jídlo stojí cca 10 €. Svačiny na túry si vezměte s sebou z ČR.

 • 10.09.2020 - 13.09.2020
 • 4 dny
 • Číslo: 5482
 • 5 600 Kč
 • Rezervace

Hochschwab - ferraty

Hochschwab - ferraty

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Ferraty Solné komory

Sportovní ferraty v jezerním království v oblasti Dachsteinu

Lago di Garda - ferraty

Největší italské jezero z ptačí perspektivy (Dolomity)

Totes Gebirge - ferraty

Výstup nejdelší rakouskou zajištěnou cestou na Grosser Priel

Náročné ferraty jižní stěny Dachsteinu

Nejtěžší klettersteigy Rakouska – Super ferrata Dachstein

Solná komora - náročné ferraty

Těžké ferraty pod Dachsteinem – Seewand, Donnerkogel a Krippenstein Nordwand