Hochschwab - ferraty

Obtížné ferraty pohoří Hochschwab v blízkém Rakousku

Hochschwab je překrásné pohoří na východě rakouského Štýrska. Zdánlivě nedobytné vápencové stěny se strmě zvedají z hlubokých dolin, nahoře však mnohé překvapí reliéf vápencových plošin. Na tomto zájezdu nás čekají obtížné ferraty v blízkém okolí města Eisenerz, známým obrovským povrchovým dolem na železnou rudu. Obec se nachází na úpatí hory Erzberg na rozhraní Eisenerzer Alpen a Ennstaler Alpen, nad údolím řeky Erzbach na západním okraji Hochschwabu. Sluncem zalité vápencové skály zde byly zpřístupněny turistům krásnými a atraktivními ferratami vyšperkovanými až 40 m dlouhými lanovými mosty, průstupy jeskyněmi a dalšími lahůdkami.

Plánované klettersteigy nikomu nic zadarmo nedají. Nejobtížnější místa jsou hodnocena stupněm D/E, na zbylých úsecích převažuje obtížnost C. Túry nám včetně nástupů a sestupů zaberou do 7 hodin s převýšením kolem 1000 m (náročnost podrobněji). Zájezd je vhodný pro náročné a zkušené ferratisty. Pro výstup po via ferratách musíte mít povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezeckou helmu). Vybavení vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Ubytováni budeme v penzionu Eisenerzer Hof v městečku Eisenerz, kde nám připraví bohaté snídaně. Večeře si můžeme dát v penzionu, nebo vyzkoušet některou z místních restaurací v městečku. Ve skupině bývá obvykle kolem 10 osob. Dopravu a ubytování máme společné se zájezdem Eisenerzské Alpy, ke kterému se lze po domluvě na místě s průvodcem připojit.

Program zájezdu

  • 1. den: Odjezd z Brna kolem 6:30, dopolední přejezd, z městečka Eisenerz vstříc našemu prvnímu dobrodružství: po zajištěné cestě Eisenerzer Steig (C/D) až na západní vrchol Pfaffensteinu (1865 m). Po sestupu stezkou Südwandsteig zpět do obce Eisenerz, ubytování. (6 hod, ↑ 1050 m, ↓ 1050 m)
  • 2. den: Po průjezdu dolem Erzberg a údolím Ramsau výjezd k Gemeindealm (1019 m) a dále již výstup k ferratě Kaiserschild Klettersteig (D/E) s 40metrovým nepálským mostem v její závěrečné části, je možnost jej obejít. Výhled z vrcholu Kaiserschildu (2084 m), sestup zpět do údolí, návrat busem do městečka k penzionu. (7 hod, ↑ 1100 m, ↓ 1100 m)
  • 3. den: Busem k Leopoldsteinersee. Po krátkém nástupu dlouhá ferrata Kaiser Franz Joseph Klettersteig (D) vedoucí jižními skalami Rosslochu (1649 m) nad hladinou jezera Leopoldsteiner See se zakončením lanovým mostem. Sestup zpět k jezeru (5-6 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m). Odjezd do ČR, návrat do Brna ve večerních hodinách.

Ubytování

Budeme ubytováni v příjemném penzionu Eisenerzer Hof ve městě Eisenerz. K dispozici jsou 2-4lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a wifi připojením. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V ceně zájezdu jsou snídaně formou bufetu. Přes den na túrách je možné stravování pouze z vlastních zásob. Večeře si můžeme dát v penzionu, nebo vyzkoušet některou z místních restaurací v blízkosti ubytování. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž. Hlavní jídlo stojí cca 15 €. Svačiny na túry si vezměte s sebou z ČR.

Hochschwab - ferraty

Hochschwab - ferraty

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Ferraty Solné komory

Sportovní ferraty v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Walliské Alpy - ferraty

Zajištěné cesty v okolí Zermattu (Švýcarsko)

Výstup na Dachstein

Výstup po ledovci na vrchol Hoher Dachstein (Rakousko)

Lago di Garda - ferraty

Největší italské jezero z ptačí perspektivy (Dolomity)

Náročné ferraty jižní stěny Dachsteinu

Nejtěžší klettersteigy Rakouska – Super ferrata Dachstein