Lago di Garda - ferraty

Největší italské jezero z ptačí perspektivy (Dolomity)

Jižnímu okraji italských Alp dominují ohromná ledovcová jezera, nad nimi se tyčí bílé skalní stěny, ve kterých vedou odvážné zajištěné cesty, via ferraty. Lago di Garda, modrý klenot zasazený doprostřed vápencových skal, které se od jezera v nadmořské výšce 65 m zvedají až do 2200 m. Ve zdejších skalách jsou sepsány mnohé kapitoly světového volného lezení. Část skal a vrcholů je přístupná i nehorolezcům díky via ferratám, zajištěným cestám různých stupňů obtížnosti od lehkých až po extrémně těžké. Lago di Garda je díky své poloze a nízké nadmořské výšce vyhledáváno milovníky outdoorových sportů i v jarních a podzimních měsících, kdy zde panují velice příjemné teploty a slunečné počasí.

V našem programu budou náročnější zajištěné cesty jako Monte Albano či Rino Pisetta, pokusíme se však i o kratší výstupy Rio Salagoni nebo Sentinero attrezzato dei Colodri a na závěr zdoláme vyhlídkovou ferratu Via dell' Amicizia nad městečkem Riva. K večernímu posezení oceníme kvalitní italské víno a olivy, určitě také nepohrdneme koupáním ve vodách Lago di Garda.

Náročnost zajištěných cest na této akci je nejčastěji C-D, v programu je však i náročná via ferrata Rino-Pisetta (E), která zcela určitě prověří vaši lezeckou zdatnost a vytrvalost. Akce je vhodná pro zdatnější ferratisty, kteří si mohou vychutnat to těžší ze zajištěných cest, co hory a skály při severním okraji Lago di Garda nabízejí. Délka jednotlivých túr je cca 6 hodin, maximální převýšení 1200 m. Tohoto zájezdu se mohou zúčastnit děti od 15 let v doprovodu zákonného zástupce. Podmínkou je minimální výška 150 cm a odpovídající fyzická a pohybová zdatnost. Pro výstup po via ferratách musíte mít povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezeckou helmu). Vybavení vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Ve skupině bývá obvykle 10-20 osob. V květnovém a zářijovém termínu budete spát v kempu u Lago di Garda, případně v nedalekých apartmánech, a dostanete polopenzi z naší polní kuchyně. O prázdninách nás bude hostit tříhvězdičkový hotel, asi 300 m od pláže jezera, s hotelovými snídaněmi. Doprava a místo noclehu jsou společné s turistickým zájezdem Lago di Garda, ke kterému je možné se kterýkoliv den připojit.

Aktuálně - vstup do Itálie: vstup je povolen všem bez jakýchkoli dokladů o testech či očkování (mzv.cz). Návrat do ČR: návrat odkudkoli je pro všechny bez jakýchkoli podmínek, tak jak tomu bylo před Covidem.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 18 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa a Rakouska do Itálie.
  • 2. den: Na rozlezení kratší ferrata Sentinero attrezzato dei Colodri (B/C) na hřeben Colodri (400 m) nad městečkem Arco s nástupem kolem pomníku popravených československých legionářů. Návštěva historického středu města Arco a možnost prohlídky hradu nad městem. Přesun do Torbole. (4 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m)
  • 3. den: Obtížná, nedávno zrekonstruovaná ferrata Monte Albano (D/E) nad obcí Mori vedoucí na stejnojmenný vrchol (685 m). Poté u obce Dro olivovými háji k nástupu ferraty Rio Salagoni (C) vedoucí soutěskou se stejnojmenným divokým potokem s vodopády. Součástí ferraty jsou i dva lanové mosty. (6 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m)
  • 4. den: Z městečka Sarché (250 m) výstup sportovní, odvážně vedenou a náročnou ferratou Rino Pisetta (E) na vrchol Monte Garzole (966 m). (5 hod, ↑ 750 m, ↓ 750 m)
  • 5. den: Nad městem Riva del Garda (67 m) výstup kolem chaty Capanna Santa Barbara (560 m) a ferratou Via dell' Amicizia (C) s dlouhými žebříky na vrchol Cima Sat (1276 m). Sestup zpátky do Rivy, prohlídka historického centra a relax na pláži, podvečerní odjezd. Noční přejezd Rakouska. (6 hod, ↑ 1200 m, ↓ 1200 m)
  • 6. den: Příjezd přes Plzeň, Prahu a Jihlavu do Brna v dopoledních hodinách.

Ubytování a nocování

U termínů č. 559 a 5594 3x ve vlastních stanech v kempu Maroadi přímo na břehu Gardského jezera v městečku Torbole, do centra je to asi 5 min. Možné je i ubytování v apartmánech Maroadi za příplatek 1500 Kč/os. Jedná se o třípokojové apartmány celkově pro 4-6 osob se dvěma ložnicemi, obývacím pokojem, kuchyní a koupelnou. Apartmány leží cca 600 m od kempu, kam je třeba docházet na naši polopenzi. Svůj zájem o ubytování v apartmánu uveďte, prosím, již do přihlášky. Wifi je v apartmánech k dispozici zdarma, v kempu za poplatek 5 €/5 hod.

U termínu č. 5593 3x ve 2-4lůžkových pokojích hotelu Primo v městečku Riva del Garda, asi 300 m od pláže. Pokoje mají klimatizaci, vlastní koupelnu, satelitní TV, telefon, fén a většinou balkon. Jistotu 2lůžkového pokoje vám zajistíme za příplatek 800 Kč/os., svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. V hotelu je restaurace a pizzeria, výtah a wifi.

Apartmány a pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

U termínů č. 559 a 5594 Vám připravíme polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Lze také využít řadu místních restaurací a pizzerií. Přímo v kempu je restaurace a obchůdek, kde je možno dokoupit základní potraviny.

V prázdninovém termínu č.5593 dostanete v hotelu kvalitní snídaně, na večeře je možno využít hotelovou restauraci a pizzerii (špagety a saláty od 10 €, pizza od 6 €) či řadu restaurací a pizzerií v okolí.

Ceny v obchodech jsou asi o 50 % vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Lago di Garda - ferraty

Lago di Garda - ferraty

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Ferraty Solné komory

Sportovní ferraty v jezerním království v oblasti Dachsteinu

Dolomity - ferraty v okolí Marmolady

Ferraty v horských skupinách Marmolada, Sella a Rosengarten (Itálie)

Brenta - ferraty

Ferratový přechod skalního ráje a věží Brenty (Dolomity)

Hochschwab - ferraty

Obtížné ferraty pohoří Hochschwab v blízkém Rakousku