Istrie - pohodová turistika

Historická města, romantické pláže, průzračné moře, zelené hory

Istrie, největší chorvatský poloostrov, se pyšní množstvím přírodních i kulturních památek, kde se všudypřítomné italské dědictví mísí s kulturou Balkánu. Průzračně čisté Jadranské moře vybízí ke koupání, šnorchlování i pohodové turistice kolem zapomenutých romantických pláží členitého pobřeží. Rozmanité vnitrozemí je překvapivě zelené díky srážkám v nedalekých pohořích Čičarija a Učka. Na výletech projdeme poklidné osady ukryté v horách a navštívíme fotogenická městečka Motovun a Pazin. Atmosféra úzkých uliček a kulisy kamenných domů v nás zvolna probudí náladu k ochutnávce místních vín. V Pule budeme obdivovat druhé největší antické koloseum na světě, v Poreči Eufrazijovu baziliku (UNESCO) a vykoupeme se na opuštěných plážích poloostrova Kamenjak. Zářijové teploty vzduchu 20-25°C jsou ideální pro turistiku a z léta ohřáté moře 22-23°C láká ke koupání.

Při pohodových túrách strávíme na trasách nejčastěji 5-6 hodin s převýšením do 500 m. Kterýkoli den je možné si udělat alternativní program a strávit den odpočinkem na pláži, nebo si naopak trasu lehce prodloužit. Ubytovaní budeme v mobilhomech v luxusním kempu pod Novigradem. Kemp má několik pláží, obchůdky, restaurace a úžasné zázemí pro děti - aquapark s vyhřívanými bazény, tobogány, hřiště. O jídlo se starat nemusíte, díky polopenzi z naší polní kuchyně. Doprava a ubytování jsou společné s cyklozájezdem Istrie na kole.

Aktuálně - vstup do Chorvatska: vstup je povolen všem bez jakýchkoli dokladů o testech či očkování (mzv.cz). Návrat do ČR: návrat odkudkoli je pro všechny bez jakýchkoli podmínek, tak jak tomu bylo před Covidem.

Program zájezdu

 • 1. den: Večerní odjezd kolem 21 hod z Brna. Noční přejezd Rakouska a Slovinska.
 • 2. den: Ranní příjezd do starobylé vesnčky Grožnjan s úzkými kamenými uličkami, 4 kostely a tvrzí, přejezd pod malebné středověké městečko Motovun vyhlášené vínem a lanýži. Přejezd do Novigradu, procházka kolem pláží, hradeb i historickým centrem se zmrzlinami a kavárnami, první koupání (↔ 4-6 km). Přejezd do kempu, koupání v moři nebo aquaparku.
 • 3. den: Návštěva vyhlášeného přístavního města Pula s neopakovatelnou atmosférou, římským koloseem, pevností a historickým centrem. Přejezd autobusem na poloostrov Kamenjak, nejjižnější cíp Istrie. Procházka z Premantury po pobřeží kolem zátok, mysů a romantických pláží bez davů turistů (↔ 6-12 km) nebo vyjížďka kolem poloostrova na loďce.
 • 4. den: Okružní túra z Gračišče malebnou krajinou s dechberoucím výhledem na pohoří Učka. Okolo slínových a vápencových formací nejrozmanitějších tvarů až ke krasovému jezeru s vodopádem Slap (5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Odpolední prohlídka městečka Pazin s pevností Pazinski kaštel nad propastí Pazinska jama, odkud prchal Matyáš Šándor ve známé verneovce.
 • 5. den: Z kempu podél pobřeží s mnoha romantickými plážemi do historické Poreče s klenoty architektury z období Byzance i Benátské republiky (↔ 15 km). Koupání, zmrzliny, kavárny, restaurace. Ve večerních hodinách odjezd do ČR. Noční přejezd Slovinska a Rakouska.
 • 6. den: Příjezd zpět do Brna v ranních hodinách.

Ubytování a nocování

3x v mobilhomech na pobřeží v kempu Lanterna Poreč. Mobilhome je chatkový apartmán určený většinou pro 4-6 osob se 2 oddělenými ložnicemi, 2 oddělenými sprchami a toaletami a společnou obytnou místností s kuchyňkou, která je vybavena veškerým nádobím, lednicí, mikrovlnkou, varnou konvicí atd. Před mobilhomem je terasa pro venkovní posezení, 2 lehátka a gril. V pokojích je jedna velká manželská postel nebo dvě samostatné, všechny jsou vybaveny ložním prádlem. Pro skupiny přátel nebo větší rodiny je možnost ubytování v mobilhomu na 5. a 6. lůžku nebo 2 lehátkách na terase se slevou 800 Kč/os. Je také možné nocovat ve vlastním stanu (sleva 800 Kč/os.), pokud o tuto variantu máte zájem, uveďte to, prosím, již v přihlášce. Přímo v kempu je několik přístupových míst k moři a plážím, vícero restaurací a malý obchod. Větší supermarket je vzdálen cca 300 m. Kemp má i úžasné možnosti pro děti - aquapark s několika vyhřívanými bazény, 3 velké tobogány, skluzavky, dětská hřiště, minigolf, dětské diskotéky i nafukovací dětské město na moři. Wifi je k dispozici u recepce a v centrální části kempu.

Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Některé dny bude také příležitost si dát oběd v restauraci a ochutnat chorvatské speciality - mořské plody, lanýže nebo vyhlášenou pljeskavicu. V restauracích jsou ceny cca 2x vyšší než u nás.

 • 23.09.2022 - 28.09.2022
 • 6 dní
 • Číslo: 447
 • 8 200 Kč
 • Rezervace

Istrie - pohodová turistika

Istrie - pohodová turistika

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Korsika - pohodová turistika

Perla středomoří - přírodní krásy, města, moře, kaskády a tůně

Lago di Garda

Horská turistika v okolí největšího italského jezera (Dolomity)

Slovinskem z hor až k Jadranu

Pohodové výlety v oblasti Julských Alp

Sardinie - pohodová turistika

Nenáročné výlety po pobřeží i vnitrozemím (Itálie)

Národní parky, hory a moře Chorvatska

Pohodová turistika přes skalní města, vodopády a ostrovy Dalmácie

Jezera, vodopády a soutěsky Julských Alp

Pohodová turistika nejkrásnějšími místy Julských Alp (Slovinsko)