Pobřeží jižní Francie na kole

 

Termíny zájezdů

Náročnost: 1-3

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 • 22.06.2018 - 01.07.2018
 • 10 dní
 • 14800 Kč
 • 680
 •  
 •  
 •  

Francie - země vína, dobrého jídla a pétanque, která se kromě řady dalších oblastí pyšní i velmi vyhledávaným regionem Provence a Cote d'Azur. Rozlehlé bělostné oblázkové nebo písečné pláže omývané vlnami průzračně čisté vody, prosluněné stráně s vinicemi nebo rozlehlá levandulová pole naplňující vzduch nezaměnitelnou pronikavou vůní. Právě tyto oblasti poznáte během zájezdu v jižní Provence.

Budete mít jedinečnou příležitost spojit poznávání krás přírody s aktivním odpočinkem v podobě cyklistických výletů s možností koupání v osvěžujících vodách Středozemního moře. Cyklistické výlety proložíme turistikou po útesech Les Calanques tyčících se z moře a vymletých do mnoha zálivů s překrásnými plážemi. K chloubám jižní Francie ovšem nepatří jen nádherná krajina, ale rovněž města s obdivuhodnou historií a kulturou, na které program zájezdu rozhodně nezapomíná. Navštívíme metropoli Marseille, vínem proslavený Bandol, vnitrozemské Aix-en-Provence a několik přímořských letovisek se svými pobřežními promenádami. Budeme mít možnost absolvovat výlet lodí buď přímo pod fotogenické majestátní útesy Les Calanques, nebo na tajuplný ostrov s pevností Château d'If. Zájezd zakončíme etapou okolo nejhlubší evropské trhliny kaňonu Verdon, s koupáním v jezeře Lac de St Croix.

Téměř každý den se můžete sami rozhodnout pro jednu ze dvou variant etap podle jejich délky (A 30-55 km, B 50-80 km). Většinu tras je možné zkrátit, prodloužit nebo zcela vynechat a udělat si volný den s vlastním programem. Zájezd je tak vhodný i pro skupinky či páry s odlišnými požadavky na náročnost tras. Během etap bude vždy dostatek času posedět u dobrého jídla se sklenkou francouzského vína nebo si jen tak zobnout vynikajícího sýra. Nocovat budeme v zařízených mobilhomech případně ve vlastních stanech v kempu, jen kousek od malé pláže a zároveň nedaleko od turisty hojně navštěvovaného přímořského letoviska La Ciotat. Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně.

Program zájezdu

 • 1. den: Dopolední odjezd z Brna přes Prahu a Plzeň. Noční přejezd Německa na jih Francie.
 • 2. den: Úvodní setkání s nefalšovanou provensálskou krajinou v oblasti krásných přívětivých vesniček Le Castellet a Le Beausset se snovým výhledem. Zahřívací etapa s možností prvního koupání v moři na pláži v Les Lecques. (↔ 30 km, ↑ 400 m, ↓ 700 m)
 • 3. den: A: Okružní jízda s výjezdem na proslulou pobřežní silničku La Route des Cretes s nezapomenutelnými výhledy. Prohlídka turisty vyhledávaného letoviska Cassis a průjezd pod severní stranou přímořských útesů s možností zařazení MTB alternativy (↔ 50 km, ↑ 1100 m, ↓ 1100 m). B: Přídavek ve formě návštěvy dalšího typicky provensálského městečka Carnoux en Provence (↔ +15 km, ↑ +200 m, ↓ +200 m).
 • 4. den: Den bez kola: A: Turistika po bělostných, z moře vyrůstajících útesech Les Calanques s možností úžasného osvěžujícího koupání v průzračně čisté vodě přilehlých zálivů a závěrečný výstup do průsmyku Col de la Guardiole (6 hod, ↑ 500 m, ↓ 300 m). B: Navíc dva další útesy: Belvedere a Calanque Devenson (+2 hod, ↑ +400 m, ↓ +400 m).
 • 5. den: Po pobřeží od pláže k pláži: A: Koupání na nejrůznějších plážích Azurového pobřeží, kde si každý najde tu svoji. Návštěva přímořského letoviska Bandol proslaveného skvělým červeným vínem, které si nezadá ani ve srovnání s legendárním Châteauneuf du Pape (↔ 45 km, ↑ 400 m, ↓ 400 m). B: Navíc ostrý výjezd na vrchol výběžku Massif du Cap Sicié až k sakrální stavbě Notre Dame du Mai, ukryté před davy a civilizací v hlubokých lesích (↔ +5 km, ↑ +150 m, ↓ +150 m).
 • 6. den: Okruh okolo pohoří Ste Victoire. A: Od přehrady Lac de Bimont, přes obdiv vzbuzující hřeben pohoří Ste Victoire a průjezd pod jeho jižní stranou až do provensálskou atmosférou nasáklého města Aix en Provence (↔ 55 km, ↑ 700 m, ↓ 900 m). B: Navíc po zapadlé silničce mezi skalami a s výhledy na severní stranu masivu Ste Victore až od vesniček Jouques a Rians (↔ +25 km, ↑ +350 m, ↓ +350 m).
 • 7. den: Odpočinkový den: Dopolední koupání na krásné pláži u umělé oázy v Les Lecques. Odpolední odjezd do historií, mýdlem a bouillabaisou provoněné Marseille. Možnost výletu lodí pod majestátními útesy Les Calanques nebo na osamělý, hrůzu nahánějící ostrov s vězením Château d'If známý z knih Alexandra Dumase Hrabě Monte Christo. Návrat do kempu v pozdních večerních hodinách.
 • 8. den: Horská etapa: A: Stoupání na hřeben pohoří Sainte Baume, masiv známý milovníkům rallye, a následný zasloužený sjezd serpentinami z průsmyku Col de l'Espigoulier (725 m) až do města Gémenos (↔ 35 km, ↑ 550 m, ↓ 800 m). B: Navíc sjezd s dechberoucími výhledy do St Zacharie, údolím do Auriolu a poctivé stoupání do sedla Col de l'Espigoulier (725 m) (↔ +30 km, ↑ +550 m, ↓ +550 m).
 • 9. den: Závěrečná třešnička na dortu v podobě okruhu po hraně nejhlubší evropské trhliny kaňonu Verdon (↔ 50 km, ↑ 650 m, ↓ 1050 m). Odpolední koupání v jezeře Lac de Ste Croix a večerní návštěva městečka vklíněného do skal Moustiers de Ste Marie, proslaveného výrobou "faience".
 • 10. den: Návrat přes Německo a příjezd do Plzně a Prahy v odpoledních, do Brna ve večerních hodinách.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování: V mobilhomech v kempu u La Ciotat. Mobilhome je chatkový apartmán určený většinou pro 4-6 osob se 2-3 oddělenými ložnicemi a společnou obytnou místností. Jeho součástí je také plně vybavená kuchyň, WC a sprchový kout, naopak klimatizace nebývá pravidlem. Před mobilhomem je možnost venkovního posezení. V pokojích je jedna velká manželská postel nebo dvě samostatné, někdy patrová palanda. Závěrečný úklid mobilhomů si provádí každý sám. Nabízíme i možnost nocování ve vlastním stanu se slevou 1500 Kč. Svůj zájem o spaní ve stanu prosím uveďte již v přihlášce. Kemp je dobře vybaven a nabízí všechny potřebné služby vč. bazénu, restaurace a obchodu, wifi je za poplatek.

Stravování: Dostanete polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní. Přímo v kempu je příjemná restaurace a malý obchod. Během zájezdu si bude možné nakoupit v supermarketu. V restauracích jsou obecně ceny cca 2,5x vyšší než u nás. Některé potraviny v obchodech jsou cca o 50 % dražší než u nás, ale naopak řada potravin je stejně drahá nebo levnější.

Další informace k zájezdu

Nástupní místa: Brno, Praha-Zličín, Plzeň

Vhodný typ kola: crossové kolo, trekové kolo, silniční kolo
Povrch: 95-100 % asfalt, 0-5 % šotolina
Informace o přepravě kol na cyklovleku: přeprava kol
Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení, pojištění atd.), Francie - informace o zemi

Prohlídky měst jsou individuální. Ve městech, kde je průvodcovská licence podmíněna místní vyhláškou, neplní naši průvodci roli licencovaných průvodců.

Cena zájezdu Pobřeží jižní Francie na kole

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 7x ubytování v mobilhomech, 7x polopenzi, průvodce, elektronické informační materiály, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje (ceny z roku 2017): volitelné výdaje: případné vstupné do památek a muzeí (20-40 € dle výběru), výlet lodí Les Calanques (23 €) nebo Château d'If (10 €), příplatek za dvousedadlo v buse

 

Pobřeží jižní Francie na kole

Cykloturistika v Provence – Azurové pobřeží Azurové pobřeží na kole La route des cretes Kaňon Verdon
 
 

©2018 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 | Ochrana osobních údajů | odkazy