Korutanská jezera na kole

Nenáročná cyklistika krajem nejteplejších alpských jezer

Korutany jsou proslulé největším počtem jezer v celém Rakousku. Během zájezdu projedeme okolí jezer Faaker See, Keutschacher See, Ossiacher See, Wörthersee a Klopeiner See, která jako by byla uvězněná mezi dvěma horskými hřebeny. Na severní straně je oblast Korutan ohraničena mohutným pohořím Hohe Tauern, ze strany jižní na ni naléhá majestátní hřeben Karavanek, přes který vede nejdelší a nejkrásnější hřebenovka ve Slovinsku. Budeme si vychutnávat rozhled nádhernou krajinou, kochat se nezapomenutelnými výhledy a užívat si jízdu nenáročným terénem po březích korutanských jezer. Kromě velkolepých horských štítů nás uhranou i jezera samotná. Průzračně čistá voda vybízí ke koupání a k příjemnému zpestření našich cykloetap. Třešničkou na dortu budou návštěvy starobylých fotogenických hradů, které naše výlety krásnou přírodou obohatí i o poznání historie této krajiny sevřené mezi městy Villach a Klagenfurt.

Denní etapy (40-60 km v mírně zvlněném terénu s maximálním převýšením 500 m) jsou voleny tak, aby měl každý z nás dostatek času si prohlédnout všechny zajímavosti, které cestou potkáme, i během dne posedět u dobrého jídla v příjemných restauracích (náročnost podrobněji). Ubytovaní budeme ve stylovém penzionu, kde využijeme místní snídani. Velikost skupiny bývá kolem 20 osob. Na tento zájezd nabízíme speciální slevu pro děti.

Program zájezdu

  • 1. den: Odjezd kolem 23 hod z Brna do Rakouska.
  • 2. den: Z podhůří Karavanek kolem jezera Faaker See (↔ 40 km, ↑ 300 m, ↓ 300 m) a s alternativním výjezdem k rozhledně Pyramidenkogel k jezeru Keutschacher See (↔ +10 km, ↑ 350 m, ↓ 350 m).
  • 3. den: Okruh kolem jezera Wörthersee: Maria Wörth - srdce Wörthersee, zámek ve Veldenu, Klagenfurt, prohlídka muzea miniatur Minimundus a přes Reifnitz do Keutschach am See. (↔ 55 km, ↑ 200 m, ↓ 200 m)
  • 4. den: Okruh po břehu jezera Ossiacher See: Prohlídka kláštera Stif Ossiach, přes St. Andrä k majestátnímu hradu Landskron s výhledem na pohoří Karavanky a Nízké Taury, možnost návštěvy „opičího kopce“ Affenbergu s volně žijícími makaky (↔ 60 km, ↑ 450 m, ↓ 450 m). Alternativní prodloužení etapy o výjezd po Gerlitzen Strasse na vyhlídkový vrchol Gerlitzen (1911 m) (možnost využití lanovky Kanzelbahn s přepravou kol) a 18 km sjezd zpět k jezeru Ossiacher See (↔ +35 km, ↑ 1400 m, ↓ 1400 m) s dojezdem do penzionu autobusem.
  • 5. den: Podél řeky Drávy po Drávské cyklostezce do městečka Klopein ležícího u nejteplejšího z korutanských jezer Klopeiner See (↔ 50 km, ↑ 300 m, ↓ 300 m). Návrat do Brna v pozdních nočních hodinách.

Ubytování

3x ve 2-4lůžkových pokojích se sociálním zařízením ve stylovém penzionu na břehu jezera Keutschacher See s vlastní pláží a molem. V penzionu je k dispozici wifi. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V penzionu dostaneme snídani formou bufetu. Na obědy a večeře si zajdeme do některé z mnoha místních hospůdek a restaurací. V blízkosti ubytování se nachází i obchod s potravinami. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Korutanská jezera na kole

Korutanská jezera na kole

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Tauernská cyklostezka

Cykloturistika podél řek Salzach a Saalach v okolí Zell am See

Okolo Bodamského jezera na kole

Cyklistika historickými městy i přírodními krásami Bodensee

Dunajská cyklostezka

Cyklistika podél Dunaje přes Linz, Krems a údolím Wachau až do Vídně

Neziderské jezero na kole

Cyklostezky v krajině vinic a termálů

Údolí Julských Alp na kole

Cyklistika podhůřím Alp, kolem řek, vodopádů, soutěsek a jezer ve Slovinsku