Korutanská jezera na kole

Nenáročná cyklistika krajem nejteplejších alpských jezer

Korutany jsou proslulé největším počtem jezer v celém Rakousku. Během zájezdu projedeme okolí jezer Faaker See, Ossiacher See, Wörthersee a Klopeiner See, která jako by byla uvězněná mezi dvěma horskými hřebeny, v jejichž stínu se budeme po celý čas pohybovat. Na severní straně je oblast Korutan ohraničena mohutným pohořím Hohe Tauern a ze strany jižní na ni naléhá majestátní hřeben Karavanek, přes který vede nejdelší a nejkrásnější hřebenovka ve Slovinsku. Budeme si vychutnávat rozhled nádhernou krajinou, kochat se nezapomenutelnými výhledy a užívat si jízdu nenáročným terénem po březích korutanských jezer. Kromě velkolepých horských šítů nás uhranou i jezera samotná. Průzračně čistá voda vybízí ke koupání a k příjemnému zpestření našich cykloetap. Třešničkou na dortu budou návštěvy starobylých fotogenických hradů, které naše výlety krásnou přírodou obohatí i o poznání historie této krajiny sevřené mezi městy Villach a Klagenfurt.

Denní etapy (40-60 km v mírně zvlněném terénu s maximálním převýšením 500 m) jsou voleny tak, aby každý z nás měl dostatek času si prohlédnout všechny zajímavosti, které cestou potkáme, nebo během dne posedět v příjemných restauracích u dobrého jídla. Ubytovaní budeme v penzionu u jezera s vlastní pláží a molem, využijeme místní snídani. Velikost skupiny bývá průměrně kolem 20 osob. Na tento zájezd nabízíme speciální slevu pro děti.

Program zájezdu

  • 1. den: Odjezd kolem 23 hod z Brna do Rakouska.
  • 2. den: Z podhůří Karavanek kolem jezera Faaker See (↔ 40 km, ↑ 300 m, ↓ 300 m) a s alternativním výjezdem k rozhledně Pyramidenkogel k jezeru Keutschacher See (↔ +10 km, ↑ +350 m, ↓ +350 m).
  • 3. den: Okruh kolem jezera Wörthersee: Maria Wörth - srdce Wörthersee, zámek ve Veldenu, Klagenfurt, prohlídka muzea miniatur Minimundus a přes Reifnitz do Keutschach am See. (↔ 55 km, ↑ 200 m, ↓ 200 m)
  • 4. den: Okruh po břehu jezera Ossiacher See: Prohlídka kláštera Stif Ossiach, přes St. Andrä k majestátnímu hradu Landskron s výhledem na pohoří Karavanky a Nízké Taury a s možností návštěvy „opičího kopce“ Affenbergu s volně žijícími makaky (↔ 60 km, ↑ 450 m, ↓ 450 m). Alternativní prodloužení etapy o výjezd po Gerlitzen Strasse na vyhlídkový vrchol Gerlitzen (1911 m) (možnost využití lanovky Kanzelbahn s přepravou kol) a 18 km sjezd zpět k jezeru Ossiacher See (↔ +35 km, ↑ +1400 m, ↓ +1400 m) s dojezdem do penzionu autobusem.
  • 5. den: Podél řeky Drávy po Drávské cyklostezce do městečka Klopein ležícího u nejteplejšího z korutanských jezer Klopeiner See (↔ 50 km, ↑ 300 m, ↓ 300 m). Návrat do Brna v pozdních nočních hodinách.

Nocování

3x ve 2-4lůžkových pokojích se sociálním zařízením ve stylovém penzionu na břehu jezera Keutschacher See s vlastní pláží a molem. V penzionu je k dispozici wifi.

Stravování

V penzionu dostaneme snídani formou bufetu. Na obědy a večeře si zajdeme do některé z mnoha místních hospůdek a restaurací. V blízkosti ubytování se nachází i obchod s potravinami. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Korutanská jezera na kole

Korutanská jezera na kole