Korutanská jezera na kole

Nenáročná cyklistika krajem nejteplejších alpských jezer

Korutany jsou proslulé největším počtem jezer v celém Rakousku. Během zájezdu projedeme okolí jezer Faaker See,Keutschacher See, Ossiacher See, Wörthersee a Klopeiner See, která jako by byla uvězněná mezi dvěma horskými hřebeny, v jejichž stínu se budeme po celý čas pohybovat. Na severní straně je oblast Korutan ohraničena mohutným pohořím Hohe Tauern a ze strany jižní na ni naléhá majestátní hřeben Karavanek, přes který vede nejdelší a nejkrásnější hřebenovka ve Slovinsku. Budeme si vychutnávat rozhled nádhernou krajinou, kochat se nezapomenutelnými výhledy a užívat si jízdu nenáročným terénem po březích korutanských jezer. Kromě velkolepých horských šítů nás uhranou i jezera samotná. Průzračně čistá voda vybízí ke koupání a k příjemnému zpestření našich cykloetap. Třešničkou na dortu budou návštěvy starobylých fotogenických hradů, které naše výlety krásnou přírodou obohatí i o poznání historie této krajiny sevřené mezi městy Villach a Klagenfurt.

Denní etapy (40-60 km v mírně zvlněném terénu s maximálním převýšením 500 m) jsou voleny tak, aby každý z nás měl dostatek času si prohlédnout všechny zajímavosti, které cestou potkáme, nebo během dne posedět v příjemných restauracích u dobrého jídla. Ubytovaní budeme ve stylovém penzionu, využijeme místní snídani. Velikost skupiny bývá průměrně kolem 20 osob. Na tento zájezd nabízíme speciální slevu pro děti.

S realizací letních i zimních zájezdů do Rakouska počítáme! Kvůli drobným změnám podmínek při vjezdu do země nebo při návratu domů zájezdy rušit nebudeme. Rakousko je otevřené turistům, služby, resturace i ubytování fungují - opatření v Rakousku.
Aktuální povinnosti - vstup do Rakouska: splnění jedné ze čtyř podmínek: dokončené očkování, negativní antigenní (48 hod) nebo PCR test (72 hod), prodělání Covidu (6 měsíců), potvrzení o protilátkách (3 měsíce), výjimku mají děti do 10 let (podrobnosti mzv.cz). Návrat do ČR: vyplnění elektronického příjezdového formuláře před návratem; lidé s dokončeným očkováním nebo po prodělání Covidu: bez dalších povinností; ostatní: antigenní test před odjezdem ze země a po návratu do ČR samoizolace ukončená negativním PCR testem provedeným nejdříve 5. den po návratu. Splnění návratových podmínek není při pozemní dopravě kontrolováno.

Program zájezdu

  • 1. den: Odjezd po 23 hod z Brna přes Mikulov do Rakouska.
  • 2. den: Z podhůří Karavanek proti proudu Drávy přes Rosegg až k Faaker See (↔ 35 km, ↑ 300 m, ↓ 300 m).
  • 3. den: Okruh po březích jezera Ossiacher See: Z Anneheimu přes Steindorf do Ossiachu, prohlídka kláštera Stift Ossiach a přes St. Andrä k majestátnímu hradu Landskron s výhledem na pohoří Karavanky a Nízké Taury a s možností návštěvy „opičího kopce“ Affenbergu s volně žijícími makaky. Prohlídka Villachu a podél Drávy zpět k Faaker See (↔ 45 km, ↑ 300 m, ↓ 100 m). Alternativní prodloužení etapy o výjezd po Gerlitzen Strasse na vyhlídkový vrchol Gerlitzen (1911 m) (možnost využití lanovky Kanzelbahn s přepravou kol) a 18 km sjezd zpět k jezeru Ossiacher See (↔ +35 km, ↑ +1400 m, ↓ +1400 m) s dojezdem do penzionu autobusem.
  • 4. den: Okruh kolem jezera Wörthersee: Od Faaker See přes , zámek ve Veldenu, Klagenfurt, prohlídka muzea miniatur Minimundus do Maria Wörth - srdce Wörthersee, a přes Reifnitz do Keutschach am See (↔ 50 km, ↑ 200 m, ↓ 200 m). Volitelně alternativní výjezd k rozhledně Pyramidenkogel (↔ +10 km, ↑ +350 m, ↓ +350 m).
  • 5. den: Podél řeky Drávy po Drávské cyklostezce z Maria Elend do městečka Klopein ležícího u nejteplejšího z korutanských jezer Klopeiner See (↔ 45 km, ↑ 200 m, ↓ 200 m). Návrat přes Mikulov do Brna v pozdních nočních hodinách.

Nocování

3x ve 2-4lůžkových pokojích se sociálním zařízením ve stylovém penzionu poblíž jezera Faaker See. V penzionu je k dispozici wifi.

Stravování

V penzionu dostaneme snídani formou bufetu. Na obědy a večeře si zajdeme do některé z mnoha místních hospůdek a restaurací. V blízkosti ubytování se nachází i obchod s potravinami. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Korutanská jezera na kole

Korutanská jezera na kole