Malá Fatra - skialpový kurz

Škola pohybu v zimním terénu a ledovcový kurz (Slovensko)

 
 

Termíny zájezdů

Náročnost: 3-4

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 • 03.03.2017 - 05.03.2017
 • 3 dny
 • 4200 Kč
 • 112
 •  
 •  
 •  

Malá Fatra a Vrátna dolina - to jsou kouzelná místa v blízkosti našich hranic s ostrými vrcholky Velkého Rozsutce (1610 m), hřebenem Kriváně (1709 m) a vrcholem Chleb (1646 m). Náš skialpový kurz bude probíhat v samém srdci tohoto malebného pohoří - v Nové dolině a obci Štefanová. Budeme se pohybovat po sjezdovkách, hřebenech i vrcholcích Malé Fatry. Program bude probíhat v závislosti na aktuálních sněhových podmínkách a výstrahách horské služby.

Kurz je určen hlavně začátečníkům, ale i ti zkušenější z vás se mohou v pohybu na skialpech zdokonalit. Chůze na lyžích má svá specifika a klade nároky na praktické dovednosti a fyzickou kondici, absolvování kurzu se tak může stát skvělým odrazovým můstkem pro vlastní túry v horském terénu. Pod dohledem zkušeného instruktora se dozvíte, jak se pohybovat v terénu s lyžemi i bez nich a jaká vám hrozí nebezpečí v zimních horách. Součástí kurzu bude i půldenní průprava na sjezdovkách, kde si instruktor ověří úroveň vaší lyžařských dovedností a pomůže vám s vylepšením lyžařské techniky. Večery si zpestříme teoretickými přednáškami. Spát budeme na chatě společně se zájezdem Malá Fatra - kurz pohybu na sněžnicích a dostaneme místní polopenzi. Velikost skupiny bývá obvykle do 10 osob.

SKIALPOVÝ KURZ - Kurz vám nabídne kromě příjemné a přátelské atmosféry menšího kolektivu podobně naladěných lidí i zkušeného instruktora, který vás provede neznámým terénem. Instruktor vám poskytne jistotu v situacích a místech, kde byste si sami nemuseli vědět rady.
LAVINOVÝ KURZ - Instruktor vám vysvětlí teoretické základy bezpečnosti pohybu ve volném terénu. Seznámí vás s používáním lavinového setu, který je nedílnou součástí výstroje každého člena horské výpravy v nebezpečných místech. V horách mimo sjezdovky pak předvede využití lavinového setu a pohyb v terénu v praxi.

Program zájezdu

 • 1. den: Sraz účastníků ráno v 9 hod ve Štefanové u Chaty vo Vyhnanej. Ubytování a zahájení kurzu. Ze Štefanové (625 m) výstup na Chatu na Grúni (973 m) a dopolední lyžování. Po obědě praktická ukázka práce s lavinovým setem a výšlap na Poludňový Grúň (1460 m). Návrat zpět na místo ubytování. Večer první část přednášky o lavinách. (8 hod, ↔ 9 km, ↑ 850 m, ↓ 850 m)
 • 2: den: Po snídani výjezd lanovkou na Grúň, výstup na Poludňový Grúň (1460 m) a nádherná hřebenová túra na vrch Hromové (1636 m). Sjezd na Chatu pod Chlebom, oběd a praktická část lavinového kurzu - sněhový profil a test stability. Výstup na Velký Kriváň (1709 m) a sjezd do Snilovského sedla až k dolní stanici Vrátna (750 m). Večer druhá část přednášky o lavinách. (8 hod, ↔ 12 km, ↑ 1000 m, ↓ 1300 m)
 • 3. den: Po snídani přesun auty na parkoviště Starý Dvor. Půldenní túra do sedla Príslop (920 m), Baraniarky (1270 m), Žitné (1264 m) a Kaviarski (1360 m) (5 hod, ↔ 8 km, ↑ 900 m, ↓ 900 m). Návrat na ubytování a odjezd.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování: 2 noci na Chatě vo Vyhnanej v osadě Štefanová pod Veľkým Rozsutcom. Bydlet budeme v útulných moderních 2-3lůžkových pokojích s WC a sprchou a s možností přistýlek. K dispozici je společenská místnost, bar, wifi, TV/SAT a parkoviště.

Stravování: V ceně ubytování je místní polopenze. Polopenze začíná 1. den večeří a končí 3. den snídaní. Jinak se předpokládá vlastní strava z dovezených potravin.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava: Na místo se můžete dopravit po vlastní ose (dálniční poplatky SR 10 €, parkování je možné u chaty). Sraz je u Chaty vo Vyhnanej v obci Štefanová. Pokud přijedete již ve čtvrtek večer, můžeme vám zajistit nocleh s polopenzí navíc za 680 Kč.
2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek 600 Kč za dopravu a nocleh s polopenzí navíc za 680 Kč. Odjezd je již ve čtvrtek kolem 16 hod.
V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nástupní místa: Do našeho mikrobusu je možné nastoupit na trase Brno - Olomouc. Na nástupním místě se s námi prosím domluvte dopředu.

Nutné vybavení: Je třeba, aby s sebou každý účastník měl kompletní výbavu pro pohyb na skiaplech - skialpový set (boty, lyže, pásy a hole), lavinový set (pípák, lopata a sonda), batoh s upínáním na lyže o objemu cca 35-45 l a lyžařskou helmu. Váš zájem o půjčení vybavení (sněžnice 250 Kč, lavinová výbava 400 Kč) uveďte v poznámce přihlášky. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách.

Cena zájezdu Malá Fatra - skialpový kurz

Cena zahrnuje: 2x ubytování na horské chatě s polopenzí, instruktora, základní skialpový a lavinový kurz, elektronické informační a metodické materiály, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: nutné výdaje: vlastní dopravu nebo dopravu mikrobusem (600 Kč) a nocleh s polopenzí navíc (680 Kč); volitelné výdaje: nocleh s polopenzí navíc při vlastní dopravě (680 Kč)

 

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST zájezdu Malá Fatra - skialpový kurz

Cílem kurzu je seznámit účastníky se správným používáním skialpového vybavení a lavinového setu podle sněhových podmínek a vlastností terénu. Předpokládá se dobrá fyzická kondice a dobře zvládnuté základní lyžařské dovednosti (hlavně jistá jízda na sjezdových lyžích v upraveném terénu). Program je navržen tak, aby nebyl příliš náročný, ale je nutné počítat s tím, že se budeme celý den pohybovat v zimním horském terénu. Samotné túry se budou odvíjet od momentální situace a počasí.

Malá Fatra - skialpový kurz

Na Malofatranském hřebenu Výhledy z Malé Fatry Skialpové túry na Malé Fatře Směr Velký Kriváň
 
 

©2016 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 (+420 777ALPINA) | webdesign | odkazy