Silvestr v Krkonoších na skialpech

Pohodový skialp v Krakonošově revíru s výstupem na Sněžku

Himl hergot donrvetr krucajs element!... Silvestr v Krakonošově revíru nepřekazí ani bonzující ptactvo, ani rozmarné panstvo. Naopak, čeká vás akce plná skialpových túr po našich nejvíc největších horách a s parádním ubytováním přímo v srdci národního parku k tomu.

I když Krkonoše nepatří mezi velehory s rozeklanými skalními štíty, jejich mohutné vrcholy a hřebeny stále vzbuzují úctu a respekt. Že jsou Krkonoše naše největší české hory a že nejvyšším vrcholem je Sněžka, to ví každé malé dítě. Znáte ale Krkonoše opravdu dobře? Znáte místa jako Velký Šišák, Sněžné jámy, Dvoračky nebo prameny Labe? Znáte legendární Labskou, Luční, nebo třeba Vrbatovu boudu? Nebo Špindlerovku?

Skialpově laděný silvestrovský pobyt vám umožní poznat krásu Krkonoš na vlastní oči a v doprovodu instruktora skialpinismu. Během lehčích a středně náročných skialpových túr projdeme velký kus tohoto krásného pohoří, včetně výstupu na Sněžku (1603 m). Budeme se kochat výhledem během výstupů na pásech, zažijeme radost z pohybu během sjezdu a užijeme si posezení s kamarády ve vyhřáté chalupě. Každý den je v plánu túra na lyžích, někdy v kombinaci s metodickým výkladem a praktickým výcvikem lavinové prevence, jindy s relaxací v sauně a zaslouženým odpočinkem. Celá akce pak vygraduje parádním večírkem a společným přivítáním příchodu Nového roku.

Bydlet budeme v horské chatě Brádlerovy boudy, na úpatí hlavního krkonošského hřebene ve výšce 1156 m. To mimo jiné znamená vynikající domácí kuchyni, saunu, výhled do širokého okolí, přátelský personál, neopakovatelnou horskou atmosféru a hlavně - nástup na túru hned ze dveří chalupy!

Takže jak by řekl Trautenberk: „Anče, Kubo, Hajnej! Nestát, nekoukat, namazat ski a jedem!“

Program zájezdu

 • 1. den: Sraz účastníků na chatě mezi 17. a 18. hod., ubytování, večeře, brífink a seznamovací večírek.
 • 2. den: Od chaty výstup na hřeben, po něm přes Velký Šišák (1410 m) nad Sněžné jámy, sjezd k Labské boudě, návrat úbočím Vysokého kola (5 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m). Odpoledne teoretická část lavinové prevence.
 • 3. den: Okolo Petrovy boudy na Špindlerovku, kolem Malého Šišáku (1440 m) zimní cestou na Luční boudu. Dále na vrchol Sněžky (1603 m) a stejnou trasou zpět na Brádlerovy boudy (8 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m). Odpoledne praktická část lavinové prevence.
 • 4. den: Úbočím Vysokého kola na Labskou boudu, po hraně k Vrbatově boudě, dále na Kotel a sjezd na Dvoračky. Návrat přes prameny Labe, úbočím Vysokého kola a na závěr sjezd kolem Martinovy boudy zpět na Brádlerky (6 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m). Silvestr! Oslava příchodu nového roku.
 • 5. den: Okruh z chaty přes Martinovu boudu na Mužské kameny (1417 m) a Dívčí kameny (1414 m), sjezd kolem Petrovky k Davidové boudě, odtud přes Medvědí boudu zpět na Brádlerovy boudy (3-4 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m). Možnost oběda, balení a vyklízení pokojů, odjezd k domovům.

Ubytování

4x na horské chatě Brádlerovy boudy ve Špindlerově mlýně. Spát budeme ve 2-4lůžkových pokojích s umyvadlem. Společné WC a sprchy jsou na patře. K dispozici je prostorná prosklená jídelna s TV a úžasným výhledem do údolí, restaurace s barem, sauna, wifi. Na chatě není možné platit kartou.

Stravování

V ceně ubytování je místní polopenze, která začíná 1. den večeří a končí 5. den snídaní. Chutné a syté snídaně formou bufetu zahrnují párky, vejce, salám, šunku, sýr, máslo, džem, pečivo, jogurt, müsli, ovoce, zeleninu, kávu a čaj. K večeři je jedno hlavní jídlo podávané formou bufetu. Stravování přes den předpokládáme v restauracích horských chat v blízkém okolí nebo v podobě vlastní stravy z dovezených surovin. Určitě je na místě vzít si s sebou také energetické tyčinky nebo čokoládu. Samostatné vaření na horské chatě není možné (v jídelně je k dispozici rychlovarná konvice, mikrovlnka a lednička). V ceně ubytování je i silvestrovské večerní menu (zahrnuje polévku, hlavní chod, bohatý raut + repro hudbu).

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je na horské chatě Brádlerovy boudy ve Špindlerově mlýně mezi 17. a 18. hod., parkování s omezeným počtem míst je možné v Medvědím koleni. Pro příjezd a parkování je třeba respektovat pokyny uvedené na webu ubytovatele. Parkovat lze rovněž u vodní nádrže Labská na parkovišti P1 a na místo srazu se dopravit místní autobusovou linkou.

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek. Odjezd z Brna je ve středu v 11:30 h.

3) Autobusem: z Prahy jede přímý autobus.

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nutná výbava: kompletní skialpová výbava (lyže, vázání, lyžáky, pásy, teleskopické hole se sněhovými kotouči), přilba, batoh 30-40 litrů s možností připnutí lyží, pohodlné a praktické oblečení do každého počasí, lavinová výbava (vyhledávač, sonda, lopata). Lavinovou výbavu vám zapůjčíme z naší půjčovny. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách anebo jej pro vás můžeme v omezeném množství zajistit u našeho partnera za příplatek 2000 Kč/os.

Do poznámky v přihlášce také prosím uveďte, zdali budete mít skialpovou výbavu vlastní nebo máte zájem o její zajištění od nás a doplňte informace o své výšce, váze, velikosti chodidla (jednu konkrétní velikost nebo velikost v cm). Ohodnoťte rovněž úroveň svých lyžařských dovedností na škále začátečník / mírně pokročilý(á) / pokročilý(á) / zkušený(á) / na lyžích jsem se narodil(a).

 • 28.12.2022 - 01.01.2023
 • 5 dní
 • Číslo: 160
 • 9 800 Kč
 • Rezervace

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 1-2


Silvestrovský pobyt doplněný o lehčí a středně náročné skialpové túry nás vybídne k poznání velké části Krkonoš v doprovodu zkušeného instruktora skialpinismu, včetně výstupu na nejvyšší český vrchol - Sněžku (1603 m). V zasněženém terénu Krkonošského národního parku se budeme kochat výhledy během výstupů na pásech, prožijeme neopakovatelnou svobodu i volnost při sjezdech a užijeme si přátelskou atmosféru v menším kolektivu podobně naladěných lidí u hřejících kamen. Každý den je v plánu túra na lyžích, někdy v kombinaci s metodickým výkladem a praktickým výcvikem, jindy s relaxací v sauně a zaslouženým odpočinkem. Předpokládá se však dobrá fyzická kondice a dostatečně osvojené lyžařské dovednosti (hlavně jistá jízda na sjezdových lyžích upraveným terénem). Program je navržen tak, aby nebyl příliš náročný, ale je nutné počítat s tím, že se budeme pohybovat v zimním horském prostředí a teploty během dne mohou klesnout hluboko pod bod mrazu. Počítat musíme také se silným větrem. Náročnost celé akce je do značné míry závislá na aktuálních sněhových podmínkách, kvalitě sněhu i počasí. Délka jednotlivých túr je přibližně 4-6 hodin včetně přestávek na odpočinek. Nejnáročnější je 3. den s výstupem na Sněžku, kdy nás čeká osmihodinová túra s převýšením 1 000 m. Převýšení v ostatních dnech se pohybuje v rozmezí 400-700 m. Trasy jsou voleny tak, abychom se vyhnuli lavinovým svahům. Na túrách si vystačíme s menším batohem s možností připnutí lyží.

Silvestr v Krkonoších na skialpech

Silvestr v Krkonoších na skialpech

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Dachstein - skialp pro začátečníky

Nenáročný skialpový přechod se spaním na chatách

Raxalpe - skialp pro začátečníky

Nenáročný skitouring na nejbližších dvoutisícovkách (Rakousko)

Krkonoše - základní kurz skialpinismu

Skialpy pro začátečníky a mírně pokročilé s instruktory skialpinismu

Totes Gebirge na skialpech

Skialp a freeride pro pokročilé i začátečníky v okolí Wurzeralm

Malá Fatra - skialpový kurz

Škola pohybu v zimním terénu a lavinový kurz

Nízké Tatry na skialpech

Skialpová fantazie od Chopku po Ďumbier