Silvestr v Krkonoších na skialpech

Pohodový skialp v Krakonošově revíru s výstupem na Sněžku

Himl hergot donrvetr krucajs element!... Silvestr v Krakonošově revíru nepřekazí ani bonzující ptactvo, ani rozmarné panstvo. Naopak, čeká vás akce plná skialpových túr po našich nejvíc největších horách a se stylovým ubytováním přímo v srdci národního parku k tomu.

I když Krkonoše nepatří mezi velehory s rozeklanými skalními štíty, jejich mohutné vrcholy a hřebeny stále vzbuzují úctu a respekt. Že jsou Krkonoše naše největší české hory, a že nejvyšším vrcholem je Sněžka, to ví každé malé dítě. Znáte ale Krkonoše opravdu dobře? Znáte místa jako Velký Šišák, Sněžné jámy, Dvoračky nebo prameny Labe? Znáte legendární Labskou, Luční, nebo třeba Vrbatovu boudu? Nebo Špindlerovku?

Skialpově laděný silvestrovský pobyt vám umožní poznat krásu Krkonoš na vlastní oči a v doprovodu instruktora skialpinismu. Na skialpové túry budeme vyrážet nalehko a projdeme velký kus krásného pohoří, včetně výstupu na Sněžku (1603 m). V zasněženém terénu Krkonošského národního parku se budeme kochat výhledy během výstupů na pásech, prožijeme neopakovatelnou svobodu i volnost při sjezdech a užijeme si přátelskou atmosféru v menším kolektivu podobně naladěných lidí u hřejících kamen. Pohybovat se budeme po značených turistických trasách s ohledem na ochranu přírody v KRNAP a aktuální sněhové i povětrnostní podmínky. Každý den je v plánu 4-6 hodinová túra na lyžích, někdy v kombinaci s metodickým výkladem a praktickým výcvikem lavinové prevence, jindy s relaxací v sauně a zaslouženým odpočinkem (náročnost podrobněji). Celá akce pak vygraduje parádním večírkem a společným přivítáním příchodu nového roku.

Zájezd je určen nejen pro začínající skialpinisty, ale i pro nováčky, kteří již za sebou mají první skialpové krůčky, s přehledem ovládají sjezd po upravených sjezdovkách všech obtížností a chtějí se ve svých skialpových ambicích zase o něco posunout. Na své si však přijdou také pokročilí, kteří si prostě jen chtějí užít pohodový silvestrovský pobyt na pásech. Bydlet budeme v horské chatě Brádlerovy boudy, na úpatí hlavního krkonošského hřebene ve výšce 1156 m. To mimo jiné znamená vynikající domácí kuchyni, saunu, výhled do širokého okolí, přátelský personál, neopakovatelnou horskou atmosféru a hlavně - nástup na túru hned ze dveří chalupy!

Takže, jak by řekl Trautenberk: „Anče, Kubo, Hajnej! Nestát, nekoukat, namazat ski a jedem!“

Program zájezdu

 • 1. den: Sraz účastníků ve 12 hod na horské chatě Brádlerovy boudy, možnost oběda. Odpolední okruh z chaty přes Martinovu boudu na Mužské kameny (1417 m) a Dívčí kameny (1414 m), sjezd kolem Petrovky k Davidové boudě, odtud přes Medvědí boudu zpět na Brádlerovy boudy (3 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m). Ubytování, večeře, brífink a seznamovací večírek.
 • 2. den: Od chaty výstup na hřeben, po něm přes Velký Šišák (1410 m) nad Sněžné jámy, sjezd k Labské boudě, návrat úbočím Vysokého kola (5 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m). Odpoledne teoretická část lavinové prevence.
 • 3. den: Okolo Petrovy boudy na Špindlerovku (lze zkrátit: sjezd do Medvědího kolene a na Špindlerovku autobusem ↑ -200 m), kolem Malého Šišáku (1440 m) zimní cestou na Luční boudu. Dále na vrchol Sněžky (1603 m) a stejnou trasou zpět na Brádlerovy boudy (8 hod, ↑ 800-1000 m, ↓ 1000 m). Odpoledne praktická část lavinové prevence.
 • 4. den: Úbočím Vysokého kola na Labskou boudu, po hraně k Vrbatově boudě, dále na Kotel a sjezd na Dvoračky. Návrat přes prameny Labe, úbočím Vysokého kola a na závěr sjezd kolem Martinovy boudy zpět na Brádlerky (6 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m). Silvestr! Oslava příchodu nového roku.
 • 5. den: Balení a vyklízení pokojů, svoz zavazadel/sestup do Medvědího kolene, odjezd k domovům.

Ubytování

4x na horské chatě Brádlerovy boudy nad Špindlerovým mlýnem. Bydlet budeme v útulných převážně 2lůžkových pokojích s umyvadlem. Společné WC a sprchy jsou na patře. K dispozici je prostorná jídelna s TV a úžasným výhledem do údolí, restaurace s barem, sauna, wifi. Na chatě není možné platit kartou. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V ceně ubytování je místní polopenze, která začíná 1. den večeří a končí 5. den snídaní. Chutné a syté snídaně formou bufetu zahrnují párky, vejce, salám, šunku, sýr, máslo, džem, pečivo, jogurt, müsli, ovoce, zeleninu, kávu a čaj. K večeři je obvykle na výběr ze dvou hlavních jídel (jedno z nich bývá bezmasé). Stravování přes den předpokládáme v restauracích horských chat v blízkém okolí nebo v podobě vlastní stravy z dovezených surovin. Samostatné vaření na horské chatě není možné, ale v jídelně je k dispozici rychlovarná konvice, mikrovlnka a lednička. V ceně ubytování je i silvestrovské večerní menu (zahrnuje polévku, hlavní chod, bohatý raut + repro hudbu).

Další informace k zájezdu

Doprava:
Vlastní doprava. Sraz je na horské chatě Brádlerovy boudy nad Špindlerovým mlýnem.
Autem: parkování s omezeným počtem míst je možné v Medvědím koleni. Pro příjezd a parkování je třeba respektovat pokyny uvedené na webu ubytovatele. Parkovat lze rovněž u vodní nádrže Labská na parkovišti P1 a na místo srazu se dopravit místní autobusovou linkou.
Autobusem: např. z Prahy jede přímý spoj, cca 2:20 hod

Zájezd probíhá na území Krkonošského národního parku, je třeba dodržovat podmínky KRNAP a doporučené trasy pro skialpinisty. Info: proč se v Krkonoších nedá lyžovat všude.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, mapy, vybavení)

Nutná výbava: Skialpový set (skialpové lyže, pásy, boty, přilba), teleskopické hole se sněhovými kotouči, lavinový set (lavinový vyhledávač - pípák, sonda, lopata). Lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách anebo jej pro vás můžeme v omezeném množství zajistit u našeho partnera za příplatek.

Do poznámky v přihlášce také prosím uveďte, zda budete mít skialpovou výbavu vlastní nebo máte zájem o její zajištění od nás a doplňte informace o své výšce, váze, velikosti chodidla (jednu konkrétní velikost nebo velikost v cm). Ohodnoťte rovněž úroveň svých lyžařských dovedností na škále začátečník / mírně pokročilý(á) / pokročilý(á) / zkušený(á) / na lyžích jsem se narodil(a).

 • 28.12.2024 - 01.01.2025
 • 5 dní
 • Číslo: 160
 • 11 800 Kč
 • Rezervace

Silvestr v Krkonoších na skialpech

Silvestr v Krkonoších na skialpech

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Silvestr v Bosně a Hercegovině na lyžích

Lyžování na olympijských sjezdovkách pohoří Bjelašnica a Jahorina

Silvestr v Bosně a Hercegovině na skialpech

Skialpové túry a freeride v pohořích Bjelašnica a Visočica

Silvestr v Bosně a Hercegovině na sněžnicích

Sněžnicové túry v pohoří Bjelašnica a Visočica nedaleko Sarajeva

Silvestr v Krkonoších na sněžnicích

Výlety na sněžnicích a silvestrovská oslava v srdci Krkonoš

Silvestrovský skialp pod Dachsteinem

Pohodový skialp v oblasti Solné komory a Dachsteinu

Krkonoše na skialpech

Skitouring v českých velehorách s výstupem na Sněžku