Silvestr v Krkonoších na skialpech

Pohodový skialp v Krakonošově revíru s výstupem na Sněžku

Himl hergot donrvetr krucajs element!... Silvestr v Krakonošově revíru nepřekazí ani bonzující ptactvo, ani zákaz cestování. Naopak, čeká na vás týden plný skialpových túr po našich nejvíc největších horách a s parádním ubytováním přímo v srdci národního parku k tomu.

I když Krkonoše nepatří mezi velehory s rozeklanými skalními štíty, jejich mohutné vrcholy a hřebeny stále vzbuzují úctu a respekt. Že jsou Krkonoše naše největší české hory a že nejvyšším vrcholem je Sněžka, to ví každé malé dítě. Znáte ale Krkonoše opravdu dobře? Znáte místa jako například Labský důl, Sněžné jámy, Kozí hřbety, údolí Bílého Labe? Znáte legendární Labskou, Luční, nebo třeba Vrbatovu boudu? Nebo Výrovku?

Skialpově laděný silvestrovský pobyt vám umožní poznat krásu Krkonoš na vlastní oči a v doprovodu zkušeného průvodce. Během lehčích a středně náročných skialpových túr projdeme velký kus tohoto krásného pohoří, včetně výstupu na Sněžku (1603 m). Budeme se kochat výhledem během výstupů na pásech, zažijeme radost z pohybu během sjezdu a užijeme si posezení s kamarády ve vyhřáté chalupě. Každý den je v plánu túra na lyžích, někdy v kombinaci s metodickým a praktickým výcvikem lavinové prevence, jindy v kombinaci s relaxací v sauně a zaslouženým odpočinkem. Celý týden pak vygraduje parádním večírkem a společným přivítáním příchodu Nového roku.

Bydlet budeme v krásné chatě Brádlerovy boudy, na úpatí hlavního krkonošského hřebene ve výšce 1156 m. To mimo jiné znamená vynikající domácí kuchyni, saunu, výhled do širokého okolí, přátelský personál, neopakovatelnou horskou atmosféru a hlavně - nástup na túru hned ze dveří chalupy!

Takže jak by řekl Trautenberk: „Anče, Kubo, Hajnej! Nestát, nekoukat, namazat ski a jedem!“

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníku na chatě v 17 hod. Ubytování, večeře, kontrola výzbroje a výstroje, brífink družstva, volná zábava.
  • 2. den: Od chaty výstup na hřeben, po něm přes Velký Šišák (1410 m) nad Sněžné jámy, sjezd k Labské boudě (pauza), návrat úbočím Vysokého kola (5 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m). Odpoledne teoretická část lavinové prevence.
  • 3. den: Přes Medvědí, Davidovu a Lužickou boudu do údolí Bílého Labe a tím nahoru na Luční boudu. Odtud po staré Bucharově cestě na úbočí Kozích hřbetů a sjezd do Svatého Petra. Odtud skibusem nebo pěšky na Medvědín a nahoru na chalupu. (7,5 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m)
  • 4. den: Úbočím Vysokého kola na Labskou boudu, po hraně k Vrbatově boudě, dále na Kotel a sjezd na Dvoračky (oběd). Návrat přes prameny Labe, úbočím Vysokého kola a na závěr sjezd kolem Martinovy boudy na Brádlerky. (6 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m)
  • 5. den: Okolo Petrovy boudy na Špindlerovku, kolem Malého Šisáku (1440 m) zimní cestou na Luční boudu. Dále na vrchol Sněžky (1602 m) a to celé zase zpět (8 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m). Oslava příchodu nového roku.
  • 6. den: Sjezd přes Dívčí lávky k dolní stanici lanovky na Medvědín, odtud po vodovodní cestě na Mísečky, po Staré vozové cestě na Vrbatku a od ní po Bucharově cestě na Labskou boudu a pod Vysokým Kolem zpět na chatu. (6,5 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m)
  • 7. den: Sjezd ke skibusu na Medvědín, přesun na Stoh, odtud Dlouhým dolem na Výrovku, pak na Rozcestí a přes Přední Planinu ke sjezdovce, tou dolů do Svatého Petra nebo na Hromovku, pěšky nebo skibusem na Medvědín, pak přes Dívčí lávky nahoru na chalupu. (7 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m)
  • 8. den: Snídaně, balení a vyklízení pokojů, ukončení akce, odjezd.

Ubytování

7x na horské chatě Brádlerovy boudy ve Špindlerově mlýně. Spát budeme ve společné noclehárně pro 8-12 osob, kde je potřeba mít vlastní spacák. Společné WC a sprchy jsou na patře. K dispozici je společenská místnost s televizí, bar, sauna, wifi a úžasný výhled.

Stravování

V ceně ubytování je místní polopenze, která začíná 1. den večeří a končí 8. den snídaní. Chutné a syté snídaně formou bufetu zahrnují párky, vejce, salám, šunku, sýr, máslo, džem, pečivo, jogurt, müsli, ovoce, zeleninu, kávu a čaj. K večeři je hlavní jídlo formou bufetu. Stravování přes den předpokládáme v restauracích horských chat v blízkém okolí nebo v podobě vlastní stravy z dovezených surovin. Samostatné vaření na horské chatě není možné (v jídelně k dispozici rychlovarná konvice, mikrovlnka a lednička). V ceně ubytování je i silvestrovské večerní menu (předkrm, polévka, hlavní chod, večerní raut + repro hudbu).

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je na horské chatě Brádlerovy boudy ve Špindlerově mlýně v 17 hod, parkování je možné v Medvědím koleni. Pro příjezd a parkování je třeba respektovat pokyny uvedené na webu ubytovatele.

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek 600 Kč. Odjezd z Brna je v neděli v 11:30.

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nutná výbava: kompletní skiaplpová výbava (lyže, boty, pásy, hole), přilba, batoh 30-40 litrů s možností připnutí lyží, výbava na jednodenní túry, pohodlné a praktické oblečení do každého počasí, lavinová trojce (vyhledávač, sonda, lopata). Lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách.

Silvestr v Krkonoších na skialpech

Silvestr v Krkonoších na skialpech

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Dachstein - skialp pro začátečníky

Nenáročný skialpový přechod po chatách (Rakousko)

Skialp v Totes Gebirge

Skialp a freeride v okolí Wurzeralm (Rakousko)

Malá Fatra - skialpový kurz

Pohyb v zimním terénu a lavinový kurz (Slovensko)

Nízké Tatry na skialpech

Skialpová fantazie od Chopku po Ďumbier