Silvestr v Krkonoších na skialpech

Pohodový skialp v Krakonošově revíru s výstupem na Sněžku

Himl hergot donrvetr krucajs element!... Silvestr v Krakonošově revíru nepřekazí ani bonzující ptactvo, ani rozmarné panstvo. Naopak, čeká vás akce plná skialpových túr po našich nejvíc největších horách a se stylovým ubytováním přímo v srdci národního parku k tomu.

I když Krkonoše nepatří mezi velehory s rozeklanými skalními štíty, jejich mohutné vrcholy a hřebeny stále vzbuzují úctu a respekt. Že jsou Krkonoše naše největší české hory a že nejvyšším vrcholem je Sněžka, to ví každé malé dítě. Znáte ale Krkonoše opravdu dobře? Znáte místa jako Velký Šišák, Sněžné jámy, Dvoračky nebo prameny Labe? Znáte legendární Labskou, Luční, nebo třeba Vrbatovu boudu? Nebo Špindlerovku?

Skialpově laděný silvestrovský pobyt vám umožní poznat krásu Krkonoš na vlastní oči a v doprovodu instruktora skialpinismu. Na skialpové túry budeme vyrážet nalehko a projdeme velký kus krásného pohoří, včetně výstupu na Sněžku (1603 m). V zasněženém terénu Krkonošského národního parku se budeme kochat výhledy během výstupů na pásech, prožijeme neopakovatelnou svobodu i volnost při sjezdech a užijeme si přátelskou atmosféru v menším kolektivu podobně naladěných lidí u hřejících kamen. Každý den je v plánu 4-6 hodinová túra na lyžích, někdy v kombinaci s metodickým výkladem a praktickým výcvikem lavinové prevence, jindy s relaxací v sauně a zaslouženým odpočinkem. Celá akce pak vygraduje parádním večírkem a společným přivítáním příchodu nového roku.

Zájezd je určen nejen pro začínající skialpinisty, ale i pro nováčky, kteří již za sebou mají první skialpové krůčky, s přehledem ovládají sjezd po upravených sjezdovkách všech obtížností a chtějí se ve svých skialpových ambicích zase o něco posunout. Na své si však přijdou také pokročilí, kteří si prostě jen chtějí užít pohodový silvestrovský pobyt na pásech. Bydlet budeme v horské chatě Brádlerovy boudy, na úpatí hlavního krkonošského hřebene ve výšce 1156 m. To mimo jiné znamená vynikající domácí kuchyni, saunu, výhled do širokého okolí, přátelský personál, neopakovatelnou horskou atmosféru a hlavně - nástup na túru hned ze dveří chalupy!

Takže, jak by řekl Trautenberk: „Anče, Kubo, Hajnej! Nestát, nekoukat, namazat ski a jedem!“

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníků na chatě okolo 17 hod., ubytování, večeře, brífink a seznamovací večírek.
  • 2. den: Od chaty výstup na hřeben, po něm přes Velký Šišák (1410 m) nad Sněžné jámy, sjezd k Labské boudě, návrat úbočím Vysokého kola (5 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m). Odpoledne teoretická část lavinové prevence.
  • 3. den: Okolo Petrovy boudy na Špindlerovku (lze zkrátit: sjezd do Medvědího kolene a na Špindlerovku autobusem ↑ -200 m), kolem Malého Šišáku (1440 m) zimní cestou na Luční boudu. Dále na vrchol Sněžky (1603 m) a stejnou trasou zpět na Brádlerovy boudy (8 hod, ↑ 800-1000 m, ↓ 1000 m). Odpoledne praktická část lavinové prevence.
  • 4. den: Úbočím Vysokého kola na Labskou boudu, po hraně k Vrbatově boudě, dále na Kotel a sjezd na Dvoračky. Návrat přes prameny Labe, úbočím Vysokého kola a na závěr sjezd kolem Martinovy boudy zpět na Brádlerky (6 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m). Silvestr! Oslava příchodu nového roku.
  • 5. den: Okruh z chaty přes Martinovu boudu na Mužské kameny (1417 m) a Dívčí kameny (1414 m), sjezd kolem Petrovky k Davidové boudě, odtud přes Medvědí boudu zpět na Brádlerovy boudy (3-4 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m). Možnost oběda, balení a vyklízení pokojů, odjezd k domovům.

Ubytování

4x na horské chatě Brádlerovy boudy nad Špindlerovým mlýnem. Bydlet budeme v útulných převážně 2lůžkových pokojích s umyvadlem. Společné WC a sprchy jsou na patře. K dispozici je prostorná prosklená jídelna s TV a úžasným výhledem do údolí, restaurace s barem, sauna, wifi. Na chatě není možné platit kartou.

Stravování

V ceně ubytování je místní polopenze, která začíná 1. den večeří a končí 5. den snídaní. Chutné a syté snídaně formou bufetu zahrnují párky, vejce, salám, šunku, sýr, máslo, džem, pečivo, jogurt, müsli, ovoce, zeleninu, kávu a čaj. K večeři je jedno hlavní jídlo podávané formou bufetu. Stravování přes den předpokládáme v restauracích horských chat v blízkém okolí nebo v podobě vlastní stravy z dovezených surovin. Určitě je na místě vzít si s sebou také energetické tyčinky nebo čokoládu. Samostatné vaření na horské chatě není možné, ale v jídelně je k dispozici rychlovarná konvice, mikrovlnka a lednička. V ceně ubytování je i silvestrovské večerní menu (zahrnuje polévku, hlavní chod, bohatý raut + repro hudbu).

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je na horské chatě Brádlerovy boudy nad Špindlerovým mlýnem.
Autem: parkování s omezeným počtem míst je možné v Medvědím koleni. Pro příjezd a parkování je třeba respektovat pokyny uvedené na webu ubytovatele. Parkovat lze rovněž u vodní nádrže Labská na parkovišti P1 a na místo srazu se dopravit místní autobusovou linkou.
Autobusem: např. z Prahy jede přímý autobus.

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek. Odjezd z Brna je první den zájezdu v 11:00 hod.

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, mapy, vybavení)

Nutná výbava: Skialpový set (skialpové lyže, pásy, boty, přilba), teleskopické hole se sněhovými kotouči, lavinový set (lavinový vyhledávač - pípák, sonda, lopata). Lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách anebo jej pro vás můžeme v omezeném množství zajistit u našeho partnera za příplatek.

Do poznámky v přihlášce také prosím uveďte, zdali budete mít skialpovou výbavu vlastní nebo máte zájem o její zajištění od nás a doplňte informace o své výšce, váze, velikosti chodidla (jednu konkrétní velikost nebo velikost v cm). Ohodnoťte rovněž úroveň svých lyžařských dovedností na škále začátečník / mírně pokročilý(á) / pokročilý(á) / zkušený(á) / na lyžích jsem se narodil(a).

Silvestr v Krkonoších na skialpech

Silvestr v Krkonoších na skialpech

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Dachstein - skialp pro začátečníky

Nenáročný skialpový přechod se spaním na chatách

Raxalpe - skialp pro začátečníky

Nenáročný skitouring na nejbližších dvoutisícovkách (Rakousko)

Krkonoše - základní kurz skialpinismu

Skialpy pro začátečníky a mírně pokročilé s instruktory skialpinismu

Totes Gebirge na skialpech

Skialp a freeride pro pokročilé i začátečníky v okolí Wurzeralm

Malá Fatra - skialpový kurz

Škola pohybu v zimním terénu a základní lavinový kurz

Nízké Tatry na skialpech

Skialpová fantazie od Chopku po Ďumbier