Lago di Garda MTB

Bajková klasika v okolí největšího italského jezera

Jižnímu okraji italských Alp dominuje největší italské jezero Lago di Garda, zasazené doprostřed vápencových skal a hor, které se od jezera v nadmořské výšce 65 m zvedají až do výšky 2200 m. Ráj horolezců, horských turistů, paraglidistů, windsurfistů a samozřejmě i bikerů. Lago di Garda je biková klasika a díky své poloze a nízké nadmořské výšce je vyhledáváno milovníky outdoorových sportů i v jarních a podzimních měsících, kdy zde panují velice příjemné teploty a slunečné počasí.

Zájezd je určen všem bikerům, kteří se nebojí šlapat do kopců s převýšením i přes 1500 m a umí si vychutnat dlouhé a technicky náročné sjezdy z hor k jezeru. Z naší nabídky MTB zájezdů patří k těm technicky náročnějším (náročnost podrobněji). Povrch je většinou kombinací šotoliny, sjezdů po technických kamenitých lesních cestách, singletrailů, ale ve stoupáních se nevyhneme ani asfaltu. Náročnost jednotlivých etap je možno přizpůsobit. Skupina mívá obvykle do 15 osob. Všechny etapy v délce okolo 50 km pojedeme hvězdicovitě z Torbole, kde budeme ubytovaní v kempu přímo na břehu Lago di Garda či v nedalekých apartmánech a dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. Doprava a místo noclehu jsou společné s turistickým zájezdem Lago di Garda a cyklistickým zájezdem Lago di Garda na kole, ke kterým je možné se po domluvě s průvodcem na místě připojit.

Program zájezdu

 • 1. den: Odjezd kolem 18 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa a Rakouska.
 • 2. den: Z městečka v Torbole (65 m) výjezd po asfaltu přes Nago (211 m) a Pannone (767 m) do Santa Barbary (1170 m) a na vyhlídku Monte Creino (1280 m) se zákopy z 1. světové války, singletrailový sjezd Narancha trail do Naga a přes Arco zpět do kempu. (↔ 45 km, ↑ 1300 m, ↓ 1300 m)
 • 3. den: Z Torbole stoupání po západním úbočí masivu Monte Altissimo až na Dosso dei Roveri (1067 m). Poté adrenalinový, téměř sedmikilometrový sjezd Coast trail do Torbole (68 m), případně kratší, ale prudší Skull trail do Nago. Z Torbole možnost prodloužení na hřeben Monte Brione (374 m) s luxusními výhledy. (↔ 35 km, ↑ 1200 m, ↓ 1200 m, s Monte Brione ↔ +10 km, ↑ 300 m, ↓ 300 m)
 • 4. den: Od Lago di Ledro výjezd na chatu Rifugio Nino Pernici (1600 m) a dlouhý sjezd singltrialovými pasážemi Malga Grassi Trail do Riva del Garda (↔ 35 km, ↑ 950 m, ↓ 1550 m, možné přídavky).
 • 5. den: Gardská bike klasika - Tremalzo: Přes Lago di Ledro (655 m) stoupání 13 km na kultovní Passo di Tremalzo (1665 m), úžasný sjezd zpět k Lago di Garda. (↔ 70 km, ↑ 1750 m, ↓ 1750 m). Podvečerní odjezd, noční přejezd Rakouska a Německa.
 • 6. den: Příjezd přes Plzeň, Prahu a Jihlavu do Brna v dopoledních hodinách.

Ubytování a nocování

3x ve vlastních stanech v kempu Maroadi přímo na břehu Gardského jezera v městečku Torbole, do centra je to asi 10 min. Možné je i ubytování v apartmánech Maroadi za příplatek 1700 Kč/os. (u termínu 759) nebo 2600 Kč/os. (u termínu 7594). Jedná se o třípokojové apartmány se dvěma ložnicemi, koupelnou, kuchyní a obývacím pokojem celkově pro 4-6 osob. Pro ubytované v apartmánech je v ceně zahrnuto povlečení a ručníky (případná výměna 5 €). Apartmány leží cca 600 m od kempu, kam je třeba docházet na naši polopenzi. Svůj zájem o ubytování v apartmánu uveďte prosím již do přihlášky. Wifi je v apartmánech k dispozici zdarma, v kempu za poplatek 5 €/5 hod. Apartmány doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Lze také využít řadu místních restaurací a pizzerií. Přímo v kempu je restaurace a menší obchůdek, hned vedle kempu je velký supermarket. Ceny v obchodech jsou asi o 50 % vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

 • 09.08.2024 - 14.08.2024
 • 6 dní
 • Číslo: 7594
 • 11 400 Kč
 • Rezervace

Lago di Garda MTB

Lago di Garda MTB

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Apuseni - MTB v rumunském krasu

Horská cyklistika náročným terénem rumunských Karpat

Davos MTB - bike all inclusive

Nejlepší MTB oblast Evropy – ráj všech bikerů (Švýcarsko)

Julské Alpy MTB

Bajkové lahůdky slovinsko-italsko-rakouského trojmezí

Livigno - MTB v italském Tibetu

Horská cyklistika v singletrailovém ráji (Itálie)

Dolomity MTB

Bajkování v srdci Dolomit – Val di Fassa, Marmolada, Sella (Itálie)

Lago di Como MTB

Bajkování ve stínu dvoutisícovek v okolí ledovcového jezera (Itálie)