Lago di Garda MTB

Bajková klasika v okolí největšího italského jezera

Jižnímu okraji italských Alp dominuje největší italské jezero Lago di Garda, zasazené doprostřed vápencových skal a hor, které se od jezera v nadmořské výšce 65 m zvedají až do výšky 2200 m. Ráj horolezců, horských turistů, paraglidistů, windsurfistů a samozřejmě i bikerů. Lago di Garda je biková klasika a díky své poloze a nízké nadmořské výšce je vyhledáváno milovníky outdoorových sportů i v jarních a podzimních měsících, kdy zde panují velice příjemné teploty a slunečné počasí.

Zájezd je určen všem bikerům, kteří se nebojí šlapat do kopců s převýšením i přes 1500 m a umí si vychutnat dlouhé a technicky náročné sjezdy z hor k jezeru. Z naší nabídky MTB zájezdů patří k těm technicky náročnějším. Povrch je většinou kombinací šotoliny, sjezdů po technických kamenitých lesních cestách, singletrailů, ale ve stoupáních se nevyhneme ani asfaltu. Náročnost jednotlivých etap je možno přizpůsobit. Skupina mívá obvykle do 15 osob. Všechny etapy v délce okolo 50 km pojedeme hvězdicovitě z Torbole, kde budeme ubytovaní v kempu (pouze v termínu 759) přímo na břehu Lago di Garda či v nedalekých apartmánech a dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. O prázdninách nás bude hostit tříhvězdičkový hotel, asi 300 m od pláže jezera, s hotelovými snídaněmi. Doprava a místo noclehu jsou společné s turistickým zájezdem Lago di Garda, ke kterému je možné se kterýkoliv den připojit, a také s některými dalšími zájezdy u Lago di Garda.

Aktuálně - vstup do Itálie: vstup je povolen všem bez jakýchkoli dokladů o testech či očkování (mzv.cz). Návrat do ČR: návrat odkudkoli je pro všechny bez jakýchkoli podmínek, tak jak tomu bylo před Covidem.

Program zájezdu

  • 1. den: Odjezd kolem 18 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Z městečka v Torbole (65 m) výjezd po asfaltu přes Nago (211 m) a Pannone (767 m) do Santa Barbary (1170 m) a na vyhlídku Monte Creino (1280 m) se zákopy z 1. světové války, singletrailový sjezd Narancha trail do Naga a přes Arco zpět do kempu. (↔ 45 km, ↑ 1300 m, ↓ 1300 m)
  • 3. den: Z Torbole stoupání po západním úbočí masivu Monte Altissimo až na Dosso dei Roveri (1067 m). Poté adrenalinový, téměř sedmikilometrový sjezd Coast trail do Torbole (68 m), případně kratší, ale prudší Skull trail do Nago. Z Torbole možnost prodloužení na hřeben Monte Brione (374 m) s luxusními výhledy. (↔ 35 km, ↑ 1200 m, ↓ 1200 m, s Monte Brione ↔ +10 km, ↑ +300 m, ↓ +300 m)
  • 4. den: Gardská bike klasika - Tremalzo: Přes Lago di Ledro (655 m) stoupání 13 km na kultovní Passo di Tremalzo (1665 m), úžasný sjezd zpět k Lago di Garda. (↔ 70 km, ↑ 1750 m, ↓ 1750 m)
  • 5. den: Od Lago di Ledro výjezd na chatu Rifugio Nino Pernici (1600 m) a dlouhý sjezd do Riva del Garda (↔ 35 km, ↑ 950 m, ↓ 1550 m, možné přídavky). Podvečerní odjezd, noční přejezd Rakouska.
  • 6. den: Příjezd přes Plzeň, Prahu a Jihlavu do Brna v dopoledních hodinách.

Ubytování a nocování

U termínu č.759 3x ve vlastních stanech v kempu Maroadi přímo na břehu Gardského jezera v městečku Torbole, do centra je to asi 5 min. Možné je i ubytování v apartmánech Maroadi za příplatek 1500 Kč/os. Jedná se o třípokojové apartmány se dvěma ložnicemi, koupelnou, kuchyní a obývacím pokojem celkově pro 4-6 osob. Pro ubytované v apartmánech je v ceně zahrnuto povlečení a ručníky (případná výměna 5 €). Apartmány leží cca 600 m od kempu, kam je třeba docházet na naši polopenzi. Svůj zájem o ubytování v apartmánu uveďte prosím již do přihlášky. Wifi je v apartmánech k dispozici zdarma, v kempu za poplatek 5 €/5 hod.

U termínu 7592 3x ve 2-4lůžkových pokojích hotelu Primo v městečku Riva del Garda, asi 300 m od pláže. Pokoje mají klimatizaci, vlastní koupelnu, satelitní TV, telefon, fén a většinou balkon. Jistotu 2lůžkového pokoje vám zajistíme za příplatek 800 Kč/os., svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. V hotelu je restaurace a pizzeria, výtah a wifi.

Apartmány a pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V termínu č.759 vám připravíme polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Lze také využít řadu místních restaurací a pizzerií. Přímo v kempu je obchůdek a restaurace, kde je možno dokoupit základní potraviny.

V prázdninovém termínu č.7592 dostanete v hotelu kvalitní snídaně, na večeře je možno využít hotelovou restauraci a pizzerii (špagety a saláty od 10 €, pizza od 6 €) či řadu restaurací a pizzerií v okolí.

Ceny v obchodech jsou asi o 50 % vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Lago di Garda MTB

Lago di Garda MTB

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Rila a Pirin MTB

Bike terény přes hřebeny a úbočí nejvyšších bulharských hor

Apuseni - MTB v rumunském krasu

Horská cyklistika náročným terénem rumunských Karpat

Davos MTB - bike all inclusive

Nejlepší MTB oblast Evropy – ráj všech bikerů (Švýcarsko)

Bike circus Hinterglemm

MTB downhilly a singletraily s lanovkami v ceně (Rakousko)

Livigno - MTB v italském Tibetu

Horská cyklistika v singletrailovém ráji (Itálie)

Dolomity MTB

Bajkování v srdci Dolomit – Val di Fassa, Marmolada, Sella (Itálie)