Dolomity MTB

Bajkování v srdci Dolomit – Val di Fassa, Marmolada, Sella (Itálie)

 
 

Termíny zájezdů

Náročnost: 3

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 • 29.08.2018 - 03.09.2018
 • 6 dní
 • 10000 Kč
 • 7563
 • Tento termín je již plně obsazen.
 •  
 •  

Dolomity, Bledé hory, jsou jedinečným přírodním útvarem. Jižně od hlavního alpského hřebene se do třítisícových výšek vypínají bělostné štíty hor. Samotné Dolomity v sobě zahrnují rozsáhlé území, které se dělí do menších horských skupin. Dolomity jsou vyhlášenou destinací horolezců, ferratistů, horských turistů. Věhlasná silniční sedla lákají silniční cyklisty. V posledních letech se zde však zvyšuje nabídka tras i pro bikery, kterým od náročných stoupání může ušetřit síly hustá síť lanovek. I cyklistům, kteří s technicky náročnější jízdou ve větších horách teprve začínají, budou odměnou úžasné panoramatické výhledy na rozervaný svět skalních věží Dolomit. Naším cílem bude okolí královny Dolomit, bílé Marmolady. Vynechat nemůžeme ani pověstnou Sellarondu, známou sérii lanovek a sjezdovek kolem skalního hradu Sella Gruppe, kterou si vychutnáme v obou směrech. Ve výškách až 2500 m budeme projíždět kolem volně se pasoucích stád a uslyšíme i hvízdání zdejších svišťů. Unavené svaly pak můžeme prohřát a uvolnit v hotelovém wellness a zážitky a plány do dalšího dne probrat nad sklenicí italského vína.

Povrch tras je kombinací šotoliny, lesních cest, vysokohorských singletrailů i kamenitých sjezdů, ale nevyhneme se ani asfaltu. Kdo rád jezdí z kopce, určitě vyzkouší i místní bikepark. Lanovky a výjezdy autobusem nám pomohou od těch největších stoupání (celkově sjedeme asi o 7000 m více, než nastoupáme!) a o to si pak budeme moci více vychutnat sjezdy dolů. I na nich se však může stát, že kousek budeme muset ze sedla slézt a kolo poponést. Délka denních etap je okolo 60 km, kromě posledního dne, kdy je etapa kvůli odjezdu do ČR kratší. Převýšení ve stoupání bude do 900 m, v klesání 1600 až neskutečných 4000 m. Díky řadě dalších značených ale i neznačených stezek, cest a pěšin není problém si trasy prodloužit či zkrátit, zvolit si techničtější či lehčí obtížnost. Skupina bude mít do 15 osob. Naší základnou bude hotel v obci Malga Ciapela, přímo pod jihovýchodním úbočím Marmolady, kde dostaneme kvalitní polopenzi. Dopravu autobusem a ubytování máme společné se zájezdy Dolomity - ferraty v okolí Marmolady a Dolomity - turistika v okolí Marmolady, ke kterému je možné se kterýkoliv den přidat.

Program zájezdu

 • 1.den: Předpokládaný odjezd v 18 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa a Rakouska.
 • 2. den: Národním parkem Pale di San Martino. Ze sedla Karerpass (1800 m) sjezd kombinací šotoliny a trailů do městečka Moena (1184 m) a výjezd lanovkou až do 2200 m do sedla Lusia (2200 m), údolím Travignolo kolem přehrady Lago di Paneveggio traily, šotolinami i lanovým mostem sjezd do obce Predazzo (1050 m) a po cyklostezce na trase legendárního běžkařského závodu Marcialonga do Pozza di Fassa (1325 m). Busem přejezd na ubytování do Malga Ciapela. (↔ 55 km, ↑ 900 m, ↓ 2550 m)
 • 3. den: Sellaronda Tour: Z obce Campitello di Fassa (1448 m) výjezd lanovkou na Col Rodella (2440 m), průjezd mezi masivy Gruppo di Sasso-Lungo a Sellagruppe a sjezd do lyžařského střediska Selva Gardena (1563 m). Kombinací lanovek, sjezdů a kratších výjezdů přes sedlo Gardena (2137 m), městečko Corvara (1550 m), vrcholy Col Alt (1980 m), Piz Bioch (2079 m) a Pralongia (2139 m) do obce Arabba (1605 m). Lanovkou na Porta Vescovo (2478 m) a poté krásným singltrailem s výhledy na ledovec Marmolady na Passo Fedaia (2057 m) a k hotelu. (↔ 60 km, ↑ 500 m, ↓ 4000 m)
 • 4. den: Sellaronda Tour v protisměru: Z Canazei (1450 m) lanovkou na Col dei Rossi (2350 m) a sjezd trailem do obce Arabba (1605 m). Odtud již okruh kolem masivu Sella v protisměru hodinových ručiček opět s využitím lanovek až do Canazei (↔ 55 km, ↑ 900 m, ↓ 3800 m)
 • 5. den: Fedaia Tour - odpočinková etapa: Od přehrady Lago di Fedaia (2053 m) sjezd přes zábavné lesní traily do Canazei (1450 m), lanovkou na Col dei Rossi (2350 m) a traily okolo Passo Pordoi (2239 m). Lanovkou na Porta Vescovo (2478 m) a poté severním úbočím hřebenu Padon na Passo Pordoi a sjezd bikeparkem do Canazei (↔ 30 km, ↑ 600 m, ↓ 2500 m). Po závěrečném relaxu v místním aquaparku podvečerní odjezd do ČR.
 • 6. den: Příjezd přes Plzeň, Prahu a Jihlavu do Brna v rannních hodinách.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování Ubytování: 3x v hotelu Roy ve středisku Malga Ciapela ve 2lůžkových pokojích (na některých pokojích s možností 2 přistýlek se slevou 700 Kč/přistýlka). Pokoje mají vlastní koupelnu a jsou vybavené satelitní TV, telefonem a vysoušečem vlasů. V hotelu je k dispozici restaurace, bar, wellness zdarma (sauna, vířivka) a wifi.

Polopenze Stravování: Dostanete místní polopenzi, která začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Snídaně se podává formou bufetu, večeře je tříchodová. V blízkosti hotelu je i několik restaurací a pizzerií, nedaleko je i menší obchod s potravinami. Ceny v obchodech jsou asi o 50 % vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Další informace k zájezdu

Nástupní místa: Brno, Jihlava-Pávov, Praha-Zličín, Plzeň

Vhodný typ kola: horské kolo (celoodpružené (full) je výhodou)
Povrch: 20 % asfalt, 40 % šotolina, 40 % terén a single trail
Cyklistická přilba je povinná.
Informace o přepravě kol na cyklovleku nebo v cyklovacích: přeprava kol
Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení, pojištění atd.), Itálie - informace o zemi

Přehledné srovnání MTB zájezdů

Cena zájezdu Dolomity MTB

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 3x ubytování v hotelu s polopenzí, průvodce, elektronické informační materiály, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje nutné výdaje: 3denní Super Summer Card zahrnující přepravu kola 107 €, lanovka 2. den 12 € (včetně kola); volitelné výdaje: aquapark v Canazei (14 €), příplatek za dvousedadlo v buse

 

Dolomity MTB

Výhled na Lago di Fedaia z hřebene Padon MTB v Dolomitech Chata Passo Padon Dolomity
 

Dolomity MTB

Dolomity Dolomity Dolomity MTB v Dolomitech
 
 

©2018 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 | Ochrana osobních údajů | odkazy