Dolomity MTB

Bajkování v srdci Dolomit – Val di Fassa, Marmolada, Sella (Itálie)

Dolomity, Bledé hory, jsou jedinečným přírodním útvarem. Jižně od hlavního alpského hřebene se do třítisícových výšek vypínají bělostné štíty hor. Samotné Dolomity v sobě zahrnují rozsáhlé území, které se dělí do menších horských skupin. Dolomity jsou vyhlášenou destinací horolezců, ferratistů i horských turistů. Věhlasná sedla lákají silniční cyklisty. V posledních letech se zde však zvyšuje nabídka tras i pro bikery, kterým od náročných stoupání může ušetřit síly hustá síť lanovek. I cyklistům, kteří s technicky náročnější jízdou ve větších horách teprve začínají, budou odměnou úžasné panoramatické výhledy na rozervaný svět skalních věží Dolomit. Naším cílem bude okolí královny Dolomit, bílé Marmolady. Vynechat nemůžeme ani pověstnou Sellarondu, známou sérii lanovek a sjezdovek kolem skalního hradu Sella Gruppe, kterou si vychutnáme v obou směrech. Ve výškách až 2500 m budeme projíždět kolem volně se pasoucích stád a uslyšíme i hvízdání zdejších svišťů. Unavené svaly pak můžeme prohřát a uvolnit v hotelovém wellness, zážitky a plány do dalšího dne probereme nad sklenicí italského vína.

Povrch tras je kombinací šotoliny, lesních cest, vysokohorských singletrailů i kamenitých sjezdů, ale nevyhneme se ani asfaltu. Kdo rád jezdí z kopce, určitě vyzkouší i místní bikepark. Lanovky a výjezdy autobusem nám pomohou od těch největších stoupání (celkově sjedeme asi o 7000 m více, než nastoupáme!) a o to si pak budeme moci více vychutnat sjezdy dolů. I na nich se však může stát, že kousek budeme muset ze sedla slézt a kolo poponést. Délka denních etap je okolo 60 km, kromě posledního dne, kdy je etapa kvůli odjezdu do ČR kratší. Převýšení ve stoupání bude cca mezi 600 a 1000 m, samozřejmě je možné najet i více, v klesání 1800 až neskutečných 4800 m. Díky řadě dalších značených ale i neznačených stezek, cest a pěšin není problém si trasy prodloužit či zkrátit, zvolit si techničtější či lehčí obtížnost. Skupina bude mít do 15 osob. Naší základnou bude hotel v obci Malga Ciapela, přímo pod jihovýchodním úbočím Marmolady, kde dostaneme bohatou hotelovou polopenzi. Dopravu autobusem a ubytování máme společné se zájezdem Dolomity - turistika v okolí Marmolady, ke kterému je možné se po domluvě s průvodcem na místě přidat.

Program zájezdu

 • 1.den: Předpokládaný odjezd v 18 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa a Rakouska.
 • 2. den: Národním parkem Pale di San Martino. Ze sedla Karerpass (1800 m) sjezd kombinací šotoliny a trailů do městečka Moena (1184 m) a výjezd lanovkou do sedla Lusia (2200 m), údolím Travignolo kolem přehrady Lago di Paneveggio traily, šotolinami i lanovým mostem sjezd do obce Predazzo (1050 m) a po cyklostezce na trase legendárního běžkařského závodu Marcialonga do Pozza di Fassa (1325 m) a busem přejezd na ubytování do Malga Ciapela. (↔ 75 km, ↑ 1500 m, ↓ 2550 m)
 • 3. den: Sellaronda Tour: Trailem ze sedla Passo Pordoi (2239 m) do obce Canazei a po cyklostezce do Campitello di Fassa (1448 m). Výjezd lanovkou na Col Rodella (2440 m), průjezd mezi masivy Gruppo di Sasso-Lungo a Gruppo di Sella a sjezd do lyžařského střediska Selva Gardena (1563 m). Kombinací lanovek, sjezdů a kratších výjezdů přes sedlo Gardena (2137 m), městečko Corvara (1550 m), vrcholy Col Alt (1980 m), Piz Bioch (2079 m) a Pralongia (2139 m) do obce Arabba (1605 m). Lanovkou na Porta Vescovo (2478 m) a poté krásným singltrailem s výhledy na ledovec Marmolady na Passo Fedaia (2057 m). (↔ 60 km, ↑ 500 m, ↓ 3200 m)
 • 4. den: Sellaronda Tour v protisměru: Z Canazei (1450 m) lanovkou na Col dei Rossi (2350 m) a sjezd trailem do obce Arabba (1605 m). Odtud již okruh kolem masivu Sella v protisměru hodinových ručiček opět s využitím lanovek až do Canazei. (↔ 55 km, ↑ 1000 m, ↓ 3200 m)
 • 5. den: Sassolungo Tour: Lanovkou z obce Campitello di Fassa (1448 m) výjezd na Col Rodella (2440 m) a poté okruh úbočím masivu Langkofel - Platkofel na chatu Plattkofelhütte (2297 m). Odtud vyhlídkovou hřebenovou stezkou až na Passo Duron (2180 m) a poté sjezd podél říčky Rio Duron až do Canazei (↔ 30 km, ↑ 850 m, ↓ 1800 m). Alternativně celodenní ježdění trailů v okolí obcí Canazei a Arabba. Po závěrečném relaxu v místním aquaparku či posezení v pizzerii podvečerní odjezd do ČR.
 • 6. den: Příjezd přes Plzeň, Prahu a Jihlavu do Brna v ranních hodinách.

Ubytování

3x v hotelu Roy ve středisku Malga Ciapela ve 2lůžkových pokojích (na některých pokojích s možností 2 přistýlek se slevou 700 Kč/přistýlka). Pokoje mají vlastní koupelnu a jsou vybavené satelitní TV, telefonem a fénem. V hotelu je k dispozici restaurace, bar, wellness zdarma (sauna, vířivka) a wifi. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Dostanete místní polopenzi, která začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Snídaně se podává formou bufetu, večeře je tříchodová. V blízkosti hotelu je i několik restaurací a pizzerií, nedaleko je i menší obchod s potravinami. Ceny v obchodech jsou asi o 20 % vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

 • 10.07.2024 - 15.07.2024
 • 6 dní
 • Číslo: 7562
 • 14 700 Kč
 • Rezervace
 • 04.09.2024 - 09.09.2024
 • 6 dní
 • Číslo: 7564
 • 14 000 Kč
 • Rezervace

Dolomity MTB

Dolomity MTB

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Davos MTB - bike all inclusive

Nejlepší MTB oblast Evropy – ráj všech bikerů (Švýcarsko)

Julské Alpy MTB

Bajkové lahůdky slovinsko-italsko-rakouského trojmezí

Lago di Garda MTB

Bajková klasika v okolí největšího italského jezera

Livigno - MTB v italském Tibetu

Horská cyklistika v singletrailovém ráji (Itálie)

Lago di Como MTB

Bajkování ve stínu dvoutisícovek v okolí ledovcového jezera (Itálie)

Silvretta arena MTB

Bikování s lanovkami v oblasti Ischgl-Samnaun-Verwall