Italská Ligurie na kole

Pobřeží Ligurie, NP Cinque Terre, jeskyně Grotte di Toriano a Monako

Pojeďte s námi poznat oblast, nacházející se v jednom z nejmenších italských krajů, Ligurii, sevřenou ze severozápadu Alpami a ze severovýchodu Apeninami. Oblast historicky spjatou s Janovskou republikou, oblast slavné Italské riviéry. Společně budeme objevovat jedinečná místa, jako je Národní park Cinque Terre (UNESCO), městečko duchů Bussana Vechia či malebně položenou horskou vesnici Triora. Mimo to navštívíme i rozlehlý krasový jeskynní komplex Grotte di Toirano. V průběhu zájezdu navštívíme také knížectví Monako.

Během našeho pobytu se budeme pohybovat převážně po asfaltových cestách nebo cyklostezkách, občas se nevyhneme ani šotolině. Čekají nás jednodenní etapy do okolí, na vzdálenější místa se přepravíme autobusem. Etapy budou nejčastěji v délce 45 km a průměrně nastoupáme asi 600 metrů (náročnost podrobněji). Ubytováni budeme v kempu asi 800 m od pláže ve vlastních stanech nebo mobilhomech a dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. Dopravu a ubytování máme společnou s turistickým programem Ligurie - turistika na Italské riviéře, ke kterému je možné se po domluvě s průvodcem na místě připojit.

Program zájezdu

 • 1. dne: Předpokládaný odjezd okolo 17 hod z Brna přes Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa a Itálie.
 • 2. den: Příjezd do Finale Ligure, ubytování a krátká vyjížďka do okolí města s návštěvou historické vesnice Finalborgo a možností výjezdu na místní pevnost Forte San Giovanni s překrásnými výhledy na město. Možnost koupání v moři a degustace italské pizzy a kávy. (↔ 20 km, ↑ 300 m, ↓  300 m)
 • 3. den: Z kempu na západ k jeskyním Grota del Toirano, přes Loano podél pobřeží zpět do Finale Ligure. (↔ 45 km, ↑ 600 m, ↓ 600 m)
 • 4. den: Odpočinkový den bez kola. Celodenní návštěva NP Cinque Terre (UNESCO): Putování po pěti vesničkách Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola, a Riomaggiore vystavěných terasovitě na skalních útesech, dechberoucí výhledy.
 • 5. den: Z města Imperia podél Italské riviéry po trase bývalé vlakové tratě do města Sanremo (↔ 35 km, ↑ 200 m, ↓ 200 m). Pro milovníky cyklistiky je možné mírné prodloužení přes závěrečné stoupání silniční klasiky Milan - Sanremo - Poggio (↔ +5 km, ↑ 150 m, ↓ 150 m).
 • 6. den: Z městečka Triora podél řeky Torrente Argentina přes Aggagio Inferiore a historické Badalucco do malebné obnovené vesnice Bussana Vecchia a následně sjezd do letoviska Arma di Taggia, koupání v moři. (↔ 45 km, ↑ 450 m, ↓ 1200 m)
 • 7. den: Celodenní návštěva městského státu Monako: Oceánografické muzeum, Knížecí palác, kasina, prohlídka hradu, návštěva restaurací a kaváren.
 • 8. den: Z Arenzana výjezd do malebných kopců Ligurie s neuvěřitelnými výhledy do okolí a hlubokými roklinami. Návštěva vesnic Lerca a Alpicena a následný sjezd na přímořskou cestu zpět do Arenzana. (↔ 45 km, ↑  750 m, ↓ 750 m)
 • 9. den: Z kempu po pobřeží moře, prohlídka městeček Noli a Spotorno a jejich malebného okolí, kolem unikátního skalního okna Grota dei Falsari, po cyklostezce přes Vezzi Portio zpět (↔ 30 km, ↑ 350 m, ↓ 350 m). Večerní odjezd zpět do ČR.
 • 10. den: Přejezd Itálie a Rakouska, příjezd přes Plzeň a Prahu do Brna v dopoledních hodinách.

Ubytování a nocování

7x v kempu Tahiti ve vlastních stanech nebo za příplatek 2500 Kč/os. v mobilhomech. Mobilhome je chatkový apartmán určený pro 4 osoby se 2 oddělenými 2lůžkovými ložnicemi a společnou obytnou místností. Jeho součástí je vybavená kuchyně, WC a sprchový kout. Před mobilhomem je možnost venkovního posezení. V pokojích je jedna velká manželská postel nebo dvě samostatné. Je zapotřebí si vzít vlastní kompletní povlečení (tzn. prostěradlo, povlak na polštář a na přikrývku). Kemp je standardně vybaven a nabízí všechny potřebné služby, wifi je zdarma.

Stravování

Dostanete polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní. Součástí kempu je i restaurace a bar. Kemp leží asi 800 m od pláže v blízkosti centra se spoustou kaváren, pizzerií, obchodů a restaurací.

Italská Ligurie na kole

Italská Ligurie na kole

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Hory a moře Korsiky na kole

Cyklistika v okolí Ajaccia a Porta

Lago di Garda na kole

Nenáročná cyklistika v okolí největšího italského jezera

Sardinie na kole

Cyklistika v kraji tajemných nuragů, menhirů a dolmenů (Itálie)

Elba na kole

Cyklistika po nejkrásnějším ostrově Toskánska