Italská Ligurie na kole

Pobřeží Ligurie, NP Cinque Terre, jeskyně Grotte di Toriano a Monako

Pojeďte s námi poznat oblast, nacházející se v jednom z nejmenších italských krajů, Ligurii, sevřenou ze severozápadu Alpami a ze severovýchodu Apeninami. Oblast historicky spjatou s Janovskou republikou, oblast slavné Italské riviéry. Společně budeme objevovat jedinečná místa, jako je Národní park Cinque Terre (UNESCO), městečko duchů Bussana Vechia či malebně položenou horskou vesnici Triora. Mimo to navštívíme i rozlehlý krasový jeskynní komplex Grotte di Toirano. V průběhu zájezdu navštívíme také knížectví Monako.

Během našeho pobytu se budeme pohybovat převážně po asfaltových cestách nebo cyklostezkách, občas se nevyhneme ani šotolině. Čekají nás jednodenní etapy do okolí, na vzdálenější místa se přepravíme autobusem. Etapy budou nejčastěji v délce 45 km a průměrně nastoupáme asi 600 metrů. Ubytovaní budeme v kempu ve vlastních stanech nebo mobilhomech a dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. Dopravu a ubytování máme společnou s turistickým programem Italská Ligurie - pohodová turistika, ke kterému je možné se každý den připojit.

Program zájezdu

 • 1. dne: Předpokládaný odjezd okolo 17 hod z Brna přes Prahu a Plzeň, noční přejezd Rakouska a Itálie.
 • 2. den: Příjezd do Finale Ligure, ubytování a krátká vyjížďka do okolí města s návštěvou historické vesnice Finalborgo a možností výjezdu na místní pevnost Forte San Giovanni s překrásnými výhledy na město. Možnost koupání v moři a degustace italské pizzy a kávy. (↔ 20 km, ↑ 300 m, ↓  300 m)
 • 3. den: Z kempu na západ k jeskyním Grota del Toirano, přes Loano podél pobřeží zpět do Finale Ligure. (↔ 45 km, ↑ 600 m, ↓ 600 m)
 • 4. den: Odpočinkový den bez kola. Celodenní návštěva NP Cinque Terre (UNESCO): Putování po pěti vesničkách Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola, a Riomaggiore vystavěných terasovitě na skalních útesech, dechberoucí výhledy.
 • 5. den: Z města San Bartolomeo al Mare podél Italské riviéry po trase bývalé vlakové tratě do malebné obnovené vesnice Bussana Vecchia. Během etapy možnost koupání a alternativně i návštěva města Sanremo. (↔ 40 km, ↑ 450 m, ↓ 450 m)
 • 6. den: Z městečka Triora podél řeky Torrente Argentina přes Aggagio Inferiore a historické Badalucco do letoviska Arma di Taggia, koupání v moři. Možnost přidat si výjezd z Triory na vyhlídku Realdo. (↔ 35 km, ↑ 300 m, ↓ 1100 m, s výjezdem na Realdo ↔ +20 km, ↑ +600 m, ↓ +600 m)
 • 7. den: Celodenní návštěva městského státu Monako: Oceánografické muzeum, Knížecí palác, kasina, prohlídka hradu, návštěva restaurací a kaváren.
 • 8. den: Z Arenzana výjezd do malebných kopců Ligurie s neuvěřitelnými výhledy do okolí a hlubokými roklinami. Návštěva vesnic Lerca a Alpicena a následný sjezd na přímořskou cestu zpět do Arenzana. (↔ 45 km, ↑  750 m, ↓ 750 m)
 • 9. den: Z kempu po pobřeží moře, prohlídka městeček Noli a Spotorno a jejich malebného okolí, kolem unikátního skalního okna Grota dei Falsari. Po cyklostezce přes Vezzi Portio zpět. (↔ 40 km, ↑ 700 m, ↓ 700 m). Večerní odjezd zpět do ČR.
 • 10. den: Přejezd Itálie a Rakouska, příjezd přes Plzeň a Prahu do Brna v dopoledních hodinách.

Ubytování a nocování

7x v kempu Tahiti ve vlastních stanech nebo za příplatek 2800 Kč/os. v mobilhomech. Mobilhome je chatkový apartmán určený pro 4 osoby se 2 oddělenými 2lůžkovými ložnicemi a společnou obytnou místností. Jeho součástí je vybavená kuchyně, WC a sprchový kout. Před mobilhomem je možnost venkovního posezení. V pokojích je jedna velká manželská postel nebo dvě samostatné. Je zapotřebí si vzít vlastní kompletní povlečení (tzn. prostěradlo, povlak na polštář a na přikrývku). Kemp je standardně vybaven a nabízí všechny potřebné služby, wifi je za poplatek.

Stravování

Dostanete polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní. Součástí kempu je i restaurace a bar. Kemp se nachází v blízkosti centra města, kde je možné navštívit místní restaurace a obchody.

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2

Čekají nás jednodenní etapy do okolí, na vzdálenější místa se přepravíme autobusem. Etapy budou nejčastěji v délce 45 km a průměrně nastoupáme asi 600 metrů. Náročnější jsou etapy 6. den, kdy je v případě absolvování výjezdu na Realdo převýšení až 900 m, a poté 8. den s převýšením 750 m. Některé z túr lze prodloužit nebo naopak zkrátit či udělat si vlastní program, nabízí se řada alternativních pěších túr či procházek. Je potřeba počítat s tím, že Ligurie je hornatá oblast a kopce zde jsou poměrně prudké. V červnu zde navíc již panují letní teploty, počítejte tedy se zvýšenou spotřebou tekutin. V programu se budou střídat náročnější cykloetapy s odpočinkovými dny bez kola (4. a 7. den). Autobus, který s námi bude po celou dobu zájezdu, nám pomůže překonávat velké výškové rozdíly při výletech do vnitrozemí a bude možné si v něm během túry nechat aktuálně nepotřebné věci.

Italská Ligurie na kole

Italská Ligurie na kole

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Hory a moře Korsiky na kole

Cyklistika v okolí Corte a Porta

Lago di Garda na kole

Nenáročná cyklistika v okolí největšího italského jezera

Sardinie na kole

Cyklistika v kraji tajemných nuragů, menhirů a dolmenů (Itálie)

Elba na kole

Cyklistika po nejkrásnějším ostrově Toskánska

Istrie na kole

Pohodová cyklistika kolem moře, do hor i přes historická městečka