Sardinie na kole

Cyklistika v kraji tajemných nuragů, menhirů a dolmenů (Itálie)

Sardinie je jižní italská sestra francouzské Korsiky, zcela odlišná od navštěvovanější Sicílie. Je známá svými kouzelnými zátokami, průzračnou tyrkysově smaragdovou vodou a překrásnými písečnými plážemi připomínajícími Karibik. Vnitrozemí se dá díky odhaleným pozůstatkům dávných civilizací nazvat muzeem pod širým nebem, přesto je téměř nedotčeno turistikou. Projíždět na kole zdejšími zdivočelými pohořími je skutečným zážitkem a dobrodružstvím, tajemné nuragy a bizarní žulová skaliska nemají ve Středomoří obdoby. Nejpestřejší severní část Sardinie projedeme hvězdicovitě dle individuální chuti a požadavků, ochutnáme místní specifická vína a sýry a ponoříme se do starověkých legend.

Na své si přijdou všichni, kteří chtějí aktivně strávit svou dovolenou pohybem na kole a zároveň rádi relaxují u moře. Délka tras je dle výběru denně 35-85 km s průměrným převýšením 350 m u varianty A nebo 800 m u varianty B (náročnost podrobněji). Většinu tras je možné zkrátit, prodloužit nebo zcela vynechat a věnovat se koupání na plážích přímo v našem kempu. Program je tak ideální pro páry, rodiny s dětmi či skupiny s rozdílnými požadavky na náročnost. Ubytováni budeme v kempu u moře v zařízených mobilhomech a dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. Dopravu a ubytování máme společné se zájezdem Sardinie - pohodová turistika, ke kterému se lze po domluvě na místě s průvodcem připojit.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd v odpoledních hodinách (bude upřesněno v závěrečných informacích) z Brna, noční přejezd přes Rakousko do Itálie.*
 • 2. den: Trajekt do Olbie. Přejezd autobusem do kempu v severní části ostrova u města Cannigione a relaxace na mořských plážích přímo v kempu.*
 • 3. den: A: Výlet na krásná skaliska na mysu Capo Testa s možností pěší procházky (1-2 hod), přístav Santa Teresa di Gallura s aragonskou věží Longosardo a výhledy na Korsiku. Návrat přes přístavní městečko Palau, možnost výstupu ke skalnímu útvaru Capo d'Orso - žulový blok vymodelovaný větrem a erozí do tvaru medvěda (↔ 50 km, ↑ 500 m, ↓ 500 m). B: Navíc krásné velké písčité pláže u Porto Pollo a okolo tvrze Fortezza Monte Altura do Palau (↔ +10 km, ↑ 300 m, ↓ 300 m).
 • 4. den: Prohlídka dvoupatrového Nuraghe Majori s netopýry. A: Z horského města Tempio Pausania, postaveného ze šedé žuly a obklopeného korkovými lesy, sjezd přes Calangianus k městu Arzachena s četnými památkami nuragové kultury: dolmeny, hrobky a nekropole (↔ 60 km, ↑ 650 m, ↓ 1100 m). B: Navíc kultovní výjezd na Monte Limbara (1362 m) s kruhovým rozhledem (↔ +25 km, ↑ 800 m, ↓ 800 m).
 • 5. den: Trajektem na ostrovy La Maddalena: A: Prohlídka městečka La Maddalena, přejezd po hrázi na ostrov Caprera, rozsáhlé piniové lesy, návštěva Garibaldiho usedlosti, koupání na „karibských“ plážích a pevnost Punta Rossa (↔ 45 km, ↑ 300 m, ↓ 300 m). B: Navíc okruh po ostrově La Maddalena a výjezd na pevnost Arbuticci s Garibaldiho muzeem (↔ +20 km, ↑ 300 m, ↓ 300 m).
 • 6. den: A: Kolem chráněných mořských vod Area Marina Protetta (vynikající příležitost k potápění) s panoramatem ostrova Tavolara a okolo hradu La Fava (↔ 45 km, ↑ 250 m, ↓ 250 m). B: Panoramatická trasa pod vrcholky bílých hor Monte Albo (↔ 55 km, ↑ 950 m, ↓ 1000 m).
 • 7. den: Po západním pobřeží: A: Pláže Valledória, nurag Su Tesoru, Sloní skála Roccia dell'Elefante s hrobkou Domus de Janas uvnitř a Castelsardo s originálním centrem na mohutném skalním ostrohu (↔ 35 km, ↑ 400 m, ↓ 450 m). B: Navíc pláže Costa Paradiso, vyhlídka M. Tinnari, malebná Isola Rossa a horská vesnička Trinita d'Agultu (↔ +25 km, ↑ 500 m, ↓ 500 m).
 • 8. den: A: Smaragdové pobřeží Costa Smeralda s jedním z nejdražších přístavů světa Porto Cervo se skvosty architektury, cestou proslulá pláž Baia Sardinia (↔ 35 km, ↑ 500 m, ↓ 500 m). B: Navíc přes horské městečko San Pantaleo dojezd do kempu (↔ +25 km, ↑ 200 m, ↓ 200 m).
 • 9. den: Přejezd autobusem do Olbie, trajekt do Livorna, noční přejezd přes Itálii a Rakousko do ČR.
 • 10. den: Návrat do Brna v dopoledních hodinách. *

(*) Poznámka: Program na tento den může být v průběhu sezóny upraven v závislosti na konkrétním trajektu, kterým pojedeme.

Ubytování a nocování

7x ve 4* kempu Isuledda v mobilhomech. Mobilhome je menší chatkový apartmán určený pro 4 osoby se 2 oddělenými 2lůžkovými ložnicemi a společnou obytnou místností. Jeho součástí je také plně vybavená kuchyně, WC a sprchový kout. Před mobilhomem je možnost venkovního posezení. V jednom pokoji je manželská postel a ve druhém dvě samostatné. K vybavení mobilhomů patří polštáře, přikrývky i povlečení. V kuchyňkách je k dispozici běžné nádobí, lednička a plynový sporák. Závěrečný úklid mobilhomů si provádí každý sám. Mobilhomy doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.
Nabízíme i možnost nocování ve vlastním stanu se slevou 1500 Kč. Svůj zájem o spaní ve stanu prosím uveďte již v přihlášce. Kemp je dobře vybaven a nabízí všechny potřebné služby, wifi a klimatizace je za poplatek.

Stravování

Dostanete polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní (první večeře bude z důvodu pozdějšího připlutí trajektu nahrazena studeným balíčkem). Přímo v kempu je mj. restaurace, kavárna, bar a malý obchod. Větší supermarket se nachází v docházkové vzdálenosti od kempu. Ceny jsou jen o málo vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Sardinie na kole

Sardinie na kole

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Pobřeží Korsiky na kole

Ostrov tisíce vůní - cykloturistika přes hory i kolem moře

Hory a moře Korsiky na kole

Cyklistika v okolí Ajaccia a Porta

Elba na kole

Cyklistika po nejkrásnějším ostrově Toskánska

Italská Ligurie na kole

Pobřeží Ligurie, NP Cinque Terre, jeskyně Grotte di Toriano a Monako

Provence pěšky i na kole

Nenáročná turistika a cyklistika v kraji vína a levandule