Mallorca - pohodová turistika

Hory, moře, španělský temperament a bohatá historie

Mallorca je nejen největší ze skupiny Baleárských ostrovů (Římané ji pojmenovali „major“ = největší), ale také největší ostrov Španělska. Na rozloze větší než 3600 km² se nachází neuvěřitelně rozmanitá příroda - od nádherných písčitých pláží, romantických zátok a skalnatých útesů, přes plochou úrodnou krajinu až po vysoká pohoří. Ostrov je jednou velkou rozkvetlou zahradou. Okouzlí nás kvetoucí meruňkové a broskvové sady, omámí nás vůně rozmarýnu, levandule, pinií a citrusovníků.

Mallorca má opravdu co nabídnout. Její klima je celoročně velmi přívětivé a přírodní krásy jedinečné. Projdeme značnou část vápencového pohoří Serra de Tramuntana, které pokrývá severozápadní část ostrova. Začneme na jeho nejsevernějším výběžku - poloostrově Formentor, který má neuvěřitelnou energii a výhledy z něj jsou španělsky řečeno espectacular. Dále pak vystoupáme na třetí nejvyšší horu tohoto ostrova Puig de Massanella, která se také nachází v tomto pohoří, a poté probádáme jeho centrální část pod vrcholem Puig d'Alaró. Nádherné horské městečko Valldemossa nás pak ohromí svou krásou a není divu, že inspirovalo i mnohé známé umělce. Kromě úchvatné krajiny budeme obdivovat i historické památky jako je například městečko Pollenca, zříceniny hradu Castell d'Alaró nebo Castell de Santueri, pozoruhodné megalitické stavby - Talayots (strážní věže) nebo prastará pohřebiště. Nachází se zde také velké množství nádherných unikátních jeskyní a určitě bude příležitost některou z nich navštívit.

Čekají nás jednodenní túry s lehčí horskou turistkou, které absolvujeme nalehko. Denně překonáme převýšení v rozmezí 400-800 m nahoru a totéž dolů, na túrách budeme trávit 5-7 hodin včetně pauz. Kterýkoliv výlet v programu lze pozměnit, doplnit či vynechat a užít si individuálně odpočinkový den. Po ostrově se budeme přepravovat vypůjčenými auty. Ubytovaní budeme celou dobu v hotelu se snídaní ve městě Port de Pollença. Centrum s obchody, restauracemi a bary i populární Paseo de Pinos (borovicová promenáda) jsou v bezprostřední blízkosti. V turistické skupině bývá obvykle 14 cestovatelů.

Program zájezdu

  • 1. den: Odlet z Prahy. Přílet do hlavního města Palma de Mallorca, přejezd na ubytování. Ubytování v hotelu na 7 nocí.
  • 2. den: Pohodovou procházkou z Costa de los Pinos přes malebnou vyhlídku Costa dels Pins na severním konci zálivu Cala Millor do starobylého města Artà s pevností z 10. století. Návštěva úžasné jeskyně s krápníky Coves d'Artà. (6 hod, ↑ 450 m, ↓ 450 m)
  • 3. den: Výlet na nejsevernější bod Mallorky Cap de Formentor (210 m) s jeho více než 150 let starým a stále aktivním majákem s možností koupání se na romantické malé pláži Cala en Gossalba (5 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m). Cestou zpět návštěva strážní věže Talaia d'Albercuix z 16. století, ze které kdysi zněla varování před piráty.
  • 4. den: Projdeme poloostrov Alcúdia kolem pobřeží, ale i mezi starousedlickými domky a mandlovými sady s výstupem na vyhlídkový vrchol a zároveň i obrannou strážní věž Penya des Migdia (353 m) s úžasnými pohledy na mořskou hladinu, ale též na zátoky Alcúdia a Pollença. (6 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m). Možnost relaxace na pláži Platja de Coll Baix.
  • 5. den: Relativně náročnější okruh přes třetí nejvyšší vrchol Mallorky nacházející se v pohoří Serra de Tramuntana - Puig de Massanella (1364 m), kde při dobré viditelnosti můžete spatřit nejen okolní vrcholy a úrodné pláně, ale též poloostrovy Formentor, Alcudia a Ferrutx (7 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m). Prohlídka historického centra města Pollença.
  • 6. den: Pohodový okruh centrální částí pohoří Serra de Tramuntana pod vrchol Puig d'Alaró (822 m) se zříceninou hradu Castell d'Alaró stojící na jeho skalnatém vrcholu s dechberoucími výhledy. (5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m)
  • 7. den: Kolem půvabného horského městečka Valldemossa malebnou trasou po útesech v západní části ostrova přes bývalý klášter daleko od civilizace s výhledy na ostrůvek Sa Dragonera, který je součástí stejnojmenného národního parku. (7 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m)
  • 8. den: Dopoledne odjezd z hotelu a návštěva dalších zajímavých míst: vyhlídka Sant Salvador, zřícenina hradu Castell de Santueri. Odlet z Palma de Mallorca zpět do Prahy.

Ubytování

7x v Aparthotel Habitat ve městě Port de Pollença v severní části ostrova, v hezké zátoce. Hotel se nachází cca 850 metrů od pláže a kousek od centra s restauracemi, bary a obchody. Nabízí i velký venkovní bazén. Ubytovaní budeme převážně ve 4lůžkových apartmánech s oddělenými ložnicemi (po dvou). Koupelna a plně vybavená kuchyňka je společná pro jeden apartmán. 2lůžkový apartmán Vám můžeme zajistit za příplatek 2500 Kč/os. na celý pobyt. Svůj zájem o něj uveďte v přihlášce. Wifi je zde zdarma.
Samostatní cestovatelé nic navíc nedoplácejí (jsou doobsazeni na pokoj s jiným klientem/klientkou stejného pohlaví).

Stravování

V hotelu dostaneme každý den jednoduchou snídani formou bufetu. Přes den se budeme stravovat z vlastních zdrojů. V blízkosti hotelu se nachází řada restaurací a barů. Obchod s potravinami je též v docházkové vzdálenosti. Ceny v obchodech jsou zpravidla o 20 % vyšší než u nás. V restauraci pak zaplatíte až o 50-70 % více. Večeře vyjde zhruba na 10-15 €.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Na místě se budeme přepravovat vypůjčenými auty. Auto řídí průvodce a některý z klientů po předchozí dohodě za slevu 2000 Kč na zájezd (požadujeme: český ŘP a alespoň desetileté zkušenosti aktivního řidiče). Řidič na místě najezdí do 2 hodin za celý den. Váš zájem o řízeni osobního vozu prosím uveďte do poznámky v přihlášce.

Cestovní doklady a víza: Mallorca jsou součástí Španělska, a tedy i EU. K překročení hranic postačuje platný cestovní pas nebo občanský průkaz (vydaný od července 2000).

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, letenky, pojištění atd.)

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

Mallorca - pohodová turistika

Mallorca - pohodová turistika

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Madeira - horská turistika

Perla Atlantiku, ostrov věčného jara (Portugalsko)

La Gomera a La Palma - horská turistika

Dobrodružné ostrovy, sopky a hvězdy

Tenerife - horská turistika

Největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

Tenerife - pohodová turistika

Pohodově největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)