Mallorca - pohodová turistika

Hory, moře, španělský temperament a bohatá historie

Mallorca je nejen největší ze skupiny Baleárských ostrovů (Římané ji pojmenovali „major“ = největší), ale také největší ostrov Španělska. Na rozloze větší než 3600 km² se nachází neuvěřitelně rozmanitá příroda - od nádherných písčitých pláží, romantických zátok a skalnatých útesů, přes plochou úrodnou krajinu až po vysoká pohoří. Ostrov je jednou velkou rozkvetlou zahradou. Okouzlí nás kvetoucí meruňkové a broskvové sady, omámí nás vůně rozmarýnu, levandule, pinií a citrusovníků.

Mallorca má opravdu co nabídnout. Její klima je celoročně velmi přívětivé a přírodní krásy jedinečné. Projdeme značnou část vápencového pohoří Serra de Tramuntana, které pokrývá severozápadní část ostrova. Začneme na jeho nejsevernějším výběžku - poloostrově Formentor, který má neuvěřitelnou energii a výhledy z něj jsou španělsky řečeno espectacular. Dále pak vystoupáme na třetí nejvyšší horu tohoto ostrova Puig de Massanella, která se také nachází v tomto pohoří, a poté probádáme jeho centrální část pod vrcholem Puig d'Alaró. Nádherné horské městečko Valldemossa nás pak ohromí svou krásou a není divu, že inspirovalo i mnohé známé umělce. Kromě úchvatné krajiny budeme obdivovat i historické památky jako je například městečko Pollenca, zříceniny hradu Castell d'Alaró nebo Castell de Santueri, pozoruhodné megalitické stavby - Talayots (strážní věže) nebo prastará pohřebiště. Nachází se zde také velké množství nádherných unikátních jeskyní a určitě bude příležitost některou z nich navštívit.

Čekají nás jednodenní túry s lehčí horskou turistkou, které absolvujeme nalehko. Denně překonáme převýšení v rozmezí 400-800 m nahoru a totéž dolů, na túrách budeme trávit 5-7 hodin včetně pauz. Kterýkoliv výlet v programu lze pozměnit, doplnit či vynechat a užít si individuálně odpočinkový den. Po ostrově se budeme přepravovat vypůjčenými auty. Ubytovaní budeme celou dobu v hotelu se snídaní ve městě Port de Pollença. Centrum s obchody, restauracemi a bary i populární Paseo de Pinos (borovicová promenáda) jsou v bezprostřední blízkosti. V turistické skupině bývá obvykle 14 cestovatelů.

S realizací zájezdu na Mallorcu dle současných Covid-podmínek počítáme! Jedná se o jednu z mála destinací, kde je nejjednodušší návrat zpět do ČR.
Aktuální povinnosti jsou tyto: Před odletem na Mallorcu je nutné mít negativní PCR test (ne starší než 72 h); vyplnit "Zdravotní formulář" pro vstup na ostrovy (pošleme vám návod). Před odletem z ostrova je nutné mít negativní antigenní test (ne starší než 24 h) - doporučíme Vám odběrové místo, cena antigenního testu je cca 30 EUR; vyplnit "Příjezdový formulář" do ČR. Po příletu do ČR stačí prokázat se předodletovým antigenním testem (ne starší než 24 h) a nosit roušku nebo respirátor
Pro klienty naší CK z okolí Brna nabízíme PCR test za cenu 990 Kč ve smluvní laboratoři Hola Biolabs.
Nově bez testu mohou na cestě zpět do ČR (do letadla Smart Wings) vstoupit cestující, kteří doloží potvrzení od lékaře o zotavení z COVID-19 (v posledních 90 dnech) nebo cestující, kteří předloží písemné potvrzení v angličtině o kompletním očkování proti onemocnění COVID-19 vakcínou schválenou Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA), přičemž od očkování uplynulo nejméně 14 dní.

Program zájezdu

  • 1. den: Odlet z Prahy. Přílet do hlavního města Palma de Mallorca, přejezd na ubytování. Ubytování v hotelu na 7 nocí.
  • 2. den: Pohodovou procházkou z Costa de los Pinos přes malebnou vyhlídku Costa dels Pins na severním konci zálivu Cala Millor do starobylého města Artà s pevností z 10. století. Návštěva úžasné jeskyně s krápníky Coves d'Artà. (6 hod, ↑ 450 m, ↓ 450 m)
  • 3. den: Výlet na nejsevernější bod Mallorky Cap de Formentor (210 m) s jeho více než 150 let starým a stále aktivním majákem s možností koupání se na romantické malé pláži Cala en Gossalba (5 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m). Cestou zpět návštěva strážní věže Talaia d'Albercuix z 16. století, ze které kdysi zněla varování před piráty.
  • 4. den: Projdeme poloostrov Alcúdia kolem pobřeží, ale i mezi starousedlickými domky a mandlovými sady s výstupem na vyhlídkový vrchol a zároveň i obrannou strážní věž Penya des Migdia (353 m) s úžasnými pohledy na mořskou hladinu, ale též na zátoky Alcúdia a Pollença. (6 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m). Možnost relaxace na pláži Platja de Coll Baix.
  • 5. den: Relativně náročnější okruh přes třetí nejvyšší vrchol Mallorky nacházející se v pohoří Serra de Tramuntana - Puig de Massanella (1364 m), kde při dobré viditelnosti můžete spatřit nejen okolní vrcholy a úrodné pláně, ale též poloostrovy Formentor, Alcudia a Ferrutx (7 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m). Prohlídka historického centra města Pollença.
  • 6. den: Pohodový okruh centrální částí pohoří Serra de Tramuntana pod vrchol Puig d'Alaró (822 m) se zříceninou hradu Castell d'Alaró stojící na jeho skalnatém vrcholu s dechberoucími výhledy. (5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m)
  • 7. den: Kolem půvabného horského městečka Valldemossa malebnou trasou po útesech v západní části ostrova přes bývalý klášter daleko od civilizace s výhledy na ostrůvek Sa Dragonera, který je součástí stejnojmenného národního parku. (7 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m)
  • 8. den: Dopoledne odjezd z hotelu a návštěva dalších zajímavých míst: vyhlídka Sant Salvador, zřícenina hradu Castell de Santueri. Odlet z Palma de Mallorca zpět do Prahy.

Ubytování

7x v Aparthotel Habitat ve městě Port de Pollença v severní části ostrova, v hezké zátoce. Hotel se nachází cca 850 metrů od pláže a kousek od centra s restauracemi, bary a obchody. Nabízí i velký venkovní bazén. Ubytovaní budeme převážně ve 4lůžkových apartmánech s oddělenými ložnicemi (po dvou). Koupelna a plně vybavená kuchyňka je společná pro jeden apartmán. 2lůžkový apartmán Vám můžeme zajistit za příplatek 2500 Kč/os. na celý pobyt. Svůj zájem o něj uveďte v přihlášce. Wifi je zde zdarma.

Stravování

V hotelu dostaneme každý den jednoduchou snídani formou bufetu. Přes den se budeme stravovat z vlastních zdrojů. V blízkosti hotelu se nachází řada restaurací a barů. Obchod s potravinami je též v docházkové vzdálenosti. Ceny v obchodech jsou zpravidla o 20 % vyšší než u nás. V restauraci pak zaplatíte až o 50-70 % více. Večeře vyjde zhruba na 10-15 €.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Na místě se budeme přepravovat vypůjčenými auty. Auto řídí průvodce a některý z klientů po předchozí dohodě za slevu 2000 Kč na zájezd (požadujeme: český ŘP a alespoň desetileté zkušenosti aktivního řidiče). Řidič na místě najezdí do 2 hodin za celý den. Váš zájem o řízeni osobního vozu prosím uveďte do poznámky v přihlášce.

Cestovní doklady a víza: Mallorca jsou součástí Španělska, a tedy i EU. K překročení hranic postačuje platný cestovní pas nebo občanský průkaz (vydaný od července 2000).

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, letenky, pojištění atd.)

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

Mallorca - pohodová turistika

Mallorca - pohodová turistika

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Madeira - horská turistika

Perla Atlantiku, ostrov věčného jara (Portugalsko)

Azorské ostrovy - horská turistika

Sopečné perly Atlantiku - ostrovy Sao Miguel, Pico a Faial

La Gomera a La Palma - horská turistika

Dobrodružné ostrovy, sopky a hvězdy

Tenerife - pohodová turistika

Pohodově největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

Tenerife - horská turistika

Největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)