Azorské ostrovy - horská turistika

Sopečné perly Atlantiku - ostrovy Sao Miguel, Pico a Faial

Azorským ostrovům, náležícím Portugalsku, se stejně jako Madeiře říká "ostrovy věčného jara". Tohle překrásné, vždy zelené souostroví nabízí nedotčenou přírodu, sopečné krátery, zelené útesy, velkou rozmanitost zvířecích i rostlinných druhů, malebná městečka s jedinečnou architekturou z lávy, pestrobarevné kostelíky a nezapomenutelný božský klid. Políčka, vinice a pastviny od sebe oddělují zídky z černého kamení nebo živé ploty z modrých hortenzií, které jsou místním symbolem.

Během naší cesty navštívíme tři z osmi nejkrásnějších Azorských ostrovů - největší Sao Miguel, geologicky nejmladší ostrov Pico a „modrý ostrov“ Faial. Na ostrově Sao Miguel uvidíme nespočet kráterů a nádherná sopečná jezera. Projdeme se po hraně činné sopky Mata do Canário - Sete Cidade, vystoupáme na nejvyšší horu ostrova, Pico da Vara (1103 m). Spatříme vodopád Salto do Cabrito a také jediné čajové plantáže v Evropě Chá Gorreana. Prohlédneme si místní manufakturu na výrobu sladkých ovocných likérů, projdeme se podél umělých vodních kanálů (levád) a v sopečné laguně Lagos das Furnas s horkými vřídly si necháme připravit místní specialitu cozido. Na ostrově Pico pokoříme impozantní sopečný kužel a nejvyšší horu Portugalska Ponta do Pico (2351 m), prohlédneme si jedinečné vinohrady Vinhas da Criação Velha (UNESCO) a na moři budeme pozorovat velryby a delfíny. Při návštěvě ostrova Faial podnikneme výšlap na místě zvaném Caldeira s obrovským kráterem obrostlým vřesy a jalovci. Z hloubky oceánu se na západním pobřeží ostrova roku 1957 vynořil impozantní vulkán Vulcao dos Campelinhos, který na své cestě též navštívíme.

Čeká nás pestrý program s horskou turistikou v podobě lehčích a středně náročných jednodenních túr a výletů, budeme chodit nalehko. Denně strávíme na túrách 5-8 hodin a překonáme převýšení v rozmezí 400-1100 m nahoru a totéž dolů. Většinu dní v programu lze vynechat a užít si individuálně odpočinkový den na pláži. Ubytováni budeme v hotelech se snídaní. Po ostrovech se budeme přepravovat vypůjčenými auty, mikrobusem a taxi. Mezi ostrovy nás čeká krátký přelet letadlem a cesta trajektem. Skupina bude mít do 17 cestovatelů.
Zájezd 4193 můžete spojit s předchozím zájezdem Madeira - horská turistika, za cenu jedné letenky tak můžete podniknout více cest.

S realizací zájezdu na Azorské ostrovy dle současných Covid-podmínek počítáme! V nejbližší době si bez testů asi nikam nezaletíme.
Aktuální povinnosti jsou tyto: Před odletem na Azorské ostrovy je nutné mít negativní PCR test (ne starší než 72 h); vyplnit "Zdravotní formulář" pro vstup na ostrovy (pošleme vám návod). Na místě je 4. den zájezdu nutné absolvovat zdarma další PCR test. Před odletem z Azorských ostrovů je nutné mít negativní antigenní test (ne starší než 24 h) - doporučíme Vám odběrové místo, cena antigenního testu je cca 20-25 EUR; vyplnit "Příjezdový formulář" do ČR. Po příletu do ČR stačí prokázat se předodletovým antigenním testem (ne starší než 24 h) a nosit roušku nebo respirátor
Pro klienty naší CK z okolí Brna nabízíme PCR test za cenu 990 Kč ve smluvní laboratoři Hola Biolabs. Zájem o test uveďte, prosím, v poznámce přihlášky.

Program zájezdu

 • 1. den: Odlet z Prahy s jedním přestupem na ostrov Sao Miguel do největšího azorského města Ponta Delgada, ubytování v hotelu na 4 noci.
 • 2. den: Túra podél hrany stále činné sopky Mata do Canário - Sete Cidade, přes vrchol Pico da Cruz (845 m) (6 hod, ↑ 850 m, ↓ 850 m). Navíc možný okruh kolem vrcholové kaldery Serra Devassa (+1 hod, ↑ +200 m, ↓ +200 m).
 • 3. den: Výlet k sopečné laguně Lagoa das Furnas; sopečné vývěry, v nichž se vaří místní specialita cozido s možností ochutnávky (3 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Volitelně výstup na vyhlídku Pico do Ferro (+1,5 hod, ↑ +400 m, ↓ +400 m). Odpoledne tunely místní levády Rota da Água s procházkou pod vodopádem „okno do pekla“ Janela do Inferno (2,5 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m).
 • 4. den: Výstup na nejvyšší horu ostrova Sao Miguel, Pico da Vara (1103 m). Na zpáteční cestě prohlídka vodopádu Salto do Cabrito a procházka čajovou plantáží Chá Gorreana, jedinou v Evropě (5 hod, ↑ 900 m, ↓ 900 m). Návštěva likérky Fábrica de licores Eduardo Ferreira spojená s ochutnávkou.
 • 5. den: Dopolední procházka pohodovou pobřežní cestou Rocha da Relva (2 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m), možná návštěva horkých pramenů Caldeira Velha. Odpoledne krátký přelet na ostrov Pico, ubytování v Lajes do Pico.
 • 6. den: Celodenní náročnější výstup na nejvyšší horu Portugalska a celého středoatlantského hřbetu, stratovulkán Ponta do Pico (2351 m). (7 hod, ↑ 1100 m, ↓ 1100 m). V případě špatného počasí a návaznosti na možné uzavření stezky nabídne průvodce alternativní program.
 • 7. den: Dopolední plavba člunem po Atlantickém oceánu, pozorování velryb a delfínů nebo možnost pěšího výletu okružní trasou Quintas e Ribeiras (4 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m). Odpoledne prohlídka vinohradů Vinhas da Criação Velha (UNESCO). Podvečerní krátký přesun trajektem na ostrov Faial. Procházka po přístavním městě Horta plného různých transatlantických jachet, které jsou na cestách z Karibiku do Středomoří.
 • 8. den: Výšlap v centrální části ostrova kolem Caldeiry s obrovským kráterem obrostlým vřesy a jalovci (4 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Poté přesun auty na pobřeží k majáku Farol dos Capelinhos a impozantnímu vulkánu Vulcão dos Capelinhos, procházka bizarní vulkanickou krajinou (1 hod, ↑ 100 m, ↓ 100 m).
 • 9. den: Odlet z ostrova Faial s jedním přestupem do Prahy.

Ubytování

4x v Hotelu São Miguel v Ponta Delgada převážně ve 2lůžkových pokojích. 2x v hotelu Bela Vista v Lajes do Pico ve 2lůžkových pokojích. 2x v Residencias Varadouro ve městě Horta ve 2lůžkových pokojích. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení.

Stravování

Na ubytování dostaneme každý den jednoduchou snídani, na oběd si připravíme svačinu z lokálních zdrojů, někde bude cestou možnost navštívit místní hospůdku. Bude příležitost večeřet společně v místních restauracích. Ceny v obchodech jsou zpravidla o 10-15 % vyšší než u nás, v restauracích můžou být až dvojnásobné, večeře vyjde zhruba na 15 €.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Na ostrovech se budeme přepravovat vypůjčenými auty. Čeká nás také jeden krátký přelet letadlem mezi ostrovy Sao Miguel a Pico a cesta trajektem na ostrov Faial. Vypůjčené auto řídí průvodce a některý z klientů po předchozí dohodě za slevu 2000 Kč na zájezd (požadujeme: český ŘP a alespoň desetileté zkušenosti aktivního řidiče). Váš zájem o řízeni osobního vozu prosím uveďte do poznámky v přihlášce.

Cestovní doklady a víza: Azorské ostrovy jsou součástí Portugalska a tedy i EU, k překročení hranic postačuje platný cestovní pas nebo občanský průkaz.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, letenky, pojištění atd.)

Zájezd 4193 můžete spojit s předchozím zájezdem Madeira - horská turistika, za cenu jedné letenky tak můžete podniknout více cest. Zpáteční letenka včetně transferu mezi ostrovy stojí cca 12000 Kč. Navíc zaplatíte jen nocleh mezi programy. Nocleh navíc stojí okolo 45 €/os./noc - jedná se o 4 noci. V případě zájmu o spojení zájezdů nás prosím informujte v přihlášce, přesné ceny transferů a noclehů pro vás zjistíme a vše rezervujeme.

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

Azorské ostrovy - horská turistika

Azorské ostrovy - horská turistika

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Korsika - horská turistika

Perla středomoří - nejvyšší hory, přírodní krásy, města a moře

Madeira - horská turistika

Perla Atlantiku, ostrov věčného jara (Portugalsko)

La Gomera a La Palma - horská turistika

Dobrodružné ostrovy, sopky a hvězdy

Gran Canaria - horská turistika

Divoké pobřeží, sopky, písečné duny a jedinečná příroda

Tenerife - horská turistika

Největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

Mallorca - pohodová turistika

Hory, moře, španělský temperament a bohatá historie