Azorské ostrovy - horská turistika

Sopečné perly Atlantiku - ostrovy Sao Miguel, Pico a Faial

Azorským ostrovům, náležícím Portugalsku, se stejně jako Madeiře říká "ostrovy věčného jara". Tohle překrásné, vždy zelené souostroví nabízí nedotčenou přírodu, sopečné krátery, zelené útesy, velkou rozmanitost zvířecích i rostlinných druhů, malebná městečka s jedinečnou architekturou z lávy, pestrobarevné kostelíky a nezapomenutelný božský klid. Políčka, vinice a pastviny od sebe oddělují zídky z černého kamení nebo živé ploty z modrých hortenzií, které jsou místním symbolem.

Během naší cesty navštívíme tři z osmi nejkrásnějších Azorských ostrovů - největší Sao Miguel, geologicky nejmladší ostrov Pico a „modrý ostrov“ Faial. Na ostrově Sao Miguel uvidíme nespočet kráterů a nádherná sopečná jezera. Projdeme se po hraně činné sopky Mata do Canário - Sete Cidade, vystoupáme na nejvyšší horu ostrova, Pico da Vara (1103 m). Spatříme vodopád Salto do Cabrito a také jediné čajové plantáže v Evropě Chá Gorreana. Prohlédneme si místní manufakturu na výrobu sladkých ovocných likérů, projdeme se podél umělých vodních kanálů (levád) a v sopečné laguně Lagos das Furnas s horkými vřídly si necháme připravit místní specialitu cozido. Na ostrově Pico pokoříme impozantní sopečný kužel a nejvyšší horu Portugalska Ponta do Pico (2351 m), prohlédneme si jedinečné vinohrady Vinhas da Criação Velha (UNESCO) a na moři budeme pozorovat velryby a delfíny. Při návštěvě ostrova Faial podnikneme výšlap na místě zvaném Caldeira s obrovským kráterem obrostlým vřesy a jalovci. Z hloubky oceánu se na západním pobřeží ostrova roku 1957 vynořil impozantní vulkán Vulcao dos Campelinhos, který na své cestě též navštívíme.

Čeká nás pestrý program s horskou turistikou v podobě lehčích a středně náročných jednodenních túr a výletů, budeme chodit nalehko. Denně strávíme na túrách 5-8 hodin a překonáme převýšení v rozmezí 400-1100 m nahoru a totéž dolů. Většinu dní v programu lze vynechat a užít si individuálně odpočinkový den na pláži. Ubytováni budeme v hotelech se snídaní. Po ostrovech se budeme přepravovat vypůjčenými auty, mikrobusem a taxi. Mezi ostrovy nás čeká krátký přelet letadlem a cesta trajektem. Skupina bude mít do 17 cestovatelů.

Program zájezdu

 • 1. den: Odlet z Prahy s jedním přestupem na ostrov Sao Miguel do největšího azorského města Ponta Delgada, ubytování v hotelu na 4 noci.
 • 2. den: Túra podél hrany stále činné sopky Mata do Canário - Sete Cidade, přes vrchol Pico da Cruz (845 m) (6 hod, ↑ 850 m, ↓ 850 m). Navíc možný okruh kolem vrcholové kaldery Serra Devassa (+1 hod, ↑ +200 m, ↓ +200 m).
 • 3. den: Výlet k sopečné laguně Lagoa das Furnas; sopečné vývěry, v nichž se vaří místní specialita cozido s možností ochutnávky (3 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Volitelně výstup na vyhlídku Pico do Ferro (+1,5 hod, ↑ +400 m, ↓ +400 m). Odpoledne tunely místní levády Rota da Água s procházkou pod vodopádem „okno do pekla“ Janela do Inferno (2,5 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m).
 • 4. den: Výstup na nejvyšší horu ostrova Sao Miguel, Pico da Vara (1103 m). Na zpáteční cestě prohlídka vodopádu Salto do Cabrito a procházka čajovou plantáží Chá Gorreana, jedinou v Evropě (5 hod, ↑ 900 m, ↓ 900 m). Návštěva likérky Fábrica de licores Eduardo Ferreira spojená s ochutnávkou.
 • 5. den: Dopolední procházka pohodovou pobřežní cestou Rocha da Relva (2 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m), možná návštěva horkých pramenů Caldeira Velha. Odpoledne krátký přelet na ostrov Pico, ubytování v Lajes do Pico.
 • 6. den: Celodenní náročnější výstup na nejvyšší horu Portugalska a celého středoatlantského hřbetu, stratovulkán Ponta do Pico (2351 m). (7 hod, ↑ 1100 m, ↓ 1100 m). V případě špatného počasí a návaznosti na možné uzavření stezky nabídne průvodce alternativní program.
 • 7. den: Dopolední plavba člunem po Atlantickém oceánu, pozorování velryb a delfínů nebo možnost pěšího výletu okružní trasou Quintas e Ribeiras (4 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m). Odpoledne prohlídka vinohradů Vinhas da Criação Velha (UNESCO). Podvečerní krátký přesun trajektem na ostrov Faial. Procházka po přístavním městě Horta plného různých transatlantických jachet, které jsou na cestách z Karibiku do Středomoří.
 • 8. den: Výšlap v centrální části ostrova kolem Caldeiry s obrovským kráterem obrostlým vřesy a jalovci (4 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Poté přesun auty na pobřeží k majáku Farol dos Capelinhos a impozantnímu vulkánu Vulcao dos Campelinhos, procházka bizarní vulkanickou krajinou (1 hod, ↑ 100 m, ↓ 100 m).
 • 9. den: Odlet z ostrova Faial s jedním přestupem do Prahy.

Ubytování

4x v Hotelu São Miguel v Ponta Delgada převážně ve 2lůžkových pokojích. 2x v hotelu Bela Vista v Lajes do Pico ve 2lůžkových pokojích. 2x v Residencias Varadouro ve městě Horta ve 2lůžkových pokojích. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení.

Stravování

Na ubytování dostaneme každý den jednoduchou snídani, na oběd si připravíme svačinu z lokálních zdrojů, někde bude cestou možnost navštívit místní hospůdku. Bude příležitost večeřet společně v místních restauracích. Ceny v obchodech jsou zpravidla o 10-15 % vyšší než u nás, v restauracích můžou být až dvojnásobné, večeře vyjde zhruba na 15 €.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Na ostrovech se budeme přepravovat vypůjčenými auty. Čeká nás také jeden krátký přelet letadlem mezi ostrovy Sao Miguel a Pico a cesta trajektem na ostrov Faial. Vypůjčené auto řídí průvodce a některý z klientů po předchozí dohodě za slevu 2000 Kč na zájezd (požadujeme: český ŘP a alespoň desetileté zkušenosti aktivního řidiče). Váš zájem o řízeni osobního vozu prosím uveďte do poznámky v přihlášce.

Cestovní doklady a víza: Azorské ostrovy jsou součástí Portugalska a tedy i EU, k překročení hranic postačuje platný cestovní pas nebo občanský průkaz.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, letenky, pojištění atd.)

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

 • 11.06.2021 - 19.06.2021
 • 9 dní
 • Číslo: 4193
 • 35 000 Kč
 • Rezervace
 • 10.09.2021 - 18.09.2021
 • 9 dní
 • Číslo: 4194
 • 35 000 Kč
 • Rezervace

Azorské ostrovy - horská turistika

Azorské ostrovy - horská turistika

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Madeira - horská turistika

Perla Atlantiku, ostrov věčného jara (Portugalsko)

La Gomera a La Palma - horská turistika

Dobrodružné ostrovy, sopky a hvězdy

Tenerife - horská turistika

Největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

Gran Canaria - horská turistika

Divoké pobřeží, sopky, písečné duny a jedinečná příroda

Mallorca - pohodová turistika

Hory, moře, španělský temperament a bohatá historie