Silvretta na skialpech

Vysokohorský skialp s panoramatem třítisícovek (Rakousko)

Masiv Silvretta se rozkládá na pomezí Rakouska a Švýcarska, kde většina z nejvyšších vrcholů leží na hlavním alpském hřebeni, kterým probíhá i hranice obou států. Najdeme zde více než 50 třítisícových vrcholů a asi 120 ledovců. Dlouhá údolí a široké svahy nad hranicí lesa nabízí široké spektrum skialpových túr všech obtížností. Panorama okolních vrcholů umocňuje jedinečnou scenérii celého masivu Silvretty a je přímo magnetem pro skialpové nadšence.

Zájezd je určen mírně pokročilým i zkušenějším skialpinistům, kteří mají pár skialpových výjezdů již za sebou a pohyb na skialpech jim není cizí. Na sněhu strávíme okolo 7 hodin denně, včetně přestávek na odpočinek a fotografování. Odměnou za poctivé výstupy nám budou dechberoucí sjezdy široce rozevřenými svahy. Zázemí včetně kvalitní rakouské polopenze nám poskytne vyhlášená horská chata Jamtal Hütte ležící v údolí Jamtal v nadmořské výšce 2165 m, kam je potřeba si první den vynést všechny své věci a poslední den zase snést dolů. Velikost celé skupiny bývá obvykle 10-15 osob a na každých 8 účastníků je přidělen 1 průvodce.

Aktuálně - vstup do Rakouska: vstup je povolen všem bez jakýchkoli dokladů o testech či očkování (mzv.cz). Návrat do ČR: návrat odkudkoli je pro všechny bez jakýchkoli podmínek, tak jak tomu bylo před Covidem.

Program zájezdu

 • 1. den: Sraz účastníků v 16:00 hod na parkovišti v obci Galtür u kulturního centra. Podvečerní výstup na chatu Jamtal Hütte (2165 m). (3 hod, ↑ 600 m)
 • 2.-4. den: Nácvik lavinové prevence a záchrany. Podle aktuálních sněhových podmínek a lavinové situace výstupy na vybrané okolní vrcholy a sedla s následnými sjezdy ve volném horském terénu. Například výstup na vrcholy Bischofspitze (3029 m) a sousední Krone (3188 m), výstup do sedla Totenfeld-Scharte (2844 m) a dále na jeden z přilehlých vrcholů - Totenfeld (2935 m) či Haagspitze (3029 m), do sedel Futschöl Pass (2768 m) nebo Getschnerscharte (2839 m) či skialpová túra z chaty na Gamsspitze (3107 m) ležící na hranici Rakouska a Švýcarska s výhledy na nejbližší švýcarské třítisícovky. (6 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m)
 • 5. den: Dopolední výstup na přilehlý vrchol Pfannknech (2819 m) nebo ke křízku na vrcholku Rußkopf (2693 m) a následný sjezd zpět k chatě a na parkoviště v obci Galtür (4 hod, ↑ 570-700 m, ↓ 1170-1300 m). Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Ubytování

4x na moderní horské chatě Jamtal Hütte ve vícelůžkových pokojích s umyvadlem. K dispozici je restaurace, společné WC a sprchy na patře, sušárna, lyžárna, wifi.

Stravování

V ceně ubytování je místní polopenze. Snídaně formou bufetu zahrnuje chléb, máslo, marmeládu, sýr, uzeniny, jogurt, müsli, čaj, kávu, možnost přípravy sendviče s sebou a 1l čaje na túru. Čtyřchodová servírovaná večeře obsahuje polévku, hlavní chod, salát a dezert. Jako součást polopenze se od 12:00 do 16:00 podává polévka s chlebem. Doplnění potravin během zájezdu není možné, jídlo na svačiny a obědy na túrách si vezměte už z domu.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je v první den zájezdu na parkovišti v obci Galtür u kulturního centra v 16:00 hod.

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek za dopravu. Sraz v 7:15 hod na Zvonařce.

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno
Nutná výbava: Skialpový set (skialpové lyže, pásy, boty, přilba), teleskopické hole se sněhovými kotouči, lavinový set (lavinový vyhledávač - pípák, sonda, lopata). Lavinovou výbavu, mačky a cepín vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách.
Volitelná výbava: turistické mačky a cepín - v případě zájmu o fakultativní výstup na Haagspitze (3029 m).
Doporučená výbava: haršajzny.

 • 22.03.2023 - 26.03.2023
 • 5 dní
 • Číslo: 149
 • 11 900 Kč
 • Rezervace
 • 06.04.2023 - 10.04.2023
 • 5 dní
 • Číslo: 1492
 • 11 900 Kč
 • Rezervace

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 3 - 4

Zájezd je určen mírně pokročilým i zkušenějším skialpinistům, kteří mají pár skialpových výjezdů již za sebou a pohyb na skialpech jim není cizí. Samozřejmostí je dobrá technika sjezdu ve volném terénu a přiměřená fyzická kondice. Sjezdy jsou vedeny ve volném, otevřeném terénu s proměnlivou strukturou sněhu. Trasy jsou voleny tak, abychom minimalizovali pohyb v lavinovém terénu. Pohybovat se budeme v nadmořské výšce okolo 2100‒3100 m. Na skialpové túry budeme vyrážet nalehko, jen s nejnutnějším vybavením. Délka jednotlivých túr je přibližně 5‒7 hodin s převýšením 800‒1250 m, včetně přestávek na odpočinek a fotografování. Náročnost celé akce je do značné míry závislá na počasí, množství a kvalitě sněhu. Teploty mohou během dne klesnout hluboko pod bod mrazu a počítat musíme i se silným studeným větrem.

Silvretta na skialpech

Silvretta na skialpech

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Rauris na skialpech

Vysoké Taury - túry ve skialpovém ráji údolí Rauris

Makedonie - skialp na Šar Planině a Pelisteru

Skialpové túry a freeride na Popově Šapce a Pelisteru

Bosna a Hercegovina na skialpech

Skialpové túry a freeride v pohořích Bjelašnica a Visočica

Rauris - skialp pro zkušené

Vysoké Taury - skialp a freeride s výstupy na třitisícovky

Slovinsko - skialp v Karavankách

Skialpové túry a freeride na pomezí Rakouska a Slovinska

Vysoké Taury - skialp u Weissee

Skitouring s výhledem na Grossglockner