Silvretta na skialpech

Vysokohorský skialp s panoramatem třítisícovek (Rakousko)

Masiv Silvretta se rozkládá na pomezí Rakouska a Švýcarska, kde většina z nejvyšších vrcholů leží na hlavním alpském hřebeni, kterým se protíná i hranice obou států. Najdeme zde více než 50 třítisícových vrcholů a asi 120 ledovců. Dlouhá údolí a široké svahy nad hranicí lesa nabízí široké spektrum skialpových túr všech obtížností. Panorama okolních vrcholů umocňuje jedinečnou scenérii celého masivu a je přímo magnetem pro skialpové nadšence.

Zájezd je určen zkušeným skialpinistům, jež v každé sezóně vyhledávají více skialpových akcí a s jistotou zvládají výstupy i sjezdy v technicky náročnějším volném terénu s větším sklonem svahu a proměnlivou strukturou sněhu. Pohybovat se budeme v nadmořských výškách 2100-3100 m, denně překonáme převýšení 600-1300 m a na túrách strávíme přibližně 5‒7 hodin, včetně přestávek na odpočinek. Odměnou za poctivé výstupy nám budou dechberoucí sjezdy široce rozevřenými svahy. První den si na chatu všechny věci vyneseme v batohu vlastními silami. Na skialpové túry budeme vyrážet nalehko. Zázemí včetně kvalitní rakouské polopenze nám poskytne vyhlášená horská chata Jamtal Hütte v nadmořské výšce 2165 m. Velikost celé skupiny bývá obvykle 6-15 osob s jedním nebo dvěma průvodci.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníků v 16 hod na parkovišti v obci Galtür u kulturního centra. Podvečerní výstup na chatu Jamtal Hütte (2165 m). (3 hod, ↑ 600 m)
  • 2.-4. den: Nácvik lavinové prevence a záchrany. Podle aktuálních sněhových podmínek a lavinové situace výstupy na vybrané okolní vrcholy a sedla s následnými sjezdy ve volném horském terénu. Například výstup na vrcholy Bischofspitze (3029 m) a sousední Krone (3188 m), výstup do sedla Totenfeld-Scharte (2844 m) a dále na jeden z přilehlých vrcholů - Totenfeld (2935 m) či Haagspitze (3029 m), do sedel Futschöl Pass (2768 m) nebo Getschnerscharte (2839 m) či skialpová túra z chaty na Gamsspitze (3107 m) ležící na hranici Rakouska a Švýcarska s výhledy na nejbližší švýcarské třítisícovky. (6 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m)
  • 5. den: Dopolední výstup na přilehlý vrchol Pfannknech (2819 m) nebo ke křížku na vrcholku Rußkopf (2693 m) a následný sjezd zpět k chatě a na parkoviště v obci Galtür (4 hod, ↑ 550-700 m, ↓ 1150-1300 m). Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Ubytování

4x na moderní horské chatě Jamtal Hütte ve společné noclehárně alpského typu, kde je potřeba vlastní vložka do spacáku nebo lehký spacák. K dispozici je restaurace, společné WC a sprchy na patře, sušárna, lyžárna, wifi.

Stravování

V ceně ubytování je místní polopenze. Snídaně formou bufetu zahrnuje chléb, máslo, marmeládu, sýr, uzeniny, jogurt, müsli, čaj, kávu, možnost přípravy sendviče s sebou a 1l čaje na túru. Čtyřchodová servírovaná večeře obsahuje polévku, hlavní chod, salát a dezert. Jako součást polopenze se od 12:00 do 15:00 podává polévka. Doplnění potravin během zájezdu není možné, jídlo na svačiny a obědy na túrách si vezměte už z domu.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je v první den zájezdu na parkovišti v obci Galtür u kulturního centra v 16:00 hod.

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek za dopravu. Sraz v 7:15 hod na Zvonařce.

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno

Nutná výbava: Skialpový set (skialpové lyže, pásy, boty, přilba), teleskopické hole se sněhovými kotouči, lavinový set (lavinový vyhledávač - pípák, sonda, lopata), haršajzny. Lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách.

Volitelná výbava: turistické mačky a cepín - v případě zájmu o fakultativní výstup na Haagspitze (3029 m) (taktéž lze zapůjčit z naší půjčovny.)

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení)

  • 28.03.2024 - 01.04.2024
  • 5 dní
  • Číslo: 1492
  • 12 700 Kč
  • Rezervace

Silvretta na skialpech

Silvretta na skialpech

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Makedonie - skialp na Šar Planině a Pelisteru

Skialpové túry a freeride na Popově Šapce a Pelisteru

Rauris na skialpech

Vysoké Taury - túry ve skialpovém ráji údolí Rauris

Bosna a Hercegovina na skialpech

Skialpové túry a freeride v pohořích Bjelašnica a Visočica

Totes Gebirge na skialpech

Skialp a freeride pro pokročilé i začátečníky v okolí Wurzeralm

Bulharsko - skialp na Rile a Pirinu

Skialpové túry v bulharských horách s výstupy na vrcholy okolo 2700 m

Slovinsko - skialp v Karavankách

Skialpové túry a freeride na pomezí Rakouska a Slovinska