Silvretta na skialpech

Vysokohorský skialp s panoramatem třítisícovek (Rakousko)

Masiv Silvretta se rozkládá na pomezí Rakouska a Švýcarska, kde většina z nejvyšších vrcholů leží na hlavním alpském hřebeni, kterým protíná i hranice obou států. Najdeme zde více než 50 třítisícových vrcholů a asi 120 ledovců. Dlouhá údolí a široké svahy nad hranicí lesa nabízí široké spektrum skialpových túr všech obtížností. Panorama okolních vrcholů umocňuje jedinečnou scenérii celého masivu a je přímo magnetem pro skialpové nadšence.

Zájezd je určen zkušeným skialpinistům, jež v každé sezóně vyhledávají více skialpových akcí a s jistotou zvládají výstupy i sjezdy v technicky náročnějším volném terénu s větším sklonem svahu a proměnlivou strukturou sněhu. V závislosti na sněhových podmínkách ve vrcholových partiích túr mohou přijít vhod i haršajzny. Pohybovat se budeme v nadmořských výškách 2100 - 3100 m, denně překonáme převýšení 600 - 1300 m a na túrách strávíme přibližně 5‒7 hodin, včetně přestávek na odpočinek. Odměnou za poctivé výstupy nám budou dechberoucí sjezdy široce rozevřenými svahy. Na skialpové túry budeme vyrážet nalehko. Zázemí včetně kvalitní rakouské polopenze nám poskytne vyhlášená horská chata Jamtal Hütte v nadmořské výšce 2165 m. Velikost celé skupiny bývá obvykle 6-15 osob s jedním nebo dvěma průvodci.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníků v 16:00 hod na parkovišti v obci Galtür u kulturního centra. Podvečerní výstup na chatu Jamtal Hütte (2165 m). (3 hod, ↑ 600 m)
  • 2.-4. den: Nácvik lavinové prevence a záchrany. Podle aktuálních sněhových podmínek a lavinové situace výstupy na vybrané okolní vrcholy a sedla s následnými sjezdy ve volném horském terénu. Například výstup na vrcholy Bischofspitze (3029 m) a sousední Krone (3188 m), výstup do sedla Totenfeld-Scharte (2844 m) a dále na jeden z přilehlých vrcholů - Totenfeld (2935 m) či Haagspitze (3029 m), do sedel Futschöl Pass (2768 m) nebo Getschnerscharte (2839 m) či skialpová túra z chaty na Gamsspitze (3107 m) ležící na hranici Rakouska a Švýcarska s výhledy na nejbližší švýcarské třítisícovky. (6 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m)
  • 5. den: Dopolední výstup na přilehlý vrchol Pfannknech (2819 m) nebo ke křížku na vrcholku Rußkopf (2693 m) a následný sjezd zpět k chatě a na parkoviště v obci Galtür (4 hod, ↑ 570-700 m, ↓ 1170-1300 m). Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Ubytování

4x na moderní horské chatě Jamtal Hütte ve vícelůžkových pokojích s umyvadlem. K dispozici je restaurace, společné WC a sprchy na patře, sušárna, lyžárna, wifi.

Stravování

V ceně ubytování je místní polopenze. Snídaně formou bufetu zahrnuje chléb, máslo, marmeládu, sýr, uzeniny, jogurt, müsli, čaj, kávu, možnost přípravy sendviče s sebou a 1l čaje na túru. Čtyřchodová servírovaná večeře obsahuje polévku, hlavní chod, salát a dezert. Jako součást polopenze se od 12:00 do 16:00 podává polévka s chlebem. Doplnění potravin během zájezdu není možné, jídlo na svačiny a obědy na túrách si vezměte už z domu.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je v první den zájezdu na parkovišti v obci Galtür u kulturního centra v 16:00 hod.

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek za dopravu. Sraz v 7:15 hod na Zvonařce.

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno
Nutná výbava: Skialpový set (skialpové lyže, pásy, boty, přilba), teleskopické hole se sněhovými kotouči, lavinový set (lavinový vyhledávač - pípák, sonda, lopata). Lavinovou výbavu, mačky a cepín vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách.
Doporučená výbava: stoupací železa = haršajzny
Volitelná výbava: turistické mačky a cepín - v případě zájmu o fakultativní výstup na Haagspitze (3029 m)

  • 06.04.2023 - 10.04.2023
  • 5 dní
  • Číslo: 1492
  • 11 900 Kč
  • Rezervace

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 3 - 4

Zájezd je určen zkušeným skialpinistům, kteří vyhledávají více skialpových akcí v každé sezóně a zcela samostatně zachází se skialpovou výzbrojí a výstrojí. Předpokladem je dobrá fyzická kondice, jistota a zvládnutá technika sjezdu volným terénem s proměnlivou náročností i strukturou sněhu. Pohybovat se budeme v nadmořské výšce okolo 2100‒3100 m. Na skialpové túry budeme vyrážet nalehko, jen s nejnutnějším vybavením. Délka jednotlivých túr je přibližně 5‒7 hodin s převýšením 600‒1300 m, včetně přestávek na odpočinek. Náročnost celé akce je do značné míry závislá na počasí, množství a kvalitě sněhu. Teploty mohou během dne klesnout hluboko pod bod mrazu a počítat musíme i se silným studeným větrem.

Silvretta na skialpech

Silvretta na skialpech

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Rauris na skialpech

Vysoké Taury - túry ve skialpovém ráji údolí Rauris

Makedonie - skialp na Šar Planině a Pelisteru

Skialpové túry a freeride na Popově Šapce a Pelisteru

Bosna a Hercegovina na skialpech

Skialpové túry a freeride v pohořích Bjelašnica a Visočica

Slovinsko - skialp v Karavankách

Skialpové túry a freeride na pomezí Rakouska a Slovinska

Vysoké Taury - skialp u Weissee

Skitouring s výhledem na Grossglockner

Rauris - skialp pro zkušené

Vysoké Taury - skialp a freeride s výstupy na třitisícovky