Škola via ferrata - Solná komora

Kurz pohybu po zajištěných cestách (Rakousko)

Škola via ferrata - výborný začátek pro náročnější ferratové akce

V blízkosti Salzburgu v Solné komoře je vybudováno mnoho skalních zajištěných cest vhodných pro úplné začátečníky, kteří se s tímto adrenalinovým, ale přitom bezpečným trávením volného času chtějí seznámit. Náš kurz je určený začátečníkům i lidem, kteří již mají nějaké zkušenosti a chtějí se o ferratách dozvědět více. Během jednoho víkendu se seznámíme se zásadami bezpečného pohybu po zajištěných skalních cestách (tzv. via ferrata, klettersteig) a takto získané vědomosti si hned ověříme v praxi.

Zkušení instruktoři nás nejprve naučí správně používat výstroj a výzbroj potřebnou k zdolávání zajištěných cest. Teoreticky a následně prakticky nás připraví k výstupu. Během kurzu si budeme moci postupně vyzkoušet několik zajištěných cest rozdílné obtížnosti. Každý má jedinečnou možnost otestovat své schopnosti a dovednosti. Akce je určena úplným ferratovým začátečníkům a také dětem od 12 let v doprovodu zákonného zástupce. Podmínkou účasti je minimální výška 150 cm a odpovídající fyzická a pohybová zdatnost. Program je pro max. 14 účastníků. Na každých 7 účastníků je přidělen náš jeden zkušený a kvalifikovaný instruktor, který se vám bude po celou dobu věnovat.

Náročnost zajištěných cest na této akci je A-C. Spát budeme v příjemném hostelu s polopenzí a do terénu budeme vyrážet nalehko. Pro výstup po tzv. via ferratách - cestách zajištěných ocelovými lany, případně i žebříky - musíte mít povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferata, horolezeckou helmu). Zapůjčení tohoto vybavení je zahrnuto v ceně a bude vám předáno po příjezdu na místo. Velikost zapůjčeného vybavení je univerzální (rozsah na postavu cca 40-120 kg). Pokud máte vybavení vlastní, vezměte si jej s sebou. Zájezdem do stejné oblasti s méně individuálním přístupem jsou Ferraty Solné komory.

Program zájezdu

 • 1. den: Sraz účastníků ráno v 9 hod pod hrází jezera Vorderer Gosausee (933 m). Seznámení s výstrojí a s bezpečnostními pravidly pohybu. Trénování techniky výstupu i sestupu různými stupni obtížnosti na ferratě Laserer Alpin Klettersteig (B-C), poté ferrata Schmied Klettersteig s několika variantami obtížnosti (A-C). (6 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m)
 • 2. den: Od obce St. Lorenz u jezera Mondsee (486 m) panoramatická ferrata Drachenwand Klettersteig (C) na vrchol stejnojmenné hory (1060 m), sestup horskou stezkou, zakončení a vyhodnocení kurzu kolem 16 hod. (6 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m)

Ubytování

1x ve velmi příjemném hostelu v městečku Bad Goisern. K dispozici jsou 3-9lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. 2lůžkový pokoj zajistíme za příplatek 500 Kč/os., svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. K dispozici je také wifi a společenská místnost s TV a kulečníkem.

Stravování

Dostaneme místní polopenzi. Polopenze začíná 1. den večeří a končí 2. den snídaní. Snídaně obvykle zahrnuje šunku, sýr, džem, pečivo, jogurt, müsli, ovoce, kávu, čaj a džus. K večeři se podává polévka a chutné hlavní jídlo. Stravování přes den je z vlastních zásob. Případně lze zakoupit jídlo, teplé či studené nápoje na horských chatách. Na náměstí v Bad Goisern se nachází také několik příjemných kaváren, vynikající pekárna a pizzerie. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

 • 07.09.2019 - 08.09.2019
 • 2 dny
 • Číslo: 591
 • 4 900 Kč
 • Rezervace

Další podobné zájezdy:

Zugspitze a Alpspitze 18.7.-21.7.

Zugspitze a Alpspitze

Přechod po lehkých ferratách přes nejvyšší vrchol Německa

 • Cena od: 4 600 Kč
 • Délka: 4 dny
Nejkrásnější ferraty jižního Rakouska 10.7.-14.7., 7.8.-11.8.

Nejkrásnější ferraty jižního Rakouska

Vysoké Taury, Karnišské Alpy, Sextenské a Lienzské Dolomity

 • Cena od: 8 100 Kč
 • Délka: 5 dní
Škola via ferrata - Raxalpe 11.5.-12.5., 15.6.-16.6. a 3 další

Škola via ferrata - Raxalpe

Kurz pohybu po zajištěných cestách (Rakousko)

 • Cena od: 3 800 Kč
 • Délka: 2 dny
Ferraty Solné komory pro začátečníky 23.5.-26.5., 6.6.-9.6. a 5 dalších

Ferraty Solné komory pro začátečníky

Lehké ferraty v jezerním království v oblasti Dachsteinu

 • Cena od: 6 000 Kč
 • Délka: 4 dny
Ferraty Solné komory 13.6.-16.6., 3.7.-7.7. a 4 další

Ferraty Solné komory

Sportovní ferraty v jezerním království v oblasti Dachsteinu

 • Cena od: 6 000 Kč
 • Délky: 4, 5 dní

Škola via ferrata - Solná komora

Škola via ferrata - Solná komora