Ferratový kurz - Raxalpe

Škola via ferrata - kurz pohybu po zajištěných cestách (Rakousko)

V blízkosti Vídně v pohoří Raxalpe je vybudováno mnoho skalních zajištěných cest vhodných pro úplné začátečníky, kteří se s tímto adrenalinovým, ale přitom bezpečným trávením volného času chtějí seznámit. Kurz je vhodný i pro ty, kteří již mají nějaké zkušenosti, ale zároveň se chtějí zdokonalit a dozvědět se o ferratách více. Během jednoho víkendu se seznámíme s bezpečnostními zásadami pohybu po zajištěných skalních cestách (tzv. via ferrata, klettersteig) a každý budeme mít jedinečnou možnost otestovat své schopnosti a dovednosti.

Zkušení instruktoři nás nejprve naučí správně používat výstroj a výzbroj potřebnou ke zdolávání zajištěných cest. Teoreticky a následně i prakticky nás připraví k výstupu. Během kurzu si budeme moci postupně vyzkoušet několik zajištěných cest rozdílné obtížnosti. Akce je určena pro max. 14 účastníků. Na každých 7 účastníků je přidělen jeden zkušený a kvalifikovaný instruktor, který se nám bude po celou dobu věnovat. Zájezdu se mohou zúčastnit také děti od 12 let v doprovodu zákonného zástupce, podmínkou účasti je minimální výška 150 cm a odpovídající fyzická a pohybová zdatnost.

Náročnost zajištěných cest na této akci je A až D (náročnost podrobněji). Spát budeme v příjemném penzionu v Reichenau a do terénu budeme vyrážet nalehko. Pro výstup po tzv. via ferratách - cestách zajištěných ocelovými lany, případně i žebříky - musíte mít povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezeckou helmu). Zapůjčení tohoto vybavení je zahrnuto v ceně a bude vám předáno po příjezdu na místo. Velikost zapůjčeného vybavení je univerzální (rozsah na postavu 40-120 kg, prosím kontaktujte nás, pokud toto rozpětí nesplňujete). Pokud máte vybavení vlastní, vezměte si ho s sebou.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníků ráno v 9 hod na parkovišti u penzionu Reichenau. Přesun k chatě Weichtalhaus, zde na krátkých, cvičných ferratách seznámení se správným používáním vybavení a s bezpečnostními pravidly pohybu. Po obědě na chatě výstup lehkou ferratou Wachthüttelkamm Klettersteig (A) na náhorní plošinu, úchvatné výhledy na vrchol Grosses Höllental (1650 m), učenliví jedinci možnost prodloužit o další ferratky Alpenvereinssteig a Gustav-Jahn-Steig. Sestup k parkovišti Weichtalhaus, návrat na ubytování. (6,5 hod, ↑ 1100 m, ↓ 1100 m)
  • 2. den: Pravá horská ferrata Hans von Haidsteig (C/D) na vrchol Preiner Wand (1783 m) (8 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m). V případě nepříznivého počasí v horách ferrata Wildenauersteig (D) s dojištěním na Hohe Wandu (5 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m). Ukončení kurzu a odjezd zpět do ČR kolem 16 hod.

Ubytování

1x v penzionu Gasthof Kobald. Spí se ve 2 až 4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. K dispozici je zde restaurace s barem. 2lůžkový pokoj garantujeme za příplatek 800 Kč/os. a svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. Pokoje doobsazujeme do jejich plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V ceně zájezdu je 1x snídaně formou bufetu (pečivo, máslo, pomazánka, marmeláda, sýry, uzeniny, jogurt, müsli, džus, káva, čaj). Doporučujeme zakoupit si zde i večeře o 3 chodech za cca 18 €. Jídlo na svačiny a obědy je třeba mít s sebou z ČR. Druhý den po zdolání závěrečné ferraty je možnost občerstvení na horské chatě pod vrcholem.

Další informace k zájezdu

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno

Doprava:
1) Mikrobusem za příplatek 800 Kč z Brna. Z Brna vyjíždíme kolem 6 hod.
2) Vlastní dopravou. Z Prahy celkem asi 1050 km a z Brna asi 650 km (v km jsou zahrnuty i přesuny na místě). Dálniční poplatky v Rakousku 9 €. Sraz účastníků na parkovišti u penzionu v Reichenau.

V přihlášce prosím uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení)

Ferratový kurz - Raxalpe

Ferratový kurz - Raxalpe

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Ferraty Solné komory

Sportovní ferraty v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Ferraty Solné komory pro začátečníky

Lehké ferraty v jezerním království v oblasti Dachsteinu

Raxalpe - ferraty pro začátečníky

Lehké ferraty pohoří Raxalpe v blízkém Rakousku

Ötztálské Alpy - ferraty pro začátečníky

Jedinečné ferraty v oblasti pod nejvyšší horou Tyrolska

Nejkrásnější ferraty jižního Rakouska

Klettersteigy Vysokých Taur, Sextenských a Lienzských Dolomit