Nízké Tatry a Velká Fatra MTB

MTB trasy na hřebeny slovenských hor

Nízké Tatry a Velká Fatra patří mezi nejkrásnější slovenská pohoří. Střídají se zde odlesněné travnaté hřebeny, louky s vápencovými bradly, řídce zalesněnými sedly a hlubokými údolími s horskými bystřinami. Na několika málo místech můžeme vidět i tradiční pastevecké salaše a stáda ovcí. Obě pohoří jsou zatím neobjeveným bajkovým rájem. Jednotlivé etapy nás zavedou až na jejich hřebenové partie. Odměnou nám budou daleké výhledy na nebetyčné hřebeny a hluboce zaříznutá zalesněná údolí s divokými potoky a říčkami. Vše zakončíme prohlídkou živého skanzenu Vlkolínec, který je zapsán na seznamu památek UNESCO.

Na prodloužený víkend máme naplánovanou jednu etapu v NP Nízké Tatry a dvě etapy v NP Velká Fatra. Průměrná délka etap je přibližně 50 km s maximálním převýšením 1500 m. Etapy nám zaberou 6-8 hodin včetně přestávek na jídlo a odpočinek. Třetí a čtvrtý den si cestu k nástupnímu místu usnadníme autobusem. Všechny tři noci strávíme v krásném prostředí Liptova ve stylovém penzionu v Liptovské Osadě, kde je pro nás připravena bohatá polopenze. Velikost skupiny bývá do 15 osob. Dopravu i ubytování máme společné s turistickým zájezdem Velká Fatra, ke kterému je možné se po domluvě s průvodcem na místě přidat.

Program zájezdu

 • 1. den: Odjezd okolo 13 hod z Brna, denní přejezd přes Olomouc na Slovensko. Večerní příjezd do podhorské osady Vyšná Revúce.
 • 2. den: Po stopách partyzánů na hřeben Nízkých Tater: Cyklostezkou po bývalé úzkokolejce do lázeňské osady Korytnica-kúpele (875 m). Náročný výjezd na vrchol Kečka (1225 m) a dále vrcholovými partiemi Nízkých Tater kolem partyzánského bunkru Mor Ho! (900 m). Závěrečné stoupání do sedla Veľký Šturec (1000 m) a zasloužený sjezd do Vyšné Revúce (700 m). (↔ 65 km, ↑ 1500 m, ↓ 1500 m)
 • 3. den: Královská etapa: Autobusem do obce Harmance (450 m). Výjezd přes obec Kordíky (825 m) do sedla Malý Šturec (900 m). Horskou panoramatickou silnicí k hotelu Kráľova studňa (1275 m). Závěrečné stoupání na vrchol Križná (1574 m). Technicky náročnějším sjezdem do údolí Suché doliny a podél říčky Revúci k ubytování (700 m). (↔ 45 km, ↑ 1100 m, ↓ 900 m)
 • 4. den: Pokračování hřebene Velké Fatry: Táhlé stoupání na Malou Smrekovicu (1485 m). Po hřebenu Velké Fatry až na vrchol Malinné (1209 m). Možnost navštívit živý skanzen Vlkolínec (UNESCO) a krátký závěrečný dojezd k autobusu (↔ 30 km, ↑ 1000 m, ↓ 1100 m). Přejezd Slovenska, příjezd přes Olomouc do Brna kolem 20 hod.

Ubytování

3x v penzionu Poĺana v Liptovké Osadě. K dispozici jsou 2-3lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a TV. V penzionu je k dispozici povlečení, wifi, společenská místnost, altán s krbem a letní terasa. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími. Ubytování ve 2lůžkovém pokoji se samostatnou koupelnou a WC garantujeme za příplatek 400 Kč/os., zájem o něj uveďte v přihlášce.

Stravování

Dostaneme místní polopenzi, která začíná 1. den večeří a končí 4. den snídaní. Po domluvě je možné zajistit bezmasou nebo bezlepkovou variantu - svůj případný zájem o zajištění uveďte již v přihlášce. Snídaně jsou podávány formou bufetu, k večeři dostaneme polévku a hlavní jídlo. Na den je třeba mít vlastní studenou stravu z domova, na túrách není možnost stravování ani dokupování zásob. V den odjezdu do ČR bývá možnost nakoupit výborné slovenské sýry. Ceny na Slovensku jsou mírně vyšší než u nás.

 • 15.08.2024 - 18.08.2024
 • 4 dny
 • Číslo: 7902
 • 9 600 Kč
 • Rezervace

Nízké Tatry a Velká Fatra MTB

Nízké Tatry a Velká Fatra MTB

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Apuseni - MTB v rumunském krasu

Horská cyklistika náročným terénem rumunských Karpat

Maďarsko - MTB v národních parcích

Severní Maďarsko - parky, termály, víno, čaBajky

Julské Alpy MTB

Bajkové lahůdky slovinsko-italsko-rakouského trojmezí

Salzkammergut MTB

Horská cyklistika pod Dachsteinem a kolem jezer Solné komory

Prokletije MTB

Bikerský ráj v opuštěných pohořích na hranicích Černé Hory s Albánii a Kosovem

Lago di Como MTB

Bajkování ve stínu dvoutisícovek v okolí ledovcového jezera (Itálie)