Nízké Tatry a Velká Fatra MTB

 

Termíny zájezdů

Náročnost: 3-4

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 • 23.08.2018 - 26.08.2018
 • 4 dny
 • 5300 Kč
 • 7902
 • Zbývají poslední 2 volná místa.
 •  
 •  

Nízké Tatry a Velká Fatra patří mezi nejkrásnější slovenská pohoří. Střídají se zde odlesněné travnaté hřebeny, louky s vápencovými bradly, řídce zalesněnými sedly a hlubokými údolími s horskými bystřinami. Na několika málo místech můžeme vidět i tradiční pastevecké salaše a stáda ovcí. Začátkem září z hor pomalu odchází léto a ke slovu se hlásí podzimní čas s typickými barvami a neopakovatelnou atmosférou.

Obě pohoří jsou zatím neobjeveným bajkovým rájem. Jednotlivé etapy nás zavedou až na jejich hřebenové partie. Odměnou nám budou daleké výhledy na nebetyčné hřebeny a hluboce zaříznutá zalesněná údolí s divokými potoky a říčkami. Vše zakončíme prohlídkou živého skanzenu Vlkolínec, který je zapsán na seznamu památek UNESCO.

Na prodloužený víkend máme naplánovanou jednu etapu v NP Nízké Tatry a dvě etapy v NP Velká Fatra. Průměrná délka etap je přibližně 50 km s maximálním převýšením 1700 m. Etapy nám zaberou 8-9 hodin včetně přestávek na jídlo a odpočinek. Třetí a čtvrtý den si cestu k nástupnímu místu usnadníme autobusem. Všechny tři noci strávíme v krásném prostředí Liptova - ve stylové horské chatě v údolí Revúci, kde je pro nás připravena slovenská polopenze. Velikost skupiny bývá do 15 osob. Dopravu i ubytování máme společné s turistickým zájezdem Velká Fatra, ke kterému se lze kterýkoliv den připojit.

Program zájezdu

 • 1. den: Odjezd okolo 14 hod z Brna, přes Olomouc na Slovensko. Večerní příjezd do podhorské osady Vyšná Revúce.
 • 2. den: Po stopách partyzánů na hřeben Nízkých Tater: Cyklostezkou po bývalé úzkokolejce do lázeňské osady Korytnica-kúpele (875 m). Náročný výjezd na vrchol Kečka (1225 m) a dále vrcholovými partiemi Nízkých Tater kolem partyzánského bunkru Mor Ho! (900 m) do obce Staré Hory (475 m). Závěrečné stoupání do sedla Veľký Šturec (1000 m) a zasloužený sjezd do Vyšné Revúce (700 m). (↔ 65 km, ↑ 1700 m, ↓ 1700 m)
 • 3. den: Královská etapa: Autobusem do obce Harmance (450 m). Výjezd přes obec Kordíky (825 m) do sedla Malý Šturec (900 m). Horskou panoramatickou silnicí k hotelu Kráľova studňa (1275 m). Závěrečné stoupání na vrchol Kráľovy studňi (1330 m). Horskými loukami NP Velká Fatra se skvělými dalekými výhledy k vysílači Krížna (1574 m). Technicky náročnějším sjezdem do údolí Suché doliny a podél říčky Revúci k ubytování (700 m). (↔ 45 km, ↑ 1100 m, ↓ 900 m)
 • 4. den: Pokračování hřebene Velké Fatry: Autobusem do obce Podsuchá (570 m). Táhlé stoupání na Malou Smrekovicu (1485 m). Po hřebenu Velké Fatry až na vrchol Malinné (1209 m). Možnost navštívit místní bikepark Malino Brdo nebo si prohlédnout živý skanzen Vlkolínec (UNESCO) a krátký závěrečný dojezd do osady Biely Potok (520 m) k autobusu (↔ 30 km, ↑ 1000 m, ↓ 1100 m). Přejezd Slovenska, příjezd přes Olomouc do Brna kolem 19 hod.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování: 3x nocleh v horské chatě Horec ve Vyšné Revúci. K dispozici jsou 4-6lůžkové pokoje se společným WC a sprchou na chodbě. Ubytování ve 2lůžkovém stylovém apartmánu se samostatným WC a sprchou garantujeme za příplatek 500 Kč/os. na celý pobyt, svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. Na chatě je k dispozici wifi, je možné využít i místní saunu (5 €/os./2 hod).

Stravování: Dostaneme místní polopenzi, která začíná 2. den snídaní a končí 4. den snídaní. Po domluvě je možné zajistit bezmasou variantu - svůj případný zájem uveďte již v přihlášce. Na den je třeba mít vlastní studenou stravu z domova, na túrách není možnost stravování ani dokupování zásob. Na chatě a v den odjezdu do ČR bývá možnost nakoupit výborné slovenské sýry.

Další informace k zájezdu

Nástupní místa: Brno, Olomouc

Vhodný typ kola: horské kolo (celoodpružené (full) je výhodou); kolo musí být ve výborném technickém stavu, nelze počítat se službami cykloservisů
Povrch: 30 % asfalt, 50 % šotolina, 15 % kamenité cesty, 5 % lesní pěšiny
Cyklistická přilba je povinná.
Informace o přepravě kol na cyklovleku: přeprava kol
Podrobněji: Slovensko - informace o zemi

Přehledné srovnání MTB zájezdů

Cena zájezdu Nízké Tatry a Velká Fatra MTB

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 3x nocleh v horské chatě, 2x polopenzi a 1x snídani, průvodce, elektronické informační materiály, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje (ceny z roku 2017): volitelné výdaje: využití lanovky v bike parku Malino Brdo (7-17 € podle počtu jízd), vstupné do Vlkolínce (dospělí 2 €, děti 1€), příplatek za dvousedadlo v buse

 

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 3-4

Zájezd je určen bikerům a bikerkám se zkušenostmi s jízdou v terénu. Fyzicky náročnější výjezdy na pohledově atraktivní hřebeny a horské louky s panoramatickými výhledy budou střídat prudké a místy technicky náročné sjezdy a „singletrailové“ pasáže. Denní příděl kilometrů nebude nijak velký, denně ujedeme kolem 30-65 km. Náročnost programu určuje hlavně značné převýšení (1000-1700 m), které budeme muset překonat, a technická náročnost sjezdů. V sedle strávíme asi 4-5 hodin čistého času jízdy, což odpovídá přibližně 8-9 hod celkového času i s přestávkami. V horách je sice dostatek vody, ale musíme počítat s omezenými možnostmi občerstvení během jednotlivých etap. Na zájezdu je velmi důležitá dobrá fyzická kondice a kolo ve výborném technickém stavu, protože v místě ubytování není možné počítat se službami cykloservisů. Absolutní nutností je horské kolo, celoodpružené kolo je velkou výhodou. Protože se budeme pohybovat v národních parcích, není mnoho prostoru pro úpravu tras, nicméně skupinkám, které budou chtít absolvovat svůj vlastní program, nebudeme bránit. Autobus nám bude k dispozici po celou dobu zájezdu a společně s účastníky pěšího zájezdu jej budeme využívat k zajištění našeho programu. Vzhledem k rizikovým sportům na zájezdu (MTB) doporučujeme mít sjednané dostatečné cestovní pojištění. U nás si můžete sjednat cestovní pojištění Generali, které pokrývá veškerou sportovní činnost v rámci programu, nebo členství v Alpenverein s celoročním pojištěním.

 

©2018 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 | Ochrana osobních údajů | odkazy