Solná komora

Pěší túry v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Východně od Salzburgu, v severním předhůří Dachsteinu, se rozkládá nádherná alpská krajina Solné komory, kde se horští velikáni zrcadlí v temně modrých hlubokých ledovcových jezerech. Budeme se pohybovat v blízkosti jednoho z nejmalebnějších městeček Rakouska, Hallstattu, které je známé nejen svými solnými doly, ale i bohatými archeologickými nálezy z doby již před 7000 lety. Projdeme se po náhorní vápencové planině v masívu Dachsteinu a prohlédneme si nejzajímavější přírodní a historické pozoruhodnosti tohoto malebného koutu nám nejbližší části Alp.

Čekají nás jednodenní túry po klasických alpských stezkách nebo turistických chodnících a využijeme i lanovky. Bude čas i na prohlídku místních pozoruhodností, jakými jsou přírodní jeskyně či historické solné doly. Na své si zde přijdou horští turisté, ale i ti, kteří teprve chtějí zkusit, co turistika v Alpách obnáší. Túry nám zaberou většinou 6-7 hod a zdoláme při nich převýšení maximálně kolem 900 m (náročnost podrobněji). Program mohou absolvovat také zdatnější děti, pro které nabízíme speciální slevu. Nocovat budeme v hostelu s kvalitní polopenzí. Dopravu autobusem a místo noclehu máme společné s dalšími zájezdy do oblasti Solné komory.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 22 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska. U zájezdu 45011 odjezd pouze z Brna v 11 hod, denní přejezd, podvečerní příjezd do Bad Goisern, večeře a ubytování se.
 • 2. den: Od jezera Gosausee (930 m) výjezd lanovkou k chatě Gablonzer Hütte (1550 m), odtud možný náročnější výstup na skalnatý Grosser Donnerkogel (2054 m) s výhledy na masív Dachsteinu a modré Gosausee v údolí. Sestup zpět k chatě a následně lanovkou k jezeru s možností okružní túry kolem jezera (5 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m). Alternativně od chaty Gablonzer Hütte pohodovější túra k chatám Stuhalm (1462 m) a Theodor-Körner-Hütte (1454 m) (4 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m).
 • 3. den: Výjezd lanovkou do oblasti vrcholu Hoher Krippenstein (2105 m). Z mezistanice Schönbergalm (1350 m) možná návštěva úchvatné Mamutí nebo Ledové jeskyně. Z horní stanice (2060 m) z visuté vyhlídky Pět prstů krásný pohled na Hallstattské jezero z ptačí perspektivy. Lehká hřebenová túra na Heilbronner Kreuz (1959 m). (3 hod, ↑ 300 m, ↓ 600 m)
 • 4. den: Túra nad soutěskou Postalmklamm: Od restaurace Postalm (1100 m) výstup na vrchol Braunedlkogel (1894 m) s nádhernými výhledy. Možnost nalehko navštívit vedlejší vrchol. Sestup kolem horské chaty Rettenegghütte (1222 m) zpět na Postalm. (6 hod, ↑ 900 m, ↓ 900 m)
 • 5. den: Nenáročná túra z městečka Hallstatt údolím Echerntal k velkolepým vodopádům Waldbachstrub (875 m) (3 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Alternativně zubačkovou lanovkou k historickým solným jeskyním Salzwelten s možností prohlídky (3 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m). Prohlídka Hallstattu (UNESCO) se slavnou kostnicí. V odpoledních hodinách odjezd a návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna před půlnocí. U zájezdu 45011 příjezd pouze do Brna kolem 21 hod.

Zájezd č. 450 a 45012 nemá 3. den programu.
Zájezd č.4503 má prohozený 2. a 5. den programu.

Ubytování

V městečku Bad Goisern ve velmi příjemném hostelu Luise-Wehrenfennig Haus, většinou ve 3-7lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. 2lůžkový pokoj garantujeme za příplatek 700 Kč/os., svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. Některé postele jsou patrové. K dispozici je povlečení, společenská místnost s TV, ping-pong, wifi. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Dostaneme místní polopenzi, která začíná 2. den večeří a končí poslední den snídaní. U zájezdu 45011 začíná polopenze 1. den večeří. Snídaně obvykle zahrnuje např. šunku, vejce, sýry, salámy, máslo, džem, pečivo, jogurt, müsli, cornflakes, ovoce, zeleninu, kávu, čaj, mléko a džus. K večeři je polévka, chutné hlavní jídlo (masové i vege), salátový bar a šťáva. Za příznivé ceny se můžete v jídelně sami obsloužit nealko nápoji, pivem, vínem nebo kávou. Přes den se stravujeme z vlastních zásob nebo na horských chatách a v restauracích. Na náměstí v Bad Goisern (100 m) je supermarket, několik příjemných kaváren, pekárna a pizzerie. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

 • 06.09.2024 - 09.09.2024
 • 4 dny
 • Číslo: 45012
 • 7 700 Kč
 • Rezervace

Solná komora

Solná komora

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Raxalpe

Turistika v nejbližších dvoutisícovkách

Lombardie - turistika u Lago di Como

Panoramatická turistika kolem horského jezera (Itálie)

Turistika v okolí Zell am See

Turistika ve Vysokých Taurách a Dientener Berge

Vápencové Alpy

Příjemné túry mezi bělostnými dvoutisícovými štíty s impozantními výhledy.

Jižní Dachstein - turistika v okolí Ramsau

Dachstein a Nízké Taury s podporou lanovek

Eisenerzské Alpy

Turistika vápencovými skalami mezi Hochschwabem a Hochtorem (Rakousko)