Zell am See - silniční cyklistika

Grossglocknerstrasse a okolí Zell am See na silničkách

Zájezd, určený milovníkům silniční cyklistiky v horách, nás zavede do oblasti národního parku Vysoké Taury, s výhledy na ledovcem pokrytou nejvyšší horu Rakouska Grossglockner, a do Kitzbühelských Alp, lemující cyklisty oblíbené údolí Pinzgau. Navštívíme horská střediska Kaprun, Zell am See a světoznámý Kitzbühel s výhledem na sjezdovku Hahnenkamm a na kole dojedeme podél řeky Saalach až do památkami nabitého Salzburgu zapsaného na seznam UNESCO.

Zájezd je určen všem milovníkům silniční cyklistiky, kteří rádi jezdí pod kulisou vysokých štítů hor a chtějí zdolat výjezd po slavné Grossglocknerstrasse na Edelweissspitze (2571 m). Průměrná délka jednotlivých etap je 90 km s denním převýšením 850 až 1800 m. Pohybovat se budeme po silnicích nebo značených asfaltových cyklostezkách. Skupina mívá okolo 5-10 osob. Ubytováni budeme v horském středisku Zell am See v penzionu s polopenzí. Dopravu a ubytování máme společné se zájezdy Tauernská cyklostezka a Turistika v okolí Zell am See, ke kterým se můžete kterýkoliv den připojit.

S realizací zájezdů do Rakouska dle vyhlášených Covid-podmínek počítáme! Rakousko se od 19.5. otevřelo turistům, fungují ubytování a opatření se postupně rozvolňují.
Aktuální povinnosti - vstup do Rakouska: splnění jedné ze čtyř podmínek: negativní antigenní (48 hod) nebo PCR test (72 hod), očkování (1. dávka + 22 dní), prodělání Covidu (6 měsíců), potvrzení o protilátkách (3 měsíce), výjimku mají děti do 10 let (podrobnosti mzv.cz). Návrat do ČR vyplnění elektronického příjezdového formuláře a splnění jedné ze tří podmínek: antigenní nebo PCR test v ČR do 5ti dnů po návratu, dokončené očkování, prodělání Covidu.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd z Brna kolem 20 hod přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Ze sedla Griessen Pass (970 m) přes St. Johann in Tirol (650 m) do lyžařského střediska Kitzbühel (750 m) a dále podél řeky Salzach pod štíty Vysokých Taur do Zell am See (757 m). (↔ 90 km, ↑ 850 m, ↓ 1100 m)
  • 3. den: Po břehu jezera Zeller See, se stejnojmenným horským střediskem, přes malebné městečko Maria Alm (802 m) do známého letoviska Bischofshofen (550 m) se skokanskými můstky a kolem soutěsky Kitzlochklamm do Zell am See. (↔ 100 km, ↑ 1750 m, ↓ 1750 m)
  • 4. den: Královská etapa: Výjezd po Grossglocknerstrasse na Edelweissspitze (2571 m) s výhledy na nejvyšší vrchol Rakouska Grossglockner (3798 m). Cestou zpět návštěva lyžařského střediska Kaprun (770 m) se středověkým hradem. (↔ 75 km, ↑ 1800 m, ↓ 1800 m)
  • 5. den: Údolím Saalachtal s nádhernými výhledy přes městečko Lofer (630 m) do historického Salzburgu (470 m). Prohlídka centra města (↔ 95 km, ↑ 650 m, ↓ 950 m). Návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna kolem půlnoci.

Ubytování

3x v penzionu Milan. K dispozici jsou komfortní 2, 4, 5 a 6lůžkové pokoje se sociálním zařízením. Ubytování ve 2lůžkovém pokoji garantujeme za příplatek 500 Kč/os, svůj zájem o něj uveďte do přihlášky.

Stravování

V ceně ubytování je chutná polopenze, která začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Polopenze zahrnuje snídani formou bufetu a večeři s polévkou, hlavním jídlem a salátem.
Během jednotlivých etap je dostatek možností zakoupit občerstvení. V Zell am See je několik menších obchodů s potravinami a také je možné posedět v romantických restauracích s výhledem na jezero. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Zell am See - silniční cyklistika

Zell am See - silniční cyklistika

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Provence - silniční cyklistika

Ve stopách Tour de France krajem vína, oliv a levandule

Livigno - silniční cyklistika

Vysoká sedla italského Tibetu