Zell am See - silniční cyklistika

Grossglocknerstrasse a okolí Zell am See na silničkách

Zájezd určený milovníkům silniční cyklistiky v horách nás zavede do oblasti národního parku Vysoké Taury, s výhledy na ledovcem pokrytou nejvyšší horu Rakouska Grossglockner, a do Kitzbühelských Alp, lemující cyklisty oblíbené údolí Pinzgau s Krimmelskými vodopády. Navštívíme horská střediska Kaprun, Zell am See, Maria Alm a Lofer. Milovníci zimních sportů ocení světoznámý Kitzbühel s výhledem na sjezdovku Hahnenkamm a skokansky proslulý Bischofshofen. Na kole dojedeme podél řeky Saalach až do památkami nabitého Salzburgu zapsaného na seznam UNESCO.

Zájezd je určen všem milovníkům silniční cyklistiky, kteří rádi jezdí pod kulisou vysokých štítů hor a chtějí zdolat výjezd po slavné Grossglocknerstrasse na Edelweissspitze (2571 m). Průměrná délka jednotlivých etap je 90 km s denním převýšením 850 až 1800 m (náročnost podrobněji). Pohybovat se budeme po silnicích nebo značených asfaltových cyklostezkách. Skupina mívá okolo 5-10 osob. Ubytováni budeme v horském středisku Zell am See v penzionu s polopenzí. Dopravu a ubytování máme společné se zájezdy Tauernská cyklostezka a Turistika v okolí Zell am See, ke kterým je možné se po domluvě s průvodcem na místě přidat.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd z Brna kolem 20 hod přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Ze sedla Griessen Pass (970 m) sjezd do městečka St. Johann in Tirol (650 m) a poté proti proudu řeky Kitzbűheler Ache přes lyžařské středisko Kitzbühel (750 m) stoupání do sedla Pass Thurn (1274 m) s výhledem na masiv Grossvenedigeru (3662 m). Sjezd do širokého údolí řeky Salzach a pod štíty Vysokých Taur zčásti po cyklostezce do Zell am See (757 m) (↔ 90 km, ↑ 850 m, ↓ 1100 m). Pro nadšené polykače výškových metrů se nabízí závěrečná část královské etapy závodu Österreich Rundfahrt, výjezd z Kitzbűhlu k chatě Alpenhaus (1650 m) pod vrcholem Kitzbűheler Horn (1996 m), kde na necelých 8 km nastoupáte přes 900 výškových metrů (↔ +18 km, ↑ +920 m, ↓ +920 m).
  • 3. den: Po břehu jezera Zeller See, se stejnojmenným horským střediskem, přes malebné městečko Maria Alm (802 m) do známého letoviska Bischofshofen (550 m) se skokanskými můstky a kolem soutěsky Kitzlochklamm do Zell am See. (↔ 100 km, ↑ 1300 m, ↓ 1300 m)
  • 4. den: Královská etapa: Výjezd po Grossglocknerstrasse na Edelweissspitze (2571 m) s výhledy na nejvyšší vrchol Rakouska Grossglockner (3798 m). Cestou zpět návštěva lyžařského střediska Kaprun (770 m) se středověkým hradem. (↔ 75 km, ↑ 1800 m, ↓ 1800 m)
  • 5. den: Údolím Saalachtal s nádhernými výhledy přes městečka Lofer (630 m) a Bad Reichenhall (540 m) do historického Salzburgu (470 m). Prohlídka centra města (↔ 95 km, ↑ 650 m, ↓ 950 m). Návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna kolem půlnoci.

Ubytování

3x v penzionu Milan. K dispozici jsou komfortní 2, 4, a 5lůžkové pokoje se sociálním zařízením. Ubytování ve 2lůžkovém pokoji garantujeme za příplatek 1000 Kč/os, svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V ceně ubytování je chutná polopenze, která začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Polopenze zahrnuje snídani formou bufetu a večeři s polévkou, hlavním jídlem a salátem. Během jednotlivých etap je dostatek možností zakoupit občerstvení. V Zell am See je několik menších obchodů s potravinami a také je možné posedět v romantických restauracích s výhledem na jezero. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Zell am See - silniční cyklistika

Zell am See - silniční cyklistika

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Davos - silniční cyklistika

Silniční cyklistika ve stínu horských velikánů

Dolomity - silniční cyklistika

Sedla v srdci Dolomit - Marmolada, Sella, Cortina d'Ampezzo (Itálie)

Livigno - silniční cyklistika

Vysoká sedla italského Tibetu