Národní parky Nového Zélandu

NP Tongariro, Abel Tasman, Aspiring, Fiordland a další

Aotearoa. Země dlouhého bílého mraku... Tak poeticky pojmenovali původní obyvatelé Maorové Nový Zéland. Tvůrci filmu Pán prstenů si zemi protinožců nevybrali k filmování náhodou. Nádhernější a čistší přírodu spatříte na Zemi jen stěží. Na ploše 3x větší než ČR nalezneme tak pestrou směsici krajin jako nikde jinde na světě. Překrásné divoké hory, ledovce, temně modrá jezera, průzračné řeky plné pstruhů, vodopády, deštné pralesy se stromovými kapradinami, palmami, pabuky s kmeny obalenými zelenými mechy a s girlandami lišejníků, překrásné přirozené divoké pobřeží, pláže jako v ráji, gejzíry, kužely sopek s barevnými krátery, vroucí bublající jezera a exotická fauna - kolonie lachtanů, tuleňů a lvounů, tučňáci, velryby, delfíni, papoušek kea, vzácný kiwi, ... Chcete aktivně prožít a poznat „Mekku cestovatelů“? Nabízíme vám uskutečnění vašich snů.

Vydejte se s námi do srdce nejkrásnějších novozélandských národních parků a udělejte si léto v zimě! Čeká nás fantastická túra barevnou sopečnou krajinou v NP Tongariro, unikátní trek po písčitých zátokách v NP Abel Tasman nebo plavba v nádherném Fiordlandu. V Rotorua uvidíme stříkající gejzíry, bublající bahno a seznámíme se s kulturou Maorů. Budeme mít jedinečnou příležitost vidět tučňáky, lachtany a lvouny v jejich přirozeném prostředí. Málokoho neokouzlí Jižní Alpy s dominantním Mt. Cookem a se svými hlubokými údolími, jejichž stěny tvoří strmé horské štíty a ledovce. A při výstupu na Mt. Ollivier vzpomeneme na Edmunda Hillaryho, který zde začal svou horozeleckou dráhu.

Jedná se o zájezd se středně náročnou a lehčí horskou turistikou. Čekají nás jednodenní treky a výlety po nejkrásnějších koutech země. Téměř všechny túry lze zkracovat, středně náročné túry lze individuálně nahradit lehčími alternativami. Na horských túrách vám s ohledem na novozélandskou legislativu nemůže poskytovat průvodcovské služby náš český průvodce, který nemá k takovým aktivitám oprávnění. Jedná se však o jednoduché túry, které zvládne průměrný turista sám. Služby novozélandských průvodců vám zajistíme na místě na požádání. Ubytovaní budeme v backpackerech a chatkách po celé zemi. Pojedeme v malé skupině do 16 cestovatelů.

Zájezdy na Nový Zéland nemůžeme dle aktuálních podmínek kvůli Covid-19 realizovat, během roku 2022 očekáváme zlepšení situace. Hranice Nového Zélandu jsou zatím pro zahraniční turisty uzavřeny. Vláda Nového Zélandu plánuje otevřít zemi pro zahraniční plně očkované turisty od 30.4.2022. Návrat do ČR bude pro plně očkované bez překážek.

Program zájezdu

 • 1.-2. den: Let k protinožcům z Prahy.
 • 3. den: Přílet do největšího novozélandského města Auckland, prohlídka „města plachet“: downtown s nejvyšší budovou jižní polokoule, 328 m vysokou Skytower - skvělá vyhlídka na město s úžasnou polohou mezi mořskými zálivy a 60 vulkány. Přístav jachet Waitemata Harbour, panorama Aucklandu od kráterové vyhlídky Mt. Eden.
 • 4. den: Poloostrov Coromandel: Cathedral Cove - kratší trek podél nádherného útesového pobřeží ke slavné skalní bráně (2 hod, ↑ 100 m, ↓ 100 m); Hot Water Beach - relaxace na unikátní pláži, kde přímo z písku vyvěrají horké prameny.
 • 5. den: Odjezd do města termálních pramenů Rotorua, kde je stále cítit síra. Maorská čtvrť Ohinemutu a slavná geotermální oblast Whakarewarewa s gejzírem Pohutu, Kiwi House. Nebo alternativně prohlídka hobití vesnice Hobbiton z filmu Pán prstenů. Pro zájemce večer jedinečná návštěva maorské kulturní vesnice: pozdrav hongi, válečný tanec haka, maorský koncert a maorské jídlo hangi.
 • 6. den: Prohlídka termálního „wonderlandu“ Wai-O-Tapu s čarokrásnými jezírky s neuvěřitelnými barvami a pravidelně stříkajícím gejzírem Lady Knox. Koupání v termálním potoce. Vodopády Huka Falls. Okolo největšího novozélandského jezera Taupo, pozůstatku z obřího sopečného výbuchu. Přejezd do NP Tongariro.
 • 7. den: NP Tongariro a pravděpodobně nejpůsobivější jednodenní trek na světě, vedoucí sopečnou krajinou s neopakovatelnými obrazy v podobě bočních kráterů pokrytých barevnými minerály a vypouštějících páru a dým. Přechod vulkánu Tongariro, okolo tyrkysových jezírek Emerald Lakes, výhledy na okolní sopky Mt. Ngauruhoe a Mt. Ruapehu. (8 hod, ↑ 800 m, ↓  1100 m)
 • 8. den: Nádherná túra k jezerům Tama Lakes (5-6 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Pozdní večerní příjezd do hlavního města Wellingtonu.
 • 9. den: Ranním trajektem na Jižní ostrov. Krajinou zátok Malborough Sounds přesun do NP Abel Tasman s přírodními plážemi.
 • 10. den: Celodenní Abel Tasman coastal track podél pobřeží lemovaným nádhernými plážemi, skalami a průzračnou vodou. Krajina připomínající ráj. Jedna cesta vodním taxi dle časů přílivů. Šance spatřit v moři delfíny a na skalách lachtany. (5-7 hod, ↑  100-200 m, ↓ 100-200 m)
 • 11. den: Přesun na divoké západní pobřeží Westcoast. Jezero Rotoiti s úhoři pod horami v NP Nelson Lakes. Procházka nad rozbouřeným pobřežím okolo mysu Foulwind s kolonií lachtanů (1,5 hod). Úžasné „palačinkové skály“ Pancake Rocks.
 • 12. den: Výlet k ledovci Franz Josef Glacier, jednomu ze dvou velkých ledovců v NP Westland, stékajícímu ze zaledněného masivu Mt. Cooku do deštného pralesa téměř u hladiny moře a vyznačujícímu se velmi čistým ledem (1,5 hod). Procházka okolo jezera Matheson, v jehož hladině se odrážejí nejvyšší vrcholky Jižních Alp v čele s Mt. Cookem (3754 m) a Mt. Tasmanem (3497 m) (1,5 hod).
 • 13. den: Přejezd podél západního pobřeží do Haast Pass. Odsud strmý výstup na Brewster Hut s výhledy na horské štíty a údolí NP Aspiring (5-6 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m). Přejezd do Wanaky se stejnojmenným jezerem.
 • 14. den: Celodenní túra na překrásnou vyhlídku z Roys Peak (1578 m) - výhled na jezero Wanaka a panorama hor NP Mount Aspiring. Túru možno kdykoliv zkrátit, výhledy jsou i po cestě, zdatní až na vrchol (5-7 hod, ↑ 950-1250 m, ↓ 950-1250 m). Přejezd do Queenstownu.
 • 15. den: Centrum adrenalinových sportů - Queenstown. Výjezd lanovkou Skyline gondola nad Queenstown s úžasným výhledem na jezero, Queenstown a hory Fiordlandu. Fakultativně projížďka kolesovým parníkem Earnslaw po jezeře Wakatipu. Zahrady na poloostrově u jezera. Pro zájemce adrenalinový Jet boating ve Skippers kaňonu - jízda na rychlém člunu mezi skalisky kaňonu řeky.
 • 16. den: Výhled do kaňonu řeky Shotover z Arthur´s Point. Bývalá zlatokopecká osada Arrowtown s poklidnou atmosférou, prohlídka starého čínského sídla s miniaturními domky. Na mostě Kawarau u Queenstownu byl před 20 lety vynalezen bungee jumping - kde jinde ho vyzkoušet než právě zde? Večer v údolí Hollyford Valley v jedinečném Gunn´s kempu uchovaném v podobě prospektorské osady z počátku 20. století.
 • 17. den: Opravdu panoramatická cesta srdcem NP Fiordland. Plavba po nejznámějším a nejkrásnějším novozélandském fjordu Milford Sound, třeba i v doprovodu hravých delfínů a tuleňů, kolem dokola strmé břehy fjordu tyčící se až 2000 m nad mořskou hladinou, ledovce a vodopády. Procházka k soutěsce Chasm, tunel Homer a výstup částí slavného Routeburn treku na Key Summit (937 m) s kruhovým výhledem do okolí (2,5 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m). Přejezd k jezeru Te Anau.
 • 18. den: Odjezd k pobřeží Catlins. Skalní výběžek Nugget Point s majákem a jedinečným výhledem na skály roztroušené v oceánu. Roaring Bay - šance na pozorování žlutookých tučňáků. Pláž Cannibal Bay - na písku polehávající až 300 kg těžcí lvouni novozélandští. Fakultativně za soumraku úžasné sledování tučňáků nejmenších vracejících se z moře na poloostrově Otago. Nocleh v Dunedinu.
 • 19. den: Divoce tvarované pobřeží se skalní bránou a pláží Tunnel Beach (1 hod). Návštěva Moeraki Boulders, zvláštních kulatých balvanů na pobřeží. Historická čtvrť v Oamaru. Příjezd k modravému jezeru Pukaki, od kterého je jedinečný výhled na nejvyšší vrchol Jižních Alp - Mt. Cook (3754 m). Dojezd do Mt. Cook Village.
 • 20. den: Celodenní túra na Mueller Hut (1800 m) s nádhernými výhledy na okolní štíty a na do údolí stékající ledovce. Navíc možný krátký výstup na Mt. Ollivier (1938 m), horu s ještě lepším výhledem na nejvyšší Mt. Cook. Sestup do Mt. Cook Village, návštěva Alpine centra Edmunda Hillaryho. (7-8 hod, ↑ 1000-1150 m, ↓ 1000-1150 m)
 • 21. den: Půldenní túra do údolí Hooker Valley k jezeru stejnojmenného ledovce (4 hod, ↑ 100 m, ↓ 100 m). Výhled na koncové jezero pod největším novozélandským ledovcem Tasman Glacier (45 min). Odjezd k jezeru Tekapo, večer relax ve venkovním termálním bazénu, s výhledem na hory nasvícené západem slunce.
 • 22. den: Odjezd na poloostrov Banks. Stará francouzská osada Akaroa situovaná v nádherné zátoce obklopené zelenými svahy a loukami. Návštěva centra největšího města na Jižním ostrově Christchurch, navždy změněného zemětřesením. Odlet z Christchurch.
 • 23. den: Let a návrat do Prahy.

Ubytování

Ubytovaní budeme v tzv. backpackerech, což jsou hostely pro nezávislé cestovatele. Pokoje jsou společné, nejčastěji 3-6lůžkové. Sociální zařízení je vždy společné pro více pokojů. Za příplatek na místě je možné získat 2lůžkový pokoj tam, kde je mají k dispozici (většinou je to v případě více jak poloviny noclehů, výše příplatku za celý pobyt pro 2 osoby je okolo 400 NZD). Váš zájem o 2lůžkové pokoje nám prosím sdělte v přihlášce. V kempech, vybavených vždy teplou sprchou a WC, nám budou k noclehu sloužit chatky. Celková úroveň ubytování je velmi solidní a personál přátelský.

Stravování

Stravování z vlastních zásob, které budeme nakupovat na místě. Téměř každý den je možno navštívit supermarket, restauraci, fast food. Ceny potravin jsou cca 1,5x vyšší než u nás. V každém backpackeru i kempu je velká kuchyň se vším potřebným vybavením (trouba, mikrovlnka, rychlovarná konvice), někde ale může chybět nádobí (proto je potřeba vlastní ešus). Na stravování počítejte s rozpočtem od 400 NZD/os.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Půjčeným minibusem.

Cestovní doklady a víza: Je potřeba cestovní pas platný ještě min. 3 měsíce po odletu z Nového Zélandu. Na Nový Zéland nepotřebují čeští občané víza, před cestou je však třeba provést jednoduchou online registraci ETA - s vyplněním vám poradíme, podrobnější pokyny k vyplnění vám pošleme cca měsíc před odletem.

Očkování: Žádné speciální očkování není třeba. Nový Zéland nepředstavuje žádná specifická zdravotní rizika.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, letenky).

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

 • 12.11.2022 - 04.12.2022
 • 23 dní
 • Číslo: 982
 • 90 500 Kč
  Bez letenky: 63 500 Kč
 • Rezervace

Národní parky Nového Zélandu

Národní parky Nového Zélandu

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Kostarika

Sopky, tropické pralesy, papoušci a pobřeží Pacifiku

Indonésie - souostroví Malé Sundy

Po exotických ostrovech Bali, Flores a Lombok

Tropické Borneo a Mt. Kinabalu

Národní parky, hory a exotika ostrovní Malajsie

Reunion - horská turistika

Sopky a kaldery zeleného ostrova v Indickém oceánu

Patagonie - až na konec světa

Ikonické horské špice Chile a Argentiny, ledovce a tučňáci

Zážitkové Filipíny

Ikonické rýžové terasy, Čokoládové kopce a ostrovní exotika