Davos MTB - bike all inclusive

Nejlepší MTB oblast Evropy – ráj všech bikerů (Švýcarsko)

V okolí horského střediska Davos na jihovýchodě Švýcarska se nachází jedna z nejlepších singletrailových oblastí v Evropě. Množství trailů je neskutečné a za 4 dny určitě vše neprojedeme. Když k tomu na tři dny přidáme neomezené využití pěti lanovek, přírodní scenérie, možnost jezdit prakticky po všech horských stezkách a dokonalé služby, pochopíme, proč je Davos králem mezi MTB středisky Evropy.

Užijeme si úžasné singletraily, pohodové šotoliny, náročné vysokohorské přejezdy a samozřejmě i trochu toho tlačení. Jediné, co nás bude brzdit v téměř nekonečném krájení dalších a dalších trailových kilometrů, jsou fotopauzy pro nádherné výhledy na okolní horské velikány a malebně upravený švýcarský venkov. A navíc máme všechny lanovky (na 3 dny pobytu), ubytování, stravování i dopravu v ceně zájezdu - prostě bike all inclusive!

Zájezd je vhodný pro bikery, kteří již nechtějí hledat krátké povolené singlové úseky v rakouských Alpách, ale chtějí je i za cenu občasného tlačení především jezdit. Singletraily jsou, jako vše v zemi helvétského kříže, téměř dokonalé. Průměrně denně ujedeme asi 60 km, denní převýšení je značně proměnlivé a záleží na naší volbě tras (náročnost podrobněji). Nutností je horské kolo ve výborném stavu, full je výhodou. Většina tras vede po singletrailech, šotoliny a asfaltky budeme volit pouze pro propojení jednotlivých trailů. Kdo nemá rád stoupání do kopců, může jezdit především traily v blízkosti lanovek, na 4 dny je jich tu dostatek. Kdo se chce vydat někam hlouběji do hor, může zvolit z několika možných náročnějších horských MTB přejezdů. Spousta singlů je vhodná i pro středně zkušené bikery, pokročilejší naopak ocení černé traily a skvělý bike park. Spát budeme v kempu a dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. Dopravu autobusem a místo noclehu máme společné s turistickým zájezdem Švýcarské Alpy - Davos, ke kterému je možné se po dohodě s průvodcem na místě přidat.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd z Brna kolem 17 hod přes Jihlavu, Prahu, Plzeň a Německo do Švýcarských Alp.
  • 2. den: Seznámení se s Davosem. Celodenní singletrailové bajkování za pomoci využití lanovek Rinerhorn (2053 m), Jacobshorn (2590 m) a Weissfluhjoch (2693 m). (min. ↔ 50 km, ↑ 300 m, ↓ 3000 m)
  • 3. den: Lanovkové eldorádo: Maximální využívání lanovek, které nás postupně zavedou až na stanice Rinerhorn (2053 m), Weissfluhjoch (2693 m), Gotschna (2281 m) a případně i na Madrisu. Bike park v Davos Klosters. (až ↔ 85 km, ↑ 1400 m, ↓ 9100 m)
  • 4. den: Královská etapa: Lanovka na Jacobshorn (2590 m), trail do údolí říčky Dischmabach, lanovka na Weissfluhjoch (2693 m), přes sedlo Strealapass (2346 m), vrstevnicí do Latschüelfurgga (2409 m), dolů traily do města Langwies (1373 m). Náročný výjezd šotolinou a trailem do průsmyku Durannapass (2121 m). Sjezd do Davos Klosters (1179 m), lanovkou na Gotschna (2281 m) a po trailech přes chatu Parsenhütte až do Davosu. (↔ 65 km, ↑ 1000 m, ↓ 4100 m)
  • 5. den: Po výjezdu na vrchol Rinerhorn (2053 m) nepřetržitá série krásných technických singletrailů v úbočí do údolí řeky Landwasser až nad obec Filisur (1204 m), traily kolem železnice, přes unikátní železniční most u nádraží Wiesen zpět do kempu (↔ 25-45 km, ↑ 400-1100 m, ↓ 1000-1700 m). Možnost individuálního programu po nejoblíbenějších trailech. Večerní odjezd do ČR.
  • 6. den: Příjezd na stejná nástupní místa jako při odjezdu, do Brna v dopoledních hodinách.

Ubytování a nocování

3x v kempu u Davosu (cca 8 km od centra). Kemp v Davosu je přímo u stanice lanovky a vlakové zastávky. Je třeba mít vlastní stan, spacák a karimatku. Za příplatek 2000 Kč/os. je možné zajistit ubytování v Maxon Pavillonu ve 2lůžkovém pokoji s patrovými postelemi, který se nachází přímo v kempu. Spacák v případě ubytování v Maxon Pavillonu není třeba. Svůj zájem o ubytování v pokoji uveďte již do přihlášky. Wifi je k dispozici na recepci či v restauraci. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den večeří. V blízkosti kempů jsou restaurace a obchůdky, kde je možno dokoupit základní potraviny. Možnosti větších nákupů jsou v supermarketu v Davosu. Ceny v obchodech jsou 2-3x vyšší než u nás, v restauracích je až 4x dráž.

Další informace k zájezdu

Nástupní místa: Brno, Jihlava-Pávov, Praha-Stodůlky sídliště, Plzeň, sleva za vlastní dopravu 1200 Kč

Typ MTB zájezdu: Enduro
Vhodný typ kola: full se zdvihy 140 mm, teleskopická sedlovka výhodou, HT nedoporučujeme.
Povrch: 10 % asfalt, 30 % šotolina, 60 % single trail
Cyklistická přilba je povinná.
Informace o přepravě kol na cyklovleku: přeprava kol
Elektrokola přepravujeme za příplatek 500 Kč a je nutné je hlásit předem, na MTB zájezdy je nedoporučujeme.

Přehledné rozdělení MTB zájezdů

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení atd.)

Premium Card s rozšířením bike package: Čipová karta opravňující k bezplatnému používání všech lanovek v okolí Davosu, městských autobusů a 36 kilometrů Rhétské dráhy ve 2. třídě od Klosters Dorf přes Davos až po Filisur. Kdo bude chtít využít lanovky i poslední den zájezdu, bude si muset lanovky dokoupit, ceny dle tarifu Premium Card.

Informace o single trailech v oblasti naleznete zde - Davos.

Video ze zájezdu Davos MTB z července 2019 natočil Roman Mácha:


Davos MTB - bike all inclusive

Davos MTB - bike all inclusive

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Livigno - MTB v italském Tibetu

Horská cyklistika v singletrailovém ráji (Itálie)

Lago di Garda MTB

Bajková klasika v okolí největšího italského jezera

Dolomity MTB

Bajkování v srdci Dolomit – Val di Fassa, Marmolada, Sella (Itálie)

Rumunsko - jižní Karpaty MTB

Transylvánské Alpy - MTB trasy přes hřebeny pohoří Șureanu, Lotru, Cindrel a Căpățăni

Walliské Alpy MTB

MTB pod ledovci v okolí Zermattu a Saas Fee (Švýcarsko)

Silvretta arena MTB

Bikování s lanovkami v oblasti Ischgl-Samnaun-Verwall