Korsika na kole pro aktivní rodinky

Nenáročná cyklistika v okolí Porta a Saint Florent

Překrásný ostrov Korsika je oprávněně nazýván perlou Středomoří. Krajina se mění už po několika kilometrech a nabízí neuvěřitelné množství přírodních, historických a kulturních zajímavostí. Pásmo alpských luk se salašemi a volně se pasoucími stády koní, ovcí, koz či krav střídají hluboké lesy, které s klesající nadmořskou výškou postupně přecházejí v nízkou macchii, jejíž omamná, těžká vůně je pro Korsiku tak charakteristická.

Zpočátku prozkoumáme západní pobřeží v okolí romantického přímořského městečka Porto, následně přejedeme přes starobylé město Calvi s ikonickou citadelou do přímořského letoviska Saint Florent na severu Korsiky. Osvěžení nabídnou čisté říčky Fango, Golo nebo Liamone či potoky s tůněmi a vodopády. Díky kolu se dostaneme do míst, kam je pěšky daleko a autobus po úzkých silničkách neprojede. Aby měly děti čas si na chvíli odpočinout od rodičů, bude pro ně připraven doprovodný dobrovolný program, který bude probíhat buď po večeři, popřípadě bude zakomponován do trasy výletu nebo po návratu do kempu. Bude také dostatek času na koupání v moři či tůních a vychutnání si vynikající korsické zmrzliny.

Zájezd je navržen pro všechny cyklisty, kteří se nehoní za kilometry. Denní trasy jsou zpravidla do 40 km s převýšením do 500 m (náročnost podrobněji). Většinu výletů lze zkrátit nebo úplně vynechat a udělat si volný den s vlastním programem. Podporou nám bude autobus, který nám usnadní řadu výšlapů, a my tak budeme jezdit především z kopce dolů. Zájezd je vhodný pro děti cca od 10 let s určitou disciplínou při jízdě po silnicích. Pro naše výlety jsme vybrali silničky s minimálním provozem, některé úseky okolo turistických lákadel jsou se středním provozem. Nocovat budeme ve 2 kempech na pobřeží a dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. Dopravu i ubytování máme společné se zájezdem Korsika - turistika pro aktivní rodinky, ke kterému je možné se kterýkoliv den po domluvě s průvodcem na místě přidat. Nejste si jistí, zda Vaše dítě tento zájezd zvládne? Podívejte se jak vypadají zájezdy Family Adventure.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 13 hod. (bude upřesněno v závěrečných informacích) z Brna, přejezd přes Rakousko do Itálie.*
 • 2. den: Dopolední trajekt na Korsiku, koupání na krásné písčité pláži u Bastie, přejezd na západní pobřeží do Porta, ubytování se na 4 noci.*
 • 3. den: Pěší výšlap k salaším Radule, koupání v kaskádách pod vodopády (3-4 hod, ↑ 250 m, ↓ 250 m, lze vynechat). Vyhlídkový sjezd z nejvyššího korsického silničního průsmyku Col de Vergio (1477 m) do Porta borovým lesem, cestou kaskády Aitone a letovisko Evisa (↔ 35 km, ↑ 50 m, ↓ 1500 m).
 • 4. den: Přes malebnou vísku Ota k soutěsce Spelunca, možnost vodní túry kaskádami či po lesní pěšině s koupáním v několika tůních po trase (na kole ↔ 20 km, ↑ 500 m, ↓ 500 m, pěšky 2-3 hod, ↑ 150 m, ↓ 150 m). Alternativně možnost výletu lodí z Porta přes zátoku Girolata za mořskou faunou do přírodní rezervace Scandola, případně podél rudých skal Les Calanches (UNESCO).
 • 5. den: Ze sedla Col de Sevi (1101 m), sjezd do horské obce Vico a dále silničkou zaříznutou do úbočí s krásnými výhledy a po šotolině podél řeky Liamone k pláži u Sagone. (↔ 35 km, ↑ 250 m, ↓ 1350 m)
 • 6. den: Z průsmyku Col de Palmarella (408 m) sjezd do údolí řeky Fango, koupání v kaskádách a tůních se sluncem prohřátou čirou vodou. Dál po divokém skalnatém pobřeží úzkou silničkou s výhledy na moře a zátoky do starobylého Calvi s citadelou (↔ 50 km, ↑ 500 m, ↓ 900 m). Přejezd autobusem do malebného přístavního města Saint Florent, ubytování na 3 noci.
 • 7. den: Ze sedla Col de Teghime (536 m) panoramatickou horskou silničkou, mezi vinicemi a okolo katedrály Santa Maria Assunta návrat do St-Florent: prodejna vinařství Domaine Lazzarini, citadela a hráči pétanque (↔ 20 km, ↑ 100 m, ↓ 600 m). Možnost výletu lodí na překrásnou pláž Loto.
 • 8. den: Okruh krajem Nebbio: Ze sedla Col de San Stefano (368 m) k románskému kostelíku San Michele de Murato z roku 1280, dále menhiry v Piève, osvěžení v tůni u vodopádu a malebné podhorské vsi s výhledy. (↔ 40 km, ↑ 500 m, ↓ 850 m)
 • 9. den: Au revoir, Corse! Rozloučení s mořem dopoledním koupáním. Přejezd autobusem do Bastie, trajekt do Livorna. Noční přejezd Itálie.*
 • 10. den: Příjezd do Brna dopoledne.*

(*) Poznámka: Program na tento den může být v průběhu sezóny upraven v závislosti na konkrétním trajektu, kterým pojedeme.

Nocování

7x v kempech na pobřeží ve vlastních stanech, z toho 4x v Portu a 3x v St-Florent. Oba kempy mají velmi slušný standard, k dispozici je wifi (v Portu za poplatek), restaurace, bazén, pračka, stoly na ping pong, dětské hřiště aj. Teplé sprchy jsou bez poplatku.

Stravování

Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 3. den snídaní a končí 9. den snídaní. 6. den bude večeře formou balíčku. Téměř denně lze obědvat v restauracích, ceny jsou od 10 € (sýrové talíře nebo saláty), denní menu od 15 €, za mořské plody a korsické speciality zaplatíme více. Menší obchody a pekařství potkáme cestou denně. Korsické produkty (sýry, uzeniny, víno apod.) jsou sice dražší, ale také výrazně lepší než potraviny dovážené z kontinentální Francie. Ceny jsou asi o 30 % vyšší než u nás.

Korsika na kole pro aktivní rodinky

Korsika na kole pro aktivní rodinky

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Jezera Solné komory na kole pro aktivní rodinky

Pohodová cyklistika v okolí jezer pod Dachsteinem (Rakousko)

Rumunsko na kole pro aktivní rodinky

Rumunský Kras - Apuseni - jeskyně, pastviny, salaše, koně, ovečky i termály

Elba pěšky i na kole pro aktivní rodinky

Aktivní dovolená s dětmi na nejkrásnějším ostrově Toskánska

Maďarsko na kole pro aktivní rodinky

Po cyklostezkách národním parkem Bükki a do termálů

Chorvatsko na kole pro aktivní rodinky

Národní parky, hory, moře, městečka, soutěsky a ostrovy Dalmácie