Korsika na kole pro aktivní rodinky

Nenáročná cyklistika v okolí Porta a Saint Florent

Překrásný ostrov Korsika je oprávněně zván Perlou Středomoří. Krajina se tu mění už po několika kilometrech nebo s přibývající nadmořskou výškou a nabízí neuvěřitelné množství přírodních, historických a kulturních zajímavostí. Pásmo alpských luk se salašemi a volně se pasoucími stády koní, ovcí, koz a krav střídají hluboké lesy a níže přecházejí v nízkou macchii, jejíž omamná, těžká vůně je pro Korsiku tak charakteristická.

Zpočátku prozkoumáme západní pobřeží v okolí romantického přímořského městečka Porto, následně přejedeme přes starobylé město Calvi s ikonickou citadelou do přímořského letoviska Saint Florent na severu Korsiky. Osvěžení nabídnou čisté říčky Fango, Golo nebo Liamone či potoky s tůněmi a vodopády. Díky kolu se dostaneme do míst, kam je pěšky daleko a autobus po úzkých silničkách neprojede. Aby měly děti čas si na chvíli odpočinout od rodičů, bude pro ně připraven doprovodný dobrovolný program, který bude probíhat buď po návratu do kempu, popřípadě bude zakomponován do trasy výletu. Některé dny bude zařazen po večeři. Bude také dostatek času na koupání v moři či tůních a vychutnání si vynikající korsické zmrzliny.

Zájezd je navržen pro všechny cyklisty, kteří se nehoní za kilometry. Denní trasy jsou většinou do 40 km s převýšením do 500 m. Většinu výletů lze zkrátit nebo úplně vynechat a udělat si volný den s vlastním programem. Podporou nám bude autobus, který nám usnadní řadu výstupů, a my tak budeme jezdit především z kopce dolů. Zájezd je vhodný pro děti cca od 10 let s určitou disciplínou při jízdě po silnicích. Pro naše výlety jsme vybrali silničky s minimálním provozem, některé úseky okolo turistických lákadel jsou se středním provozem. Nocovat budeme ve 2 kempech na pobřeží a dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. Dopravu i ubytování máme společné se zájezdem Turistika na Korsice pro rodiny s dětmi, ke kterému je možné se kterýkoliv den přidat. Nejste si jistí, zda Vaše dítě tento zájezd zvládne? Podívejte se jak vypadají zájezdy Family Adventure.

S realizací zájezdů do Francie počítáme! Kvůli drobným změnám podmínek při vjezdu do země nebo při návratu domů zájezdy rušit nebudeme. Francie je otevřená turistům, služby, restaurace a ubytování fungují - opatření ve Francii.
Aktuální povinnosti - vstup do Francie: splnění jedné ze tří podmínek: negativní antigenní nebo PCR test (72 hod), dokončené očkování, prodělání Covidu (6 měsíců); výjimka pro děti do 11 let (podrobnosti mzv.cz). Návrat do ČR antigenní test ve Francii;vyplnění elektronického příjezdového formuláře před návratem; po návratu do ČR samoizolace ukončená negativním PCR testem provedeným nejdříve 5. den po návratu; výjimky z testů i samoizolace po dokončeném očkování nebo po prodělání Covidu. Splnění návratových podmínek není při pozemní dopravě kontrolováno.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 13 hod z Brna, přejezd přes Rakousko do Itálie.
 • 2. den: Dopolední trajekt na Korsiku, koupání na krásné písčité pláži u Bastie, přejezd na západní pobřeží do Porta, ubytování na 4 noci.*
 • 3. den: Ze sedla Col de Sevi (1101 m), sjezd do horské obce Vico a dále silničkou zaříznutou do úbočí s krásnými výhledy a po šotolině podél řeky Liamone k pláži u Sagone. (↔ 35 km, ↑ 250 m, ↓ 1350 m)
 • 4. den: Pěší výšlap k salaším Radule, koupání v kaskádách pod vodopády (3 hod, ↑ 150 m, ↓ 150 m, lze vynechat). Vyhlídkový sjezd z nejvyššího korsického silničního průsmyku Col de Vergio (1477 m) do Porta borovým lesem, cestou kaskády Aitone a letovisko Evisa (↔ 35 km, ↑ 100 m, ↓ 1550 m).
 • 5. den: Přes malebnou vísku Ota k soutěsce Spelunca, možnost vodní túry kaskádami či po lesní pěšině s koupáním v několika tůních po trase (na kole ↔ 15 km, ↑ 450 m, ↓ 450 m, pěšky 2-4 hod, ↑ 150 m, ↓ 150 m). Alternativně možnost výletu lodí z Porta přes zátoku Girolata za mořskou faunou do přírodní rezervace Scandola, případně podél rudých skal Les Calanches (UNESCO).
 • 6. den: Z průsmyku Col de Palmarella (408 m) sjezd do údolí řeky Fango, koupání v kaskádách a tůních se sluncem prohřátou čirou vodou. Dál po divokém skalnatém pobřeží úzkou silničkou s výhledy na moře a zátoky do starobylého Calvi s citadelou (↔ 50 km, ↑ 400 m, ↓ 800 m). Přejezd autobusem do malebného přístavního města Saint Florent, ubytování na 3 noci.
 • 7. den: Ze sedla Col de Teghime (536 m) panoramatickou horskou silničkou, mezi vinicemi a okolo katedrály Santa Maria Assunta návrat do St-Florent: prodejna vinařství Domaine Lazzarini, citadela a hráči pétanque (↔ 20 km, ↑ 100 m, ↓ 600 m). Možnost výletu lodí na překrásnou pláž Loto.
 • 8. den: Okruh krajem Nebbio: Ze sedla Col de San Stefano (368 m) k románskému kostelíku San Michele de Murato z roku 1280, dále menhiry v Piève, osvěžení v tůni u vodopádu a malebné podhorské vsi s výhledy. (↔ 40 km, ↑ 500 m, ↓ 800 m)
 • 9. den: Au revoir, Corse! Rozloučení s mořem dopoledním koupáním. Přejezd autobusem do Bastie, trajekt do Livorna. Noční přejezd Itálie.*
 • 10. den: Příjezd do Brna dopoledne.

(*) Poznámka: Program na tento den může být v průběhu sezóny upraven v závislosti na konkrétním trajektu, kterým pojedeme.

Nocování

7x v kempech na pobřeží ve vlastních stanech, z toho 4x v Portu a 3x v St-Florent. Oba kempy mají velmi slušný standard, k dispozici je wifi, restaurace, bazén, pračka, stoly na ping pong, dětské hřiště aj. Teplé sprchy jsou bez poplatku.

Stravování

Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní. 2. a 6. den bude večeře formou balíčku. Téměř denně lze obědvat v restauracích, ceny jsou od 6 € (sýrové talíře nebo polévka či saláty), denní menu od 14 €, za mořské plody a korsické speciality zaplatíme více. Menší obchody a pekařství potkáme cestou denně. Korsické produkty (sýry, uzeniny, víno apod.) jsou sice dražší, ale také výrazně lepší než potraviny dovážené vesměs z kontinentální Francie. Ceny jsou asi o 30 % vyšší než u nás.

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2-3

Zájezd je navržen pro rodiny s dětmi cca od 10 let věku, které chtějí svou dovolenou prožít aktivně, a přitom si dosyta užít moře a poznat co nejvíce z krajiny, života a památek na Korsice. Budeme se vyhýbat místům se zvýšeným automobilovým provozem. Denní trasy jsou většinou do 40 km s převýšením do 500 m. Nejnáročnější je den 6. a 8., kdy nás čeká povícero kopečků částečně na ostrém slunci. Není nutné jet celou plánovanou trasu, lze zvolit lehčí (nebo těžší) výlet nebo jinou, necyklistickou variantu. Zájemci se mohou kterýkoliv den přidat k souběžnému turistickému zájezdu Korsika pro rodiny s dětmi. Mohou také využít některou z četných nabídek výletů na moře. Autobus nám pomůže překonat velké výškové rozdíly při výletech do vnitrozemí a větší vzdálenosti při přesunu do dalšího kempu.

Korsika na kole pro aktivní rodinky

Korsika na kole pro aktivní rodinky

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Maďarsko na kole pro aktivní rodinky

Po cyklostezkách národním parkem Bükki a do termálů