Hory a moře Korsiky

Turistika a koupání v okolí Corte a Porta

Korsika si plně zaslouží svou přezdívku "Ile de Beauté" - Ostrov krásy. Krajina se tu mění už po několika kilometrech nebo s přibývající nadmořskou výškou a nabízí neuvěřitelné množství přírodních, historických a kulturních zajímavostí. Páteř Korsiky tvoří impozantní hory s řadou dvoutisícových vrcholů a malebnými jezírky. Do moře pospíchají průzračné bystřiny a říčky, které vymodelovaly nádherné kaskády nebo se skryly v tajemných soutěskách. Pásmo horských luk se salašemi a volně se pasoucími stády koní, ovcí, koz a krav střídají hluboké lesy a níže přecházejí v nízkou macchii, jejíž omamná a těžká vůně je pro Korsiku tak charakteristická. Zajímavé je také poznat tajemné Korsičany, kteří se nepovažují za Francouze ani Italy, a přitom mají z každého národa velký kus v sobě.

Těšit se můžeme na výhledy z krásných vrcholů Capu d'Ortu nebo Punta del Oriente, užijeme si koupání v moři na krásných písečných plážích v okolí Porta. Uvidíme bizarní skalní útvary Calanches (UNESCO), jejichž rudá barva se ještě více rozzáří při západu slunce, a pobavíme se pohledem na prasata, kozy a krávy pasoucí se přímo na hlavních cestách. Nádherným zážitkem bude koupání v průzračných horských říčkách Tavignano a zažijeme jedinečnou denní nebo noční atmosféru historických měst Corte a Porto.

Na tomto zájezdu je ideálně skloubena turistika s odpočinkem a poznáváním nádherného středomořského ostrova. Zájezd je navržen pro pohodáře, kteří nemají potřebu dosáhnout nejvyšších vrcholů. Délka jednotlivých výletů je 5-7 hodin celkového času i s přestávkami s převýšením kolem 700 m. Většinu výletů lze zkrátit nebo úplně vynechat a udělat si volný den s vlastním programem. Zájezd je tak vhodný pro skupiny, páry či rodiny s odlišnými požadavky na náročnost. Ubytovaní budeme v zařízených bungalovech v kempech u moře v Portu a v horách v Corte. Dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 11 hod z Brna, přejezd přes Rakousko do Itálie.
  • 2. den: Dopolední trajekt na Korsiku, přejezd na západní pobřeží, odpočinek u moře na pláži v Portu, podvečerní procházka přístavním městečkem v malebné zátočině, ubytování na 4 noci.*
  • 3. den: Vodní túra kaskádami nebo po lesní pěšině v soutěsce Spelunca z Evisy do Oty s koupáním v několika tůních na trase. (4 hod, ↑ 100 m, ↓ 700 m)
  • 4. den: Od vyhlídy nad vesnicí Osani sestup na divokou pláž Cala di Tuara, celodenní koupání (3 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m). Možnost prodloužení až do přístavního městečka Girolata s oficiálně 8 obyvateli. Koupání, pevnost, restaurace a hlavně zcela bez aut - po souši sem nevede cesta (navíc +2 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m).
  • 5. den: Oblast Calanches: Výstup na Capu d'Ortu s výhledem na Porto z výšky 1294 m. Prohlídka bizarních skalních útvarů Calanches (UNESCO) a koupání v moři při západu slunce (6-7 hod, ↑ 800 m, ↓ 1000 m). Fakultativně výlet lodí z Porta přes zátoku Girolata za mořskou faunou do přírodní rezervace Scandola, případně podél rudých skal Les Calanches.
  • 6. den: Okružní túra ze sedla Col de Vergio (1477 m) k horskému jezeru Lac de Nino (1743 m) s divokými koňmi (6 hod, ↑ 700 m, ↓ 800 m). Přejezd do bývalého centra nezávislé Korsiky Corte, ubytování na 3 noci.
  • 7. den: Výstup pod Monte Renoso do sedla Punta del Oriente (2112 m) s jedinečnými výhledy na okolní vrcholy (6 hod, ↑ 1100 m, ↓ 1100 m, lze krátit). V závěru osvěžení v Cascade des Anglais a návrat do kempu vlakem po vyhlídkové úzkokolejce.
  • 8. den: Údolí Tavignano s koupáním v tůních (4-5 hod, ↑ 500-900 m, ↓ 500-900 m). Prohlídka Corte, kavárny, pevnost, muzeum, vyhlídka.
  • 9. den: Rozloučení s Corte, poslední nákupy a přejezd busem do přístavu v Bastii, odpolední trajekt do Livorna, noční přejezd Itálie. *
  • 10. den: Příjezd do Brna dopoledne.

(*) Poznámka: Program na tento den může být v průběhu sezóny upraven v závislosti na konkrétním trajektu, kterým pojedeme.

Ubytování

7x v bungalovech v kempech - 3x v Corte, 4x v Portu. Bungalov je chatkový apartmán určený většinou pro 4-6 osob se 2-3 oddělenými ložnicemi a společnou obytnou místností. Jeho součástí je také plně vybavená kuchyně, WC a sprchový kout. Před bungalovem je možnost venkovního posezení. Nabízíme i možnost ubytování ve vlastním stanu se slevou 2500 Kč/os. Kemp v Portu je vzdálený 2 km od moře, k dispozici je také bazén. V Corte je wifi zdarma, v Portu je za poplatek. Svůj zájem o spaní ve stanu uveďte již v přihlášce.

Stravování

Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní. Poblíž kempů jsou restaurace, kde se dá popíjet víno nebo si objednat z bohaté nabídky vynikajících korsických jídel. V restauracích jsou obecně ceny cca 2,5x vyšší než u nás. Některé potraviny v obchodech jsou cca o 50 % vyšší než u nás, ale naopak řada potravin je stejně drahá nebo levnější.

Hory a moře Korsiky

Hory a moře Korsiky