Hory a moře Korsiky

Perla středomoří - turistika a koupání

Korsika si plně zaslouží svou přezdívku "Ile de Beauté" - Ostrov krásy. Krajina se tu mění už po několika kilometrech nebo s přibývající nadmořskou výškou a nabízí neuvěřitelné množství přírodních, historických a kulturních zajímavostí. Páteř Korsiky tvoří impozantní hory s řadou dvoutisícových vrcholů a malebnými jezírky. Do moře pospíchají průzračné bystřiny a říčky, které vymodelovaly nádherné kaskády nebo se skryly v tajemných soutěskách. Pásmo horských luk se salašemi a volně se pasoucími stády koní, ovcí, koz a krav střídají hluboké lesy a níže přecházejí v nízkou macchii, jejíž omamná a těžká vůně je pro Korsiku tak charakteristická. Zajímavé je také poznat tajemné Korsičany, kteří se nepovažují za Francouze ani Italy, a přitom mají z každého národa velký kus v sobě.

Těšit se můžeme na výhledy z krásných vrcholů Monte d'Oro, Capu d'Ortu nebo Punta del Oriente, užijeme si koupání v moři na krásných písečných plážích v okolí Ajaccia a Porta. Uvidíme bizarní skalní útvary Calanches (UNESCO), jejichž rudá barva se ještě více rozzáří při západu slunce, a pobavíme se pohledem na prasata, kozy a krávy pasoucí se přímo na hlavních cestách. Nádherným zážitkem bude koupání v průzračných horských říčkách Manganello nebo Golo a zažijeme jedinečnou denní nebo noční atmosféru historických měst Bastia, Ajaccio a Porto.

Na tomto zájezdu je ideálně skloubena turistika s odpočinkem a poznáváním nádherného středomořského ostrova. Zájezd nabízí 2 varianty náročnosti, ze kterých si lze v jednotlivé dny vybírat. Varianta A je navržená pro turisty pohodáře, kteří nemají potřebu dosáhnout nejvyšších vrcholů. Délka jednotlivých výletů je 5-7 hodin celkového času i s přestávkami s převýšením kolem 600 m. Ve variantě B se délka túr blíží k 7-9 hodinám a převýšení je často kolem 1000 m, někdy i více (náročnost podrobněji). Většinu výletů lze zkrátit nebo úplně vynechat a udělat si volný den s vlastním programem. Zájezd je tak vhodný pro skupiny, páry či rodiny s odlišnými požadavky na náročnost. Ubytováni budeme ve dvou kempech u moře, v Portu v šaletech a v Porticciu v mobilhomech. Polopenzi dostaneme z naší polní kuchyně.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 12 hod. (bude upřesněno v závěrečných informacích) z Brna přes Mikulov, přejezd přes Rakousko do Itálie.
 • 2. den: Dopolední trajekt na Korsiku, přejezd na západní pobřeží do kempu u Porticcia v zálivu Ajaccio, koupání na pláži, ubytování na 4 noci.*
 • 3. den: A: Výstup pod Monte Renoso na vrchol Punta del Oriente (2112 m) s jedinečnými výhledy na okolní vrcholy. V závěru možnost koupání v Anglických kaskádách. (6 hod, ↑ 900 m, ↓ 900 m, lze zkrátit) B: Okružní túra přes hřeben Punta del Oriente (2112 m) (+1 hod, ↑ 100 m, ↓ 100 m).
 • 4. den: Dopolední odpočinek na pláži nedaleko kempu. Odpoledne prohlídka Ajaccia, hlavního města Korsiky, nákupy, kavárny, pevnost, pláže, možnost návštěvy rodného domu Napoleona Bonaparte. Krátký okruh na skalní výběžek Parata s janovskou věží a výhledem na „krvavé“ souostroví Îles Sanguinaires.
 • 5. den: A: Turistika údolím Manganello: Výlet ke kaskádám a tůním, koupání v pohádkově krásné horské krajině s výhledem na Mte D'Oro (2389 m), salaš Bergerie de Tolla (1011 m) s výborným místním sýrem a uzeninami (6-7 hod, ↑ 550 m, ↓ 550 m). B: Výstup na okouzlující vrchol Mte d'Oro (2389 m) po lesní stezce, travnaté pláni a skalnaté vrcholové pasáži. V závěru možnost koupání v Anglických kaskádách (9-10 hod, ↑ 1450 m, ↓ 1300 m).
 • 6. den: A: Odpočinek u moře na pláži v Portu. B: Vodní túra kaskádami nebo po lesní pěšině v soutěsce Spelunca z Evisy do Oty s koupáním v několika tůních na trase (4 hod, ↑ 200 m, ↓ 650 m). Ubytování na 3 noci, individuální prohlídka malebného večerního Porta.
 • 7. den: Oblast Calanches: Výstup na Capu d'Ortu s výhledem na Porto z výšky 1294 m. Prohlídka bizarních skalních útvarů Calanches (UNESCO) a koupání v moři při západu slunce (7-8 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m). Fakultativně výlet lodí z Porta přes zátoku Girolata za mořskou faunou do přírodní rezervace Scandola, případně podél rudých skal Les Calanches.
 • 8. den: A: Lehká túra z Col de Vergio k salaším Radule, koupání v kaskádách pod vodopády (4-5 hod, ↑ 250 m, ↓ 350 m). B: Okružní túra ze sedla Col de Vergio (1477 m) k horskému jezeru Lac de Nino (1743 m) s divokými koňmi (7-8 hod, ↑ 700 m, ↓ 1000 m).
 • 9. den: Rozloučení s Korsikou. Návštěva starobylého města Corte, vyhlídka, nákupy, kavárny, pevnost. Autobusem přesun do Bastie se skvělou večerní atmosférou, možnost korsické večeře v místní hospůdce. *
 • 10. den: Noční trajekt z Bastie na italskou pevninu, přejezd přes Itálii a Rakousko, návrat do Mikulova a Brna pozdě večer.*

(*) Poznámka: Program na tento den může být v průběhu sezóny upraven v závislosti na konkrétním trajektu, kterým pojedeme.

Ubytování

Celkem 7 nocí ve dvou kempech. V Porticciu strávíme 4 noci v mobilhomech (chatkový apartmán většinou pro 4-6 osob se 2-3 oddělenými ložnicemi a společnou obytnou místností). Kemp je cca 500 m od moře a má k dispozici wifi internet zdarma. V Portu budeme ubytováni na 3 noci v šaletech (prostorná dřevěná chatka většinou pro 6 osob se 3 oddělenými ložnicemi a společnou obytnou místností). Kemp je vzdálený 2 km od moře a má k dispozici bazén, wifi internet zdarma je na 30 min./den.
Součástí mobilhomu i šaletu je plně vybavená kuchyně, WC, sprchový kout a také terasa s venkovním posezením. V pokojích je jedna velká manželská postel nebo dvě samostatné. Do vybavení patří polštáře a přikrývky, naopak povlečení je zapotřebí si vzít vlastní (manželské postele mají manželskou přikrývku, nemusíte mít na ni povlečení, postačí klasické prostěradlo) nebo je možné si povlečení zapůjčit za poplatek cca 10 € přímo na místě. V kuchyňkách je k dispozici běžné nádobí, lednička a kávovar. Závěrečný úklid si provádí každý sám. Mobilhomy a šalety doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.
Nabízíme i možnost spaní ve vlastním stanu se slevou 2500 Kč/os. Na cestě zpět pojedeme nočním trajektem (cca 10 hod plavby), kde můžete spát na palubě ve vlastním spacáku nebo za příplatek v 4lůžkové kajutě. Jedno lůžko za jeden směr stojí 700 Kč/os. Svůj zájem o spaní ve stanu nebo v kajutě uveďte již v přihlášce.

Stravování

Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní. V kempech jsou restaurace s nabídkou vynikajících korsických jídel. Ceny v obchodech jsou mírně vyšší než u nás, v restauracích je asi 2,5x dráž.

Hory a moře Korsiky

Hory a moře Korsiky

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Korsika - pohodová turistika

Perla středomoří - přírodní krásy, hory, moře, kaskády a tůně

Rila a Pirin

Perly západního Bulharska: Rila, Pirin, Vitoša, Melnik, monastýry

Krásy Černé Hory

Turistika na Durmitoru a Bjelasici, národní parky i moře

Chamonix - turistika pod Mt. Blancem

Pohodová turistika s lanovkami ve stínu Mont Blancu

Sardinie - pohodová turistika

Nenáročné výlety po pobřeží i vnitrozemím (Itálie)

Francouzské Alpy - NP Écrins

Turistika v okolí Les Deux Alpes a Briançonu