Laos a Kambodža

 

Termíny zájezdů

Náročnost: 1-2

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška

Jihovýchodní Asie je pro dobrodruhy jedním z nejinspirativnějších regionů na světě. Tropické skvosty, Laos a Kambodža, nejsou ještě příliš rozvinuté a turisticky tolik objevené jako třeba sousední Thajsko - o to jsou přitažlivější. Najdeme zde nádhernou přírodu tropů s "kuželovitým" krasem a jeskyněmi, džungli a divoké vodopády, modravé laguny, ráj tropických ostrovů a jejich snové pláže. Fascinující kulturu představují mniši théravádského buddhismu v oranžových rouchách, úžasně zdobené buddhistické chrámy - waty, domorodé vesnice a chatrče postavené na kůlech nad vodou, vodní život na řekách a jezerech, rušná atmosféra pestrých trhů.

Při naší cestě budeme kopírovat asijský veletok Mekong, který utvářel místní krajinu, kulturu a historii po tisíce let. Projedeme většinu Laosu od severu k jihu a Kambodžu skrz naskrz. Navštívíme jedno z nejkrásnějších měst jihovýchodní Asie Luang Prabang. Na blízkých vodopádech si můžeme užít koupání se slony. Úžasnou krasovou krajinu kolem Vang Vieng poznáme na kole. Lodí proplujeme jednu z největších jeskyní Laosu Kong Lo. Večer před tím v malé vesničce Ban Khoun Kham oslavíme v termínu 9572 tropického Silvestra. Čeká nás také výlet na kajaku oblastí 4000 ostrovů na řece Mekong, kde máme velkou šanci pozorovat vzácné sladkovodní delfíny. Nemůže chybět návštěva jedné z největších atrakcí celé Asie, monumentálního historického chrámového komplexu Angkor Wat, zapsaného ve světovém dědictví UNESCO. Nahlédneme také do pohnuté historie Kambodži a éry Rudých Khmérů. V závěru si odpočineme na kouzelném tropickém ostrově Koh Rong, kde také podnikneme dobrodružný výlet do tropické džungle.

Akce je kombinací turistiky přírodou s aktivním poznáváním exotické kultury jihovýchodní Asie. Nutný je smysl pro dobrodružství. Náročnost relativně krátkých túr a výletů zvyšuje tropické klima. Všechny pěší túry jsou nalehko, většinou formou půldenních výletů. Kromě toho pojedeme jeden den na kole a jeden den v kajaku. Vzhledem k míře rozvoje obou zemí jsou na expedici náročnější a dobrodružnější přesuny místní dopravou. Ubytovaní budeme v cestovatelských hotýlcích, v jednoduchých chatkách a bungalovech, převážně ve 2lůžkových pokojích. Po celou dobu akce se budeme stravovat v místních restauracích a jídelnách, kde objevíme místní exotickou a pestrou stravu. Na akci do tropů není třeba mnoho věcí, vaše batohy budou jen středně velké - budeme je mít buď uložené na ubytování, nebo se s námi povezou místní dopravou. Pojedeme v malé skupině do 11 cestovatelů.

Program zájezdu

 • 1.-2. den: Odlet z Prahy přes Bangkok do Laosu. Luang Prabang na břehu Mekongu - jedno z nejkrásnějších měst jihovýchodní Asie. Nocleh 2 noci po sobě.
 • 3. den: Pohádkové vodopády Kuang Si a možnost koupání v přírodních jezírkách. Kratší trek na vrchol vodopádů s úžasným výhledem (2 hod, ↑ 100 m, ↓ 100 m). Luang Prabang - odpolední prohlídka starobylého sídla králů s nádhernými waty, výhled z vrcholku Phu Si. Večerní atmosféra "Night marketu".
 • 4. den: Ranní rituál rozdávání rýžové almužny mnichům. Po řece lodí k vodopádům Tad Sae (2 hod, ↑ 100 m, ↓ 100 m). Pro zájemce koupání se slony ve vodopádech. Přejezd hornatou krajinou serpentin do Vang Vieng. Ubytování na 2 noci, večerní posezení v některé z restaurací na břehu řeky.
 • 5. den: Tropický kras okolo Vang Vieng s kuželovitými mogoty (vápencovými výraznými vrchy) - na zapůjčených kolech do jeskyně Tham Poukham, prohlídka, po ní koupání v Modré laguně přímo před jeskyní (↔ 15 km, ↑ 50 m, ↓ 50 m). Večerní poklidná atmosféra města se spoustou hospůdek s vyhlášenými palačinkami crepes.
 • 6. den: Celodenní tranzit. Přes hory a vesničky do hlavního města Vientiane a dále do malé vesničky Ban Khoun Kham. Po cestě zastávka na jedné z nejkrásnějších vyhlídek v celém Laosu. Ubytování v místním guesthousu na 2 noci. V termínu 9572 zde oslavíme Silvestra.
 • 7. den: Výlet na lodi do nezapomenutelné jeskyně Kong Lo, jedné z největších a přitom nejméně známých atrakcí země. Plavba hluboko do nitra jeskyně, brodění, zastávka v krápníkovém sálu. Odpolední trek džunglí k vodopádům Tad Namsamam (3 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m). Večer možná procházka či focení v přilehlé džungli.
 • 8. den: Celodenní přesun na jih Laosu do města Pakse. Procházka po městě či posezení v místní restauraci při ochutnávce místního piva Lao Lao.
 • 9. den: Snídaně v Pakse s místní vyhlášenou kávou z náhorní plošiny Bolaven. Výlet tuk-tukem k vodopádům Tat Fane a Tat Yuang v nedotčené džungli. Odpolední návštěva jednoho z nejstarších chrámů Laosu Wat Phou. (1 hod, ↑ 50 m, ↓ 50 m)
 • 10. den: Kratší přesun autobusem a poté loďkou po Mekongu do proslulého labyrintu "Čtyř tisíc ostrovů" Si Phan Don. Výlet na železniční most spojující ostrovy Don Det a Don Khong, procházka k majestátním vodopádům Somphamit na Mekongu (3 hod, ↑ 50 m, ↓ 50 m). Nocleh na rajském ostrově Don Det, 2 noci po sobě.
 • 11. den: Z ostrova Don Det celodenní plavba na kajaku. Po Mekongu krásnou krajinou "Čtyř tisíc ostrovů" až k hranici s Kambodžou. Vodopády a pozorování sladkovodních delfínů v řece. Zpět na ostrov Don Det.
 • 12. den: Přejezd přes hranice do Kambodži. Večerní příjezd do turistického města Siem Reap. Prohlídka centra města a krásný night market.
 • 13. den: Perla Angkor Wat - prohlídka přeslavných zachovalých ruin největšího města světa předindustriální doby. Od brzkého rána až do soumraku s šancí na barevný východ i západ slunce nad khmerským chrámovým komplexem - nejslavnější Angkor Wat, džunglí zarostlý Tha Prohm, Angkor Thom, Bayon, ...
 • 14. den: Přesun autobusem - večerní příjezd do hlavního města Phnom Penh. Dle času procházka po night marketu a ochutnávka místních specialit.
 • 15. den: Phnom Penh - návštěva Killing fields, kde za doby vlády Rudých Khmérů a Pol Pota vyhasly životy tisíců lidí. Prohlídka Muzea genocidy, jehož prostory byly za krutovlády Rudých Khmérů vězením S21, kde byli vězni režimu drženi a mučeni.
 • 16. den: Přejezd do Sihanoukville, města na pobřeží. Odpolední koupání v moři, užívání si pláže či návštěva restaurací a ochutnávka místních specialit.
 • 17. den: Přeplutí do kouzelného ráje tropického ostrova Koh Rong. Koupání v průzračném teplém moři, odpočinek na pláži či šnorchlování ze břehu. Fakultativně výlet za špičkovým šnorchlováním či potápěním, možno i na vedlejší snový ostrov.
 • 18. den: Celodenní dobrodružný trek divokou džunglí a po plážích k vodopádům v západní části ostrova Koh Rong (5-6 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m). Poté odpočinek u moře. Večerní popíjení v jednom z bambusových barů přímo u pláže. Noční koupání ve svítícím planktonu, pro mnohé jeden z největších zážitků z celé Kambodže.
 • 19. den: Návrat na pevninu a do Phnom Penh. Při dostatku času návštěva russian marketu a central marketu.
 • 20. den: Přelet z Phnom Penh do Bangkoku, hlavního města Thajska. Odpolední a večerní návštěva města - plavba po řece Chao Phraya, nádherné waty, nejživější proslulá ulice Khao San Road.
 • 21. den: Odlet z Bangkoku, návrat do ČR.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování: Budeme využívat služby místních cestovatelských hotýlků, jednoduché chatky a bungalovy se budou nabízet na vesnicích a v přírodě. Téměř na všech místech spíme vždy 2 noci po sobě. Jedná se o čisté cestovatelské ubytování, většinou ve 2lůžkových pokojích. Je třeba si však uvědomit, že jedeme do rozvojových zemí, tudíž ubytovací standard bude o něco nižší, než na jaký jsme z Evropy zvyklí - např. můžeme potkat turecké WC, koupelna může být společná pro více pokojů, mohou nastat výpadky vody či elektřiny.

Stravování: Po celou dobu akce se budeme stravovat v místních restauracích, jídelnách či v pouličních stáncích. Budeme moci ochutnat všechny chutě JV Asie - nejčastěji kombinace smažených nudlí a rýže s masem a čerstvou zeleninou. V blízkosti řek budou v nabídce čerstvé ryby a u moře také čerstvé mořské plody. K mání budou všude nejroztodivnější druhy tropického ovoce. Často bude k dispozici také klasická evropská strava. K pití je na výběr z celé řady nealkoholických a alkoholických nápojů, často čerstvé kokosy či džusy a šejky z místních druhů ovoce. Ceny jídel jsou velmi příznivé a nižší než u nás. Určitě se všichni budeme stravovat v místních restauracích, nemá cenu s sebou brát jakékoliv jídlo z ČR a už vůbec ne si vařit.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Pozemní doprava ctí expediční styl cestování, využijeme všechny druhy místní veřejné dopravy - autobusy, minibusy, dodávky, taxíky, lodě i vyhlášené tuk-tuky. Mnohdy bude doprava nasmlouvána jen pro naši skupinu. Přejezdy místní dopravou jsou dobrodružné, ne vždy nejrychlejší a nejkomfortnější, což je způsobeno místní nedokonalou dopravní sítí a zastaralým vozovým parkem. Několik přejezdů místní dopravou je celodenních, nikdy však nenásledují dva dlouhé přejezdy po sobě.

Cestovní doklady a víza: K této cestě potřebujeme cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po plánovaném návratu. Do Laosu a Kambodže jsou potřeba víza. Vízum do Laosu stojí cca 31 USD, do Kambodži cca 38 USD. Laoská víza obdržíme při příletu na letišti v Luang Prabang, kambodžská víza na pozemní hranici při vstupu do země. Do Thajska čeští občané víza nepotřebují.

Do poznámky v přihlášce prosím uveďte i vaše pasové údaje: číslo cestovního pasu, datum expirace a státní příslušnost.

Očkování: Do Laosu, Kambodže a Thajska není povinné žádné očkování. Velmi se doporučuje mít očkování proti žloutence typu A a břišnímu tyfu. Také si zkontrolujte platnost vašeho očkování proti tetanu. Zvážit lze také očkování proti hepatitidě B a japonské encefalitidě. V oblasti se vyskytuje malárie, jsou nutná antimalarika. Podrobné informace o očkování vám sdělí zdravotní ústavy a očkovací centra.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, letenky, pojištění atd.)

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

Průvodce: Petr Jílek.

Cena zájezdu Laos a Kambodža

Termín č. 957 - cena 56000 Kč = 36000 Kč za zájezd + cca 20000 Kč za letenky vč. tax
Termín č. 9572 - cena 58000 Kč = 38000 Kč za zájezd + cca 20000 Kč za letenky vč. tax
(cena za letenku je pouze přibližná, může být o něco vyšší i nižší - kvůli rezervaci letenky a nižší ceně je nutno se přihlásit s co největším časovým předstihem)
1. záloha = 10000 Kč (hradí se po přihlášení)
2. záloha = 20000 Kč (hradí se po dosažení min. počtu účastníků)

Cena 36000 Kč (termín 957) a cena 38000 Kč (termín 9572) zahrnuje: kompletní místní pozemní i vodní dopravu (v rámci programu), 19x ubytování (v hotýlcích, guesthousech, chatkách), českého průvodce, vstupné na přírodní atrakce dle programu (jeskyně, vodopády atd.), elektronické informační materiály, pojištění CK proti úpadku

Cena 36000 Kč (termín 957) a cena 38000 Kč (termín 9572) nezahrnuje: nutné výdaje: zpáteční letenka z Evropy do Bangkoku + lety Bangkok - Luang Prabang a Siam Reap - Bangkok (celkem cca 20000 Kč včetně tax), víza (Laos cca 31 USD, Kambodža cca 38 USD); volitelné výdaje: půjčení vybavení na šnorchlování (od 3 USD), výlet za šnorchlováním (od 10 USD s obědem) či potápění, koupání se slony, vstupné do památek a muzeí (Luang Prabang cca 6 USD, Wat Phou cca 6 USD, Killing Fields cca 6 USD, S21 cca 6 USD, Angkor Wat cca 20 USD, chrámy v Bangkoku celkem okolo 5 USD); kurz: 1 USD = 22,05 Kč (listopad 2017)

 

Termíny zájezdů

Náročnost: 1-2

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 

Další podobné zájezdy:

Mongolsko - zemí kočovníků, jurt a koní


54200 Kč
Detail zájezdu

 • 25.07.-13.08.
Ladakh - Malý Tibet pohodově

Ladakh - Malý Tibet pohodově

Kláštery Ladakhu i trek s koňmi v Himálaji (Indie)


50000 Kč
Detail zájezdu

 • 19.08.-04.09.
Vietnam

Vietnam

Rájem vápencových útesů a rýžových políček


43000 Kč
Detail zájezdu

 • 10.11.-24.11.
 • 17.11.-01.12.
 • 24.03.-07.04.
Národní parky Nového Zélandu


85000 Kč
Detail zájezdu

 • 17.11.-11.12.
 • 02.03.-26.03.
 

Laos a Kambodža

Kambodža - Angkor Wat Kambodža - Chrámy Angkoru Kambodža - Romantika na pláži při západu slunce Kambodža - Místní dopravní prostředek Tuk Tuk
 
 

©2018 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 | Ochrana osobních údajů | odkazy