Thajsko - pohodová turistika

Horské pralesy, exotika a tropické ostrovy Andamanského moře

Thajské království je fascinující země jihovýchodní Asie, která nabízí pestrou paletu barev, nepřeberné množství chutí a vůní, rušná tržiště, památky na dávná království i pohnutou historii. Přivítají vás úchvatné výhledy do kraje a na svahy hor porostlé divokou pralesní vegetací, azurové moře s korálovými útesy se postará o příjemné osvěžení a nechybí ani buddhistické chrámy s všudypřítomnými mnichy v oranžových rouchách. Celou nezapomenutelnou atmosféru doplňují i pozitivně naladění místní obyvatelé.

Jádrem aktivního zájezdu je třídenní putování severním Thajskem - pralesem, úchvatnou přírodou, venkovem s rýžovými políčky - za zajímavými horskými kmeny Hmongů a Šanů se svébytnými zvyky a obyčeji. Čeká nás blízké setkání se slony i splutí řeky Mae Tang na bambusovém voru. Dostaneme se až do oblasti Zlatého trojúhelníku, nechvalně proslulé produkcí opia. Na motorovém člunu přeplujeme řeku Mekong a zavítáme na skok do Laosu a na dohled budeme mít i hranice Myanmaru. V Bangkoku, v Chiang Mai i na jiných místech nás učarují slavné buddhistické chrámy - Wat Phra Kaeo, Wat Phra That Doi Suthep a další. Pravou asijskou atmosféru si vychutnáme na tradičních trzích včetně úchvatného plovoucího trhu Damnoen Saduak.
Mořská část zájezdu nás zavede do tropické exotiky průzračných vod, krásných relaxačních pláží, vodopádů a krasových jeskyní na ostrově Kho Lanta v Andamanském moři, který objedeme na kole, elektrokole či skútru. Z Ban Ao Nang si užijeme nezapomenutelnou plavbu na tradiční lodi Long-tail boat po čtyřech ostrovech s ikonickými skalními útesy a šnorchlování na životem překypujících korálových útesech.

Na zájezdu při relativně méně náročných túrách navštívíme a poznáme nejzajímavější místa Thajska. Pěší výlety se střídají s poznávacími, odpočinkovými a přejezdovými dny. Abychom se vyhnuli dlouhým náročným pozemním transferům, na místě využijeme i 2 místní přelety. Do severního Thajska přejedeme nočním lůžkovým vlakem. Další pozemní přejezdy jsou zajištěny dopředu smluveným minivanem nebo v horách na náklaďáku s lavicemi k sezení, které budou k dispozici jen pro naši skupinu. Všechny túry i další program absolvujeme nalehko jen s věcmi potřebnými na den, aktuálně nepotřebné věci budou buď uložené na ubytování, nebo nám je bude převážet minivan a v horách terénní auto. Délka túr v pralesích severního Thajska je průměrně okolo 15 km za den s převýšením nejčastěji 250 - 450 m ve výstupu a totéž v sestupu. I když by se výlety daly zvládnout rychleji, strávíme na nich většinou celý den a budeme se snažit co nejvíce poznat život, zvyky a tradice místních lidí. Pojedeme ve skupině maximálně 14 cestovatelů.

S realizací zájezdu do Thajska počítáme! Kvůli drobným změnám podmínek při vjezdu do země nebo při návratu domů zájezd rušit nebudeme. Thajsko je otevřené turistům, služby, restaurace i ubytování fungují.
Aktuální povinnosti - vstup do Thajska: splnění těchto podmínek: 1.) dokončené očkování nebo negativní PCR test (max. 72 hod před cestou), 2.) vyřízený Thailand Pass (povolení ke vstupu ve formě QR kódu, které pro vás vyřídí CK Alpina), 3.) nutné cestovní zdravotní pojištění pokrývající covid-19; výjimky pro děti do 18 let; (podrobnosti mzv.cz). Návrat do ČR: návrat odkudkoli je pro všechny bez jakýchkoli podmínek, tak jak tomu bylo před Covidem.

Program zájezdu

 • 1. den: Odlet z Prahy.
 • 2. den: Přílet do Bangkoku (Krung Thepu - Města andělů). Ubytování na jednu noc. Návštěva chrámu Wat Pho s obrovskou sochou ležícího Buddhy. Večer zažijeme kulturní šok na životem pulsující Khaosan Road a seznámíme se také s vynikající thajskou kuchyní. *
 • 3. den: Brzy ráno z Bangkoku krátký přesun smluvní dopravou do městečka Ayutthaya. Zažijeme kontrast neskutečného klidu a pohody v zahradách letního královského paláce Bang Pa-In Royal Palace. Návštěva chrámového komplexu Wat Mahathat (UNESCO) s ikonickou hlavou Buddhy zarostlou do kořenů stromů. Přesun nočním vlakem s lehátkovou úpravou do oblasti Chiang Mai na severu Thajska.
 • 4.den: Ráno příjezd do kouzelného městečka Chiang Mai (Růže severu). Ubytování na jednu noc. Prohlídka nejkrásnějšího buddhistického chrámu severního Thajska Wat Phra That Doi Suthep v horách nad městem s fantastickými výhledy do kraje. Večer návštěva rušného tržitě s pravou asijskou atmosférou.
 • 5. den: Zahájení 3denního treku pralesem s místním průvodcem za poznáním zdejších horských etnik a krásné přírody (denně 4-5 hod, ↑  denně 250-450 m, ↓  denně 250-450 m). Návštěva krasové jeskyně s netopýry a vesnice Meo, poznání zvyků a obyčejů etnika Hmongů, spaní u místních v nefalšovaném homestay.
 • 6. den: Celodenní túra přes horské vesnice, rýžová políčka, nádhernou divokou džungli s fantastickými výhledy a s obědem u místních. Odpolední prohlídka krasové jeskyně, koupání a odpočinek u vodopádu ukrytého v džungli. Nocování v homestay uprostřed džungle.
 • 7. den: Cesta za poznáním zvyků a obyčejů Šanského etnika. Život se slony zblízka - možnost vyzkoušet si práci, koupání a jízdu na slonu. Splutí části toku řeky Mae Tang na bambusovém voru. Večer návrat do Chiang Mai, ubytování na dvě noci.
 • 8. den: Návštěva světoznámého Zlatého trojúhelníku při hranicích Thajska, Laosu a Myanmaru - na motorovém člunu přes řeku Mekong, na skok do Laosu na tradiční trh Don Sao a panoramatický výhled na trojmezí (Laos, Myanmar a Thajsko) od chrámu Phrathat Pukhao na kopci. Cestou zastávka u horkých pramenů Maekhajan, bíle zářícího chrámu Wat Rong Khun a ve vesnici karenského etnika ženy s žirafími krky. Pozdní návrat do Chiang Mai.
 • 9. den: Místní přelet z Chiang Mai do světoznámé ostrovní oblasti Krabi. Smluvní dopravou na ostrov Kho Lanta v Andamanském moři. Ubytování na dvě noci. Odpolední a večerní koupání v průzračném moři a odpočinek na písčité pláži.
 • 10. den: Na kole, e-kole nebo skútru projížďka kolem kouzelného ostrova Kho Lanta - po pobřežních silničkách i šotolinových cestách ke krasovým jeskyním, vodopádům, chrámům, kolem pláží a za úchvatnými výhledy (↔ max 70 km, ↑ max 1300 m, ↓ max 1300 m). Cesta se dá zkrátit, výjezdy k jeskyním a vodopádům vynechat.
 • 11. den: Smluvní dopravou krátký přejezd do oblasti Ban Ao Nang, ubytování na dvě noci. Odpoledne plavba lodí do vesničky Ao Nang, kam se jinak než lodí nedostanete. Procházka k legendární krasové jeskyni se zříceným stropem Sa Phra Nang (Princess Lagoon) s možností koupání. ( 3 hod, ↑  200 m, ↓  200 m)
 • 12. den: Na tradiční lodi, tzv. Long-tail boat plavba se zastávkou na 4 ostrovech - světoznámé pláži Pranang beach, Tup Island s písečnou kosou, Chicken Island se skvělými podmínkami pro šnorchlování a Poda Island s majestátnými skalními útesy.
 • 13. den: Smluvní dopravou na letiště do Krabi a místní přelet do Bangkoku. Ubytování na jednu noc. Dokončení prohlídky města - Wat Phra Kaeo (chrám smaragdového Buddhy) - nejposvátnějšího buddhistického chrámu v Thajsku, prohlídka staré čtvrti Ratanakosini.
 • 14. den: Brzy ráno odjezd z Bangkoku na unikátní Maeklong Railway Market, kde mezi domy středem tržitě projíždí 8x denně vlak. Přejezd na plovoucí trhy Damnoen Saduak Floating Market - poslední chutě, vůně a barvy opravdového Thajska. Návrat do Bangkoku brzy odpoledne, poslední nákupy. Večerní nebo brzký ranní odlet do Evropy.
 • 15. den: Návrat do Prahy.

* Zájezd č. 961 je o 1 den delší, má 16 dní. Tento den navíc využijeme bohatým programem v Bangkoku a v blízkém atraktivním okolí.

Ubytování

V hotelech nebo hostelech, převážně ve 2lůžkových pokojích, většinou se sociálním zařízením na pokoji. Pokoje jsou téměř vždy s klimatizací nebo s větrákem. V horách severního Thajska počítejte se skromnějším ubytováním typu „Home stay“ v domorodém přístřešku.

Stravování

Ve všech hotelech je v ceně bohatá a chutná snídaně. Během treku pralesem za horskými kmeny dostaneme kromě snídaní ještě 3x oběd a 2x večeři. Během plavby na 4 ostrovy dostaneme na jedné z pláží navíc oběd. Další strava je na vlastní náklady - na večeře budeme chodit do restaurací, na obědy do restaurací či krámků. Thajská kuchyně je klasicky o rýži a nudlích a hlavně o koření. Jídla často bývají pikantní, ale na většině míst si můžete vybrat i evropštější jídla. V krámcích a jídelnách na ulici se najíme i za cca 60 Kč, jídlo v turistické restauraci vychází na cca 100 Kč.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Absolvujeme 2 místní přelety: Chiang Mai - Krabi a Krabi - Bangkok. Jednu noc strávíme ve vlaku v kupé s lůžkovou úpravou. Pozemní přejezdy jsou zajištěny předem smluvenými minibusy nebo v horách terénními auty, které budou k dispozici jen pro naši skupinu.

Cestovní formality: Na cestu do Thajska je třeba cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců ode dne vstupu do země. Čeští a slovenští občané nepotřebují (na turistické cesty do 30 dní) do Thajska víza. Je dobré si pořídit fotku cestovního dokladu pro snadnější řešení situace v případě ztráty.

Očkování: Velmi důrazně se doporučuje cestovatelská klasika - očkování proti hepatitidě A a B a proti břišnímu tyfu. Doporučuje se také očkování proti vzteklině kvůli opicím v chrámech a na plážích. Zkontrolujte si platnost svého očkování proti tetanu. Proti hmyzu v pralesích by měl stačit kvalitní repelent. Bližší informace o očkování vám sdělí zdravotní ústavy a očkovací centra.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, doporučené vybavení atd.).

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 1-2

Na zájezdu při relativně méně náročných túrách navštívíme a poznáme nejzajímavější místa Thajska. Pěší výlety se střídají s poznávacími, odpočinkovými a přejezdovými dny. Abychom se vyhnuli dlouhým náročným pozemním transferům, na místě využijeme i 2 místní přelety. Pozemní přejezdy jsou zajištěny dopředu smluveným minivanem nebo v horách na náklaďáku s lavicemi k sezení, které budou k dispozici jen pro naši skupinu. Všechny túry i další program absolvujeme nalehko jen s věcmi potřebnými na jeden den, aktuálně nepotřebné věci budou buď uložené na ubytování, nebo nám je bude převážet minivan, případně v horách předem sjednané terénní auto. Délka túr je průměrně okolo 15 km s převýšením nejčastěji 250 - 450 m ve výstupu a totéž v sestupu. Náročnost zvyšuje tropické klima s vyššími denními teplotami, v nížinách bývá přes den kolem 25-35 °C a vyšší vlhkost vzduchu. V horách lze čekat teploty kolem 20-25°C. Pojedeme ve skupině maximálně 14 cestovatelů.

FOTOGALERIE Z MINULÝCH ZÁJEZDŮ

David Hainall - Thajsko 2022

Thajsko - pohodová turistika

Thajsko - pohodová turistika

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Indonésie - souostroví Malé Sundy

Po exotických ostrovech Bali, Flores a Lombok

Vietnam

Rájem vápencových útesů a rýžových políček

Laos a Kambodža

Exotikou jihovýchodní Asie

Národní parky Nového Zélandu

NP Tongariro, Abel Tasman, Aspiring, Fiordland a další

Patagonie - až na konec světa

Ikonické horské špice Chile a Argentiny, ledovce a tučňáci

Kostarika

Sopky, tropické pralesy, papoušci a pobřeží Pacifiku