Thajsko - pohodová turistika

Horské pralesy, exotika a tropické ostrovy Andamanského moře

Thajské království je fascinující země jihovýchodní Asie, která nabízí pestrou paletu barev, nepřeberné množství chutí a vůní, rušná tržiště, památky na dávná království i pohnutou historii. Přivítají vás úchvatné výhledy do kraje a na svahy hor porostlé divokou pralesní vegetací, azurové moře s korálovými útesy se postará o příjemné osvěžení a nechybí ani buddhistické chrámy s všudypřítomnými mnichy v oranžových rouchách. Celou nezapomenutelnou atmosféru doplňují i pozitivně naladění místní obyvatelé.

Jádrem aktivního zájezdu je třídenní putování severním Thajskem - pralesem, úchvatnou přírodou, venkovem s rýžovými políčky - za zajímavými horskými kmeny Karenů, Lahu a Meo se svébytnými zvyky a obyčeji. Čeká nás i splutí řeky Mae Taeng na bambusovém voru. Dostaneme se až do oblasti Zlatého trojúhelníku, nechvalně proslulé produkcí opia. Na motorovém člunu přeplujeme řeku Mekong a zavítáme na skok do Laosu (bude-li otevřená hranice), na dohled budeme mít i hranice Myanmaru. V Bangkoku, v Chiang Mai i na jiných místech nás učarují slavné buddhistické chrámy - Wat Phra Kaeo, Wat Phra That Doi Suthep a další. Pravou asijskou atmosféru si vychutnáme na tradičních trzích včetně úchvatného plovoucího trhu Damnoen Saduak. Mořská část zájezdu nás zavede do tropické exotiky průzračných vod, krásných relaxačních pláží, vodopádů a krasových jeskyní na ostrově Kho Lanta v Andamanském moři, který objedeme na kole, elektrokole či skútru. Z Ban Ao Nang si užijeme nezapomenutelnou plavbu na tradiční lodi Long-tail boat po čtyřech ostrovech s ikonickými skalními útesy a šnorchlování na životem překypujících korálových útesech.

Na zájezdu při relativně méně náročných túrách navštívíme a poznáme nejzajímavější místa Thajska. Pěší výlety se střídají s poznávacími, odpočinkovými a přejezdovými dny. Abychom se vyhnuli dlouhým náročným pozemním transferům, na místě využijeme i 2 místní přelety. Do severního Thajska přejedeme nočním lůžkovým vlakem. Další pozemní přejezdy jsou zajištěny dopředu smluveným minivanem nebo v horách na náklaďáku s lavicemi k sezení, které budou k dispozici jen pro naši skupinu. Všechny túry i další program, s výjimkou tří dnů v pralesích severního Thajska, absolvujeme nalehko jen s věcmi potřebnými na den, aktuálně nepotřebné věci budou buď uložené na ubytování, nebo nám je bude převážet minivan. Délka túr v pralesích severního Thajska je průměrně okolo 5-10 km za den s převýšením nejčastěji 300-500 m ve výstupu a totéž v sestupu (náročnost podrobněji). I když by se výlety daly zvládnout rychleji, strávíme na nich většinou celý den a budeme se snažit co nejvíce poznat život, zvyky a tradice místních lidí. Pojedeme ve skupině do cca 14 cestovatelů.

Program zájezdu

 • 1. den: Odlet z Prahy.
 • 2. den: Přílet do Bangkoku (Krung Thepu - Města andělů). Ubytování na jednu noc. Návštěva chrámu Wat Pho s obrovskou sochou ležícího Buddhy. Večer zažijeme kulturní šok na životem pulsující Khaosan Road a seznámíme se také s vynikající thajskou kuchyní.
 • 3. den: Brzy ráno z Bangkoku krátký přesun smluvní dopravou do městečka Ayutthaya. Zažijeme kontrast neskutečného klidu a pohody v zahradách letního královského paláce Bang Pa-In Royal Palace. Návštěva chrámového komplexu Wat Mahathat (UNESCO) s ikonickou hlavou Buddhy zarostlou do kořenů stromů. Přesun nočním vlakem s lehátkovou úpravou do oblasti Chiang Mai na severu Thajska.
 • 4.den: Ráno příjezd do kouzelného městečka Chiang Mai (Růže severu). Ubytování na jednu noc. Prohlídka nejkrásnějšího buddhistického chrámu severního Thajska Wat Phra That Doi Suthep v horách nad městem s fantastickými výhledy do kraje. Večer návštěva rušného tržitě s pravou asijskou atmosférou.
 • 5. den: Zahájení 3denního treku pralesem s místním průvodcem za poznáním zdejších horských etnik a krásné přírody (denně 4-6 hod, ↑ denně 300-500 m, ↓ denně 300-500 m). Poznání zvyků a obyčejů etnika Karenů, spaní u místních v nefalšovaném homestay.
 • 6. den: Celodenní túra přes horské vesnice, rýžová políčka, nádhernou divokou džunglí s fantastickými výhledy a s obědem u místních. Koupání a odpočinek u řeky Mae Taeng nebo vodopádu ukrytého v džungli. Pozorování slonů. Krátká plavba na bambusovém voru peřejemi řeky Mae Taeng. Nocování v homestay z etnika Lahu v domech na kůlech nad vodnatým tokem řeky.
 • 7. den: Dopolední plavba na bambusovém voru do vesnice etnika Meo. Střídají se klidné a divoké peřejnaté úseky řeky hluboce zaříznuté v úzkém údolí se svahy porostlými bujnou tropickou vegetací. Návštěva vyhlášených čajovníkových plantáží. Večer návrat do Chiang Mai, ubytování na dvě noci.
 • 8. den: Návštěva světoznámého Zlatého trojúhelníku při hranicích Thajska, Laosu a Myanmaru - na motorovém člunu přes řeku Mekong a na skok do Laosu na tradiční trh Don Sao (bude-li otevřená hranice), panoramatický výhled na trojmezí (Laos, Myanmar a Thajsko) od chrámu Phrathat Pukhao na kopci. Cestou zastávka u horkých pramenů Maekhajan, bíle zářícího chrámu Wat Rong Khun a ve vesnici karenského kmene Padaung ženy s žirafími krky. Pozdní návrat do Chiang Mai.*
 • 9. den: Místní přelet z Chiang Mai do světoznámé ostrovní oblasti Krabi. Smluvní dopravou na ostrov Kho Lanta v Andamanském moři. Ubytování na dvě noci. Odpolední a večerní koupání v průzračném moři a odpočinek na písčité pláži.
 • 10. den: Na skútru, na kole nebo v pronajatém autě s řidičem projížďka kolem kouzelného ostrova Kho Lanta - po pobřežních silničkách i šotolinových cestách ke krasovým jeskyním, vodopádům, chrámům, kolem pláží a za úchvatnými výhledy (↔ max 70 km, ↑ max 1300 m, ↓ max 1300 m). Cesta se dá zkrátit, výjezdy k jeskyním a vodopádům vynechat.
 • 11. den: Smluvní dopravou krátký přejezd do oblasti Ban Ao Nang, ubytování na dvě noci. Odpoledne plavba lodí do vesničky Ao Nang, kam se jinak než lodí nedostanete. Odpočinek na pláži a úchvatný západ slunce.
 • 12. den: Na tradiční lodi, tzv. Long-tail boat plavba se zastávkou na 4 ostrovech - světoznámé pláži Pranang beach, Tup Island s písečnou kosou, Chicken Island se skvělými podmínkami pro šnorchlování a Poda Island s majestátnými skalními útesy.
 • 13. den: Smluvní dopravou na letiště do Krabi a místní přelet do Bangkoku. Ubytování na jednu noc. Dokončení prohlídky města - Wat Phra Kaeo (chrám smaragdového Buddhy) - nejposvátnějšího buddhistického chrámu v Thajsku, prohlídka staré čtvrti Ratanakosini.
 • 14. den: Brzy ráno odjezd z Bangkoku na unikátní Maeklong Railway Market, kde mezi domy středem tržiště projíždí 8x denně vlak. Přejezd na plovoucí trhy Damnoen Saduak Floating Market - poslední chutě, vůně a barvy opravdového Thajska. Návrat do Bangkoku brzy odpoledne, poslední nákupy. Večerní nebo brzký ranní odlet do Evropy.
 • 15. den: Návrat do Prahy.
 • (*) Poznámka: Program osmého dne bude u termínu 9612 následující:
 • 8. den: Cesta na sever se zastávkou u horkých pramenů Maekhajan do městečka Chiang Rai s bíle zářícím chrámem Wat Rong Khun a blankytně modrým chrámem Wat Rong Suea Ten. Návštěva vesnice karenského kmene Padaung ženy s žirafími krky. Zastávka na proslulých čajovníkových plantážích produkujících vyhlášené oolongové čaje. Pozdní návrat do Chiang Mai.

Ubytování

V hotelech nebo hostelech, převážně ve 2lůžkových pokojích, většinou se sociálním zařízením na pokoji. Pokoje jsou téměř vždy s klimatizací nebo s větrákem. V horách severního Thajska počítejte se skromnějším ubytováním typu homestay v domorodém přístřešku (k dispozici je matrace s čistým povlečením, deka, polštář a moskytiéra, v místnosti může být až 6 matrací). Wifi je k dispozici zdarma na všech ubytováních s výjimkou homestay na treku za horskými kmeny. Wifi také občas bývá k dispozici v restauracích.

Stravování

Ve všech hotelech je v ceně bohatá a chutná snídaně. Během treku pralesem za horskými kmeny dostaneme kromě snídaní ještě 3x oběd a 2x večeři. Během plavby na 4 ostrovy dostaneme na jedné z pláží navíc oběd. Další strava je na vlastní náklady - na večeře budeme chodit do restaurací, na obědy do restaurací či krámků. Thajská kuchyně je klasicky o rýži a nudlích a hlavně o koření. Jídla často bývají pikantní, ale na většině míst si můžete vybrat i evropštější jídla. V krámcích a jídelnách na ulici se najíme i za cca 60 Kč, jídlo v turistické restauraci vychází na cca 100 Kč. Během treku je možné u místních dokoupit balenou vodu, pivo i sladké limonády.
Doporučuje se pít jen vodu z ověřených zdrojů (nejlépe balenou), případně vodu převařenou, v restauracích si dát raději čaj místo vody, kde máte jistotu převaření, zásadně odmítat vodu s ledem, dbát na osobní hygienu, dávat pozor na to, co jíte a od koho to kupujete.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Absolvujeme 2 místní přelety: Chiang Mai - Krabi a Krabi - Bangkok. Jednu noc strávíme ve vlaku v kupé s lůžkovou úpravou. Pozemní přejezdy jsou zajištěny předem smluvenými minibusy nebo v horách terénními auty, které budou k dispozici jen pro naši skupinu.

Cestovní formality: Na cestu do Thajska je třeba cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců ode dne vstupu do země. Čeští a slovenští občané nepotřebují (na turistické cesty do 30 dní) do Thajska víza. Je dobré si pořídit fotku cestovního dokladu pro snadnější řešení situace v případě ztráty.

Očkování: Velmi důrazně se doporučuje cestovatelská klasika - očkování proti hepatitidě A a B a proti břišnímu tyfu. Doporučuje se také očkování proti vzteklině kvůli opicím v chrámech a na plážích. Zkontrolujte si platnost svého očkování proti tetanu. Proti hmyzu v pralesích by měl stačit kvalitní repelent. Bližší informace o očkování vám sdělí zdravotní ústavy a očkovací centra.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, doporučené vybavení atd.).

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

Thajsko - pohodová turistika

Thajsko - pohodová turistika

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Vietnam

Rájem vápencových útesů a rýžových políček

Patagonie - až na konec světa

Ikonické horské špice Chile a Argentiny, ledovce a tučňáci

Indonésie - souostroví Malé Sundy

Po exotických ostrovech Bali, Flores a Lombok

Laos a Kambodža

Exotikou jihovýchodní Asie

Nový Zéland - země Pána prstenů

Národní parky Tongariro, Abel Tasman, Aspiring, Fiordland a další

Kostarika

Sopky, tropické pralesy, papoušci a pobřeží Pacifiku