Nejkrásnější hory jižního Rakouska

Vysoké Taury, Sextenské a Lienzské Dolomity

Milovníkům hor má okolí rakouského města Lienz rozhodně co nabídnout. Jižně od města se rozkládá svět rozervaných skalních věží Lienzských Dolomit, severně zase žulové Vysoké Taury, jimž vévodí nejvyšší vrchol Rakouska Grossglockner (3797 m) a do Sextenských Dolomit je to, co by dolomitovým kamenem dohodil. I my se během našeho výletu pokusíme všechna tato pohoří navštívit a poznat tak jejich atmosféru.

Pohybovat se budeme ve středně náročném terénu po klasických horských stezkách. Čekají nás túry trvající 6-8 hodin s převýšením okolo 1000 m, pro absolvování všech túr je třeba průměrná fyzická kondice a zkušenost s horskou turistikou (náročnost podrobněji). Ve skupině bývá obvykle do 20 osob. Ubytovaní budeme v penzionu s polopenzí v obci Leisach. Doprava a místo ubytování jsou společné s ferratovým zájezdem Nejkrásnější ferraty jižního Rakouska.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd ve 22 hod z Brna přes Mikulov, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Túra ve Vysokých Taurách: Z obce Kals am Grossglockner výjezd lanovkou do mezistanice (1965 m), výstup do sedla Kals-Matreier-Törl (2207 m), hřebenová túra přes vrcholy Niwanolkopf (2539 m), Kalser Höhe (2434 m), Blauer Knopf (2593 m) a Blauspitz (2575 m) s výhledy na ledovcové masivy Grossglockneru a Grossvenedigeru. Chodníkem Aussig Teplitzerweg zpět do mezistanice lanovky a sjezd zpět do obce Kals. Přejezd do obce Leisach a ubytování se. (6 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m)
  • 3. den: Túra v Sextenských Dolomitech: Od obce Sexten výjezd lanovkou k Rotwandwiesen Hütte (1924 m) a traverz severovýchodním úbočím Rotwand Spitze (2966 m). Poté výstup do sedla Forcella Popera (2321 m) se zbytky opevnění a štolami z 1. světové války, sestup údolím Vallone Popera k chatě Rifugio A. Berti (1950 m). Cestou možnost výstupu na vrchol Croda Sora i Colesei (2369 m). Na závěr sestup do sedla Kreuzbergpass (1636 m). (8 hod, ↑ 750 m, ↓ 1050 m, s vrcholem Colesei +0,5 hod, ↑ 50 m, ↓ 50 m)
  • 4. den: Túra v Lienzských Dolomitech: Od chaty Lienzer Dolomitenhűtte (1616 m) výstup stezkou Rudl-Eller Weg kolem vrcholu Hohe Törl (2233 m) až k chatě Karlsbadenerhütte (2260 m) u plesa Laserzsee. Od chaty možnost výstupu na vyhlídkový vrchol Laserztörl (2497 m) či do sedla Ödkarscharte (2596 m) a posléze sestup zpět k Lienzer Dolomitenhűtte. (6 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m s výstupem na Laserztörl +2 hod, ↑ 250 m, ↓ 250 m)
  • 5. den: Kratší túra k jezeru Tristacher See (821 m) nad Lienzem s možností koupání či prohlídka města Lienz (5 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m). Alternativně návštěva soutěsky Galitzenklamm s vodopády. Odjezd kolem poledne, přejezd Rakouska, příjezd přes Mikulova do Brna v pozdních večerních hodinách.

Ubytování

3x v jednoduše zařízeném penzionu v obci Leisach, ve 2-3lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. 2lůžkový pokoj garantujeme za příplatek 300 Kč/os., svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. K dispozici je společenská místnost, venkovní posezení v zahradě a wifi. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Dostaneme místní polopenzi. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Snídaně je formou bufetu, k večeři se podává polévka s hlavním jídlem a salátem. Stravování přes den je z vlastních zásob. Během dne většinou potkáme horské chaty, kde je možné koupit jídlo, teplé a studené nápoje. Ceny jsou o něco vyšší než u nás.

Nejkrásnější hory jižního Rakouska

Nejkrásnější hory jižního Rakouska

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Lago di Garda

Horská turistika v okolí největšího italského jezera (Dolomity)

Lombardie - turistika u Lago di Como

Panoramatická turistika kolem horského jezera (Itálie)

Turistika v okolí Zell am See

Turistika ve Vysokých Taurách a Dientener Berge

Solná komora

Pěší túry v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Vápencové Alpy

Příjemné túry mezi bělostnými dvoutisícovými štíty s impozantními výhledy.

Zillertálské Alpy

Jednodenní túry v okolí Mayrhofen (Rakousko)