Nejkrásnější hory jižního Rakouska

Vysoké Taury, Sextenské a Lienzské Dolomity

Milovníkům hor má rakouské město Lienz rozhodně co nabídnout. Jižně od města se rozkládá svět rozervaných skalních věží Lienzských Dolomit, severně zase žulové Vysoké Taury, jimž vévodí nejvyšší vrchol Rakouska Grossglockner (3797 m) a do Sextenských Dolomit je to co by dolomitovým kamenem dohodil. I my se během našeho výletu pokusíme všechna tato pohoří navštívit a poznat tak jejich atmosféru.

Pohybovat se budeme ve středně náročném terénu po klasických horských stezkách. Čekají nás túry trvající 6-8 hodin s převýšením okolo 1000 m, pro absolvování všech túr je třeba průměrná fyzická kondice a zkušenost s horskou turistikou. Ve skupině bývá obvykle do 20 osob. Ubytovaní budeme v penzionu s polopenzí v obci Leisach. Doprava a místo ubytování jsou společné s ferratovým zájezdem Nejkrásnější ferraty jižního Rakouska.

Aktuálně - vstup do Rakouska: vstup je povolen všem bez jakýchkoli dokladů o testech či očkování (mzv.cz). Návrat do ČR: návrat odkudkoli je pro všechny bez jakýchkoli podmínek, tak jak tomu bylo před Covidem.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd ve 22 hod z Brna, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Túra ve Vysokých Taurách: Z obce Kals am Grossglockner výjezd lanovkou na Cimaross (2405 m), hřebenová túra přes vrcholy Niwanolkopf (2539 m), Kalser Höhe (2434 m), Blauer Knopf (2593 m) a Blauspitz (2575 m) s výhledy na ledovcové masivy Grossglockneru a Grossvenedigeru. Chodníkem Aussig Teplitzerweg na Rossbichl (2302 m) a z horní stanice lanovky Cimaross (2405 m) zpět do obce Kals. Přejezd do obce Lavant a ubytování se. (6 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m)
  • 3. den: Túra v Sextenských Dolomitech: Od obce Sexten výjezd lanovkou k Rotwandwiesen Hütte (1924 m) a traverz severovýchodním úbočím Rotwand Spitze (2966 m). Poté výstup do sedla Forcella Popera (2321 m) se zbytky opevnění a štolami z 1. světové války, sestup údolím Vallone Popera k jezírku Lago di Popera (2153 m) a k chatě Rifugio A. Berti (1950 m). Možnost výstupu na vrchol Croda Sora i Colesei (2303 m). Na závěr sestup do sedla Kreuzbergpass (1636 m). (8 hod, ↑ 700 m, ↓ 1000 m, s vrcholem Colesei +0,5 hod, ↑ +50 m, ↓ +50 m)
  • 4. den: Túra v Lienzských Dolomitech: Od chaty Lienzer Dolomitenhűtte (1616 m) výstup stezkou Rudl-Eller Weg kolem vrcholu Hohe Törl (2233 m) až k chatě Karlsbadenerhütte (2260 m) u plesa Laserzsee. Od chaty možnost výstupu na vyhlídkový vrchol Laserztörl (2497 m) či do sedla Ödkarscharte (2596 m) a posléze sestup zpět k Lienzer Dolomitenhűtte. (5 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m s výstupem na Laserztörl +2 hod, ↑ +250 m, ↓ +250 m).
  • 5. den: Kratší túra k jezeru Tristacher See (821 m) nad Lienzem s možností koupání či prohlídka města Lienz (5 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m). Alternativně návštěva soutěsky Galitzenklamm s vodopády. Odjezd kolem poledne, přejezd Rakouska, návrat do Brna v pozdních večerních hodinách.

Ubytování

3x v penzionu v obci Leisach, ve 2-3lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. 2lůžkový pokoj garantujeme za příplatek 300 Kč/os., svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. K dispozici je společenská místnost a wifi.

Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Dostaneme místní polopenzi. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Snídaně je formou bufetu, k večeři se podává polévka s hlavním jídlem a salátem. Stravování přes den je z vlastních zásob. Během dne většinou potkáme horské chaty, kde je možné koupit jídlo, teplé a studené nápoje. Ceny jsou o něco vyšší než u nás.

Nejkrásnější hory jižního Rakouska

Nejkrásnější hory jižního Rakouska

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Dolomity - turistika v okolí Marmolady

Turistika v horských skupinách Marmolada, Sella a Rosengarten (Itálie)

Lago di Garda

Horská turistika v okolí největšího italského jezera (Dolomity)

Livigno - turistika v italském Tibetu

Horská turistika na pomezí Itálie a Švýcarska

Turistika v okolí Zell am See

Turistika ve Vysokých Taurách a Kitzbühelských Alpách

Solná komora

Pěší túry v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Zillertálské Alpy

Jednodenní túry v okolí Mayrhofen (Rakousko)