Lago di Garda na kole

Nenáročná cyklistika v okolí největšího italského jezera

Jižnímu okraji italských Alp dominuje největší italské jezero Lago di Garda, zasazené doprostřed vápencových skal, které se od jezera v nadmořské výšce 65 m zvedají až do výšky 2200 m. Ráj horolezců, horských turistů, paraglidistů, windsurfistů, bikerů i silničních cyklistů. Okolí Lago di Garda nabízí také řadu nenáročných, přesto krásných tras cyklistům, jejichž motivací není výkon či adrenalin, ale aktivní trávení volného času spolu s poznáváním okolí. Díky své poloze a nízké nadmořské výšce je vyhledáváno milovníky outdoorových sportů i v jarních a podzimních měsících, kdy zde panují velice příjemné teploty a slunečné počasí.

Budeme obdivovat krásy jihoalpských jezer Lago di Garda, Lago di Ledro, Lago di Tenno, Lago di Toblino a Lago di Santa Massenza, památky a stavby od mostů z doby římské přes středověké hrady (např. hrad Arco) až po upomínky na boje 1. světové války. Projedeme se kolem vinohradů a pěstíren plodů kiwi a během pauz si dáme pravou italskou zmrzlinu a kávu ve starobylých centrech měst a útulných vesniček.

Zájezd je určen všem cyklistům, kteří si chtějí vychutnat pohodové vyjížďky v krásném podhůří italských Alp. Většina tras vede po asfaltovém povrchu, nečeká nás žádné větší a náročnější převýšení. Denně ujedeme okolo 55 km s převýšením od 100 do 1300 m. Vzhledem k rozvinuté turistické a volnočasové infrastruktuře v oblasti se nám nabízí celá řada možných aktivit či cílů. V květnovém a zářijovém termínu bude naší základnou kemp či apartmány v městečku Torbole na břehu Lago di Garda, jehož vody nás budou lákat k příjemnému osvěžení. Dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. O prázdninách nás bude hostit tříhvězdičkový hotel, asi 300 m od pláže jezera, s hotelovými snídaněmi. Doprava a místo noclehu jsou společné s turistickým zájezdem Lago di Garda, ke kterému je možné se kterýkoliv den připojit, a se zájezdem Lago di Garda - ferraty.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 18 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Z Trenta (190 m) po cyklostezce podél řeky Adige přes starobylé městečko Rovereto (190 m) s monumentálním pomníkem obětem 1. světové války a Zvonem míru až do kempu v Torbole (70 m) na břehu jezera Lago di Garda. (↔ 55 km, ↑ 100 m, ↓ 250 m)
  • 3. den: Z kempu do úchvatné středověké vesničky Canale di Tenno (560 m) nedaleko jezera Lago di Tenno (570 m), dále do obce Ponte Arche (400 m) a kaňonem řeky Sarca do vesnice Sarche di Calavino (250 m). Kolem jezer Lago di Toblino (245 m) a Lago di Santa Massenza (260 m) do obce Vezzano (385 m). (↔ 50 km, ↑ 1300 m, ↓ 1000 m)
  • 4. den: Ze sedla Palu di Bondone (550 m) sjezd do obce Lasino (468 m) a kolem jezera Lago di Cavedine (241 m), přes rezervaci Biotopo delle Marocche a pod hradem Drena do obce Dro (123 m) a dál do kempu v Torbole. (↔ 55 km, ↑ 200 m, ↓ 1700 m)
  • 5. den: Jezero Lago di Ledro (655 m) s koupáním, možnost výjezdu na kultovní cyklistické sedlo Passo Tremalzo (1665 m) (↔ +30 km, ↑ +1000 m, ↓ +1000 m). Sjezd po staré cestě přes městečko Riva del Garda (79 m) do kempu (↔ 30 km, ↓ 600 m). Večerní odjezd, noční přejezd Rakouska.
  • 6. den: Příjezd přes Plzeň, Prahu a Jihlavu do Brna v dopoledních hodinách.

Nocování

U termínů č.659 a 6594 3x ve vlastních stanech v kempu Maroadi přímo na břehu Gardského jezera v městečku Torbole, do centra je to asi 5 min. Možné je i ubytování v apartmánech Maroadi za příplatek 1500 Kč/os. Jedná se o třípokojové apartmány celkově pro 4-6 osob se dvěma ložnicemi, obývacím pokojem, kuchyní a koupelnou. Pro ubytované v apartmánech je v ceně zahrnuto povlečení a ručníky (případná výměna 5 €). Apartmány leží cca 600 m od kempu, kam je třeba docházet na naši polopenzi. Svůj zájem o ubytování v apartmánu uveďte, prosím, již do přihlášky. Wifi je v apartmánech zdarma, v kempu za poplatek 5 €/5 hod.

U termínů č.6592 a 6593 3x ve 2-4lůžkových pokojích hotelu Primo v městečku Riva del Garda, asi 300 m od pláže. Pokoje mají klimatizaci, vlastní koupelnu, satelitní TV, telefon, fén a většinou balkon. Jistotu 2lůžkového pokoje vám zajistíme za příplatek 800 Kč/os., svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. V hotelu je restaurace a pizzeria, výtah a wifi.

Apartmány a pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

U termínů č.659 a 6594 polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Lze také využít řadu místních restaurací a pizzerií. Přímo v kempu je restaurace a obchůdek, kde je možné dokoupit základní potraviny.

V prázdninových termínech č.6592 a 6593 dostanete v hotelu kvalitní snídaně, na večeře je možno využít hotelovou restauraci a pizzerii (špagety a saláty od 10 €, pizza od 6 €) či řadu restaurací a pizzerií v okolí.

Ceny v obchodech jsou asi o 30 % vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Video z cyklozájezdu k Lago di Garda z roku 2016 (autor: Monika Bezuchová):

Lago di Garda na kole

Lago di Garda na kole

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Jezera Solné komory na kole

Cyklistika v okolí jezer pod Dachsteinem

Slovinskem na kole k Jadranu

Na kole přes sedla a údolí Julských Alp až k Jaderskému moři

Murská cyklostezka

Pohodové cyklotrasy údolími Nízkých Taur (Rakousko)

Korutanská jezera na kole

Nenáročná cyklistika krajem nejteplejších alpských jezer

Istrie na kole

Pohodová cyklistika kolem moře, do hor i přes historická městečka

Údolí Julských Alp na kole

Cyklistika podhůřím Alp, kolem řek, vodopádů, soutěsek a jezer ve Slovinsku