Lago di Garda na kole

Nenáročná cyklistika v okolí největšího italského jezera

Jižnímu okraji italských Alp dominuje největší italské jezero Lago di Garda, zasazené doprostřed vápencových skal, které se od jezera v nadmořské výšce 65 m zvedají až do výšky 2200 m. Ráj horolezců, horských turistů, paraglidistů, windsurfistů, bikerů i silničních cyklistů. Okolí Lago di Garda nabízí také řadu nenáročných, přesto krásných tras cyklistům, jejichž motivací není výkon či adrenalin, ale aktivní trávení volného času spolu s poznáváním okolí. Díky své poloze a nízké nadmořské výšce je vyhledáváno milovníky outdoorových sportů i v jarních a podzimních měsících, kdy zde panují velice příjemné teploty a slunečné počasí.

Budeme obdivovat krásy jihoalpských jezer Lago di Garda, Lago di Ledro, Lago di Tenno, Lago di Toblino a Lago di Santa Massenza, památky a stavby od mostů z doby římské přes středověké hrady (např. hrad Arco) až po upomínky na boje 1. světové války. Projedeme se kolem vinohradů a pěstíren plodů kiwi a během pauz si dáme pravou italskou zmrzlinu a kávu ve starobylých centrech měst a útulných vesniček.

Zájezd je určen všem cyklistům, kteří si chtějí vychutnat pohodové vyjížďky v krásném podhůří italských Alp. Většina tras vede po asfaltovém povrchu, nečeká nás žádné větší a náročnější převýšení. Denně ujedeme okolo 55 km s převýšením od 100 do 1300 m. Vzhledem k rozvinuté turistické a volnočasové infrastruktuře v oblasti se nám nabízí celá řada možných aktivit či cílů. Naší základnou bude kemp či apartmány v městečku Torbole na břehu Lago di Garda, jehož vody nás budou lákat k příjemnému osvěžení. Dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. Doprava a místo noclehu jsou společné s turistickým zájezdem Lago di Garda, ke kterému je možné se kterýkoliv den připojit, a se zájezdem Lago di Garda - ferraty.

S realizací zájezdů do Itálie dle vyhlášených Covid-podmínek počítáme! Itálie se otevírá turistům, situace se tam zlepšuje a opatření se postupně rozvolňují.
Aktuální povinnosti - vstup do Itálie: vyplnění formuláře (dPLF) a certifikát o negativním antigenním nebo PCR testu (48 hod) nebo o dokončeném očkování (14 dní) nebo o prodělání Covidu (6 měsíců) (podrobnosti mzv.cz). Návrat do ČR vyplnění elektronického příjezdového formuláře a splnění jedné ze tří podmínek: antigenní nebo PCR test v ČR do 5ti dnů po návratu, dokončené očkování, prodělání Covidu.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 18 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční přejezd Rakouska.
 • 2. den: Z Trenta (190 m) po cyklostezce podél řeky Adige přes starobylé městečko Rovereto (190 m) s monumentálním pomníkem obětem 1. světové války a Zvonem míru až do kempu v Torbole (70 m) na břehu jezera Lago di Garda. (↔ 55 km, ↑ 100 m, ↓ 250 m)
 • 3. den: Z kempu do úchvatné středověké vesničky Canale di Tenno (560 m) nedaleko jezera Lago di Tenno (570 m), dále do obce Ponte Arche (400 m) a kaňonem řeky Sarca do vesnice Sarche di Calavino (250 m). Kolem jezer Lago di Toblino (245 m) a Lago di Santa Massenza (260 m) do obce Vezzano (385 m). (↔ 50 km, ↑ 1300 m, ↓ 1000 m)
 • 4. den: Ze sedla Palu di Bondone (550 m) sjezd do obce Lasino (468 m) a kolem jezera Lago di Cavedine (241 m), přes rezervaci Biotopo delle Marocche a pod hradem Drena do obce Dro (123 m) a dál do kempu v Torbole. (↔ 55 km, ↑ 200 m, ↓ 1700 m)
 • 5. den: Jezero Lago di Ledro (655 m) s koupáním, možnost výjezdu na kultovní cyklistické sedlo Passo Tremalzo (1665 m) (↔ +30 km, ↑ +1000 m, ↓ +1000 m). Sjezd po staré cestě přes městečko Riva del Garda (79 m) do kempu (↔ 30 km, ↓ 600 m). Večerní odjezd, noční přejezd Rakouska.
 • 6. den: Příjezd přes Plzeň, Prahu a Jihlavu do Brna v dopoledních hodinách.

Nocování

3x ve vlastních stanech v kempu Maroadi přímo na břehu Gardského jezera v městečku Torbole, do centra je to asi 5 min. U zájezdů č. 659, 6592 a 6595 je možné ubytování v apartmánech Maroadi za příplatek 1500 Kč/os. Jedná se o třípokojové apartmány se dvěma ložnicemi, obývacím pokojem, kuchyní a koupelnou celkově pro 4-6 osob. Apartmány leží cca 600 m od kempu, kam je třeba docházet na naši polopenzi. Svůj zájem o ubytování v apartmánu uveďte prosím již do přihlášky. Wifi je v apartmánech zdarma, v kempu za poplatek 5 €/5 hod.

Stravování

Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Lze také využít řadu místních restaurací a pizzerií. Přímo v kempu je obchůdek, kde je možné dokoupit základní potraviny, a pizzerie. Ceny v obchodech jsou asi o 30 % vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

 • 23.09.2021 - 28.09.2021
 • 6 dní
 • Číslo: 6595
 • 8 900 Kč
 • Rezervace

Video z cyklozájezdu k Lago di Garda z roku 2016 (autor: Monika Bezuchová):

Lago di Garda na kole

Lago di Garda na kole

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Jezera Solné komory na kole

Cyklistika v okolí jezer pod Dachsteinem

Korutanská jezera na kole

Nenáročná cyklistika krajem nejteplejších alpských jezer

Istrie na kole

Pohodová cyklistika k moři, do hor, mezi vinicemi (Chorvatsko)

Údolí Julských Alp na kole

Cykloturistika mezi jezery, vodopády a vrcholy Julských Alp (Slovinsko)