Stubaiské Alpy - ferraty

Pestré zajištěné cesty v okolí Innsbrucku (Rakousko)

 
 

Termíny zájezdů

Náročnost: 3-4

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 • 19.07.2018 - 24.07.2018
 • 6 dní
 • 9900 Kč
 • 562
 •  
 •  
 •  

Stubaiské Alpy jsou nádherným tyrolským pohořím ležícím západně od Brennerského průsmyku a jihozápadně od města Innsbrucku, pořadatele dvou zimních olympijských her. Pověstné jsou svými ledovci lemujícími nejvyšší třítisícové vrcholy s dominantní horou Zuckerhütl (3505 m). I když se jedná o součást centrálních krystalických Alp budovaných převážně žulami a rulami, tak se zde vyskytují mocné vrstvy vápenců. Díky tomu má řada bočních hřebenů a vrcholů vzhled charakteristický spíše pro italské Dolomity. I proto jsou zdejší klettersteigy tak pestré a rozdílné, takové bychom jinde v Tyrolsku těžko hledali.

Na tomto zájezdu jsme pro vás připravili to nejhezčí ze zajištěných cest Stubaiských Alp. Nebudeme tak zdolávat s mačkami a cepínem zaledněné třítisícovky. S ferratovým vybavením si však vychutnáme zubaté hřebenové pasáže s panoramatickými výhledy, ale i takřka hladké skalní stěny s lahůdkami v podobě technicky náročnějších úseků, které nás dovedou na vrcholy zdejších 2500 m vysokých hor.

Náročnost zajištěných cest na této akci je velmi pestrá. Od technicky a silově nenáročné hřebenovky s úseky obtížnosti B až po klasické horské ferraty s kratšími úseky obtížnosti D-E. Většina túr nám zabere okolo 7 hod, převýšení činí ve výstupu i sestupu v průměru asi 1000 m. Kde to bude možné, vypomůžeme si lanovkami. Pro výstup po via ferratách musíte mít povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezeckou helmu). Naší základnou bude hotel v osadě Schaller přímo v údolí Stubaital, kde dostaneme kvalitní polopenzi. Dopravu a ubytování máme společné s turistickým zájezdem Turistika ve Stubaiských Alpách, ke kterému je možné se v kterýkoliv den připojit.

Program zájezdu

 • 1. den: Odjezd ve večerních hodinách z Brna přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa a Rakouska.
 • 2. den: Z obce Neustift im Stubaital (993 m) výjezd lanovkou do výšky 1800 m a poté kolem chaty Elferhütte (2004 m) k hřebenové ferratě Elferkofel Klettersteig (C), která nás dovede až na vrchol Elferspitze (2505 m). (5 hod, ↑ 750 m, ↓ 750 m)
 • 3. den: Z obce Fulpmes (937 m) výjezd lanovkou Schlick 2000 na Kreuzjoch (2100 m) a poté nástup kolem salaše Zirmachalm (1940 m) k ferratě Schicker klettersteig (C/D) vedoucí na vrchol Grosse Ochsenwand (2700 m). Po zdolání ferraty sestup k mezistanici lanovky. (8 hod, ↑ 900 m, ↓ 1400 m)
 • 4. den: Technicky jednoduchá, ale krajinářsky velkolepá zajištěná cesta Lustige Bergler Steig (B) nad horským střediskem Axamer Lizum (1564 m) "dolomitovým" hřebenem Kalkkögel s vrcholy Ampferstein (2556 m), Marchreisenspitze (2620 m), Malgrubenspitze (2571 m) a Hochtennspitze (2549 m). (7 hod, ↑ 1250 m, ↓ 1250 m)
 • 5. den: Kratší, ale technicky náročné ferraty nad chatou Dresdner Hütte (2305 m) vedoucí na vrchol Egesengrat (2631 m). Fernau Klettersteig se dvěma úseky náročnosti D a sousední Fernau Express s dvěma úseky obtížnosti E a navazujícími úseky D a D/E (3 hod, ↑ 250 m, ↓ 250 m). Poté vysokohorským chodníkem k plesu Mutterberger See (2479 m) a sestup k Mutterbergalm (1720 m) (4 hod, ↑ 500 m, ↓ 1050 m). Ve večerních hodinách odjezd do ČR. Noční přejezd Rakouska a Německa.
 • 6. den: Příjezd přes Plzeň, Prahu a Jihlavu do Brna v ranních hodinách.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování: 3x v penzionu Schallerhof v obci Schaller ve 2-3lůžkových rustikálních pokojích. WC a sprcha je společná na patře pro více pokojů. Ubytování ve 2lůžkovém pokoji s vlastním sociálním zařízením garantujeme za příplatek 500 Kč/os., svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. V penzionu je k dispozici restaurace, bar a wifi.

Stravování: Dostanete místní polopenzi, která začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Bohatá snídaně se podává formou bufetu, večeře je tříchodová. Na přání je možné zajistit vegetariánskou a bezlepkovou variantu - svůj případný zájem uveďte již v přihlášce. Stravování přes den je z vlastních zásob. Na většině túr potkáme během dne horské chaty, kde je možné koupit jídlo, teplé a studené nápoje. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Další informace k zájezdu

Nástupní místa: Brno, Jihlava-Pávov, Praha-Zličín, Plzeň, sleva za vlastní dopravu 1000 Kč

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení, pojištění atd.), Rakousko - informace o zemi

Přehledné srovnání ferratových zájezdů

Cena zájezdu Stubai - ferraty v okolí Innsbrucku

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 3x ubytování v hotelu s polopenzí, průvodce, elektronické informační materiály, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: (ceny z roku 2017): nutné výdaje: lanovky (do 40 €), volitelné výdaje: případné další lanovky mimo uvedený program, příplatek za dvousedadlo v buse

 

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 3-4


Budeme se pohybovat v horském terénu do nadmořské výšky 2700 metrů po horských stezkách a zajištěných cestách, čemuž je nutné přizpůsobit veškeré vybavení - zejména oblečení. Zájezd může absolvovat člověk, který má dobrou fyzickou i psychickou kondici, zkušenosti s pohybem v horském terénu a po via ferratách a zvládne denní túry s převýšením i 1250 metrů a časem chůze až 8 hodin. Rozhodně nesmíte trpět strachem z výšek či závratěmi. Vzhledem k tomu, že se jedná o ferraty střední až vyšší obtížnosti a horského charakteru, je předešlá zkušenost se zdoláváním zajištěných cest více než vhodná. Čeká nás mimojiné náročná ferrata Fernau Express, která je díky 2 úsekům obtížnosti E a navazujícími D a D/E řazen k těm nejtěžším rakouským ferratám. Průvodci vám samozřejmě zopakují bezpečnostní zásady pohybu po ferratách i používání potřebného vybavení. Pokud se rozhodnete vynechat některý den výstup zajištěnou cestou, můžete se přidat ke skupině, která půjde na horskou túru, nebo využít dalších volnočasových možností, které údolí Stubaital nabízí. Po celou dobu zájezdu nám bude k dispozici autobus, kde si bude možné nechávat nepotřebné věci. Minimální věk pro účast na zájezdu s via ferratami je 15 let. Vzhledem k rizikovým sportům na zájezdu (ferraty) doporučujeme mít sjednané dostatečné cestovní pojištění. U nás si můžete sjednat cestovní pojištění Generali, které pokrývá veškerou sportovní činnost v rámci programu, nebo členství v Alpenverein s celoročním pojištěním.

Další podobné zájezdy:

Lago di Garda - ferraty

Lago di Garda - ferraty

Největší italské jezero z ptačí perspektivy (Dolomity)


7900 Kč
Detail zájezdu

 • 26.09.-01.10.
 

Stubaiské Alpy - ferraty

Stubaiské Alpy - ferraty Stubaiské Alpy Zajištěné cesty v okolí Innsbrucku Stubaiské Alpy
 
 

©2018 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 | Ochrana osobních údajů | odkazy