Tour du Mont Blanc MTB

MTB okruh kolem Mont Blancu

Obejít masiv Mont Blancu po legendární trase Tour du Mont Blanc (TMB) je každoročně výzvou pro tisíce pěších turistů. O to větší výzva je celou trasu absolvovat na horském kole! MTB trasa Tour du Mont Blanc vede v bezprostřední blízkosti ohromujících ledovců, širokými údolími i přes vysoké horské průsmyky. Trasa, která vytváří ucelený okruh, začíná ve francouzském horském letovisku Chamonix, pokračuje přes Švýcarsko a Itálii a vrací se zpět do Francie. Budeme projíždět klikatými stezkami přes horské louky a pláně, stoupat do vysoko položených sedel a prudce sjíždět do údolí s ledovcovými potoky. Každá etapa okolo Mont Blancu nabídne nový a neokoukaný pohled na jeho majestátní vrchol.

Zájezd je vedený převážně po horských stezkách a technických singletrailech vedoucích po smělých pěšinách s fantastickou scenérií okolních zaledněných a divoce rozeklaných vrcholů. Jen zcela výjimečně se budeme pohybovat po asfaltové cestě. Pro absolvování zájezdu je nutné kvalitní horské kolo ve výborném technickém stavu. Průměrná délka denních etap je kolem 40 km s převýšením ve stoupání i klesání 1000-2500 m. Žádný den se nevyhneme tlačení a nesení kola. Ve skupině bývá obvykle do 15 osob. Dopravu i ubytování v kempech máme společné s turistickým zájezdem Tour du Mont Blanc. Etapy absolvujeme nalehko a věci potřebné k táboření nám bude převážet autobus. Každý úsek začíná a končí v kempu nebo na veřejném tábořišti, kde dostaneme polopenzi.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd z Brna kolem 14 hod přes Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa a Švýcarska.
 • 2. den: Příjezd do Chamonix ráno, ubytování v kempu (1000 m). Krátká prohlídka města. Zahřívací výjezd a následný sjezd technickým singletrailem přes Petit Balcon Sud a Nord se zastávkou v Argentière a Le Tour do Chamonix. (↔ 35 km, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m)
 • 3. den: Z kempu (1000 m) proti proudu řeky L´Arve přes Argentière a Le Tour do hraničního sedla Col de Balme (2191 m) s úžasnými výhledy na celé údolí Chamonix a majestátní Mont Blanc, sjezd do švýcarské osady Trient (1300 m). Během dne možnost strávit několik hodin v bikeparku Le Tour a Vallorcine. (↔ 35 km, ↑ 1400 m, ↓ 1100 m)
 • 4. den: Výjezd do sedla Col de la Forclaz (1526 m) a přes sedlo Portalo (2049 m) po klasické trase TMB vysoko nad údolím Martigny, technický sjezd k jezeru Lac Champex (1666 m). Na závěr stoupání údolím Val Ferret po značených švýcarských MTB trasách do kempu v osadě La Fouly (1650 m). (↔ 40 km, ↑ 2100 m, ↓ 1750 m)
 • 5. den: Z La Fouly výjezd do hraničního sedla Grand Col Ferret (2537 m) s výhledy na impozantní Mont Dolent a celý masiv Mont Blancu. Dlouhý a místy technicky náročný sjezd do italského údolí Val Ferret a dojezd po horské asfaltové silničce do kempu (1000 m). (↔ 40 km, ↑ 1500 m, ↓ 2150 m)
 • 6. den: "Odpočinkový den" s nekončící zábavou v MTB ráji La Thuile Bike Park! K dispozici je přes 15 singletrailů, většina z nich je vyšší obtížnosti, s možností zajet si i tratě, které jezdí světová špička MTB při závodu MTB Enduro World Cup. (kemp-bike park ↔ 25 km, ↑ 600 m, ↓ 600 m)
 • 7. den: Z kempu (1000 m) výjezd do Courmayeru (1250 m) a údolím Val Veny k jezerům Lac Combal a Lac Miage se stejnojmenným ledovcem (1950 m). Kolem starých kasáren výjezd do hraničního sedla s Francií Col de la Seigne (2516 m). Krásný a dlouhý sjezd sevřeným údolím na tábořiště Les Chapieux (1550 m). (↔ 40 km, ↑ 1850 m, ↓ 2150 m)
 • 8. den: Nahoru do silničního sedla Cormet de Roselend (1968 m), kratší sjezd ke stejnojmennému jezeru, přejezd k menšímu jezeru Gittaz a dále výjezd po nezpevněné šotolinové cestě do sedla Col de la Gittaz (2320 m). Nádherný technicky náročný sjezd do sedla Col du Joly (2050 m). Na závěr fantastický sjezd místním bikeparkem s množstvím dřevěných překážek a klopenek až do kempu v Les Contamines (1200 m). (↔ 40 km, ↑ 1750 m, ↓ 2000 m)
 • 9. den: Přejezd po asfaltce přes Les Contamines, náročným stoupáním k chatám Miage (1560 m) a sjezdem po dechberoucím singlu až do obce Le Champel. Dále po šotolinové cestě přes Bionassay a závěrečným prudkým stoupáním do sedla Col de Voza (1653 m). Z vrcholu Prarion (1969 m) technický sjezd bikeparkem do Les Houches. Bikepark v Les Houches nabízí několik obtížností sjezdů i objízdných MTB variant s novými výhledy na vrchol Mont Blancu a Ag. du Midi. Závěrečný přejezd do kempu v Chamonix. (↔ 35 km, ↑ 1600 m, ↓ 1800 m)
 • 10. den: Krátký přejezd z kempu do Les Houches (980 m), stoupání k zoologickému parku Merlet (1550 m), závěrečný technický sjezd do Chamonix (↔ 20 km, ↑ 600 m, ↓ 600 m). Alternativně se nabízí spousta variant výjezdů a sjezdů v okolí Chamonix. Poslední nákupy ve městě, noční přejezd přes Švýcarsko a Německo.
 • 11. den: Návrat přes Plzeň a Prahu do Brna kolem 14 hod.

Nocování

6x v kempech a 2x na tábořištích ve vlastních stanech. V kempech je vždy k dispozici tekoucí teplá i studená voda a sprchy. 3. a 7. den zájezdu využijeme služeb veřejných tábořišť, na kterých je k dispozici tekoucí studená voda a toalety.

Stravování

Dostanete polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 10. den snídaní. Budeme se pohybovat téměř neustále v obývaných částech hor. Základní potraviny, víno, sýry nebo sladkosti bude možné dokoupit ve větších obchodech 2. den v Chamonix a pak 5. a 6. den v italském Courmayeru a 8. den v Les Contamines. Většina kempů po cestě (2., 4., 5., 6. a 8. den zájezdu) nabízí možnost večerního objednání čerstvého pečiva na druhý den. Ceny potravin v kempech jsou podobné jako v obchodech (bageta 1-1,5 €). Cestou budeme projíždět kolem celé řady horských chat, ale využití jejich pohostinnosti je do značné míry závislé na počasí a časových možnostech v daný okamžik.

Tour du Mont Blanc MTB

Tour du Mont Blanc MTB

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Davos MTB - bike all inclusive

Nejlepší MTB oblast Evropy – ráj všech bikerů (Švýcarsko)

Lago di Garda MTB

Bajková klasika v okolí největšího italského jezera

Livigno - MTB v italském Tibetu

Horská cyklistika v singletrailovém ráji (Itálie)

Walliské Alpy MTB

MTB pod ledovci v okolí Zermattu a Saas Fee (Švýcarsko)