Barma na kole

 

Termíny zájezdů

Náročnost: 2

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška

Barma (Myanmar) je fascinující země jihovýchodní Asie, která byla izolována více než půl století od okolního světa. Možná i díky tomu dnes nabízí neskutečné pohledy na největší pozlacené pagody světa, obrovské sochy Buddhů, chrámy, tisíce všudypřítomných mnichů a mnišek, desítky různobarevných kmenů a jejich specifické tradice a zvyky. Barma je zemí srdečných lidí, muži zde chodí v sukních zvaných longyi, ženy si natírají tváře tanakou a všichni žvýkají betel. Jedna z nejchudších zemí světa se překotně mění, režim vojenské junty se uvolňuje a země přechází k demokracii. Správný čas na návštěvu Barmy nastal.

Při poznávání Barmy na kole se můžeme těšit na několik světově proslulých míst i na setkání se zajímavými lidmi pestrých kmenů Barmy. Nevynecháme nic z těch nejslavnějších barmských míst, budeme se pohybovat ve zcela bezpečných oblastech. Naše cesta začne v Yangonu (Rangoonu) pod nejposvátnější pagodou Schwedagon, velkoryse pokrytou zlatem. Cyklistiku zahájíme v královském městě Monů, Bago, odkud se vydáme ke Zlaté skále, viklanu s pagodou Kyaiktiyo na samém vršku. Přeletíme do královského města Mandalay - v Mingunu nás ohromí největší a světově raritní zvon, v Amarapuře zase nejdelší týkový most. Po řece Irrawaddy připlujeme k jedinečnému starému chrámovému komplexu Bagan (Pagan), nejslavnějšímu místu země s více jak dvěma tisíci buddhistickými chrámy. Na kolech došlapeme ke skalnímu suku se zlatými stúpami u hory Mount Popa. Na pěší túře okolo Kalaw se seznámíme s kulturou pestrobarevných horských kmenů jižních Šanských hor, kmenové vesnice budeme projíždět i při cykloetapě od jeskyně s 9000 soškami Buddhy v Pindaya. Při plavbě na známém jezeře Inle poznáme "vodní" život místních rybářů pádlujících nohou. Odměnou nám bude závěrečná relaxace na plážích Bengálského zálivu v Ngapali.

Na zájezdu při relativně méně náročných cykloetapách navštívíme a poznáme nejzajímavější místa Barmy. Cykloetap je celkem 7 a střídají se s poznávacími dny, jednou vyrazíme i na jednodenní horskou túru v nenáročném terénu. Všechny cykloetapy absolvujeme nalehko, všechny aktuálně nepotřebné věci budou buď uložené na ubytování, nebo nám je bude převážet doprovodné vozidlo. Horská kola si půjčíme na místě, vzhledem ke 3 místním leteckým přeletům si půjčíme kolo vždy jen pro danou oblast. Pozemní transfery absolvujeme dopředu smluveným minivanem, pouze jeden přejezd je celodenní. Ubytovaní budeme v hotelech se snídaní. Délka cykloetap je 30-50 km a převýšení malé, většinou do 200 m. Všechny etapy lze různě zkracovat nebo prodlužovat. Pojedeme ve skupině do 11 cestovatelů.

Program zájezdu

 • 1. den: Odlet z Prahy.
 • 2. den: Přílet do Barmy - bývalé hlavní město Yangon (Rangoon). Ubytování na 2 noci.
 • 3. den: Prohlídka Yangonu - pagoda Sule, ležící Buddha v chrámu Chaukhtatgyi, atmosféra místních trhů, jezero Kandawgyi se zlatou lodí. Podvečer u nejsvětější pagody světa na kopci Singuttara - pozlacená nádhera Shwedagon (Šweitigoumská pagoda).
 • 4. den: Bývalé královské město Monů, Bago, na kole - jedny z nejdelších ležících soch Buddhů (55 m), Hadí klášter, rodinné dílničky všeho druhu, nejvyšší 114 m vysoká pagoda Shwemawdaw. Okruh na kole mezi rýžovými poli a blízkými vesničkami (celkem ↔ 30 km). Ubytování v Bagu na 2 noci.
 • 5. den: Ranní rituál rozdávání almužny stovkám mnichů. Na kolech venkovem okolo Kyaikto (↔  40 km). Zlatá skála - slavný pozlacený viklan s pagodou Kyaiktiyo na samém vršku.
 • 6. den: Návrat zpět z Baga do Yangonu. Přelet do Mandalay. Výhled na město z Mandalajské hory s řadou svatyní. Ubytování v Mandalay na 2 noci.
 • 7. den: Největší kniha světa vytesaná v mramorových deskách v pagodě Kuthodaw. Na kolech okolo královského města Mandalay: Z Mingunu od největšího funkčního zvonu světa pro největší zamýšlenou pagodu světa do bývalého královského města Šanů Sagaing s vrchem s několika stovkami stúp a chrámů a tisícovkami mnichů. Dojezd do Amarapury, nejdelší týkový most na světe U-Bein při západu slunce. (↔ 40 km)
 • 8. den: Přesun autem do Pakokku, lodí po mohutné řece Irrawaddy do opěvovaného Baganu. Dechberoucí západ slunce na chrámech od pagody Shwesandaw. Ubytování u Baganu 3 noci.
 • 9. den: Bagan (UNESCO) - nejmagičtější místo Barmy. Východ slunce nad pagodami s desítkami letících balonů. Pro zájemce možnost úžasného, ale drahého letu balonem nad touto jedinečnou lokalitou. Přes den na kolech poznávání Baganu - mezi stovkami fotogenických tisíc let starých pagod, chrámů a stúp (↔ 35 km).
 • 10. den: Na kolech od Baganu pod Mount Popa - osamělý sopečný skalní suk Taung Kalat - výstup po strmém schodišti k monumentálnímu klášteru na vrcholu s výhledem do kraje a údajným sídlem duchů "nat". (↔ 50 km)
 • 11. den: Delší přejezd do bývalého anglického horského městečka Kalaw, ubytování na 2 noci.
 • 12. den: Pěší túra okolo Kalaw do horských vesnic pestrobarevných kmenů Palaung a Danu. (5-6 hod)
 • 13. den: Pindaya - legendární poutní jeskyně Shwe Oo Min s 9000 sochami Buddhů. Na kole z Pindaya krajem vesnic kmene Pa-O směrem k jezeru Inle do Heho (↔ 40 km). Tranzit do Nyaungschwe, ubytování na 3 noci.
 • 14. den: Snové horské jezero Inle - plavba na člunu mezi plovoucími vesničkami, domy na kůlech etnika Inha, úžasnými plovoucími zahradami. Místní rybáři pádlující ve stoje nohou. Na druhém konci jezera návštěva vesnice Namsan s kovodělnými, tkalcovskými a řezbářskými dílničkami, a kláštera Skákajících koček Nga Phe Kyaung.
 • 15.: Na kolech po vesnicích okolo jezera Inle. Přeplutí z východního na západní břeh jezera na malé lodi, která převeze i kolo, ze vsi Maing Thauk do Khaung Daing, dále po západním břehu jezera do vesnice Indein s působivým "lesem" stúp. (↔ 30 km)
 • 16. den: Z letiště Heho přelet do Thandwe na pobřeží Bengálského zálivu.
 • 17. den: Aktivní či pasivní odpočinek na nádherných plážích Ngapali. Možnost relaxu, toulaní se po plážích, fakultativně tour za šnorchlováním nebo možno na kole na místní zajímavý trh a po okolí. Zde nejlepší kuchyně s mořskými plody.
 • 18. den: Přelet z Ngapali do Yangonu, odlet z Barmy.
 • 19. den: Návrat do ČR.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování: V hotelech, převážně ve 2lůžkových pokojích, většinou se sociálním zařízením na pokoji. Pokoje jsou téměř vždy s klimatizací.

Stravování: Ve všech hotelech je v ceně bohatá a chutná snídaně. Další strava je na vlastní náklady - na večeře budeme chodit do restaurací, obědy budou v restauracích či v krámcích. Barmská kuchyně je klasicky o rýží a nudlích, ochutnáme i kuchyni indickou a čínskou, můžete si vybírat ale i evropštější jídla. V krámcích na ulici se najíme pod 2 USD, v restauracích od 3 USD. Malé pivo je cca za 2 USD, ale láhev dobré whisky je za tu stejnou cenu jako u nás.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Absolvujeme 3 místní přelety: Yangon-Mandalay, Heho-Thandwe (pláž Ngapali) a Thandwe-Yangon. Pozemní přejezdy absolvujeme předem smluveným minivanem, pouze jeden přejezd je celodenní. Horská kola si půjčíme na místě, vzhledem ke 3 místním leteckým přeletům si půjčíme kolo vždy jen pro danou oblast.

Cestovní doklady a víza: Při vstupu do Barmy je vyžadováno vízum a cestovní pas, jehož platnost přesahuje platnost víza o 3 měsíce. Elektronická víza pro vás vyřídíme online, což je v ceně zájezdu. Do poznámky v přihlášce prosím uveďte i údaje potřebné k vyřízení víza: číslo vašeho pasu, datum vydání pasu, datum expirace pasu, vaše povolání.

Očkování: Žádné očkování není do Barmy povinné. Velmi důrazně se však doporučuje cestovatelská klasika - očkování proti hepatitidě A a B a proti břišnímu tyfu. Doporučuje se také očkování proti vzteklině kvůli opicím v chrámech. Zkontrolujte si platnost svého očkování proti tetanu. V zemi je rozšířená v nižších polohách malárie, potřeba mohou být antimalarika nebo mohou stačit kvalitní repelenty - záleží na stavu vody a délce období dešťů. Dále je třeba sledovat případné aktuální epidemie (např. cholera) a podle toho se naočkovat. Bližší informace o očkování vám sdělí zdravotní ústavy a očkovací centra.

Bezpečnostní situace: Politickou a bezpečnostní situaci v Barmě průběžně sledujeme - v námi navštěvovaných lokalitách je klid a bezpečno. Vyostřená situace, která je zmiňována v médiích, se týká severu Arakanského státu při hranicích s Bangladéší, kam mají turisté již dlouhou dobu vstup zakázán.

Vhodný typ kola: horská kola si budeme půjčovat na místě.
Povrch: Asfalt, rozbitý asfalt, makadam, polní cesty.
Cyklistická přilba je povinná, je třeba mít vlastní.
Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, letenky, pojištění atd.)

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

Průvodce: David Hainall.

Cena zájezdu Barma na kole

Cena 70000 Kč = 52000 Kč za zájezd + cca 18000 Kč za letenku z Evropy včetně tax (cena za letenku je pouze přibližná, může být o něco vyšší i nižší)
1. záloha = 10000 Kč (hradí se po přihlášení)
2. záloha = 25000 Kč (hradí se po dosažení min. počtu účastníků)

Cena 52000 Kč zahrnuje: 16x nocleh v hotelech se snídaní, kompletní dopravu minivanem, výjezd místní dopravou ke Zlaté skále, transport kol a doprovodné vozidlo na kola, plavby (po Irrawady, po jezeře Inle, přeplutí jezera Inle s kolem), českého průvodce, vstupní víza, vstupy do lokalit uvedených v programu, elektronické informační materiály, pojištění CK proti úpadku.

Cena 52000 Kč nezahrnuje: nutné výdaje: zpáteční letenka (cca 18000 Kč), půjčení horských kol na místě (cca 20 USD/den, 7 dní); volitelné výdaje: vstupy nad rámec programu, fakultativní let balonem nad Baganem (cca od 300 USD), vstup do horkých pramenů, výlet za šnorchlováním

 

Termíny zájezdů

Náročnost: 2

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 

Další podobné zájezdy:

Indonésie - souostroví Malé Sundy

Indonésie - souostroví Malé Sundy

Po ostrovech Bali, Flores, Komodo, Rinca a Lombok


52000 Kč
Detail zájezdu

 • 14.06.-01.07.
Čína - hory Sečuánu

Čína - hory Sečuánu

Příroda, koně, kláštery a tibetské vesničky


53100 Kč
Detail zájezdu

 • 07.09.-25.09.
Taiwan na kole

Taiwan na kole

Ostrovní cyklistika – asijská příroda, hory a chrámy


65000 Kč
Detail zájezdu

 • 04.10.-21.10.
Laos a Kambodža


56000 Kč
Detail zájezdu

 • 11.11.-01.12.
 • 26.12.-15.01.
 

Barma na kole

Archeologická lokalita Bagan Bagan – mnich v chrámu z 12. století Pagoda Sandamuni v Mandalay Rybáři na jezeře Inle
 

Barma na kole

Pagoda Shwemawdaw v Bagu Stupy v zákoutí jezera Inle Ženy karenského etnika si krky zdobí zlatými kruhy Objevování Baganu Západ slunce na pláží v Ngapali
 
 

©2018 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 (+420 777ALPINA) | webdesign | odkazy