Barma na kole

 

Termíny zájezdů

Náročnost: 2

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 • 14.11.2018 - 02.12.2018
 • 19 dní
 • 70000 Kč
 • 9562
 • Na tento zájezd již není možné se hlásit.
 • Zarezervovat
 • Zájezd je uzamčen pro přihlášení

Barma (Myanmar) je fascinující země jihovýchodní Asie, která byla izolována více než půl století od okolního světa. Možná i díky tomu dnes nabízí neskutečné pohledy na největší pozlacené pagody světa, obrovské sochy Buddhů, chrámy, tisíce všudypřítomných mnichů a mnišek, desítky různobarevných kmenů a jejich specifické tradice a zvyky. Barma je zemí srdečných lidí, muži zde chodí v sukních zvaných longyi, ženy si natírají tváře tanakou a všichni žvýkají betel. Jedna z nejchudších zemí světa se překotně mění, režim vojenské junty se uvolňuje a země přechází k demokracii. Správný čas na návštěvu Barmy nastal.

Při poznávání Barmy na kole se můžeme těšit na několik světově proslulých míst i na setkání se zajímavými lidmi pestrých kmenů Barmy. Nevynecháme nic z těch nejslavnějších barmských míst, budeme se pohybovat ve zcela bezpečných oblastech. Naše cesta začne v Yangonu (Rangoonu) pod nejposvátnější pagodou Schwedagon, velkoryse pokrytou zlatem. Cyklistiku zahájíme v královském městě Monů, Bago, odkud se vydáme ke Zlaté skále, viklanu s pagodou Kyaiktiyo na samém vršku. Přeletíme do královského města Mandalay - v Mingunu nás ohromí největší a světově raritní zvon, v Amarapuře zase nejdelší týkový most. Po řece Irrawaddy připlujeme k jedinečnému starému chrámovému komplexu Bagan (Pagan), nejslavnějšímu místu země s více jak dvěma tisíci buddhistickými chrámy. Na kolech došlapeme ke skalnímu suku se zlatými stúpami u hory Mount Popa. Na pěší túře okolo Kalaw se seznámíme s kulturou pestrobarevných horských kmenů jižních Šanských hor, kmenové vesnice budeme projíždět i při cykloetapě od jeskyně s 9000 soškami Buddhy v Pindaya. Při plavbě na známém jezeře Inle poznáme "vodní" život místních rybářů pádlujících nohou. Odměnou nám bude závěrečná relaxace na plážích Bengálského zálivu v Ngapali.

Na zájezdu při relativně méně náročných cykloetapách navštívíme a poznáme nejzajímavější místa Barmy. Cykloetap je celkem 7 a střídají se s poznávacími dny, jednou vyrazíme i na jednodenní horskou túru v nenáročném terénu. Abychom se vyhnuli dlouhým náročným pozemním transferům, na místě využijeme i 3 místní přelety. Pozemní přejezdy jsou zajištěny dopředu smluveným minivanem, který bude k dispozici jen pro naši skupinu. Všechny cykloetapy i další program absolvujeme jen s věcmi potřebnými na den, všechny aktuálně nepotřebné věci budou buď uložené na ubytování, nebo nám je bude převážet minivan. Kvalitní značková horská kola si půjčíme na místě, vzhledem k místním přeletům si půjčíme kolo vždy jen pro danou oblast. Ubytovaní budeme v hotelech se snídaní. Délka cykloetap je 30-50 km a převýšení malé, většinou do 200 m. Všechny etapy lze různě zkracovat nebo prodlužovat. Pojedeme ve skupině do 11 cestovatelů.

Program zájezdu

 • 1. den: Odlet z Prahy.
 • 2. den: Přílet do Barmy - bývalé hlavní město Yangon (Rangoon). Ubytování na 2 noci.
 • 3. den: Prohlídka Yangonu - pagoda Sule, ležící Buddha v chrámu Chaukhtatgyi, atmosféra místních trhů, jezero Kandawgyi se zlatou lodí. Podvečer u nejsvětější pagody světa na kopci Singuttara - pozlacená nádhera Shwedagon (Šweitigoumská pagoda).
 • 4. den: Bývalé královské město Monů, Bago, na kole - jedny z nejdelších ležících soch Buddhů (55 m), Hadí klášter, rodinné dílničky všeho druhu, nejvyšší 114 m vysoká pagoda Shwemawdaw. Okruh na kole mezi rýžovými poli a blízkými vesničkami (celkem ↔ 30 km). Ubytování v Bagu na 2 noci.
 • 5. den: Ranní rituál rozdávání almužny stovkám mnichů. Na kolech venkovem okolo Kyaikto (↔  40 km). Zlatá skála - slavný pozlacený viklan s pagodou Kyaiktiyo na samém vršku.
 • 6. den: Návrat zpět z Baga do Yangonu. Přelet do Mandalay. Výhled na město z Mandalajské hory s řadou svatyní. Ubytování v Mandalay na 2 noci.
 • 7. den: Největší kniha světa vytesaná v mramorových deskách v pagodě Kuthodaw. Na kolech okolo královského města Mandalay: Z Mingunu od největšího funkčního zvonu světa pro největší zamýšlenou pagodu světa do bývalého královského města Šanů Sagaing s vrchem s několika stovkami stúp a chrámů a tisícovkami mnichů. Dojezd do Amarapury, nejdelší týkový most na světe U-Bein při západu slunce. (↔ 40 km)
 • 8. den: Přesun autem do Pakokku, lodí po mohutné řece Irrawaddy do opěvovaného Baganu. Dechberoucí západ slunce na chrámech od pagody Shwesandaw. Ubytování u Baganu 3 noci.
 • 9. den: Bagan (UNESCO) - nejmagičtější místo Barmy. Východ slunce nad pagodami s desítkami letících balonů. Pro zájemce možnost úžasného, ale drahého letu balonem nad touto jedinečnou lokalitou. Přes den na kolech poznávání Baganu - mezi stovkami fotogenických tisíc let starých pagod, chrámů a stúp (↔ 35 km).
 • 10. den: Na kolech od Baganu pod Mount Popa - osamělý sopečný skalní suk Taung Kalat - výstup po strmém schodišti k monumentálnímu klášteru na vrcholu s výhledem do kraje a údajným sídlem duchů "nat". (↔ 50 km)
 • 11. den: Delší přejezd do bývalého anglického horského městečka Kalaw, ubytování na 2 noci.
 • 12. den: Pěší túra okolo Kalaw do horských vesnic pestrobarevných kmenů Palaung a Danu. (5-6 hod)
 • 13. den: Pindaya - legendární poutní jeskyně Shwe Oo Min s 9000 sochami Buddhů. Na kole z Pindaya krajem vesnic kmene Pa-O směrem k jezeru Inle do Heho (↔ 40 km). Tranzit do Nyaungschwe, ubytování na 3 noci.
 • 14. den: Snové horské jezero Inle - plavba na člunu mezi plovoucími vesničkami, domy na kůlech etnika Inha, úžasnými plovoucími zahradami. Místní rybáři pádlující ve stoje nohou. Na druhém konci jezera návštěva vesnice Namsan s kovodělnými, tkalcovskými a řezbářskými dílničkami, a kláštera Skákajících koček Nga Phe Kyaung.
 • 15.: Na kolech po vesnicích okolo jezera Inle. Přeplutí z východního na západní břeh jezera na malé lodi, která převeze i kolo, ze vsi Maing Thauk do Khaung Daing, dále po západním břehu jezera do vesnice Indein s působivým "lesem" stúp. (↔ 30 km)
 • 16. den: Z letiště Heho přelet do Thandwe na pobřeží Bengálského zálivu.
 • 17. den: Aktivní či pasivní odpočinek na nádherných plážích Ngapali. Možnost relaxu, toulaní se po plážích, fakultativně tour za šnorchlováním nebo možno na kole na místní zajímavý trh a po okolí. Zde nejlepší kuchyně s mořskými plody.
 • 18. den: Přelet z Ngapali do Yangonu, odlet z Barmy.
 • 19. den: Návrat do ČR.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování: V hotelech, převážně ve 2lůžkových pokojích, většinou se sociálním zařízením na pokoji. Pokoje jsou téměř vždy s klimatizací.

Stravování: Ve všech hotelech je v ceně bohatá a chutná snídaně. Další strava je na vlastní náklady - na večeře budeme chodit do restaurací, obědy budou v restauracích či v krámcích. Barmská kuchyně je klasicky o rýží a nudlích, ochutnáme i kuchyni indickou a čínskou, můžete si vybírat ale i evropštější jídla. V krámcích na ulici se najíme pod 2 USD, v restauracích od 3 USD. Malé pivo je cca za 2 USD, ale láhev dobré whisky je za tu stejnou cenu jako u nás.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Absolvujeme 3 místní přelety: Yangon-Mandalay, Heho-Thandwe (pláž Ngapali) a Thandwe-Yangon. Pozemní přejezdy jsou zajištěny předem smluveným minivanem, který bude k dispozici jen pro naši skupinu. Kvalitní značková horská kola odpovídající velikosti si půjčíme na místě, vzhledem k místním přeletům si půjčíme kolo vždy jen pro danou oblast. Většinu dní s cykloetapami (vždy, když je to potřeba) s námi pojede ještě další doprovodné vozidlo, které nám po určitou část přejezdu kola poveze.

Cestovní doklady a víza: Při vstupu do Barmy je vyžadováno vízum a cestovní pas, jehož platnost přesahuje platnost víza o 3 měsíce. Elektronická víza pro vás vyřídíme online, což je v ceně zájezdu. Do poznámky v přihlášce prosím uveďte i údaje potřebné k vyřízení víza: číslo vašeho pasu, datum vydání pasu, datum expirace pasu, vaše povolání.

Očkování: Žádné očkování není do Barmy povinné. Velmi důrazně se však doporučuje cestovatelská klasika - očkování proti hepatitidě A a B a proti břišnímu tyfu. Doporučuje se také očkování proti vzteklině kvůli opicím v chrámech. Zkontrolujte si platnost svého očkování proti tetanu. V zemi je rozšířená v nižších polohách malárie, potřeba mohou být antimalarika nebo mohou stačit kvalitní repelenty - záleží na stavu vody a délce období dešťů. Dále je třeba sledovat případné aktuální epidemie (např. cholera) a podle toho se naočkovat. Bližší informace o očkování vám sdělí zdravotní ústavy a očkovací centra.

Bezpečnostní situace: Politickou a bezpečnostní situaci v Barmě průběžně sledujeme - v námi navštěvovaných lokalitách je klid a bezpečno. Vyostřená situace, která je zmiňována v médiích, se týká severu Arakanského státu při hranicích s Bangladéší, kam mají turisté již dlouhou dobu vstup zakázán.

Vhodný typ kola: Kvalitní značková horská kola odpovídající velikosti si budeme půjčovat na místě.
Povrch: Asfalt, rozbitý asfalt, makadam, polní cesty.
Cyklistická přilba je povinná, je třeba mít vlastní.
Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, letenky, pojištění atd.)

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

Průvodce: David Hainall.

Cena zájezdu Barma na kole

Cena 70000 Kč = 52000 Kč za zájezd + cca 18000 Kč za letenku z Evropy včetně tax (cena za letenku je pouze přibližná, může být o něco vyšší i nižší, dle aktuální cenové nabídky v okamžiku její koupě)
1. záloha = 10000 Kč (hradí se po přihlášení)
2. záloha = 25000 Kč (hradí se po dosažení min. počtu účastníků)

Cena 52000 Kč zahrnuje: 16x nocleh v hotelech se snídaní, 3 místní přelety (Yangon-Mandalay, Heho-Ngapali a Ngapali-Yangon), pozemní dopravu smluvním minivanem, půjčení kvalitních značkových horských kol na místě (7 dní dle programu), další doprovodné vozidlo na kola (ve dnech, kdy je potřeba), výjezd místní dopravou ke Zlaté skále, plavby (po Irrawady, po jezeře Inle, přeplutí jezera Inle s kolem), českého průvodce, vstupní víza, vstupy do lokalit uvedených v programu, elektronické informační materiály, pojištění CK proti úpadku.

Cena 52000 Kč nezahrnuje: nutné výdaje: zpáteční letenka z Evropy do Yangonu (cca 18000 Kč); volitelné výdaje: vstupy nad rámec programu, fakultativní let balonem nad Baganem (cca od 300 USD), vstup do horkých pramenů, výlet za šnorchlováním, cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (lze sjednat v přihlášce)

 

Termíny zájezdů

Náročnost: 2

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 • 14.11.2018 - 02.12.2018
 • 19 dní
 • 70000 Kč
 • 9562
 • Na tento zájezd již není možné se hlásit.
 • Zarezervovat
 • Zájezd je uzamčen pro přihlášení
 

Další podobné zájezdy:

Taiwan na kole

Taiwan na kole

Ostrovní cyklistika – asijská příroda, hory a chrámy


65000 Kč
Detail zájezdu

 • 04.10.-21.10.
Laos a Kambodža


58000 Kč
Detail zájezdu

 • 26.12.-15.01.
 

Barma na kole

Archeologická lokalita Bagan Bagan – mnich v chrámu z 12. století Pagoda Sandamuni v Mandalay Rybáři na jezeře Inle
 

Barma na kole

Stupy v zákoutí jezera Inle Ženy karenského etnika si krky zdobí zlatými kruhy Objevování Baganu Západ slunce na pláží v Ngapali
 
 

©2018 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 | Ochrana osobních údajů | odkazy