Holandsko na kole

Krajem sýrů, větrných mlýnů, dun a perfektních cyklostezek

Holandsko je známé jako země větrných mlýnů, sýra, písečných dun a vodních kanálů (grachtů), ale je to také země s nejdokonalejší sítí cyklostezek na světě. Na kole je tak možné bezpečně projíždět nejen zajímavou přírodou, ale i historickými městečky, kterých má Holandsko bezpočet. Navštívíme města Utrecht, Delft, Gouda, Naarden či Alkmaar a nasajeme atmosféru nočního Amsterdamu. Budeme se proplétat mezi písečnými dunami na pobřeží Severního moře nebo mezi květinovými lány lemovanými vodními kanály s romantickými hausbóty. Bude příležitost i k odpočinku na písečných plážích a koupeli ve vlnách Severního moře.

Čekají nás jednodenní etapy v rovinatém terénu, průměrně najedeme přibližně 50-75 km denně a budeme mít tak čas se věnovat i četným historickým památkám (náročnost podrobněji). Velmi kvalitní cyklostezky a silničky umožňují zvolit kolo trekové či silniční. Většinu etap je možné zkrátit a věnovat tak více času prohlídce památek. Nocujeme v kempu ve vlastních stanech nebo za příplatek v chatkách poblíž historického centra Amsterdamu a dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 13 hod z Brna přes Prahu a Ústí nad Labem, noční přejezd Německa.
 • 2. den: A: Prohlídka Naardenu a po pobřeží jezera IJmeer přes Muiden do Amsterdamu (↔ 50 km). B: Z historického Utrechtu s grachty a katedrálou s neobvyklou věží do pevnosti Naarden - místa skonu J. A. Komenského a přes historický Muiden s vodní tvrzí do kempu v Amsterdamu (↔ 75 km).
 • 3. den: A: Okruh přes skanzen větrných mlýnů Zaanse Schans na břehu romantického vodního kanálu a přístavní město Monnickendam (↔ 55 km). B: Navíc město sýrů Edam a pestrobarevné městečko na břehu Markenmeer - Voledam (↔ 75 km).
 • 4. den: Volný program v Amsterdamu - např. návštěva muzeí, plavba po grachtech - každý si může vychutnat atmosféru města mladých nejen věkem, ale i duchem, podle svého až do pozdních nočních hodin.
 • 5. den: Výlet na malebný ostrov Marken s dřevěnými domky na kůlech. (↔ 50 km)
 • 6. den: Z Goudy, města známého sýra, do starobylého Delftu pověstného svým porcelánem. Návštěva "země miniatur" Madurodamu. (↔ 60 km)
 • 7. den: Návštěva světoznámého trhu sýrů v Alkmaaru, cesta mořem písečných dun do přímořského městečka Bergen aan Zee. Koupání ve vlnách Severního moře. (↔ 75 km)
 • 8. den: Výlet na ostrov Texel s chovnou stanicí tuleňů - EcoMare a vřesovými poli (↔ 40 km), nebo volno u moře s prohlídkou pevnosti a přístavu v Den Helderu. Večerní odjezd a noční přejezd Německa.
 • 9. den: Příjezd přes Ústí nad Labem a Prahu do Brna v ranních hodinách.

Ubytování a nocování

6x v moderním kempu poblíž historického centra Amsterdamu ve vlastních stanech nebo chatkách za příplatek 4500 Kč/os. Chatky jsou 4lůžkové s patrovými postelemi, stolkem a židlemi, vařičem a elektrickou zásuvkou. Je nutný vlastní spacák a prostěradlo. Chatky doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími. Svůj zájem o spaní v chatce uveďte již v přihlášce. Kemp je vybaven WC, teplými sprchami a wifi. U kempu je kavárna, kde mají i pečivo. Obchod je vzdálen asi 1,5 km a přibližně 2 km od kempu jezdí zdarma trajekt do centra Amsterdamu.

Stravování

Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 8. den snídaní. Ostatní potraviny lze během zájezdu denně dokoupit. Ceny v obchodech jsou přibližně dvojnásobné oproti našim, hotová jídla v restauracích jsou ještě dražší.

 • 27.07.2024 - 04.08.2024
 • 9 dní
 • Číslo: 675
 • 16 100 Kč
 • Rezervace

Holandsko na kole

Holandsko na kole

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Bretaň na kole

Poznávací cyklistika na pobřeží Atlantiku (Francie)

Hory a moře Korsiky na kole

Cyklistika v okolí Ajaccia a Porta

Norsko na kole

Národní parky, jezera, divoké řeky

Elba na kole

Cyklistika po nejkrásnějším ostrově Toskánska

Azurové pobřeží na kole

Cykloturistika v jižní Provence (Francie)

Okolo Bodamského jezera na kole

Cyklistika historickými městy i přírodními krásami Bodensee