Indonésie - souostroví Malé Sundy

Po ostrovech Bali, Flores, Komodo, Rinca a Lombok

 
 

Termíny zájezdů

Náročnost: 1-2

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 • 14.06.2018 - 01.07.2018
 • 18 dní
 • 52000 Kč
 • 938
 • Na tento termín již není možné se hlásit.
 •  
 •  

Cesta za cíli vašich odvážných snů, po pěti indonéských ostrovech do pohádky tropické asijské přírody. Akce zahrnuje pestrou škálu aktivit a prožitků: východ slunce na vrcholu sopky, skvělé plavby na lodích a šnorchlování s hejny barevných ryb, pláže jako v ráji, výlety k různobarevným jezerům, koupání pod velkolepými vodopády, túry tropickými pralesy s opicemi, terasovitá rýžová pole, bambusové chatrče, hinduistické chrámy. Zažijete velké kontrasty - zkrátka zcela jiný svět.

Každý ostrov Malých Sund (indonésky Nusa Tenggara) je zcela odlišný, a to co do přírody, kultury i náboženství. Bali je "ostrov bohů" - ostrov se specifickým balijským hinduismem. Nachází se zde tisícovka chrámů a sošek božstev, k nimž místní pravidelně nosí obětiny se zapálenými vonnými tyčinkami. Bali je hornaté a svahy na úpatí jeho vulkánů jsou změněné v ty nejfotogeničtější zelené rýžové terasy. Ostrov Flores je nejvzdálenější, nejdivočejší, nejdobrodružnější a stále na něm můžeme najít tradiční bizarní vesnice animistů, ačkoliv převažující víra je katolická. Ostrovy Komodo a Rinca jsou lidmi málo osídlené, žijí zde zejména unikátní "draci" - endemičtí komodští varani. Ostrovu Lombok dominuje nejvyšší vrchol celého souostroví - sopka Gunung Rinjani, kam mohou zdatní zájemci podniknout fakultativní náročnější výstup, který je snad nejhezčím trekem v celé jihovýchodní Asii. Ostatní si místo horského výstupu vychutnají plážovou relaxaci a šnorchlování na tropickém ostrově Gili Meno.

Zájezd je kombinací turistiky přírodou i výstupů na vulkány s aktivním poznáváním exotické kultury jihovýchodní Asie a vychutnáváním pláží s tropickou vodou. Nutný je smysl účastníků pro dobrodružství a psychická odolnost (všude budeme středem zájmu místních, je třeba smlouvat o cenách). Fyzickou náročnost túr a výletů zvyšuje tropické klima. Všechny pěší túry jsou jednodenní nebo půldenní či jen kratší výlety nalehko. Výjimkou je fakultativní dvoudenní náročný výstup na sopku Gunung Rinjani pro zdatné - při tomto treku nám stravu a zapůjčené vybavení na kempování ponesou nosiči, výstup je s místním průvodcem. Transportovat se budeme především dopravou domluvenou jen pro naši skupinku. Ubytovaní budeme v cestovatelských hotýlcích a guesthousech, v jednoduchých chatkách a bungalovech, jedinou výjimkou je pro zájemce 1 noc táboření v zapůjčených stanech na Rinjani. Po celou dobu akce se budeme stravovat v místních restauracích a jídelnách. Na akci do tropů tudíž není třeba brát mnoho věcí. Pojedeme v malé skupině do 12 cestovatelů.

Předběžný program zájezdu

 • 1. den: Odlet z Prahy.
 • 2. den: Přílet na "ostrov bohů" Bali do hlavního města Denpasar, první asijské nudle mee goreng.
 • 3. den: Rýžové terasy Tegalalang - výlet s výhledy na překrásně zelená rýžoviště (1 hod, ↑ 100 m, ↓ 100 m). Přejezd do přímořského letoviska Lovina. Odpolední koupání v moři a pohoda na pláži z černého vulkanického písku.
 • 4. den: Brzy ráno výstup na sopku Gunung Batur (1717 m). Snad budeme odměněni nádherným východem slunce a překrásnými výhledy na celý ostrov Bali. V klidu kochání se výhledy, túra kolem kráteru sopky dokola a sestup k jezeru Danau Batur (5-6 hod, ↑ 900 m, ↓ 900 m). Návrat do Loviny, volný program. Pro zájemce možnost odpoledního výletu na moře s pozorováním delfínů a západu slunce.
 • 5. den: Opět do hor. Návštěva vodopádu Gitgit (1 hod, ↑ 50 m, ↓ 50 m) s možností osvěžení a vodopádů Sekumpul (2 hod, ↑ 100 m, ↓ 100 m). Jezero Bratan s fantastickým pagodovitým vodním chrámem Pula Ulun Danu Bratan. Dojezd do Denpasaru, podvečerní koupání na slavné pláži Kuta.
 • 6. den: Dopolední přelet do Maumere na divoký překrásný ostrov Flores. Po klikatých úzkých cestách horami s tropickými pralesy, dojezd do vsi Moni.
 • 7. den: Brzy ráno výjezd pod vrchol sopky Kelimutu (1639 m). Východ slunce nad třemi různě zbarvenými jezery v kráterech. Barva jezer se v čase mění, nejčastěji bývá modrá, zelená a černá, může být i červená, hnědá či azurová. Sestup pralesem a přes vesnice s bambusovými chatrčemi a s domorodci žvýkajícími betelové oříšky, koupání pod vodopádem, horké prameny (5 hod, ↑ 100 m, ↓ 1000 m). Odpoledne přejezd přes město Ende do Bajawy.
 • 8. den: Kraj pod sopkou Gunung Inerie. Návštěva původní domorodé vesnice Bena tradičního animistického etnika Ngada - dvě řady chatrčí na nízkých kůlech s vysokými slámovými střechami, kamenné struktury jako hrobky a tajemné rituální stavby „ngadhu“ a „bhaga“ na „návsi“. Ženy tkající překrásné ikaty. Nedaleké horké prameny Malanage a bambusové lesy. Přejezd do Rutengu.
 • 9. den: Tranzit hornatou krajinou ostrova Flores mezi rýžovými poli, lesy a místními vesnicemi. Přístav Labuan Bajo - sušené a živé ryby na trzích, plavidla s plováky.
 • 10.-12. den: Nezapomenutelná třídenní plavba Floreským mořem z ostrova Flores na Lombok. Tři překrásné západy a východy slunce nad mořem, tři noclehy na palubě lodi, která se stane naším dočasným domovem a kde nám místní kuchař bude na lodi vařit plnou penzi. Kratší procházky na světoznámých ostrovech Rinca a Komodo - pozorování největších žijících ještěrů světa - endemických varanů komodských, „opravdových draků“ (samci 3 m a přes 100 kg) (2x 1-2 hod, ↑ 100-200 m, ↓ 100-200 m). Ostrov Satonda se slaným jezerem v kráteru, pobřeží Sumbawy a další menší ostrůvky. Jedno z nejlepších šnorchlování na světě - podmořské korálové zahrady, barevný svět tropů s hejny pestrých ryb nejrůznějších tvarů a velikostí.
 • 13. den: Ranní doplutí na Lombok, přesun z přístavu do vesnice Senaru na svazích majestátní sopky Rinjani. Odpolední návštěva velkolepých vodopádů Tiu Kelep a Sendang Gile s koupáním (2 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m).
 • 14.-15. den: A: Přejezd na pobřeží Lomboku a lodí na souostroví Gili. Odpočinek na tropickém ostrůvku Gili Meno. Procházky a relaxace na plážích s bělostným pískem, koupání, šnorchlování s karetami, případní zájemci potápění. Večerní posezení v některé z příjemných restaurací na pláži, grilované ryby či plody moře a popíjení místního piva Bintang.
 • B: Zájemci s místním průvodcem dvoudenní náročný výstup na sopku Rinjani - nalehko díky podpoře nosičů, s noclehem v zapůjčených stanech, s plnou trekovou penzí od místního kuchaře. Z vesnice Sembalun Lawang (1150 m) po travnatých pláních a vzhůru na hřeben na tábořiště Pelawangan II (2600 m) (7 hod, ↑ 1550 m, ↓ 100 m). Ráno s východem slunce výstup na blízký hřeben (2900 m) na hranu obrovské kaldery - fantastický výhled na modré jezero Segara Anak, z něhož vyrůstá nový sopečný kužel Gunung Baru (2351 m) s kráterem. Velmi zdatní se mohou pokusit i o nejvyšší vrchol Malých Sundů Gunung Rinjani (3726 m). Sestup do Sembalun Lawang, večerní přejezd na ostrov Gili. (8 hod, ↑ 400 m, ↓ 1850 m; s vrcholem 12 hod, ↑ 1250 m, ↓ 2600 m).
 • 16. den: Poslední ranní koupání a přeplutí na Bali. Přístav Padangbai - písečná pláž s exotickými plovákovými loděmi. Kulturní a duchovní centrum ostrova - městečko Ubud. Posvátná džungle s chrámem Monkey Temple, hustě osídleným opicemi - makaky. Fakultativně představení tradičních balijských tanců - ohňový Kecak, maskový Barong nebo balet Ramayana.
 • 17. den: Ranní Ubud - řemeslnické dílny a poslední nákupy suvenýrů. Odlet z Denpasaru.
 • 18. den: Návrat do Prahy.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování: Budeme využívat služeb místních levnějších cestovatelských hotýlků a guesthousů, jednoduché chatky a bungalovy se nabízí na vesnicích a v přírodě. Většinou se spí ve 2lůžkových pokojích, někde může být jen studená sprcha, ale v tropech to vůbec nevadí. Je třeba si uvědomit polohu a rozvinutost oblasti, kde se budeme pohybovat, tudíž ubytovací standard bude nižší, než na jaký jsme z Evropy zvyklí. Při fakultativním výstupu na sopku Gunung Rinjani se spí 1x v pronajatých stanech se zapůjčenými karimatkami a spacáky, potřeba je jen vlastní vložka do spacáku z hygienických důvodů.

Stravování: Po celou dobu akce se budeme stravovat v místních restauracích, jídelnách či pouličních stáncích. Ochutnáme všechny chutě JV Asie - nejčastější kombinace smažených nudlí a rýže s masem. V blízkosti řek jsou v nabídce čerstvé ryby a v přímoří také čerstvé mořské plody. K mání jsou všude nejroztodivnější druhy tropického ovoce. Budeme moci ochutnat řadu nealkoholických a alkoholických nápojů - často čerstvé kokosy či džusy a šejky z místních druhů ovoce. Ceny jídel jsou velmi příznivé a nižší než u nás. Všichni určitě využijeme místní restaurace, nemá cenu s sebou brát jakékoliv jídlo z ČR a už vůbec ne si vařit.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Do Maumere na Flores přeletíme z Bali místním letem. Mezi ostrovy Flores a Lombok přeplujeme menší lodí na třídenní plavbě, menší lodě jezdí i na ostrovy Gili. Mezi Lombokem a Bali se dopravíme rychlou lodí. Pozemní doprava bude většinou nasmlouvána jen pro naši skupinu (minibusy, taxíky, bema). Někdy můžeme výjimečně využít i dobrodružnou veřejnou místní dopravu, takové přesuny jsou pak náročnější, což je způsobeno místní nedokonalou dopravní sítí, zastaralým vozovým parkem a mírou naplněnosti místní dopravy. Pouze 1 pozemní přejezd je celodenní.

Cestovní doklady a víza: Je třeba cestovní pas platný minimálně ještě 6 měsíců od vstupu na území Indonésie. Na tuto cestu do Indonésie nepotřebují čeští ani slovenští občané víza.

Očkování: Velmi se doporučuje mít očkování proti žloutence typu A+B a břišnímu tyfu. Také si zkontrolujte platnost vašeho očkování proti tetanu. V oblasti se vyskytuje malárie (vyšší riziko je zejména na ostrově Flores), jsou nutná antimalarika. Podrobné informace o očkování vám sdělí zdravotní ústavy a očkovací centra.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, letenky, pojištění atd.)

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

Cena zájezdu Indonésie - souostroví Malé Sundy

Cena 52000 Kč = 32000 Kč za zájezd + cca 20000 Kč za letenku z Evropy včetně tax (cena za letenku je pouze přibližná, může být o něco vyšší i nižší - kvůli rezervaci letenky a nižší ceně je nutno se přihlásit s co největším časovým předstihem)
1. záloha = 10000 Kč (hradí se po přihlášení)
2. záloha = 25000 Kč (hradí se po dosažení min. počtu účastníků)

Cena 32000 Kč zahrnuje: let Bali-Flores, kompletní místní pozemní a vodní dopravu (v rámci programu), 15x ubytování (v hotýlcích, guesthousech, chatkách), místní plnou penzi při plavbě Flores-Lombok (9 jídel), českého průvodce, místního průvodce na Gunung Batur, vstupné v rámci programu (rýžové terasy, sopka Batur, vodopády, chrám Bratan, Kelimutu, vesnice Bena, horké prameny, Komodo a Rinca, Satonda, Monkey Temple), elektronické informační materiály, pojištění CK proti úpadku

Cena 32000 Kč nezahrnuje (ceny z roku 2017): výdaje: zpáteční letenku z Evropy na Bali (cca 20000 Kč); volitelné výdaje: fakultativní výstup na Rinjani (balíček zahrnuje: 1x noc v zapůjčeném stanu, zapůjčení karimatky a spacáku, místního průvodce, nosiče, 4 jídla, vstup na sopku - celkem okolo 100 USD po odečtení 1 noclehu na ostrově Gili), další fakultativní akce (výlet za pozorováním delfínů v Lovině 6-8 USD, půjčení vybavení na šnorchlování na Gili 3 USD, výlet za šnorchlováním na Gili od 10 USD, potápění na Gili od 40 USD za ponor, balijské tance 7-8 USD), vstupné nad rámec programu, případné spropitné pro místní tým na Rinjani, cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (lze sjednat v přihlášce); kurz: 1 USD = 22,05 Kč (listopad 2017)

 

Další podobné zájezdy:

Vietnam

Vietnam

Rájem vápencových útesů a rýžových políček


43000 Kč
Detail zájezdu

 • 10.11.-24.11.
 • 17.11.-01.12.
 • 24.03.-07.04.
Národní parky Nového Zélandu


85000 Kč
Detail zájezdu

 • 17.11.-11.12.
 • 02.03.-26.03.
Laos a Kambodža


58000 Kč
Detail zájezdu

 • 26.12.-15.01.
 

Indonésie - souostroví Malé Sundy

Výhled na sopku Rinjani z ostrova Gili Meno Šnorchlovani s karetou na ostrově Gili Meno Kráter sopky Šnorchlování v okolí Gili Island
 

Indonésie - souostroví Malé Sundy

 
 

©2018 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 | Ochrana osobních údajů | odkazy