Korsika pěšky i na kole

 

Termíny zájezdů

Náročnost: 1-3

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 • 22.06.2018 - 01.07.2018
 • 10 dní
 • 16500 Kč
 • 682
 • Na tento termín není možné se hlásit.
 •  
 •  

Překrásný ostrov Korsika je oprávněně nazýván Perlou Středomoří. Páteř Korsiky tvoří impozantní hory s řadou dvoutisícových vrcholů a malebnými jezírky. Do moře pospíchají průzračné bystřiny a říčky, které vymodelovaly nádherné kaskády nebo se skryly v tajemných hlubokých soutěskách. Pásmo alpinských luk se salašemi a volně se pasoucími stády koní, ovcí, koz a krav střídají hluboké lesy a níže přecházejí v nízkou macchii, jejíž omamná, těžká vůně je pro Korsiku tak charakteristická. Zajímavé je také poznat tajemné Korsičany, kteří se nepovažují za Francouze ani Italy, a přitom mají z každého národa velký kus v sobě.

Těšit se můžeme na nádherné výhledy během přímořských pěších túr na vrchol Capu d'Ortu a Capo Rosso nebo na vnitrozemském okruhu kolem jezera Lac de Nino. Užijeme si koupání v moři na krásných písečných plážích a uvidíme bizarní skalní útvary Calanches, jejichž rudá barva se ještě více rozzáří při západu slunce. Osvěžení nabídnou i průzračné horské říčky Spelunca nebo Golo s tůněmi a zažijeme jedinečnou atmosféru romantických letovisek Bastia, Calvi a Porto. Díky kolu se dostaneme do míst, kam je pěšky daleko a autobus po úzkých silničkách neprojede.

Téměř každý den můžete volit mezi cyklistickým a pěším programem, nebo ze dvou variant náročností programu cyklistického či pěšího. Délka denních pěších túr je 4-7 hodin s max. převýšením 850 m a délka cyklistických etap 50 km s převýšením kolem 500 m. Kterýkoliv výlet je možné vynechat a udělat si volný den podle vlastních představ, např. vyrazit na některý výlet lodí z Porta přes zátoku Girolata za mořskou faunou do přírodní rezervace Scandola, případně na opačnou stranu podél rudých skal Les Calanches. Nocovat budeme v zařízených bungalovech v kempu nedaleko moře v Portu a dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd z Brna kolem 11 hod, noční přejezd přes Rakousko do Itálie.
 • 2. den: Trajekt na Korsiku, přejezd na západní pobřeží do Porta, prohlídka městečka s přístavem, ubytování na 7 nocí.*
 • 3. den: Turistika: Lehká túra z Col de Vergio k salaším Radule, koupání v kaskádách pod vodopády (3 hod, ↑ 150 m, ↓ 150 m). Cyklistika: Vyhlídkový sjezd z nejvyššího korsického silničního průsmyku Col de Vergio (1477 m) do Porta borovým lesem, cestou kaskády Aitone (↔ 35 km, ↑ 200 m, ↓ 1650 m). Případně lze stihnout oba programy.
 • 4. den: Turistika v oblasti Calanches: 2 varianty výstupu (mírně lezecká nebo po pěšině) na vrchol Capu d'Ortu (1296 m) s výhledem na Porto z výšky 1294 m, prohlídka bizarních skalních útvarů Calanches (UNESCO) a koupání v moři při západu slunce. (6-7 hod, ↑ 850 m, ↓ 1000 m)
 • 5. den: Turistika: Vodní túra kaskádami nebo po lesní pěšině v soutěsce Spelunca z Evisy do Oty s koupáním v několika tůních na trase (3-4 hod, ↓ 700 m). Cyklistika: Z průsmyku Col de Sevi (1101 m) sjezd na pobřeží do Sagone s hezkou písečnou pláží a přes Pianu, zapsanou na seznamu nejkrásnějších francouzských obcí, a červené skály Calanches do Porta (↔ 65 km, ↑ 600 m, ↓ 1650 m).
 • 6. den: Turistika: Okružní túra ze sedla Col de Vergio k horskému jezeru Lac de Nino (1743 m) s divokými koňmi (6-7 hod, ↑ 700 m, ↓ 800 m). Cyklistika: Z Col de Vergio (1477 m) sjezd do Albertacce a koupel v řece Golo. Z městečka Calacuccia dolů ohromující soutěskou Scala di Santa Regina (↔ 45 km, ↓ 1150 m).
 • 7. den: Turistika: Jedna z nejhezčích korsických pláží Arone, cestou výšlap na nejzápadnější výběžek Corse du Sud Capo Rosso s janovskou věží a výhledem na všechny strany. (3 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m)
 • 8. den: Cyklistika A: Zážitkový okruh málo navštěvovaným, leč nádherným krajem nad soutěskami řek Liamone a Cruzzini. Panenská příroda, klid, divoké skály a horské vsi. Závěrečný sjezd do Sagone s hezkou písečnou pláží (↔ 50 km, ↑ 600 m, ↓ 1700 m). B: Navíc vyhlídková silnička zaříznutá do úbočí a koupání v říčce Cruzzini (↔ +30 km, ↑ +400 m, ↓ +400 m).
 • 9. den: Autobusem silnicí zařezanou do skal vysoko nad zálivem Girolata, prohlídka Calvi s citadelou a přístavem, přesun do Bastie se skvělou večerní atmosférou, možnost korsické večeře v místní hospůdce.*
 • 10. den: Noční trajekt z Bastie na italskou pevninu, přejezd přes Itálii a Rakousko, návrat do Brna cca do 23 hod.*

(*) Poznámka: Program na tento den může být v průběhu sezóny upraven v závislosti na konkrétním trajektu, kterým pojedeme.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování a nocování: Všech 7 nocí ve 3* kempu Funtana a l'Ora v bungalovech kousek od Porta. Bungalov je chatkový apartmán určený většinou pro 4-6 osob se 2-3 oddělenými ložnicemi a společnou obytnou místností. Jeho součástí je také plně vybavená kuchyně, WC a sprchový kout. Před bungalovem je možnost venkovního posezení. Závěrečný úklid bungalovů si provádí každý sám. Nabízíme i možnost ubytování ve vlastním stanu se slevou 1500 Kč/os. Kemp vzdálený od moře cca 3 km je dobře vybaven a nabízí všechny potřebné služby včetně vyhřívaného bazénu a wifi. Svůj zájem o spaní ve stanu uveďte již v přihlášce.

Stravování: Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní. U cyklistického programu lze denně obědvat v restauracích, ceny jsou od 6 € (sýrové talíře nebo polévka či saláty), denní menu 12-20 €, za mořské plody a korsické speciality zaplatíme více. Poblíž kempu jsou restaurace, pekárna i obchod. Korsické produkty (sýry, uzeniny, víno apod.) jsou sice dražší, ale také výrazně lepší než potraviny dovážené vesměs z kontinentální Francie. Ceny v obchodech jsou asi o 30 % vyšší než u nás.

Další informace k zájezdu

Nástupní místa: Brno

Vhodný typ kola: crossové kolo, trekové kolo, silniční kolo
Povrch: 95-100 % asfalt, 0-5 % šotolina
Cyklistická přilba: Na tomto zájezdu je cyklistická přilba doporučená, pro děti do 15 let povinná.
Informace o přepravě kol na cyklovleku: přeprava kol
Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení, pojištění atd.), Francie - informace o zemi

Prohlídky měst jsou individuální. Ve městech, kde je průvodcovská licence podmíněna místní vyhláškou, neplní naši průvodci roli licencovaných průvodců.

Cena zájezdu Korsika pěšky i na kole

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, poplatky za trajekt a korsickou vstupní a výstupní taxu, 7x ubytování v kempu v bungalovu, 7x polopenzi, průvodce, elektronické informační materiály a pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje (ceny z roku 2017): volitelné výdaje: vstupy do navštívených objektů (Janovská věž v Portu 2,50 €), výlet lodí (26-38 €), příplatek za dvousedadlo v buse

 

Korsika pěšky i na kole

Korsika pěšky i na kole Korsika pěšky i na kole Korsika pěšky i na kole Korsika pěšky i na kole
 

Korsika pěšky i na kole

Korsika pěšky i na kole Korsika pěšky i na kole Korsika pěšky i na kole Korsika pěšky i na kole Korsika pěšky i na kole Korsika pěšky i na kole Korsika pěšky i na kole Korsika pěšky i na kole Korsika pěšky i na kole Korsika pěšky i na kole Korsika pěšky i na kole Korsika pěšky i na kole
 
 

©2018 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 | Ochrana osobních údajů | odkazy