Ötztálské Alpy - přechod po chatách

V království ledovců pod nejvyšší horou Tyrolska

Ötztálské Alpy se právem řadí k nejkrásnějším rakouským pohořím. Jde o nejmohutněji zaledněnou oblast celých Východních Alp, nachází se zde více jak 130 vrcholů přesahujících hranici 3000 m. Nad bělostnými ledovci a ocelově modrou oblohou shlíží do hlubokých údolí z nadmořské výšky 3774 metrů nejvyšší tyrolská, a zároveň druhá nejvyšší rakouská hora Wildspitze. Ta je právem označována za královnu celé oblasti.

Budeme obdivovat úžasná panoramata ledovci rámovaných hor lemujících údolí Kaunertal, Pitztal a nejdelší boční údolí v celém Rakousku - Ötztal, která budou cílem našeho horského přechodu. Projdeme sedlo Ölgrubenjoch, napojíme se na legendární dálkovou trasu E5. Dostaneme se na dohled ledovce Mittelbergferner s tyčícím se Wildspitze (3774 m) a budeme mít možnost vystoupit na vyhlídkový vrchol Karleskopf (2902 m).

Zájezd je určen pro fyzicky aktivní turisty, kteří zvládnou převýšení 1000 m nahoru i dolů a délku jednotlivých tras okolo 6 hodin. Trasy vedou po horských stezkách v nadmořské výšce do 3000 m (tuto hranici překonáme pouze druhý den programu). Díky nocování a stravování na chatách je možné ušetřit na váze batohu a absolvovat přechod téměř nalehko.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 18 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa a Rakouska.
 • 2. den: Z parkoviště Fernergriess (1930 m) v údolí Kaunertal do sedla Ölgrubenjoch (3039 m) a následně podél říčky Sexegertenbach na chatu Taschachhaus (2434 m) v údolí Pitztal. (6 hod, ↑ 1200 m, ↓ 700 m)
 • 3. den: Od spodní stanice lanovky Gletscherexpress přes chatu Gletscherstuberl (1915 m) podél vodopádů na říčce Pitze po legendární evropské dálkové cestě E5 až k ledovci Karlesferner u chaty Braunschweiger Hütte (2759 m) (7 hod, ↑ 1100 m, ↓ 800 m), možnost výstupu nalehko na nedaleký vyhlídkový vrchol Karleskopf (2902 m) (+1 hod, ↑ +100 m, ↓ +100 m).
 • 4. den: Po překročení sedla Pitztaler Jöchl (2995 m) a části mizícího stejnojmenného ledovce podél říčky Rettenbach sestup až do světoznámého lyžařského střediska Sölden (1368 m) v údolí Ötztal (5 hod, ↑ 300 m, ↓ 1700 m). Setkání s autobusem, ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR, noční přejezd Rakouska a Německa.
 • 5. den: V ranních hodinách příjezd do Plzně, Prahy, Jihlavy a následně Brna.

Ubytování

1x na horské chatě Taschachhaus a 1x na chatě Braunschweiger-huette. Spí se na matracích ve společné noclehárně, teplé deky jsou k dispozici. Je nutný alespoň lehký spacák.

Stravování

Polopenze formou á la carte (snídaně + večeře dle jídelního lístku) na chatě Taschachhaus je povinná, na chatě Braunschweiger Hütte (snídaně + tříchodová večeře) nepovinná. Polopenze na každé chatě stojí cca 30 € a doporučujeme ji využít. Pokud si chcete vařit sami, což nedoporučujeme, jsou nutné vlastní věci na vaření včetně vařiče, které si musíte nahoru vynést, vařit pak lze jen venku, ne v chatách. Základní potraviny není během zájezdu možné dokupovat, studenou stravu na den si vezměte určitě s sebou z domova.

 • 10.08.2022 - 14.08.2022
 • 5 dní
 • Číslo: 372
 • 0 Kč
 • Rezervace

Ötztálské Alpy - přechod po chatách

Ötztálské Alpy - přechod po chatách

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Karavanky

Nejdelší hřebenovka ve Slovinsku

Vysoké Taury

Horský přechod v blízkosti rakouské nejvyšší hory Grossglockner

Hochschwab

Přechod po chatách blízkých dvoutisícových Alp (Rakousko)

Dachsteinský Gosaukamm

Horská turistika divoce rozeklaným hřebenem rakouských Dolomit

Berchtesgadenské Alpy

Přechod po chatách v okolí Orlího hnízda nad jezerem Königssee

Hochtor

Horská turistika s nejvyšším vrcholem Ennstálských Alp (Rakousko)