Pyreneje - pohodová turistika (letecky)

Národní parky, hory a kaňony Aragonie, moře

Val Pyrenejí odděluje Pyrenejský poloostrov od Evropy a tvoří přírodní hranici mezi Francií a Španělskem. Alpinsko-himalájské vrásnění způsobilo, že Pyreneje nemají souvislý hlavní hřeben, který by spojoval pobřeží Atlantiku se Středozemním mořem. Místo toho Pyreneje tvoří množství horských masivů různorodé geologické struktury, díky čemuž je toto pohoří jedním z nejrozmanitějších v Evropě. Jednotlivé oblasti Pyrenejí jsou jakoby posbírané ze všech koutů planety a seskládané v jeden harmonický celek.

My projdeme a poznáme nejkrásnější a nejzajímavější Centrální Pyreneje. Podnikneme túry ve španělské části Národního Parku Ordesa y Monte Perdido, kde kdysi voda a ledovce rozřezaly zemi do podoby dnešních monumentálních kaňonů Ordesa a Añísclo. Jejich stěny skrápí velkolepé vodopády a tvoří svahy okolních třítisícových hor. S obnaženými vrásami jsou nejpestřejší paletou barev. Poznáme i pyrenejské podhůří, kde v kamenných městečkách a vesnicích drží Španělé odpolední siestu. Další výšlapy nás čekají v přírodním parku Possets y Maladeta, který je domovem nádherných jezernatých údolí, nad nimiž ční ty nejslavnější pyrenejské třítisícovky. Navštívíme národní park Aigüestortes i Estany de Sant Maurici, Jezernaté hory. Obejdeme několik ledovcových jezer, nad nimiž se tyčí vysoké horské štíty, na které nás čekají neopakovatelné výhledy. V závěru si odpočineme na plážích Středozemního moře nebo je možné podniknout krátkou návštěvu barevné Barcelony.

Na programu jsou jednodenní, pohodové, kratší a fyzicky méně náročné túry po horských národních parcích a kaňonech, na které budeme vyrážet nalehko. Denně nás čeká na túrách převýšení v rozmezí 200-600 m nahoru a totéž dolů a strávíme na nich nejčastěji 5-6 hod včetně přestávek, túry lze většinou zkrátit. Kteroukoliv túru lze vynechat a zařadit si vlastní program či odpočinek. Ubytovaní budeme v penzionech a apartmánech. Do Španělska se přesuneme rychle a pohodlně - přímým letem z Prahy do Barcelony. Pokud máte raději výzvy, poleťte s námi na zájezd Vrcholy Pyrenejí.

S realizací leteckých zájezdů do Španělska počítáme! Kvůli drobným změnám podmínek při vjezdu do země nebo při návratu domů zájezdy rušit nebudeme. Španělsko je z hlediska Covidu bezpečná a pro turisty dlouhodobě otevřená destinace, služby, restaurace a ubytování fungují - platná opatření..
Aktuální povinnosti - vstup do Španělska: splnění jedné ze tří podmínek: dokončené očkování, negativní antigenní (24 hod) nebo PCR test (72 hod), prodělání Covidu v minulých 6 měsících; výjimka pro děti do 12 let. Při návratu do ČR je třeba: návrat odkudkoli je pro všechny bez jakýchkoli podmínek, tak jak tomu bylo před Covidem.


Program zájezdu

 • 1. den: Odlet z Prahy. Přílet do španělské Barcelony, přejezd do podhůří centrálních Pyrenejí, ubytování na 3 noci.
 • 2. den: Fantastický kaňon Ordesa, kdysi vymodelovaný ledovcem. Túra po dně kaňonu zdobeném sérií kaskád a vodopádů. (5-6 hod, ↑ 400-500 m, ↓ 400-500 m).
 • 3. den: Návštěva kaňonu Aňísclo. Podél řeky Bellós přes skalnatá obydlí, vodopády, kamenné městečko Sercué s fotogenickým kostelíkem a skalnatými terasami zpět (5 hod, ↑ 550 m, ↓ 550 m). Prohlídka kamenného historického městečka Aínsa.
 • 4. den: Z údolí Valle de Pineta (1270 m) výstup ke stupni nádherných vodopádů Churros de Marmorés, sestup kolem kaskádovitých vodopádů Cascada de Lalarri s možností osvěžujícího koupání (5 hod, ↑ 550 m, ↓ 550 m). Přejezd do údolí Benasque, ubytování v malebném městečku Benasque, na 2 noci.
 • 5. den: Místní dopravou na La Besurtu, výstup do hraničního sedla Puerto de Benás (2445 m) se skvělými výhledy na zaledněný masív Aneto-Maladeta a na francouzská jezera (5 hod, ↑ 550 m, ↓ 700 m). Podvečerní nákupy či posezení v restauraci v Benasque.
 • 6. den: Z La Besurty túra přes Plan dels Aigualluts do nádherného údolí s jezery Valleta de l´Escaleta (3-6 hod, ↑ 150-450 m, ↓ 150-450 m). Přejezd k NP Aigüestortes, ubytování ve vsi Pobla de Segur na jednu noc.
 • 7. den: Pohodová túra v NP Aigüestortes. Výjezd lanovkou k jezeru Gento. Nenáročný výstup k jezeru Estany de la Colomina se stejnojmennou chatou s možností prodloužení až k jezeru Estany de Mar (5 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m). Večerní přesun do letoviska Sitges na pobřeží Středozemního moře západně od Barcelony, ubytování na 2 noci.
 • 8. den: Celodenní odpočinek u moře nebo fakultativně návštěva Barcelony.
 • 9. den: Odlet z Barcelony zpět do Prahy.

Ubytování

Ubytovaní budeme celkem 4x v penzionech (3x ve vsi Asín de Broto a 1x ve vsi Pobla de Segur) a 4x v hotelech (2x ve vsi Benasque a 2x v letovisku Castelldefels s bazénem). Pokoje v prvním a druhém ubytování jsou dvoulůžkové s vlastní koupelnou, ve vsi Pobla de Segur budeme spát převážně ve dvoulůžkových pokojích s vlastní i sdílenou koupelnou a v hotelu jsou rezervovány 4lůžkové pokoje s oddělenými ložnicemi s vlastní koupelnou.

Stravování

V místech ubytování je různorodá nabídka stravovacích možností - restaurace, dokupování potravin v supermarketech, někdy je na ubytování možnost vlastního vaření v kuchyňce. Na ubytování je téměř vždy možné dokoupit snídani v ceně kolem 8€, zájem o ní dohodnete na místě dle možností s průvodcem zájezdu. Ve vsi Asín de Broto a Pobla de Segur je navíc k dispozici společná kuchyňka. Přes den využijete na túrách většinou studené svačiny, některé dny je i na oběd možné zajít do restaurace či místní hospůdky po trase. Možností ochutnat místní kuchyni je dostatek. Ceny v obchodech jsou zpravidla o 20 % vyšší než u nás, v restauracích je dráž o 30-80 %, večeře vyjde zhruba na 7-15 €. Dovoz jídla z ČR je na vašem uvážení. Můžete si s sebou však vzít pár energetických sladkostí typu müsli tyčinka, čokoláda, hroznový cukr, sušené ovoce či oříšky, příp. energetické práškové nápoje.
Není zde mnoho pramenů s pitnou vodou, budeme si tedy na výlety nosit vodu vlastní (balenou vodu lze koupit v každém obchodě). Doporučujeme vzít si sebou lahev na vodu či Camelbag (objem zvažte, dle vaši osobní žíznivosti).

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Na místě se budeme přepravovat vypůjčenými auty. Auto řídí průvodce a některý z klientů po předchozí dohodě za slevu 2400 Kč na zájezd. Požadujeme: platný český ŘP a dlouhodobé zkušenosti aktivního řidiče. Váš zájem o řízení osobního vozu prosím uveďte do poznámky v přihlášce.

Cestovní formality: K této cestě potřebujete cestovní pas nebo občanský průkaz, platný nejméně po dobu trvaní zájezdu. Je dobré si pořídit fotku cestovního dokladu pro snadnější řešení situace v případě ztráty.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, doporučené vybavení atd.).

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

Prohlídky měst jsou individuální, naši průvodci nemají licenci na průvodcování s odborným a historickým výkladem. Do města se můžete vydat sami nebo se přidat k průvodci, který se vám bude snažit ukázat většinu nejzajímavějších míst.

Pyreneje - pohodová turistika (letecky)

Pyreneje - pohodová turistika (letecky)

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Azorské ostrovy - horská turistika

Sopečné perly Atlantiku - ostrovy Sao Miguel, Pico a Faial

Pyreneje

Hory, národní parky, kaňony a památky Aragonie

Picos de Europa

Horská turistika v pohoří Cordillera Cantabrica na severu Španělska

Madeira - horská turistika

Perla Atlantiku, ostrov věčného jara (Portugalsko)

Vrcholy Pyrenejí (letecky)

Vysoké hory, národní parky a jezera centrálních Pyrenejí

Tenerife - horská turistika

Největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)