Řecko

Atény, Delfy, Olympia, turistika v kaňonech i na Olympu

Řecko je kolébkou evropské civilizace a kultury, proto se zejména s antickou historií budete setkávat na každém kroku. Svět starořeckých bájí a bohů se vám vybaví např. při výstupu na horu Olymp nebo v delfské věštírně. Vstoupíte na místa, kde se kdysi konaly olympijské hry, kde bojovali Řekové s Peršany, kde se scházeli aténští občané, kde se střetávali gladiátoři. Ke klenotům světové kultury patří jakoby ve vzduchu zavěšené byzantské kláštery Meteora. Z úplně jiného soudku bude pohled z benátské pevnosti v Náfpliu. Krásná je i řecká příroda, jak se přesvědčíte v kaňonech Vikos a Acheron. Řecko - země pomerančů, oliv, těžkého vína a tradiční hudby vás určitě nezklame. Nocovat budeme v kempech ve stanech nebo za příplatek v chatkách a v hostelu a stravovat se budeme z vlastních zásob.

Program zájezdu

 • 1. den: Odjezd z Hradce Králové přes Prahu, Jihlavu, Brno a Bratislavu, přejezd Maďarska, Srbska a Makedonie.
 • 2. den: Příjezd do Řecka, dvě noci v kempu u Egejského moře.
 • 3. den: Pro zájemce výstup na bájné sídlo bohů a Diův trůn Olymp (vrchol Skala - 2 866 m, pro nejzdatnější i nejvyšší štít Mytikas - 2 917 m), alternativně celodenní lenošení na pláži.
 • 4. den: Památník řecko-perské bitvy u Thermopyl, slavná antická věštírna Delfy v pohoří Parnassos. Dvě noci v hostelu v Aténách.
 • 5. den: Prohlídka řecké metropole Atény (slavná Akropolis, Agora, stará turecká čtvrť Plaka, Parlament, Olympijský stadion…).
 • 6. den: Poloostrov Peloponés: Zastávka u Korintského průplavu, malebné Náfplio s benátskými uličkami a pevností Palamidi, nejslavnější starořecký amfiteátr Epidauros. Dvě noci v kempu v Toló.
 • 7. den: Odpočinkové koupání na písečných plážích letoviska Toló.
 • 8. den: Antické město Olympia - dějiště starořeckých olympijských her (Diův chrám, první olympijský stadion…), trajektem přes Korintský záliv (pohled na ultramoderní zavěšený lanový most Rio-Antirio) zpět do pevninské části Řecka (oblast Epirus), dvě noci v kempu u Jónského moře.
 • 9. den: Turistika, brodění a plavání kaňonem řeky Acheron, která podle starých Řeků teče přímo z podsvětí hlídaného bohem Hádem, odpoledne koupání na písčité pláži, večerní procházka po přístavním městě Preveza.
 • 10. den: Pěší túra kaňonem Vikos s až 900 metrů vysokými skalami v kraji 46 kamenných horských vesnic Zagorochoria.
 • 11. den: Středověké „létající kláštery“ Meteora na skalních věžích v oblasti Thesálie, pěší túra se zakončením u nejznámějšího kláštera Megalo Meteor, přejezd do Makedonie, ubytování v hostelu ve Skopji.
 • 12. den: Návštěva Skopje - turecká čtvrť Čaršija s mnoha mešitami a bazarem, pevnost Kale, turecký most, megalomanský památník Alexandra Velikého, noční tranzit přes Srbsko a Maďarsko.
 • 13. den: V dopoledních hodinách příjezd do ČR.

Ubytování a nocování

7x nocování v kempu ve vlastním stanu nebo za příplatek 1800 Kč/os. v chatkách (většinou 4lůžkových), 2x v hostelu v Aténách a 1x ve Skopji. V chatkách jsou k dispozici lůžkoviny, nepotřebujete tedy spacák.

Stravování

Z vlastních zásob. Můžete se tedy zčásti vybavit vlastní zásobou potravin a lehkým vařičem, doporučujeme však spíše chodit na jídlo v Řecku, protože řecká kuchyně patří k nejlepším na světě. Vždy po několika dnech zastavíme u supermarketu na dokoupení potravin, poprvé však až čtvrtý den dopoledne. Často bude také možnost zajít do restaurace nebo si dát např. řecký gyros na ulici. Ceny jsou většinou mírně vyšší než v České republice.

Řecko

Řecko

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Rila a Pirin

Perly západního Bulharska: Rila, Pirin, Vitoša, Melnik, monastýry

Krásy Černé Hory

Turistika na Durmitoru a Bjelasici, národní parky i moře

Národní parky, hory a moře Chorvatska

Pohodová turistika přes skalní města, vodopády a ostrovy Dalmácie

Krásy hor a jezer Makedonie

Národní parky Šar Planina, Mavrovo, Galičica, Pelister a jezero Ohrid

Nejhezčí hory Srbska

Pohodová turistika v NP Đerdap, Ovčarsko-kablarské soutěsce, nad kaňonem řeky Uvac a v pohoří Zlatibor

Jezera, vodopády a soutěsky Julských Alp

Pohodová turistika nejkrásnějšími místy Julských Alp (Slovinsko)