Jezera, vodopády a soutěsky Julských Alp

Pohodová turistika nejkrásnějšími místy Julských Alp (Slovinsko)

Poznejte s námi vodní království bělostných Julských Alp v podobě divokých řek, vysokých vodopádů, tajemných soutěsek a průzračných jezer. V srdci Triglavského národního parku, jednoho z nejstarších národních parků na světě, prozkoumáme pramen smaragdové řeky Soča, odvážnější splují i její vlny při raftingu nebo poznají boční kaňony při canyoningu. Prohlédneme si mohutný vodopád Boka, vykoupeme se v chladných vodách pod vodopádem Virje, odkryjeme tajemství ve skalách ukrytého vodopádu Kozjak, navštívíme soutěsky Tolminska Korita a Vintgar. A na závěr zájezdu si odpočineme na březích úchvatného Bledského jezera, které nabízí možnost procházek s romantickými výhledy a nespočet kulinářských zážitků v místních restauracích.

Čekají nás 5-6 hodin dlouhé túry s průměrným převýšením kolem 500 m nahoru a totéž dolů. Některé túry je možné zkrátit nebo absolvovat vlastní alternativní program. Ubytovaní budeme ve 3* hotelech se snídaní v městečku Bovec a v Bledu. Doprava a ubytování jsou společné se zájezdem Údolí Julských Alp na kole. Na tento zájezd nabízíme speciální slevu pro děti.

S realizací zájezdů do Slovinska dle vyhlášených Covid-podmínek počítáme! Slovinsko je otevřené turistům, situace se tam zlepšuje a opatření se postupně rozvolňují.
Aktuální povinnosti - vstup do Slovinska: splnění jedné ze tří podmínek: negativní antigenní (48 hod) nebo PCR test (72 hod), dokončené očkování nebo prodělání Covidu (6 měsíců); (podrobnosti slovinsko.travel). Návrat do ČR vyplnění elektronického příjezdového formuláře a splnění jedné ze tří podmínek: antigenní nebo PCR test v ČR do 5ti dnů po návratu, dokončené očkování, prodělání Covidu.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 22 hod z Brna, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Ranní příjezd do Julských Alp - zastávka u skalnaté soutěsky Korita Soče. Adrenalinový výstup k prameni řeky Soča - Izvir Soči (916 m) a kaňon Mlinarica. Túra údolím řeky Soči k pevnostem s tunely a zákopy z první světové války Kluže, Herman a Rabelnik (6 hod, ↑ 550 m, ↓ 600 m). Alternativně odpoledne pro zájemce adrenalinové aktivity: rafting na Soči, canyoning v kaňonu Sušec.
  • 3. den: Výlet k romantickému vodopádu Virje s možností osvěžujícího koupání, návrat do centra města Bovec. Zastávka u mohutného vodopádu Boka a procházka divokou soutěskou Tolminska Korita (180 m), okolo jeskyně Dantova jama k "čertovu" Hudičevu mostu. Večerní procházka po březích Bledského jezera. (5 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m)
  • 4. den: Soutěskou Vintgar s vodopádem Vintgarski šum ke kostelíku Sv. Katariny. Prohlídka lázeňského městečka Bled s majestátním hradem, relaxace a koupání na plážích Bledského jezera. Noční přejezd Rakouska. (4 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m)
  • 5. den: Příjezd do Brna kolem 6 hod.

Ubytování

2x v 3* hotelech (1 noc v Bovci, 1 noc v Bledu) převážně ve 2lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením. K dispozici je wifi (ve společných prostorech), restaurace a bar.

Stravování

V hotelech dostaneme 2x místní snídani, na večeře je možné chodit do restaurace přímo v hotelu či jinam ve městě. Obědy jsou vlastní z dovezených či dokoupených zásob. Čerstvé potraviny je možné dokoupit každý den. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je přibližně 1,5x dráž než v ČR.

Jezera, vodopády a soutěsky Julských Alp

Jezera, vodopády a soutěsky Julských Alp

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Lago di Garda

Horská turistika v okolí největšího italského jezera (Dolomity)

Turistika v okolí Zell am See

Turistika ve Vysokých Taurách a Kitzbühelských Alpách

Silvretta a Verwallské Alpy

Pohodové túry na hranicích Rakouska a Švýcarska

Jižní Dachstein - pohodová turistika

Dachstein a Nízké Taury s podporou lanovek

Solná komora

Pěší túry v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)