Jezera, vodopády a soutěsky Julských Alp

Pohodová turistika nejkrásnějšími místy Julských Alp (Slovinsko)

Poznejte s námi vodní království bělostných Julských Alp v podobě divokých řek, vysokých vodopádů, tajemných soutěsek a průzračných jezer. V srdci Triglavského národního parku, jednoho z nejstarších národních parků na světě, prozkoumáme pramen smaragdové řeky Soča, odvážnější splují i její vlny při raftingu nebo poznají boční kaňony při canyoningu. Budeme obdivovat vysoký vodopád Boka, tajemný Virje a ve skalách ukrytý vodopád Kozjak. Údolí Soči je prošpikováno pevnostmi, zákopy a muzei věnovanými významným bitvám 1. světové války. Navštívíme historií protkané městečko Kobarid a projdeme soutěsky Tolminska Korita a Pokljuška soteska . Na závěr si odpočineme na březích Bledského jezera. Vykoupeme se v horských říčkách, pod vodopádem i v nejteplejším alpském jezeře Bled.

Čekají nás 4-6 hodin dlouhé túry s průměrným převýšením kolem 500 m nahoru a totéž dolů (náročnost podrobněji). Některé túry je možné zkrátit nebo absolvovat vlastní alternativní program. Ubytovaní budeme ve 3* hotelech se snídaní v městečku Bovec a v Radovljici. Dopravu a v některých termínech i ubytování máme společné s dalšími zájezdy do oblasti Julských Alp. Na tento zájezd nabízíme speciální slevu pro děti.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 23 hod z Brna přes Mikulov, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Ranní příjezd do Julských Alp, prohlídka skalnaté soutěsky Korita Soče, výstup k prameni Izvir Soči (916 m), kaňon Mlinarica. Koupaní v průzračné řece a podél Soči k outdoorovým muzeím se zákopy Čelo a Ravelnik do Bovce. (4-6 hod, ↑ 550 m, ↓ 600 m)
  • 3. den: Dopolední procházka k vodopádům Virje a Boka s možností koupání v Soči. (3-4 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m), případně pro zájemce doporučujeme adrenalinové aktivity: rafting na Soči, canyoning v kaňonu Sušec. Návštěva městečka Kobarid s místními muzei, kostnicí, Napoleonovým mostem a vodopádem Kozjak.
  • 4. den: Návštěva divoké soutěsky Tolminska Korita. Z Mostu na Soči vlakem 6 km dlouhým tunelem pod hřebenem Julských Alp k pohádkovému Bledskému jezeru, procházka po jeho březích, návštěva Bledského hradu nebo plavba na loďce a koupání. (6 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m).
  • 5. den: Ranní procházka malebným městečkem Radovljica, které je známé včelařstvím a výrobou čokolády a následný přejezd k zelené a osamocené soutěsce Pokljuška soteska. Po poledni odjezd do ČR (2-3 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m). Příjezd do Brna v nočních hodinách (do 23 hod).

Ubytování

2x ve 3* hotelu v Bovci a 1x ve 3* hotelu Life Hostel Slovenia (termíny 4333, 4335, 4336, 4337) nebo v hotelu Grajski Dvor (termíny 4332, 4334) v Radovljici převážně ve 2lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením. K dispozici je wifi (ve společných prostorech), restaurace a bar. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V hotelech dostaneme 3x snídani formou bohatého bufetu, na večeře je možné chodit do restaurace přímo v hotelu či jinam ve městě. Obědy jsou vlastní z dovezených či dokoupených zásob. Čerstvé potraviny je možné dokoupit každý den. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je přibližně 1,5x dráž než v ČR.

Jezera, vodopády a soutěsky Julských Alp

Jezera, vodopády a soutěsky Julských Alp

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Maďarské národní parky, víno a termály

Pohodová turistika v severním Maďarsku

Turistika v okolí Zell am See

Turistika ve Vysokých Taurách a Dientener Berge

Silvretta a Verwallské Alpy

Vyhlídkové túry na hranicích Rakouska a Švýcarska

Jižní Dachstein - turistika v okolí Ramsau

Dachstein a Nízké Taury s podporou lanovek

Apuseni - rumunská romantika

Turistika přírodou rumunského krasu