Jezera, vodopády a soutěsky Julských Alp

Pohodová turistika nejkrásnějšími místy Julských Alp (Slovinsko)

Poznejte s námi vodní království bělostných Julských Alp v podobě divokých řek, vysokých vodopádů, tajemných soutěsek a průzračných jezer. V srdci Triglavského národního parku, jednoho z nejstarších národních parků na světě, prozkoumáme pramen smaragdové řeky Soča, odvážnější splují i její vlny při raftingu nebo poznají boční kaňony při canyoningu. Od kouzelného Prestreljenikova okna v masivu hory Kanin shlédneme panorama Julských Alp. Budeme obdivovat vysoký vodopád Boka, tajemný Virje a ve skalách ukrytý vodopád Kozjak. Údolí Soči je prošpikováno pevnostmi, zákopy a muzei věnovanými významným bitvám 1. světové války. Navštívíme historií protkané městečko Kobarid a projdeme soutěsky Tolminska Korita a Pokljuška soteska . Na závěr si odpočineme na březích Bledského jezera. Vykoupeme se v horských říčkách, pod vodopádem i v nejteplejším alpském jezeře Bled.

Čekají nás 5-6 hodin dlouhé túry s průměrným převýšením kolem 500 m nahoru a totéž dolů. Některé túry je možné zkrátit nebo absolvovat vlastní alternativní program. Ubytovaní budeme ve 3* hotelech se snídaní v městečku Bovec a v Radovljici. Doprava a ubytování jsou společné se zájezdem Údolí Julských Alp na kole. Na tento zájezd nabízíme speciální slevu pro děti.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 23 hod z Brna, noční přejezd Rakouska.
 • 2. den: Ranní příjezd do Julských Alp, prohlídka skalnaté soutěsky Korita Soče, výstup k prameni Izvir Soči (916 m), kaňon Mlinarica. Koupaní v průzračné řece a podél Soči k outdoorovým muzeím se zákopy Čelo a Ravelnik do Bovce. (4-6 hod, ↑ 550 m, ↓ 600 m)
 • 3. den: Výjezd lanovkou na masiv Kaninu a procházka k úchvatnému skalnímu oknu Prestreljenikovo okno s výhledy na Julské Alpy. Odpoledne procházka k vodopádům Virje a Boka s možností koupání. (6-7 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m) Odpoledne pro zájemce doporučujeme adrenalinové aktivity: rafting na Soči, canyoning v kaňonu Sušec.
 • 4. den: Návštěva městečka Kobarid s místními muzei, kostnicí a Napoleonovým mostem, vodopád Kozjak. Přejezd k divoké soutěsce Tolminska Korita. Z Mostu na Soči vlakem 6 km dlouhým tunelem pod hřebenem Julských Alp k pohádkovému Bledskému jezeru, procházka po jeho březích nebo plavba na loďce a koupání. (6 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m)
 • 5. den: Ranní procházka malebným městečkem Radovljica, které je známé včelařstvím a výrobou čokolády a následný přejezd k zelené a osamocené soutěsce Pokljuška soteska. Po poledni odjezd do ČR (2-3 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m). Příjezd do Brna v nočních hodinách (do 23 hod).

Ubytování

2x ve 3* hotelu v Bovci a 1x ve 3* hotelu v Radovljici převážně ve 2lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením. K dispozici je wifi (ve společných prostorech), restaurace a bar.

Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V hotelech dostaneme 3x snídani formou bohatého bufetu, na večeře je možné chodit do restaurace přímo v hotelu či jinam ve městě. Obědy jsou vlastní z dovezených či dokoupených zásob. Čerstvé potraviny je možné dokoupit každý den. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je přibližně 1,5x dráž než v ČR.

 • 26.07.2023 - 30.07.2023
 • 5 dní
 • Číslo: 4334
 • 10 900 Kč
 • Rezervace

Jezera, vodopády a soutěsky Julských Alp

Jezera, vodopády a soutěsky Julských Alp

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Lago di Garda

Horská turistika v okolí největšího italského jezera (Dolomity)

Nejkrásnější hory jižního Rakouska

Vysoké Taury, Sextenské a Lienzské Dolomity

Turistika v okolí Zell am See

Turistika ve Vysokých Taurách a Dientener Berge

Solná komora

Pěší túry v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Jižní Dachstein - pohodová turistika

Dachstein a Nízké Taury s podporou lanovek

Apuseni - rumunská romantika

Turistika přírodou rumunského krasu