Schneeberg

Přechod po chatách blízkých dvoutisícových Alp (Rakousko)

Schneeberg je nádherné pohoří Severních vápencových Alp, z Vídně hodinku jízdy jihozápadním směrem. Zdánlivě nepřístupné vápencové stěny se zvedají z hlubokých údolí, nahoře však turisty překvapí vrcholové plato Klosterwappen. Čeká nás zážitková hřebenovka po travnatých stráních a skalách s překrásnou alpskou flórou. Vystoupáme z jižní strany od horské chaty Weichtalhaus několika soutěskami na nejvyšší vrchol celého pohoří, 2076 m vysoký Klosterwappen. Přespíme na horské chatě Damböckhaus a hřebenovou túrou se spoustou nádherných výhledů přejdeme do Reichenau an der Rax.

Na programu jsou dvě túry a díky nocování se stravováním na chatách budeme moci putovat téměř nalehko (náročnost podrobněji). I díky tomu je tento přechod ideální pro seznámení se s klasickou alpskou horskou turistikou a pro otestování vaší fyzické kondice. Ve skupině bývá obvykle do 15 osob.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd okolo 16 hod z Brna, odpolední přejezd do oblasti Schneeberg. Ubytování na chatě Weichtalhaus.
  • 2. den: Z jižní strany od chaty Weichtalhaus (563 m) výstup soutěskou Weichtalklamm, místy zajištěnou řetězy, k chatě Kienthalerhütte (1381 m) na nejvyšší vrchol pohoří Klosterwappen (2076 m). Okolo chaty Fischerhütte (2049 m) sestup k horské chatě Damböckhaus (1810 m). (6 hod, ↑ 1500 m, ↓ 300 m)
  • 3. den: Z Damböckhaus (1810 m) k chatě Fischerhütte (2049 m) a hřebenovou trasou s panoramatickými výhledy kolem Naturfreundehaus Knofeleben (1250 m), dále údolím až do Reichenau an der Rax (484 až 680 m), setkání s busem. (8 hod, ↑ 850 m, ↓ 2100 m). Odjezd do ČR, návrat do Brna ve večerních hodinách.

Ubytování

1x na moderní horské chatě Weichtalhaus - spí se na patrových postelích ve společné noclehárně a nutný je vlastní spacák a 1x na horské chatě Damböckhaus v centrální části Schneebergu, kde je k dispozici povlečení, spacák ani vložka do spacáku není potřeba. Spacák bude po první noci možné ponechat na chatě, kde jej autobus vyzvedne.

Stravování

V ceně ubytování je vždy základní snídaně na chatě (pečivo, máslo, marmeláda, sýr, uzenina). Doporučujeme si koupit i večeře. Polévky stojí okolo 5 €, hlavní jídlo 9-12 €. Na túrách potkáme několik horských chat, jejichž nabídek můžeme využít ke svačinám či obědům a omezit tak množství vlastního jídla v batohu na minimum. Ceny jídel na horských chatách jsou asi 2x dražší než u nás.

Schneeberg

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Raxalpe - ferraty pro začátečníky

Lehké ferraty pohoří Raxalpe v blízkém Rakousku

Ferratový kurz - Raxalpe

Škola via ferrata - kurz pohybu po zajištěných cestách (Rakousko)

Raxalpe

Turistika v nejbližších dvoutisícovkách

Karavanky

Nejdelší hřebenovka ve Slovinsku

Hochschwab

Přechod po chatách blízkých dvoutisícových Alp (Rakousko)

Malá Fatra - přechod po chatách

Přechod hřebene Kriváňské Malé Fatry