Schneeberg

Přechod po chatách blízkých dvoutisícových Alp (Rakousko)

Schneeberg je nádherné pohoří Severních vápencových Alp, z Vídně hodinku jízdy jihozápadním směrem. Zdánlivě nepřístupné vápencové stěny se zvedají z hlubokých údolí, nahoře však turisty překvapí vrcholové plato Klosterwappen. Čeká nás zážitková hřebenovka po travnatých stráních a skalách s překrásnou alpskou flórou. Vystoupáme z jižní strany od horské chaty Weichtalhaus několika soutěskami na nejvyšší vrchol celého pohoří, 2076 m vysoký Klosterwappen. Přespíme na horské chatě Damböckhaus, krásnou hřebenovou túrou sejdeme do Puchberg. Během celého přechodu si budeme užívat nádherných výhledů, v závěru z panoramatické vyhlídky Skywalk sousedního pohoří Hohe Wand.

Na programu jsou túry trvající převážně 7 hodin, druhý den s větším převýšením 1500 m. Díky nocování a stravování na chatách budeme moci putovat téměř nalehko. I díky tomu je tento přechod ideální pro seznámení se s klasickou alpskou vysokohorskou turistikou a pro otestování vaší fyzické kondice. Ve skupině bývá obvykle do 15 osob.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd okolo 16 hod z Brna, odpolední přejezd do oblasti Schneeberg. Ubytování na chatě Weichtalhaus.
  • 2. den: Z jižní strany od chaty Weichtalhaus (563 m) výstup soutěskou Weichtalklamm, místy zajištěnou řetězy, k chatě Kienthalerhütte (1381 m) na nejvyšší vrchol pohoří Klosterwappen (2076 m). Okolo chaty Fischerhütte (2049 m) sestup k horské chatě Damböckhaus (1810 m). (7 hod, ↑ 1500 m, ↓ 300 m)
  • 3. den: Z Damböckhaus (1810 m) výstup přes vrchol Donnerkogel (2047 m) k chatě Fischerhütte (2049 m). Hřebenovou trasou s panoramatickými výhledy přes Edelweisshütte (1235 m) a Dürre Leiten (1249 m) k vodopádu Sebastianfall (750 m) s restaurací. Údolím do vyhledávaného střediska Puchberg (573 m), setkání s busem. Pro zájemce návštěva visuté vyhlídky Skywalk v pohoří Hohewand (7 hod, ↑ 500 m, ↓ 1700 m). Odjezd do ČR, návrat do Brna ve večerních hodinách.

Ubytování

1x na moderní horské chatě Weichtalhaus - spí se na patrových postelích ve společné noclehárně a nutný je vlastní spacák a 1x na horské chatě Damböckhaus v centrální části Schneebergu, kde postačí vložka do spacáku. Spacák bude po první noci možné ponechat na chatě, kde jej autobus vyzvedne.

Stravování

V ceně ubytování je vždy základní snídaně na chatě (pečivo, máslo, marmeláda, sýr, uzenina). Doporučujeme si koupit i večeře. Polévky stojí okolo 5 €, hlavní jídlo 9-12 €. Na túrách potkáme několik horských chat, jejichž nabídek můžeme využít ke svačinám či obědům a omezit tak množství vlastního jídla v batohu na minimum. Ceny jídel na horských chatách jsou asi 2x dražší než u nás.

Schneeberg

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Raxalpe - ferraty pro začátečníky

Lehké ferraty pohoří Raxalpe v blízkém Rakousku

Ferratový kurz - Raxalpe

Škola via ferrata - kurz pohybu po zajištěných cestách (Rakousko)

Raxalpe

Turistika v nejbližších dvoutisícovkách - Raxech a Hohe Wandu

Karavanky

Nejdelší hřebenovka ve Slovinsku

Malá Fatra - přechod po chatách

Přechod hřebene Kriváňské Malé Fatry

Hochschwab

Přechod po chatách blízkých dvoutisícových Alp (Rakousko)