Hochschwab

Přechod po chatách blízkých dvoutisícových Alp (Rakousko)

Hochschwab je překrásné pohoří na východě rakouského Štýrska. Zdánlivě nedobytné vápencové stěny se strmě zvedají z hlubokých dolin, nahoře však mnohé překvapí reliéf vápencových plošin. Čeká nás nádherná hřebenovka po travnatých stráních a skalách s překrásnou alpskou flórou. Při našem putování poznáme západní, nejvyšší část Hochschwabu, od lázeňského městečka Aflenz přes nejvyšší část hřebene Hochschwabu až po sedlo Seebergsattel. Součástí našeho přechodu bude samozřejmě i zdolání nejvyššího vrcholu celého pohoří, 2277 m vysokého Hochschwabu.

Na programu jsou túry trvající převážně 7 hodin s převýšením do 1000 m. Díky nocování a stravování na chatách budeme moci putovat téměř nalehko. I díky tomu je tento přechod ideální pro seznámení se s klasickou alpskou vysokohorskou turistikou a pro otestování vaší fyzické kondice. Ve skupině bývá do 20 osob.

Program zájezdu

  • 1. den: Odjezd z Brna kolem 7 hodiny ráno, dopolední přejezd do lázeňského městečka Aflenz (800 m), výstup po Bürgeralm Panoramatrasse na chatu pod Windgrube (1809 m). Poté hřebenovka rozkvetlými loukami s výhledy na celé pohoří do sedla Fölzsattel a přechod alpskou pastvinou Fölzalm k útulné rodinné chatě Grasserhütte (1472 m), první nocleh v horách (7 hod, ↑ 1000 m, ↓ 500 m. Pro případné zájemce možnost výstupu nalehko na vyhlídkový vrchol Fölzstein (1946 m) +2,5 hod, ↑ 450 m, ↓ 450 m).
  • 2. den: Z Grasserhütte (1472 m) k chatě Voisthalerhütte (1654 m) a od ní údolím Obere Dullwitz k zajištěnému chodníku na hlavní hochschwabský hřeben a dále na nejvyšší vrchol Hochschwab (2277 m) korunovaný vrcholovým křížem. Nocleh pod vrcholem v moderní chatě Schiestlhaus (2153 m). (6 hod, ↑ 900 m, ↓ 200 m)
  • 3. den: Po hřebeni plném závrtů, roklí a kamzíků kolem vrcholů Hutkogel (2035 m), Severinkogel (2038 m) a Krautgartenkogel (1988 m) do sedla Seebergsattel (1246 m), setkání s busem (7 hod, ↑ 400 m, ↓ 1100 m). Odjezd do ČR, návrat do Brna ve večerních hodinách.

Ubytování

1x na horské chatě Grasserhütte a 1x na chatě Schiestlhaus uprostřed Hochschwabu. Spí se na postelích nebo matracích ve společné noclehárně. Na obou chatách je potřeba mít vlastní spacák a povlak na polštář (nestačí jen vložka do spacáku).

Stravování

Doporučujeme si kupovat snídaně a večeře na chatách. Snídaně stojí cca 9-12 € (Grasser Hütte) a 16 € (Schiestlhaus - povinná), polévka cca 5 €, hlavní jídlo od 10 € a pivo od 4 €. Pokud si chcete vařit sami, což nedoporučujeme, jsou nutné vlastní věci na vaření včetně vařiče, které si musíte nahoru vynést; vařit pak lze jen venku, ne v chatách. Základní potraviny není během zájezdu možné dokupovat, studenou stravu na den si vezměte určitě s sebou z ČR.

  • 15.09.2023 - 17.09.2023
  • 3 dny
  • Číslo: 3503
  • 4 400 Kč
  • Rezervace

Hochschwab

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Totes Gebirge

Přechod Mrtvých hor po horských chatách (Rakousko)

Karavanky

Nejdelší hřebenovka ve Slovinsku

Nízké Tatry

Přechod nejatraktivnější hřebenovky na Slovensku po chatách

Dachsteinský Gosaukamm

Horská turistika divoce rozeklaným hřebenem rakouských Dolomit

Berchtesgadenské Alpy

Přechod po chatách v okolí Orlího hnízda nad jezerem Königssee

Hochtor

Horská turistika s nejvyšším vrcholem Ennstálských Alp (Rakousko)