Raxalpe - ferraty pro začátečníky

Lehké ferraty pohoří Raxalpe a Hohe Wand v blízkém Rakousku

V blízkosti Vídně se nacházejí dvě velmi atraktivní oblasti Hohe Wand neboli Vysoká stěna a Raxalpe, které místní nazývají „Domácími horami“. Najdeme zde horské království, kde se nad voňavými borovými lesy tyčí k nebi dlouhé pásy bílých vápencových stěn. V sobotu vylezeme ferratu Hans von Haidsteig s náročnějším přístupem a v neděli si v oblasti Hohe Wandu vychutnáme krátkou a pohodovou ferratu Hanselsteig.

Náročnost zajištěných cest na této akci je převážně B-C. Akce je tak vhodná spíše pro začínající ferratisty. Zájezdu se mohou zúčastnit také děti od 12 let v doprovodu zákonného zástupce. Podmínkou účasti je minimální výška 150 cm a odpovídající fyzická a pohybová zdatnost. Pokud byste chtěli důkladnější proškolení a přípravu, můžete je získat na našich ferratových kurzech. Pro výstup po via ferratách musíme mít povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezeckou helmu). Vybavení vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Spát budeme na chatě Weichtalhaus. Ubytování i doprava autobusem jsou společné s turistickým zájezdem Raxalpe, ke kterému je možné se každý den připojit.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 16 hod z Brna přes Mikulov, přejezd Rakouskem do oblasti Raxalpen. Ubytování je na chatě Weichtalhaus. Termín č. 5952: Ze sedla Preiner Gscheid výstup na chatu Waxriegelhaus (1361 m), kde budeme ubytovaní. (1 hod, ↑ 250 m)
  • 2. den: Horská ferrata Hans von Haidsteig (C) na vrchol Preiner Wand (1783 m), případně jednoduchá, turistická ferrata Bismarcksteig (B) pod Heukuppe (2007 m). Při sestupu možnost občerstvení na chatě Neue Seehütte (1643 m). (8 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m)
  • 3. den: Přejezd busem do oblasti Hohe Wandu. Nenáročná vyhlídková, ferrata Hanselsteig (B) nebo krátká exponovanější ferrata Wildenauersteig (D), visutá vyhlídka Skywalk (892 m) u osady Postl. Možnost občerstvení na horské chatě Haus Tirol Fam. Postl (6 hod, ↑ 700 m, ↓ 300 m). Odpoledne přejezd Rakouska. Návrat přes Mikulov do Brna kolem 21 hod.

Ubytování

Termín č. 595 2x na horské chatě Weichtalhaus, termín č. 5952 ubytování 2x na moderní horské chatě Waxriegelhaus. Spí se na patrových postelích ve společné noclehárně, potřeba je vlastní spacák, přezůvky. Na chatě je restaurace, pitná voda, WC a sprcha.

Stravování

V ceně zájezdu je 2x základní snídaně na chatě (pečivo, máslo, marmeláda, sýr, uzenina), doporučujeme si zde koupit i večeře. Polévky stojí 4-5 €, hlavní jídlo 9-11 €. Na túrách potkáme několik horských chat, jejichž nabídek můžeme využít ke svačinám či obědům a omezit tak množství vlastního jídla v batohu na minimum.

Raxalpe - ferraty pro začátečníky

Raxalpe - ferraty pro začátečníky