Raxalpe - ferraty pro začátečníky

Lehké ferraty pohoří Raxalpe v blízkém Rakousku

V blízkosti Vídně se nachází pohoří Raxalpe, které místní nazývají „Domácími horami“. Nad plochou voňavých borovicových lesů se tyčí dlouhé pásy bílých vápencových stěn. Právě v nich je vystavěno mnoho zajištěných cest, vhodných pro ferratové začátky, jako úvod do tohoto adrenalinového, ale bezpečného trávení volného času. V sobotu se postupně rozlezeme na ferratách Wachthüttelkamm, Alpenvereinssteig a Gustav-Jahn-Steig. V neděli si vychutnáme ferratu Hans von Haidsteig s náročnějším přístupem.

Náročnost zajištěných cest na této akci je převážně B-C (náročnost podrobněji). Zájezd je vhodný pro začínající ferratisty. Zájezdu se mohou zúčastnit také děti od 12 let v doprovodu zákonného zástupce, podmínkou účasti je minimální výška 150 cm a odpovídající fyzická a pohybová zdatnost. Pro výstup po via ferratách musíme mít povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezeckou helmu). Vybavení vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny (rozsah pro postavu 40-120 kg, pokud toto rozpětí nesplňujete, vezměte si prosím vybavení vlastní). Ubytování i doprava autobusem jsou společné s turistickým zájezdem Raxalpe, ke kterému je možné se po domluvě s průvodcem na místě přidat.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd v 16 hod z Brna, odpolední přejezd Rakouskem do oblasti Raxalpen. Ubytování v příjemném penzionu v Reichenau.
  • 2. den: Po snídaní přesun busem k chatě Weichtalhaus, odtud okruh se sérií lehčích ferrat - Wachthüttelkamm Klettersteig (A), Alpenvereinssteig (B), Gustav-Jahn-Steig (B) a Gaislochsteig (B/C). To vše podtrženo úchvatnými výhledy na vrchol Grosses Höllental (1650 m). Sestup k parkovišti Weichtalhaus, návrat na ubytování. (8 hod, ↑ 1100 m, ↓ 1100 m)
  • 3. den: Pravá horská ferrata Hans von Haidsteig (C/D) na vrchol Preiner Wand (1783 m), případně jednoduchá, turistická ferrata Preinerwand klettersteig (A/B). Při sestupu možnost občerstvení na chatě Neue Seehütte (1643 m) (8 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m). Odpoledne přejezd Rakouska. Návrat do Brna kolem 21 hod.

Ubytování

2x v rodinném podniku Gasthof Kobald. Spí se ve 2-4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. K dispozici je zde restaurace s barem. 2lůžkový pokoj garantujeme za příplatek 800 Kč/os. a svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. Pokoje doobsazujeme do jejich plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V ceně zájezdu je 2x snídaně formou bufetu (pečivo, máslo, pomazánka, marmeláda, sýry, uzeniny, jogurt, müsli, džus, káva, čaj). Doporučujeme zakoupit si zde i večeře o 3 chodech za cca 18 €. Jídlo na svačiny a obědy je třeba mít s sebou z ČR. Třetí den po zdolání závěrečné ferraty je možnost občerstvení na horské chatě pod vrcholem.

Raxalpe - ferraty pro začátečníky

Raxalpe - ferraty pro začátečníky

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Ferraty Solné komory

Sportovní ferraty v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Ferraty Solné komory pro začátečníky

Lehké ferraty v jezerním království v oblasti Dachsteinu

Walliské Alpy - ferraty

Zajištěné cesty v okolí Zermattu (Švýcarsko)

Ötztálské Alpy - ferraty pro začátečníky

Jedinečné ferraty v oblasti pod nejvyšší horou Tyrolska

Nejkrásnější ferraty jižního Rakouska

Klettersteigy Vysokých Taur, Sextenských a Lienzských Dolomit