Raxalpe - ferraty pro začátečníky

Lehké ferraty pohoří Raxalpe a Hohe Wand v blízkém Rakousku

V blízkosti Vídně se nacházejí dvě velmi atraktivní oblasti - Hohe Wand neboli Vysoká stěna a Raxalpe, které místní nazývají „Domácími horami“. Najdeme zde horské království, kde se nad voňavými borovými lesy tyčí k nebi dlouhé pásy bílých vápencových stěn. V sobotu vylezeme ferratu Hans von Haidsteig s náročnějším přístupem a v neděli si v oblasti Hohe Wandu vychutnáme krátkou a pohodovou ferratu Hanselsteig nebo Wildenauersteig.

Náročnost zajištěných cest na této akci je převážně B-C. Zájezd je vhodný pro začínající ferratisty. Zájezdu se mohou zúčastnit také děti od 12 let v doprovodu zákonného zástupce, podmínkou účasti je minimální výška 150 cm a odpovídající fyzická a pohybová zdatnost. Pro výstup po via ferratách musíme mít povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezeckou helmu). Vybavení vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Spát budeme na chatě Weichtalhaus. Ubytování i doprava autobusem jsou společné s turistickým zájezdem Raxalpe, ke kterému je možné se každý den připojit.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd v 16 hod z Brna, přejezd Rakouskem do oblasti Raxalpen. Ubytování na chatě Weichtalhaus.
  • 2. den: Horská ferrata Hans von Haidsteig (C) na vrchol Preiner Wand (1783 m), případně jednoduchá, turistická ferrata Preinerwand klettersteig (A/B). Při sestupu možnost občerstvení na chatě Neue Seehütte (1643 m). (8 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m)
  • 3. den: Přejezd busem do oblasti Hohe Wandu. Nenáročná vyhlídková ferrata Hanselsteig (B), nebo krátká exponovanější ferrata Wildenauersteig (D) s dojištěním, visutá vyhlídka Skywalk (892 m) u osady Postl. Možnost občerstvení na horské chatě Haus Tirol Fam (6 hod, ↑ 700 m, ↓ 300 m). Odpoledne přejezd Rakouska. Návrat do Brna kolem 21 hod.

Ubytování

2x na horské chatě Weichtalhaus. Spí se na patrových postelích ve společné noclehárně, potřeba je vlastní spacák, povlečení na polštář a přezůvky. Na chatě je restaurace, pitná voda, WC a sprcha. Nabíjení mobilních telefonů a foťáků je možné jen na určených místech. Wifi připojení k internetu je k dispozici, na chatě je nižší kvalita signálu pro MT.

Stravování

V ceně zájezdu je 2x základní snídaně na chatě (pečivo, máslo, marmeláda, sýr, uzenina), doporučujeme si zde koupit i večeře. Polévky stojí 4-6 €, hlavní jídlo 9-14 €. Na túrách potkáme několik horských chat, jejichž nabídek můžeme využít ke svačinám či obědům a omezit tak množství vlastního jídla v batohu na minimum.

Raxalpe - ferraty pro začátečníky

Raxalpe - ferraty pro začátečníky

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Ferraty Solné komory

Sportovní ferraty v jezerním království v oblasti Dachsteinu

Ferraty Solné komory pro začátečníky

Lehké ferraty v jezerním království v oblasti Dachsteinu

Ferratový kurz - Raxalpe

Škola via ferrata - kurz pohybu po zajištěných cestách (Rakousko)

Ferraty v Čechách pro začátečníky

Lehké ferraty na pomezí Českého středohoří a Českosaského Švýcarska

Ferratový kurz - okolí Děčína a Ústí nad Labem

Kurz pohybu po zajištěných cestách

Nejkrásnější ferraty jižního Rakouska

Vysoké Taury, Karnišské Alpy, Sextenské a Lienzské Dolomity