Ferraty v Čechách pro začátečníky

Lehké ferraty na pomezí Českého středohoří a Českosaského Švýcarska

V blízkosti Děčína a Ústí nad Labem, v krajině, které dominují pískovcové skály kaňonu Labe a Českosaského Švýcarska a čedičové vyhaslé sopky Českého středohoří, byla v posledních letech vytvořena celá řada skalních zajištěných cest, neboli klettersteigů či via ferrat, která nás může seznámit s tímto atraktivním trávením volného času původem z alpských zemí.

Ačkoliv se může zdát, že zajištěné cesty jsou určeny jen pro osoby se sníženým pudem sebezáchovy, my vás chceme přesvědčit o opaku. Připravili jsme pro vás víkendovou kombinaci těch nejlehčích a přitom nejhezčích klettersteigů v tomto nádherném koutě české země, která vás uvede do světa via ferrat. Jejich náročnost budeme postupně nenásilně zvyšovat, takže po absolvování tohoto výletu už budete znát svou obratnost, sílu, vytrvalost a psychickou odolnost k hloubce pod nohama a budete si tak moci vybrat z široké nabídky našich dalších ferratových zájezdů, především do rakouských, italských a slovinských Alp.

Náročnost zajištěných cest na této akci je nejčastěji B a C. Na závěr pak vyzkoušíme i úseky obtížnosti až D, či dokonce E, ty je však možno vynechat. Vystoupáme na první pohled hladkými stěnami, hřebínky i komíny a vyzkoušíme si i technické pomůcky jako žebříky či lávky. Jednotlivé ferraty jsou krátké, průměrně je zdoláme do půl hodiny, celková délka túr bude záviset hlavně na tom, kolik jednotlivých ferratových úseků a variant si budeme chtít vyzkoušet. Celkově naše výlety nezaberou více než 7 hod s maximálním převýšením ve výstupu i sestupu 400 m. Akce je určena úplným ferratovým začátečníkům. Zájezdu se mohou zúčastnit také děti od 12 let v doprovodu zákonného zástupce, podmínkou je minimální výška 150 cm a odpovídající fyzická a pohybová zdatnost. Pro výstup po via ferratách musíte mít povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezeckou helmu). Zapůjčení tohoto vybavení je zahrnuto v ceně a bude vám předáno po příjezdu na místo. Velikost zapůjčeného vybavení je univerzální (rozsah na postavu cca 40-120 kg). Pokud máte vybavení vlastní, vezměte si je s sebou. Nocovat budeme v hotelu se snídaní v Ústí nad Labem.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníků kolem 11 hod na parkovišti u hlavního nádraží v Ústí nad Labem. Po seznámení se přejezd vlastními auty k obci Mírkov. Na deseti krátkých cvičných ferratách Poustevna (A-C) se seznámíme se správným používáním vybavení a s bezpečnostními pravidly pohybu. Přesun na ubytování. (5 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m)
  • 2. den: Nejprve u vrchu Blansko (545 m) se stejnojmennou zříceninou ferrata obtížnosti B. Poté přejezd k Mlynářově kameni na ferratu Panské jednoty (B). Nedaleko obce Vaňov výstup kratší, ale náročnější ferratou Lužická spojka (C/D). (6 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m)
  • 3. den: Na severním okraji Děčína na pískovcové Pastýřské stěně nás čeká 16 ferrat (B-E), kde si na své přijde určitě každý (7 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Ukončení kurzu a odjezd do domovů kolem 17 hod.

Ubytování

2x ubytování se snídání v 2-3lůžkových pokojích s vlastní koupelnou v hotelu v Ústí nad Labem. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V ceně jsou zahrnuty snídaně 2. a 3. dne. Jídlo na svačiny a obědy během dne je vhodné mít s sebou v batůžku. Večeře 1. a 2. dne naplánujeme podle momentální chuti a času.

  • 26.07.2024 - 28.07.2024
  • 3 dny
  • Číslo: 851
  • 5 500 Kč
  • Rezervace

Ferraty v Čechách pro začátečníky

Ferraty v Čechách pro začátečníky

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Ferraty Solné komory

Sportovní ferraty v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Ferraty Solné komory pro začátečníky

Lehké ferraty v jezerním království v oblasti Dachsteinu

Raxalpe - ferraty pro začátečníky

Lehké ferraty pohoří Raxalpe v blízkém Rakousku

Ferratový kurz - Raxalpe

Škola via ferrata - kurz pohybu po zajištěných cestách (Rakousko)

Ötztálské Alpy - ferraty pro začátečníky

Jedinečné ferraty v oblasti pod nejvyšší horou Tyrolska

Maďarsko - ferraty

Netradiční ferraty v krasové oblasti Bakony, víno a termály