Výstup na Grossvenediger

Výstup po ledovci na vrchol Grossvenediger (Rakousko)

Grossvenediger se svými 3657 m je čtvrtou nejvyšší horou Rakouska. Ledovcem pokrytý vrchol patří k nejzajímavějším vysokohorským cílům rakouských Alp a při výstupu se vám nabídne úchvatný výhled na celou skupinu Vysokých Taur včetně nejvyšší hory Rakouska Grossglockner (3798 m) i na jižně ležící vrcholy Dolomit. Tento zájezd je jedinečnou kombinací vysokohorského přechodu po chatách a ledovcové turistiky.

Zájezd je vhodný pro náročnější vysokohorské turisty i pro ty, kteří se s ledovcovou turistikou teprve seznamují. Výstupem na chatu zdoláme převýšení 1400 m, další dny již necelých 1000 m, délka túr je až 8 hodin (náročnost podrobněji). Zájezdu se mohou zúčastnit také děti od 15 let v doprovodu zákonného zástupce. Podmínkou je minimální výška 150 cm a odpovídající fyzická a pohybová zdatnost. K výstupu na vrchol Grossvenediger využijeme turistické ledovcové trasy, proto je nutné mít s sebou povinnou výbavu na ledovec (mačky, turistický cepín, sedací úvazek, horolezeckou helmu a 4x karabinu). Lana k navázání se na ledovci pro vás zajistí CK. Vybavení vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Nocovat budeme na horských chatách, kde je možné využít polopenzi. Ve skupině bývá obvykle kolem 14 osob.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 22 hod z Brna přes Mikulov, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Od parkoviště u chaty Matreier Tauernhaus (1512 m) výstup údolím řeky Tauernbach kolem chaty Venedigerhaus (1691 m) a stoupání kolem Alte Prager Hütte (2489 m) k chatě Neue Prager Hütte (2796 m). (6 hod, ↑ 1400 m, ↓ 100 m)
  • 3. den: Ledovcový výstup na vrchol Grossvenedigeru (3674 m) s nádhernými rozhledy na celou skupinu Vysokých Taur včetně nejvyšší hory Rakouska Grossglockner (3798 m). Sestup po ledovci výstupovou cestou. (8 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m)
  • 4. den: Sestup z chaty k ledovcovému potoku Schlatenbach a následný výstup do sedla Lőbbentőrl (2770 m) s možností výstupu na lehko na Innerer Knorrkogel (2884 m). Poté stezkou po úbočí Kristallwandu (3310 m) k nádherně umístěné chatě Badener Hütte (2608 m). (6 hod, ↑ 900 m, ↓ 1000 m, s výstupem na Innerer Knorrkogel +1 hod, ↑ +100 m, ↓ +100 m)
  • 5. den: Z chaty Badener Hütte údolím řeky Frosnitzbach kolem salaše Mitteldorfer Alm do osady Gruben (1150 m) (5 hod, ↑ 150 m, ↓ 1400 m). Odjezd po poledni, přejezd Rakouska, příjezd přes Mikulova do Brna v pozdních večerních hodinách.

Ubytování

3x na horských chatách: 2x na Neue Prager Hütte a 1x na Badener Hütte. Na chatách se spí na matracích ve společné noclehárně, potřeba je hygienická spací vložka nebo lehký spacák. K dispozici je také teplá sprcha za poplatek cca 4 €.

Stravování

Doporučujeme využít možnosti stravování na chatách, kde lze zakoupit jídlo, teplé i studené nápoje. Snídaně stojí od 12 €, polévky od 6 €, hlavní jídlo od 12 €, pivo cca 6 €, káva a čaj cca 5 €. Polopenze stojí cca 35-40 € (ceny z roku 2023). Základní potraviny není během zájezdu možné dokupovat, studenou stravu na den je třeba vzít s sebou z ČR.

Výstup na Grossvenediger

Výstup na Grossvenediger

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Vrcholy Julských Alp

Horské túry v nejvyšších slovinských horách s výstupem na Triglav

Výstup na Triglav

Malebnou dolinou Triglavských jezer na nejvyšší vrchol Julských Alp

Výstup na Dachstein

Výstup po ledovci na vrchol Hoher Dachstein (Rakousko)

Ararat - na bájnou pětitisícovku

Výstup na nejvyšší horu Turecka nalehko s podporou mul

Kavkaz - výstup na Kazbek

Vysokohorská turistika na ikonické pětitisícovce v Gruzii

Výstup na Hochalmspitze a Säuleck

Výstup na vrchol Hochalmspitze a Säuleck (Rakousko)