Výstup na Grossvenediger

Výstup po ledovci na vrchol Grossvenediger (Rakousko)

Grossvenediger se svými 3666 m je čtvrtou nejvyšší horou Rakouska. Ledovcem pokrytý vrchol patří k nejzajímavějším vysokohorským cílům rakouských Alp a při výstupu se vám nabídne úchvatný výhled na celou skupinu Vysokých Taur včetně nejvyšší hory Rakouska Grossglockner (3798 m), která se nachází v těsné blízkosti. Během akce zdoláme i další třítisícové vrcholy Hoher Zaun (3467 m) a Kristallwand (3329 m). Tento zájezd je tak jedinečnou kombinací vysokohorského přechodu po chatách a ledovcové turistiky.

Zájezd je vhodný pro náročnější turisty i pro ty, kteří se s ledovcovou turistikou teprve seznamují. Výstupem na chatu zdoláme převýšení 1400 m, na samotný vrchol pak 1000 m, délka túr je až 8 hodin. Zájezdu se mohou zúčastnit také děti od 15 let v doprovodu zákonného zástupce. Podmínkou je minimální výška 150 cm a odpovídající fyzická a pohybová zdatnost. K výstupu na vrchol Grossvenediger využijeme turistické ledovcové trasy, proto je nutné mít s sebou povinnou výbavu na ledovec (mačky, turistický cepín, sedací úvazek, horolezeckou helmu a 2x karabinu). Vzhledem k zajištěnému úseku při sestupu z Kristallwandu je nutné také povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezeckou helmu). Lana k navázání se na ledovci pro vás zajistí CK. Vybavení vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Nocovat budeme na horských chatách, kde je možné využít polopenzi. Ve skupině bývá obvykle kolem 14 osob.

S realizací zájezdů do Rakouska dle vyhlášených Covid-podmínek počítáme! Rakousko se od 19.5. otevírá turistům, situace se tam zlepšuje a opatření se postupně rozvolňují.
Do 19.5. je po příjezdu do Rakouska povinná karanténa, po 19.5. budou platit tyto povinnosti - vstup do Rakouska: splnění jedné ze tří podmínek - negativní antigenní (48 hod) nebo PCR test (72 hod), očkovací certifikát, prodělané onemocnění Covid-19 (podrobnosti budou zveřejněny na mzv.cz). Při návratu do ČR je třeba: vyplnění příjezdového formuláře, PCR test do 5 dní po příjezdu (výjimky pro očkované a po Covidu) a nosit respirátor. Návratový PCR test si můžete udělat přímo na Zvonařce po výstupu z autobusu za zvýhodněnou cenu 990 Kč na odběrovém místě Hola Biolabs. Výsledky obdržíte stejný den odpoledne. Ale je pravděpodobné (počty nakažených v obou zemích rychle klesají), že do června se ČR i Rakousko přesunou mezi oranžové země dle ECDC a tím padnou téměř všechny restrikce a povinnosti testů. Podmínky cestování do zahraničí najdete v tabulce Alpina semafor - kam je možné s námi cestovat.


Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 22 hod z Brna, noční přejezd Rakouska.
 • 2. den: Od parkoviště u chaty Matreier Tauernhaus (1512 m) výstup údolím řeky Tauernbach kolem chaty Venedigerhaus (1691 m) a stoupání kolem Alte Prager Hütte (2489 m) k chatě Neue Prager Hütte (2796 m). (6 hod, ↑ 1400 m, ↓ 200 m)
 • 3. den: Ledovcový výstup na vrchol Grossvenedigeru (3674 m) s nádhernými rozhledy na celou skupinu Vysokých Taur včetně nejvyšší hory Rakouska Grossglockner (3798 m). Sestup po ledovci na chatu Defreggerhaus (2962 m). (8 hod, ↑ 1000 m, ↓ 800 m)
 • 4. den: Přechod po ledovci přes vrcholy Hoher Zaun (3467 m) a Kristallwand (3329 m) na chatu Badener Hütte (2608 m). Sestup z Kristallwandu po místy zajištěném hřebeni - lehčí, ale hezké ferratě Kristallwand Südostgrat (B/C). (7 hod, ↑ 600 m, ↓ 950 m)
 • 5. den: Z chaty Badener Hütte údolím řeky Frosnitzbach kolem salaše Mitteldorfer Alm do osady Gruben (1150 m) (5 hod, ↑ 250 m, ↓ 1350 m). Odjezd kolem poledne, přejezd Rakouska, příjezd do Brna v pozdních večerních hodinách.

Ubytování

3x na horských chatách: Neue Prager Hütte, Defreggerhaus a Badener Hütte. Na všech chatách se spí na matracích ve společné noclehárně, potřeba je vlastní lehký spacák. Na chatách Neue Prager Hütte a Badener Hütte je k dispozici také teplá sprcha za poplatek, cca 4 €.

Stravování

Doporučujeme využít možnosti stravování na chatách, kde lze zakoupit jídlo, teplé i studené nápoje. Snídaně stojí 12 €, polévky od 5 €, hlavní jídlo od 10 €, pivo cca 4 €, káva a čaj cca 3 €. Polopenze stojí cca 29 €. Základní potraviny není během zájezdu možné dokupovat, studenou stravu na den je třeba vzít s sebou z ČR.

 • 14.07.2021 - 18.07.2021
 • 5 dní
 • Číslo: 592
 • 6 400 Kč
 • Rezervace

Výstup na Grossvenediger

Výstup na Grossvenediger

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Výstup na Triglav

Dolinou Triglavských jezer na nejvyšší vrchol Julských Alp

Výstup na Dachstein

Výstup po ledovci na vrchol Hoher Dachstein (Rakousko)

Kavkaz - Elbrus

Vysokohorská turistika s výstupem na Elbrus (Rusko)

Třítisícovky Zillertálských Alp

Nejkrásnější vrcholy ledovcového království Zillertal (Rakousko)

Silvretta

Ledovcový přechod s třítisícovými vrcholy

Ledovcový kurz

Škola pohybu po ledovci a v zimních horách (Rakousko)