Nejkrásnější ferraty jižního Rakouska

Vysoké Taury, Karnišské Alpy, Sextenské a Lienzské Dolomity

Pro znalce a obdivovatele hor je město Lienz zamilovaným místem. Vždyť leží přímo v srdci nejúžasnější části rakouských Alp. Severně od města se nachází Vysoké Taury i s nejvyšším vrcholem Rakouska Grossglocknerem (3797 m), jižně nalezneme zcela odlišný svět rozervaných bělostných skal Lienzských Dolomit, ještě jižněji tvoří rakousko-italskou hranici Karnischské Alpy a do italských Sextenských Dolomit je to, co by dolomitovým kamenem dohodil. Ve všech těchto pohořích se pro milovníky zajištěných cest najde celá řada možných cílů s různou obtížností - od snadných ferrat pro začátečníky až po extrémní kousky.

Náročnost zajištěných cest na této akci je nejčastěji C-D. Túry mají převýšení 500-1450 m ve výstupu a totéž v sestupu, 2x nám cestu zpříjemní lanovky. Akce je určena pro ty, kteří již mají se zajištěnými cestami zkušenosti a mají dobrou fyzickou kondici. Zájezdu se mohou zúčastnit také děti od 15 let v doprovodu zákonného zástupce. Podmínkou je minimální výška 150 cm a odpovídající fyzická a pohybová zdatnost. Pro výstup po via ferratách musíte mít povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezeckou helmu). Vybavení vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Ve skupině bývá obvykle kolem 15 osob. Ubytovaní budeme v příjemném penzionu s polopenzí v obci Lavant. Doprava a ubytování je společné s turistickým zájezdem Nejkrásnější hory jižního Rakouska, k jehož programu se můžete kterýkoliv den připojit.

S realizací zájezdů do Rakouska dle vyhlášených Covid-podmínek počítáme! Rakousko se od 19.5. otevřelo turistům, fungují ubytování a opatření se postupně rozvolňují.
Aktuální povinnosti - vstup do Rakouska: splnění jedné ze čtyř podmínek: negativní antigenní (48 hod) nebo PCR test (72 hod), očkování (1. dávka + 22 dní), prodělání Covidu (6 měsíců), potvrzení o protilátkách (3 měsíce), výjimku mají děti do 10 let (podrobnosti mzv.cz). Návrat do ČR vyplnění elektronického příjezdového formuláře a splnění jedné ze tří podmínek: antigenní nebo PCR test v ČR do 5ti dnů po návratu, dokončené očkování, prodělání Covidu.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd ve 22 hod z Brna, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Túra ve Vysokých Taurách: Z obce Kals am Grossglockner výjezd lanovkou na Cimaross (2405 m). Kolem chaty Kals-Matreier-Törlhaus (2207 m) a přes vrcholy Pfarrebichl (2387 m) a Niwanolkopf (2539 m) nástup na ferratu Blauspitz Klettersteig (C/D), po ní až na vrchol Blauspitz (2575 m) s výhledy na ledovcové masivy Grossglockneru a Grossvenedigeru. Sestup přes Blauer Knopf (2593 m) zpět na Cimaross (2405 m) a lanovkou do Kalsu. (7 hod, ↑ 950 m, ↓ 950 m)
  • 3. den: Italské Sextenské Dolomity: Z osady Bad Moos (1353 m) lanovkou na Rudihütte (1914 m) a odtud nástup na lehčí ferratu (B/C), která nás dovede na vrchol Sextener Rotwand (2965 m). Cestou řada pozůstatků bojů 1. světové války. Několik variant sestupu s možností využití lanovky. (8 hod, ↑ 1300 m, ↓ 1300 m)
  • 4. den: Vzrušující, hřebenová a náročná ferratová túra v Karnišských Alpách: Z osady Sankt Lorenzen im Lesachtal (1094 m) údolím Obergailer Bach pod vrcholem Edigon (2511 m), a poté již hřebenovou horskou ferratou Steinwand Klettersteig (C) na vrchol Steinwand (2520 m). Sestup přes chatu Enderberghütte do osady Stabenthein (1250 m). (8 hod, ↑ 1450 m, ↓ 1250 m)
  • 5. den: Dvě zážitkové via ferraty: Výstup soutěskou potoka Galitzenbach k zážitkovému parku Wasserlebnispark Galitzenklamm. Pro ferratové fajnšmekry Dopamin Klettersteig (D, s variantou E), pro pohodáře Familien Klettersteig (B/C) (4 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m). Místo ferrat možnost prohlídky Lienze. Odpolední odjezd, přejezd Rakouska, návrat do Brna před půlnocí.

Ubytování

3x v penzionu Lavanterhof v obci Lavant, ve 2-4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. 2lůžkový pokoj garantujeme za příplatek 300 Kč/os., svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. K dispozici je společenská místnost a wifi.

Stravování

Dostaneme místní polopenzi. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Snídaně obvykle zahrnuje šunku, sýr, džem, pečivo, kávu a čaj, k večeři se podává polévka s hlavním jídlem a salátem. Stravování přes den je z vlastních zásob. Během dne většinou potkáme horské chaty, kde je možné koupit jídlo, teplé a studené nápoje. Ceny jsou o něco vyšší než u nás.

Nejkrásnější ferraty jižního Rakouska

Nejkrásnější ferraty jižního Rakouska

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Ferraty Solné komory

Sportovní ferraty v jezerním království v oblasti Dachsteinu

Dolomity - ferraty v okolí Marmolady

Nejvyšší hora Dolomit, Sella, Rosengarten (Itálie)

Lago di Garda - ferraty

Největší italské jezero z ptačí perspektivy (Dolomity)