Velikonoční lyžování v Les 2 Alpes

Prosluněná jarní lyžovačka na ledovci a luxusní ubytko s wellnessem

Letošní Velikonoce strávíme na lyžích ve francouzském středisku Les 2 Alpes. Středisko se nachází v Jižních Alpách, v oblasti Isere, cca 60 km východně od Grenoblu. Les 2 Alpes leží na úpatí největšího lyžařského ledovce v Evropě - Mont de Lans. Díky velkému převýšení (přes 2.000 m!), perfektnímu systému umělého zasněžování, přítomnosti ledovce a specifickému místnímu mikroklimatu je zde lyžařská sezóna dlouhá, a i v jarních měsících je zde jistota kvalitního lyžování.

Neopakovatelná atmosféra jarního lyžování na prosluněných Alpských svazích je zde umocněna velmi příjemným a živým městečkem, které tvoří centrum resortu. Jde o směsici architektur, které jsou rozmístěné na dně údolí, takže z každého koutu máte výhled na majestátní alpské velikány v okolí. Městečko navíc překypuje obchody, restauracemi a bary a najdete tu zde i bazén, kluziště nebo několik wellness center. U stanic lanovek je spousta restaurací s prostornými terasami. Bydlet budeme v krásné dřevěné residenci s prostornými a moderně vybavenými apartmány.

Lyžování, snowboarding a freeride
Les 2 Alpes se za poslední roky vyšvihl z průměrného francouzského střediska mezi top resorty Evropy. Těžko představitelné převýšení 2 300 metrů s maximální výškou pro lyžování téměř 3 600 m n. m. z něj dělá sněhovou jistotu. Pokud příroda zklame, je připraveno 226 sněžných děl pro maximální přípravu 89 sjezdovek, na které vás pohodlně dopraví 44 lanovek a vleků. Celkem je zde 225 km sjezdovek, z toho 55 km zelených, 103 km modrých, 45 km červených a 22 km černých. Sjezdovky jsou různorodé a perfektně upravované, takže si zde zalyžuje opravdu každý. Kovaní snowboarďáci si užijí dva obrovské snowparky, spousta možností se tu otevírá i pro milovníky freeridu.

CK PuxtravelTento zájezd pořádáme ve spolupráci se sesterskou CK PUXtravel, která pořádá zimní zájezdy do Alp - lyžování ve Francii - Les 2 Alpes

Program zájezdu

1 den:: Odjezd z Brna ve večerních hodinách, noční přejezd Rakouska.
2. den:: Odpolední příjezd do střediska, ubytování.
3. - 7. den:: Lyžování, snowboarding, freeride, wellness - každý dle svého nejlepšího vědomí, svědomí a chuti.
8. den:: Ranní vyklizení apartmánů a odjezd ze střediska kolem poledne. Zastávka na nákup v Brianconu, noční přejezd přes Itálii a Rakousko.
9. den:: Příjezd do Brna v brzkých ranních hodinách.

Ubytování

V residenci Goleon - tříhvězdičkové krásce z masivního dřeva. Apartmány jsou moderně vybavené a na francouzské poměry i neobyčejně prostorné. Residence se nachází na severním okraji vesničky, jenom 100 od nejbližší sjezdovky a v docházkové vzdálenosti do centra městečka. V residenci se nachází i sauna, vstup je zahrnutý v ceně ubytování, takže relaxaci po lyžování nic nebrání.

Stravování

Z vlastních zdrojů. V každém apartmánu je plně vybavený kuchyňský kout. V Les 2 Alpes se nachází několik dobře zásobených supermarketů s potravinami. Pekárny s čerstvými bagetami jsou samozřejmostí. K dispozici je i velké množství restaurací s typickou francouzskou kuchyní, ale i burgrárny, pizzerie nebo fast food.

Další informace k zájezdu

Nástupní místa: Brno

Velikonoční lyžování v Les 2 Alpes

Velikonoční lyžování v Les 2 Alpes

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Bosna a Hercegovina v zimě

Lyžování na olympijských sjezdovkách Jahorina a Bjelašnica

Skialpy v Rauris

Túry s výhledem na Grossglockner (Rakousko)

Skialpy v Karavankách

Zimní túry na pomezí Rakouska a Slovinska