La Palma - horská turistika

Zelený ostrov, sopky a hvězdy

Kanárské ostrovy si díky své izolované poloze zachovaly zcela ojedinělé přírodní bohatství. La Palma patří k těm menším z Kanárských ostrovů a leží na severozápadě celého souostroví. Vzhledem ke své rozloze je to ostrov s nejstrmějším terénem na světě. Nazujeme pohorky a probádáme spolu zelené hory a úžasnou přírodu ve vnitrozemí. Zelená barva na ostrově převažuje, proto má La Palma též přezdívku „zelený ostrov“, kde můžete obdivovat i ohromné palmové rokle obklíčené kapradinovými lesy. Ten, kdo rád vzhlíží k nebesům a milovníci noční oblohy jistě ocení fakt, že podle astronomů jsou obecně na ostrově nejvhodnější podmínky pro pozorování hvězd na světě. Pokud jste obdivovateli divoké přírody a krásných scenérií, jistě vás ostrov La Palma nadchne.

Ostrov La Palma je přezdívaný též La Isla Bonita (Krásný ostrov). Projdeme sopečnou krajinou s lávovými poli a sopkami San Antonio (657 m) a Teneguia (427 m) v přírodním parku Cumbre Vieja. Prozkoumáme zde jedno z kouzelných a unikátních míst - Národní park Caldera de Taburiente se sopečnou kalderou Taburiente, která je jedna z největších na světě. Nejvyšší vrchol ostrova Roque de Los Muchachos (2426 m), neboli Skála chlapců, nás ohromí zvláštním kouzlem. Klikatou cestou vystoupáme nad mraky až do nebe za dechberoucím pohledem na kupole hvězdářských dalekohledů. Všem dalekohledům vévodí ten největší s průměrem zrcadla přes 10 metrů - Velký kanárský teleskop. Na ostrově je úžasná viditelnost hvězd i pouhým okem bez rušivého světelného smogu velkoměst. Objevíme spolu vesnici ukrytou v jeskyni Porís de Candelaria u moře pod vysokými útesy. Ve strmých svazích ostrova můžeme zahlédnout muflony a potkat byste mohli také divokého králíka.

Jedná se o program s horskou turistkou a jednodenními túrami či výlety, budeme chodit nalehko. Denně strávíme na túrách 5-7 hodin a zdoláme převýšení zpravidla 700-950 metrů nahoru a totéž dolů. Většinu dní v programu lze vynechat a užít si individuálně odpočinkový den. Ubytovaní budeme v apartmánech, kde budeme mít uschovány i všechny na túry aktuálně nepotřebné věci. Po ostrově se budeme přepravovat vypůjčenými auty, jsme tak nezávislí na autobusech a jízdních řádech. Též nás čekají dvě plavby trajektem z/na ostrov Tenerife. Ve skupině bývá obvykle do 14 cestovatelů.

Zájezd můžete spojit s navazujícím zájezdem 465 La Gomera a El Hierro - horská turistika nebo i s dalším zájezdem 4142 Tenerife - horská turistika. Za výhodnější cenu letenky tak můžete podniknout více cest.

Aktuálně - vstup na Kanárské ostrovy: vstup je povolen všem bez jakýchkoli dokladů o testech či očkování. Návrat do ČR: návrat odkudkoli je pro všechny bez jakýchkoli podmínek, tak jak tomu bylo před Covidem.

Program zájezdu

  • 1. den: Odlet z Prahy, přílet na Tenerife, přejezd do přístavu a trajektem na ostrov La Palma. Ubytování v hotelu.
  • 2. den: Cesta vulkánů - hřebenová túra v přírodním parku Cumbre Vieja mezi centrálními a jižními regiony ostrova La Palma, sopečnou krajinou s lávovými poli a sopkami San Antonio (657 m) a Teneguia (427 m) s výhledy na lávová pole, která vychrlila sopka na podzim 2021. (6 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m)
  • 3. den: Trasa Národním parkem Caldera de Taburiente sopečnou kalderou Taburiente s výstupem na vrchol Pico de la Nieve (2239 m) a dále až na vyhlídku z nejvyššího vrcholu Roque de los Muchachos (2426 m) - jedno z mála míst na světě s nejlepší oblohou pro astronomická pozorování. (6,5 hod, ↑ 950 m, ↓ 950 m)
  • 4. den: Cesta strmými soutěskami ve vnitřní části kaldery Taburiente, kolem zavlažovacích kanálů k barevným vodopádům Cascada de Colores. (5 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m)
  • 5. den: Okruh k vesnici ukryté v jeskyni Porís de Candelaria, podle legendy se jednalo původně o pirátskou vesnici schovanou před okolním světem. (6 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m)
  • 6. den: Dobrodružná cesta džunglí se zbytky původního zavlažovacího systému včetně zachovalého akvaduktu. Rozhlédneme se do divoké krajiny z vyhlídky Somada Alta. (5 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m)
  • 7. den: Výlet od majáku na nejjižnějším cípu ostrova na jeden z nejmladších vulkánů na ostrově - sopku Teneguía, která byla aktivní naposledy v roce 1971. Projdeme se dramatickou lávovou krajinou s vyhlídkou na sopku i s možností navštívit infocentrum s bohatými informacemi o zdejší vulkanické činnosti. Dále navštívíme odsolovací zařízení Salinas de Fuencalinte. A zbude čas i na koupání na nedaleké pláži. (6 hod, ↑ 650 m, ↓ 650 m)
  • 8. den: Brzký ranní návrat trajektem na ostrov Tenerife. Dle příjezdu trajektu zbude čas i na obhlídku jižní části ostrova, přesun na letiště a návrat do Prahy.

Ubytování

Apartamentos La Caleta ve 2-4lůžkových apartmánech (4lůžkový apartmán má dvě ložnice, WC a koupelna je pro apartmán společná) s vlastním sociálním zařízením, balkónem, TV a vybavenou kuchyňkou v městečku Los Cancajos ve východní části ostrova. Komplex nabízí bezplatné Wi-Fi připojení. Samostatné cestovatele ubytováváme společně, do kapacity pokoje.

Stravování

Na ubytování dostaneme jednoduchou snídani (kromě posledního rána s ohledem na brzký odjezd trajektu) a dále se budeme stravovat z vlastních zdrojů. Většinu dní bude možné dokoupit zásoby v obchodech a cestou z výletů je možné navštívit společně místní restaurace. Ceny v restauracích i obchodech jsou zpravidla o 30 % vyšší než u nás, v supermarketech se dají nakoupit některé potraviny i levněji. Dovoz jídla z ČR je na vašem uvážení. Můžete si s sebou však vzít pár energetických sladkostí typu müsli tyčinka, čokoláda, hroznový cukr, sušené ovoce či oříšky, příp. energetické práškové nápoje.
Na ostrově je dost pramenů s pitnou vodou, též balenou vodu lze koupit v každém obchodě. Doporučujeme vzít si sebou lahev na vodu či Camelbag (objem zvažte, dle vaši osobní žíznivosti).

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Trajektem z Tenerife a zpět. Na místě se budeme přepravovat vypůjčenými auty. Auto řídí průvodce a některý z klientů po předchozí dohodě za slevu 2400 Kč na zájezd. Požadujeme: platný český ŘP a dlouhodobé zkušenosti aktivního řidiče. Váš zájem o řízení osobního vozu prosím uveďte do poznámky v přihlášce.

Cestovní formality: K této cestě potřebujete cestovní pas nebo občanský průkaz, platný nejméně po dobu trvaní zájezdu. Je dobré si pořídit fotku cestovního dokladu pro snadnější řešení situace v případě ztráty. Pro rezervaci jízdenek na trajekt uveďte číslo a platnost Vašeho cestovního dokladu, se kterým budete skutečně cestovat.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, doporučené vybavení atd.).

Zájezd můžete spojit s navazujícím zájezdem 465 La Gomera a El Hierro - horská turistika nebo i s dalším zájezdem 4142 Tenerife - horská turistika. Za výhodnější cenu letenky tak můžete podniknout více cest. Zpáteční letenka při spojení zájezdů stojí cca 9000 Kč. V případě zájmu o spojení zájezdů nás prosím informujte v přihlášce, přesné ceny pro vás zjistíme a vše rezervujeme.

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

La Palma - horská turistika

La Palma - horská turistika

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Azorské ostrovy - horská turistika

Sopečné perly Atlantiku - ostrovy Sao Miguel, Pico a Faial

Picos de Europa - horská turistika

Pohořím Cordillera Cantabrica na severu Španělska

Madeira - horská turistika

Perla Atlantiku, ostrov věčného jara (Portugalsko)

Tenerife - horská turistika

Největším a nejvyšším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

Mallorca - pohodová turistika

Hory, moře, španělský temperament a bohatá historie

Vrcholy Pyrenejí (letecky)

Vysoké hory, národní parky a jezera centrálních Pyrenejí