Malá Fatra - přechod na sněžnicích

Zimní přechod hřebene Malé Fatry se spaním na chatách

Malá Fatra patří bez nadsázky k nejkrásnějším pohořím Slovenska. Území tohoto národního parku je ideálním místem pro zimní turistiku na sněžnicích a hlavní hřeben přímo láká k přechodu téměř nalehko s podporou horských chat. Budeme se pohybovat v malebné krajině zaoblených vrcholků, které působí mnohem vlídnějším dojmem než skalnaté tatranské štíty, ale zároveň si zachovávají vysokohorský ráz se vším, co k tomu patří. Vychutnáme si okamžiky absolutní samoty a opuštěnosti, zároveň si ale užijeme i zábavu v partě podobně naladěných nadšenců.

Sněžnicový přechod hřebene Malé Fatry patří mezi středně náročné zájezdy. Pro bezproblémové absolvování je nutná dobrá fyzická kondice a zkušenosti se zimní turistikou. Nejnáročnější je druhý den, kdy nás při nástupu na hřeben čeká 1200 výškových metrů. O bezpečný pohyb v horském terénu se postará zkušený průvodce. Přespávat a stravovat se budeme na horských chatách, což nám umožní absolvovat celý přechod pouze s lehkým batohem. Náročnost přechodu do značné míry ovlivní počasí, teplota a aktuální stav sněhové pokrývky. Za pěkného počasí se můžeme těšit na fantastické rozhledy (vidět jsou Vysoké i Nízké Tatry, i Beskydy). Velikost skupiny bývá obvykle do 15 osob.

Program zájezdu

 • 1. den: Sraz účastníků v 19 hod v Penziónu pod Oblazom, ubytování, večeře, základní briefing a seznamovací večírek.
 • 2. den: Přesun do Vrátné doliny a odtud výstup přes Chatu Na Grúni s možností občerstvení na Poludňový Grúň (1460 m). Přechod hřebene přes vrchol Chleb (1647 m) a následný sestup přes Snilovské sedlo (1520 m) na Chatu pod Chlebom (7 hod, ↔ 10 km, ↑ 1200 m, ↓ 400 m). Cestou se naskytnou nádherné výhledy na hřeben Malé Fatry a nejbližší majestátní vrcholy - Stoh (1608 m) a Velký Rozsutec (1609 m).
 • 3. den: Pokračování přechodu přes vrcholy Velký Kriváň (1709 m), Malý Kriváň (1671 m) a Suchý (1468 m) s výhledy na Martinské hole a Oravskou Maguru. Sestup na Chatu pod Suchým. (7 hod, ↔ 12 km, ↑ 700 m, ↓ 1000 m)
 • 4. den: Sestup kolem impozantní zříceniny středověkého hradu Starý hrad do Strečna (4 hod, ↔ 8 km, ↑ 50 m, ↓ 750 m). Přesun místní dopravou nebo vlastními auty zpět na místo srazu.

Ubytování

1x v Penziónu pod Oblazom v obci Terchová, 1x na horské Chatě pod Chlebom a 1x na Chatě pod Suchým. V Terchové přespíme v útulných moderních 2-3lůžkových pokojích s WC a sprchou. K dispozici je restaurace, společenská místnost, bar, wifi, TV/SAT a parkoviště. Na chatách na hřebeni budeme spát ve společných pokojích, povlečení a deky jsou k dispozici, spacák není třeba. Na obou chatách je sprcha a wifi. Zájezd je možné zahájit až 2. den zájezdu v 9:00 se slevou 1 200 Kč. Pokud máte o tuto variantu zájem, uveďte to prosím do poznámky u přihlášky.

Stravování

V penziónu v Terchové dostaneme místní polopenzi (1. den večeře, 2. den snídaně). Na obou chatách na hřebeni doporučujeme zakoupit polopenzi za cenu 15-20 €. Doplnění zásob jídla během přechodu nebude možné a s vařením během dne nepočítáme, na svačiny si tedy vezměte studené jídlo z domu.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je v 19 hod v Penziónu pod Oblazom v obci Terchová (dálniční poplatky SR 10 €, parkování je možné u penziónu).

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek za dopravu. Odjezd je první den zájezdu v odpoledních hodinách.

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno, Olomouc

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nutná výbava: Sněžnice se zvedací patou a drapáky, turistické teleskopické hole se sněhovými kotouči, lavinová výbava (pípák, sonda, lopata), nesmeky, návleky. Sněžnice a lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení)

 • 29.02.2024 - 03.03.2024
 • 4 dny
 • Číslo: 1102
 • 6 300 Kč
 • Rezervace

Malá Fatra - přechod na sněžnicích

Malá Fatra - přechod na sněžnicích

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Malá Fatra - kurz pohybu na sněžnicích

Sněžnicové výlety v okolí Vrátné Doliny a Rozsutce

Bulharsko - Rila a Pirin na sněžnicích (letecky)

Zimní túry na sněžnicích v nejvyšších horách Balkánu

Makedonie - přechod na sněžnicích

Sněžnicový přechod pohoří Šar Planina a Bistra Planina

Nízké Tatry - přechod na sněžnicích

Sněžnicový přechod Ďumbierských Tater po chatách (Slovensko)

Bosna a Hercegovina - přechod na sněžnicích

Sněžnicový přechod se spaním ve stanu v pohoří Bjelašnica nad Sarajevem

Dachstein - přechod na sněžnicích

Zimní přechod se spaním na chatách i pro začátečníky