Malá Fatra - zimní přechod

Sněžnicový přechod po chatách (Slovensko)

Malá Fatra patří bez nadsázky k nejkrásnějším pohořím Slovenska. Území tohoto národního parku je ideálním místem pro zimní turistiku na sněžnicích a přechody horských hřebenů. Budeme se pohybovat v krajině překvapivých přírodních kontrastů - pozvolných i skalnatých svahů, rozštěpených úzkých hřebenů, divokých řek, které mnohdy ani v těch nejtěžších mrazech nezamrzají i nekonečných bílých pláních střídajících husté lesy plné života.

Sněžnicový přechod hřebene Malé Fatry nabízí ideální podmínky pro milovníky zimní horské přírody, kteří se chtějí i v chladných dnech vypravit do kopců a vychutnat si je v celé jejich kráse. Vychutnáme si okamžiky absolutní samoty a opuštěnosti, zároveň si ale užijeme i zábavu v partě podobně naladěných nadšenců. O bezpečný pohyb v horském terénu se postará zkušený průvodce. Přespávat a stravovat se budeme na horských chatách, což nám umožní absolvovat celý přechod pouze s lehkým batohem. Náročnost přechodu do značné míry ovlivní počasí, teplota a aktuální stav sněhové pokrývky. Velikost skupiny bývá obvykle do 15 osob.

Program zájezdu

 • 1. den: Sraz účastníků ráno v 9 hod u Chaty vo Vyhnanej v obci Štefanová. Výstup přes Chatu Na Grúni s možností občerstvení na Poludňový Grúň (1460 m). Přechod hřebene přes vrchol Chleb (1647 m) a následní sestup přes Snilovské sedlo (1520 m) na Chatu pod Chlebom (7 hod, ↔ 10 km, ↑ 1200 m, ↓ 400 m). Cestou se naskytnou nádherné výhledy na hřeben Malé Fatry a nejbližší majestátní vrcholy - Stoh (1608 m) a Velký Rozsutec (1609 m)
 • 2. den: Pokračování přechodu přes vrcholy Velký Kriváň (1709 m), Malý Kriváň (1671 m) a Suchý (1468 m) s výhledy na Martinské hole a Oravskou Maguru. Sestup na Chatu pod Suchým. (7 hod, ↔ 12 km, ↑ 700 m, ↓ 1000 m)
 • 3. den: Sestup kolem impozantní zříceniny středověkého hradu Starý hrad do Strečna (4 hod, ↔ 8 km, ↑ 50 m, ↓ 750 m). Přesun místní dopravou nebo vlastními auty zpět na místo srazu.

Ubytování

1x na horské Chatě pod Chlebom a 1x na Chatě pod Suchým. Spát budeme ve společných pokojích, je potřeba mít vlastní lehký spacák. Na obou chatách je zdarma wifi.

Stravování

Na obou chatách doporučujeme zakoupit polopenzi za cenu 12-17 €. Doplnění zásob jídla během přechodu nebude možné a s vařením během dne nepočítáme, na svačiny si tedy vezměte studené jídlo z domu.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je v 9 hod u Chaty vo Vyhnanej v obci Štefanová (dálniční poplatky SR 10 €, parkování je možné u Chaty vo Vyhnanej). Pokud přijedete již ve čtvrtek večer, můžeme vám v Chatě vo Vyhnanej zajistit nocleh s polopenzí navíc za 900 Kč (2-3lůžkové pokoje).

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek 600 Kč za dopravu a 900 Kč za nocleh s polopenzí navíc. Odjezd je již ve čtvrtek v odpoledních hodinách.

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno, Olomouc

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nutná výbava: Sněžnice se zvedací patou a drapáky, turistické teleskopické hole (sněhové kotouče výhodou). Průvodce bude vybaven lavinovým vyhledávačem (pípákem), sondou a lopatou, toto vybavení doporučujeme i všem účastníkům zájezdu. V závislosti od sněhových podmínek lze výbavu rozšířit ještě o turistické mačky nebo nesmeky. Sněžnice a lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení, pojištění atd.), Slovensko - informace o zemi

Náhradní zájezd: na sněžnice se pojede, kdyby trakaře padaly! A kdyby to náhodou kvůli COVIDu nešlo na Slovensku (např. zavřené hranice, nutné drahé PCR testy atd.), tak Vám ve stejném termínu nabídneme alternativní sněžnicový program v českých horách: v Krkonoších či Jeseníkách nebo v Rakousku. O případném náhradním zájezdu se budeme snažit vás informovat v co největším předstihu, ideálně nejpozději 30 dní před odjezdem. Rozhodnutí už bude na vás: jestli zrušit dovolenou a jít do práce (vracíme peníze), nebo si užít prodloužený víkend na horách v dobré partě, jenom na jiném místě.

 • 14.01.2022 - 16.01.2022
 • 3 dny
 • Číslo: 110
 • 3 800 Kč
 • Rezervace
 • 11.03.2022 - 13.03.2022
 • 3 dny
 • Číslo: 1102
 • 3 800 Kč
 • Rezervace

Malá Fatra - zimní přechod

Malá Fatra - zimní přechod

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Ukrajina - zimní přechod Hoverly a Svidovce

Sněžnicový přechod polonin na Podkarpatské Rusi

Malá Fatra - kurz pohybu na sněžnicích

Vrátna Dolina, Velký Rozsutec a další (Slovensko)

Makedonie - zimní přechod

Sněžnicový přechod na Šar Planině a Bistra Planině

Malá Fatra - skialpový kurz

Pohyb v zimním terénu a lavinový kurz (Slovensko)

Nízké Tatry - zimní přechod

Sněžnicový přechod Ďumbiérských Tater po chatách (Slovensko)

Dachstein - zimní přechod

Sněžnicový přechod po chatách i pro začátečníky (Rakousko)